Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

eloana
16. júl 2008

cikyta-dekuji🙂

adus22
16. júl 2008

matka30 ahoj
moj manzel bola na TESE pred tyzdnom v heliose, koli azoospermii - 0 spermii, prebehlo to celkom v pohode, az na tie stresy ohladne toho, ci sa nieco najde. V narkoze bol asi 20 minut, potom dve hodiny na izbe. Bolesti mal asi styri dni, uz je to celkom ok, ale behat teda este nemoze 🙂 A stalo nas to 15 000,-

matka30
17. júl 2008

Ahoj cikyta dakujem za typ .adus 22 dakujem za odpoved moj muz uz absolvoval teda vsetky potrebne vysetrenia na urologii .Na spermiograme bol 2x azoospermie O , potom bol na vyseteni kde mu zistovali hladinu toho hormonu a je na tom celkom fajn normal je 12 a on mal 16 tak snad dopadneme dobre zatial to odkladame na priaznivejsie pocasie. Stres to bude urcite aj u nas to bez toho asi nejde .Chodime do Gyn Fiv tam na povedali ze to celkovo trva 3 dni jeden den je predoperacne a na dalsi den je operacia a na treti den ide dom .Tak drzim palce aby sa to vsetko krasne podarilo 🙂
Neviem ci si davate potom spermie mrazit lebo ja by som isla na to asi tak najprv odber spermii a az tam nieco bude tak potom pojdem na stimulovanie lebo naco sa necha hecovat vopred .paaaa drzte sa

rosienka
17. júl 2008

baby co mali muzov na MESA-TESE - ako dlho pred stimulkou boli na takomto odbere spermii? Viete ako sa to uchovava? Zmrazovanim ako spermie, ci inak? Lebo vraj pri zmrazeni spermii ich je 90% nepouzitelnych. Ako je to s uchovavanim tohto tkaniva? Chcela by som ist na IVF v oktobri novembri, ale nevime, kedy ma ist muz na ten jeho odber..

adus22
18. júl 2008

rosienka, Helios Martin to robi tak, ze v stimulacnom cykle ide muz na MESA-TESE, teda v den ked som bola na odbere vajicok, manzel podstupil TESE. Je to tak koli tomu, ze sa nevie akej kvality sa spermie ziskaju, a je lepsie ich hned pouzit. Resp. na zmrazenie uz nemusi nic ostat. Neviem, ako je to v inych centrach.

matka30
18. júl 2008

Aha tak to ma nenapadlo ze to je takto najlepsie aby sa to odohralo hned v jeden den u mna aj u muza .Myslela som ze je to jedno ci sa to mrazi alebo nie nevedela som ze sa to moze takto znehodnotit .
Musime absolvovat este sedenie vopred co a ako ale ja sa toho aj bojim ze sa to nepodari a potom uz sa na to viac neodhodlam ☹ .Hlavne musim aj ja este absolvovat vsetky potrebne vysetrenia aby bolo vsetko na 100%

stando9
2. aug 2008

caute ,na spg som siel sam odseba jasne ze dopadol katastrofalne,s nervami som hotovy a zena mi moc nepomaha,mam ist este na jeden a potom vysetrenia,atd.aku mam sancu s 1mil,a0,5mil motilne ,b,a 85%morf.asi bez sance.a to som chcel minimalne tri deti.trapas co?

kukulik30
2. aug 2008

stando....to ma mrzi, ze ti spg dopadol tak zle..noooo ...a vobec ti nepomoze, to, aky ma postoj k tomu tvoja zena, to ti nezavidim....naozaj by sa ste sa malo o tomto probleme porozpravat...predsa je to spolocny problem a ...ste manzelia
a ako dlho sa snazite?
v podstate na pocatie staci jedna jeden jediny bojovnik, takze este nie je vsetko stratene, hlavne to netreba vzdavat uz na zaciatku.....skuste zopakovat este kontrolny spg, porad sa s lekarom, co by si mal uzivat ..... 🙂
silno drzim palce, aby ste to zvladli 😉

eloana
2. aug 2008

stando9 -Ahoj no manzel ma podobny problem.Sice uz jedno dite mame ,ale take jsem chtela tri.Manzel udajne nemel zadne spermie,ale v pondeli jdeme jinam na spermiogram a uvidime.V dnesni dobe neni nic ztracene - i lekarka mu rekla ,ze z toho nemame delat tragedii, ze t nemusi byt konecny stav a prinejhorsim existuji metody METE,TESE. Jo a jeste manzel uziva momentalne profertil.TAk uvidime jestli se to nejak zlepsi.

jmisa
2. aug 2008

Stando, dokud nejsou alespoň dva špatné spermiogramy v určitém časovém odstupu, tak klid.
Jinak s tímhle, co píšeš, je to bohužel na IVF, manžel má sice o malinko víc, ale ostatní parametry jsou obdobné.
Můžeš zkusit vitamíny, třeba budeš mít kliku a něco najdou na urologii, co půjde řešit. U nás se bohužel nic nenašlo. A krom toho na imunologii ještě zjistili narušené akrozomy, takže ikdyž se tam nějaká mrcha doplácá a nezhebne v tom mořï mrtvol, tak stejně nebude mít čím narušit obal vajíčka.

Ale dá se s tím žít, 1.IVF nám nevyšlo, tak pokusíme štětsí druhý raz, začnem za týden, tak třeba se ten nahoře slituje. 😉

kveta
4. aug 2008

Stando, ja si nemyslím, že je to trapas. Môj manžel má k svojmu /omnoho horšiemu spg než Ty/ tento komentár: Niekto má angínu, niekto zlý spermiogram. No a čo? Je to len zdravotný problém a nemá to nič spoločné s jeho hodnotou ako človeka, manžela a milenca. 😎

A ako zareagovala Tvoja manželka - tak to je drsné a to má naozaj niečo spločné s ňou a s jej hodnotou v zmysle hodnotou ako človeka. Je mi ľúto ako zareagovala Tvoja manželka a nie je to voči Tebe fér. 😠

petreva
5. aug 2008

Ahoj Stando, taky jsem Tě chtěla podpořit, protože špatný spermio není pro tebe přeci životní hendikem. Vím, že je to pro otěhotnění problém, ale DÁ se řešit 😉 . Také jsme měli toto vyšetření špatné, možná trochu lepší v množství 5mil/1ml , ale 95% patologických...rovnou nám doporučili IVF. Takže i pro vás by se určitě cestička k miminku našla 😉 . Jen mě hodně mrzí, že za tebou nestojí žena. To by se bojovalo lépe, viď. Přesto si myslím, že na vás mrňousek zcela jistě někde čeká...teď nemá cenu řešit, že jste chtěli děti tři. V této době chcete jedno, tak za ním jděte tak rychle jak vám bude příjemné...moc moc moc moc štěstí a ať se na vás štěstí brzy usměje 😵

sturnus_vulgaris
5. aug 2008

Milý Stando,
já se zeptám trochu jinak... Jak dlouho ty výsledky víte? Prvotní šok někdy dělá hodně a člověk a ženská zvlášť pak trochu panikaří. Nedělala bych závěry, jestli je to nějaká čerstvá záležitost - ona to taky potřebuje zpracovat.
Bohužel ale je potřeba počítat i s tou variantou, že se vztah po takovém zjištění rozpadne, což je samozřejmě ta nejhorší varianta. Ale dříve nebo později by se na to stejně přišlo. A čím dřív, tím je pak i víc času s tím něco dělat.

kveta
5. aug 2008

Dievčatá, ja si ale nemyslím, že by Stando s manželkou mali momentálne skúšať IVF. Podľa mňa si musia najskôr ujasniť, čo táto diagnóza znamená pre ich partnerský vzťah a až potom, keď si budú istý, že sa milujú aj napriek diagnóze, tak až potom by mali skúšať IVF. Lebo manželkina reakcia mohla až príliš narušiť ich vzťah a môže v budúcnosti viesť k ťažkému rozchodu.

Len pre ilustráciu: ako ste reagovali, keď ste sa dozvedeli, že manžel má takúto dg.? Ja som bola šokovaná z reality potreby IVF a celé popoludnie som preplakala pri počítači, čítajúc postupy IVF. Ale manželovi som za celý čas /aj počas IVF, aj po zistení, že dieťa kvôli zlej genetike spermií mať nebudeme/ nepovedala krivého slova a stále to beriem tak, že to nie on má takú diagnózu, ale MY spoločne máme takú diagnózu. Ale brala som si môjho manžela, moju lásku a nie jeho semenníky a tvorbu spermií. Takže na našom partnerskom vzťahu sa tou diagnózou u nás nič nemení.

Reagovali ste niektorá inak? Možno by to Standovi pomohlo, keby ste mu tu tiež napísali, ako ste v prvom momente reagovali na to zistenie, aby mal predstavu, ako to prebiehalo u iných.

kuspitka
5. aug 2008

Ahojte.tak u nas to je horsie my nemame ziadne spermie ani po MESA-TESA tak sme museli mat darcovske spermie.moj muz sa stym ako tak zmieril len preto ,ze mu to doktor poriadne vysvetlil ,ze do coho ide a mal mna.
povedala som mu vsetko co potreboval pocut a ze ho velmi lubim a stale som mu dodavala odvahu ,ze aj ked budeme mat babo od darcu tak aspon som ja ista a ved bude mat taku krv ako on tak bude jeho otecko .

jmisa
5. aug 2008

Kveto, no já si dala pozor na jazyk. Pro chlapa je to dost bolestivé, jsou v tomhle jak děti, takže v první chvíli jsem se zmohla akorát na něco ve smyslu, hlavně, že aspoň něco máme a doktoři si s tím poradí. Manža byl dost v šoku, měla jsem pocit, že se rozbrečí.

kveta
5. aug 2008

Jmisa, to je dobré, že manžel bol na pokraji plaču. Myslím to, že sa s tým vyrovnával smútením. Môj ma prekvapil tým, že doteraz žiadne emócie. Že občas, keď počuje, že niekto otehotnel, tak je na pár minút smutný, ale inak sa žiadne menšie ani väčšie emócie z jeho strany nekonali. Jednoducho si vypočul diagnózu, prijal ju ako fakt a šiel späť do roboty - až som mala o neho strach, že žiadny smútok sa neobjavil. Ale on je v tomto našťastie veľmi racionálny a som rada, že si z toho nerobil žiadnu hlavu tak ako ľudia, ktorí sa pre takéto diagnózy začnú vnímať ako trocha menejcenní.

marcellinka
5. aug 2008

no tak my sme si poplakali obaja, ale otriasli sme sa a ideme dalej. a manzel si vie zo svojej diagnozy urobit aj srandu, a to ma veru hrozne vysledky, pisala som to par stran dozadu...

jmisa
5. aug 2008

Můj muž stále čekal, že se něco najde, co pomůže ke zlepšení - nejdřív urolog, nic, všechno v normě, pak genetika, zase nic, všechno v normě, imunologie, nic, všechno v normě. Tedy v nromě všechno, co by mohlo způsobovat tu katastrofu - hormony, protilátky, genetika.
Ale při pohovoru na imunologii si muž vybavil, že když mu bylo zhruba 12, že mu teprve řešili nesestouplé varle, takže tam je částečně zakopaný pes, ale to druhé by mělo fungovat normálně a stejně je to katastrofa. Tak při posledních výsledcích, ho to zase zdrblo, prostě stále měl naději, že se něco najde a půjde s tím něco dělat. Ten poslední test bylo vlastně potvrzení, že dítě přirozenou cestou nepočneme.

kveta
5. aug 2008

Marcellinka, my tiež o tej diagnóze žartujeme. A je to brutálne dobrý čierny humor. 😉 😀

kuspitka
5. aug 2008

tak my me sa stym uz zmierili muz to berie uz ok ako sa len da ma chapavu manzelku

scarlet
18. aug 2008

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - 18. AUGUST 2008:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************

peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre, porodila
barca28,28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF, v (3/2008 porodila dievčatko + chlapčeka
Kukulkaja: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný - mala už porodiť, len nemáme info
Altea: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné - mala už porodiť, len nemáme info
andulik:M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF - mala už porodiť, len nemáme info
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam.kúra nezabrala, tt pred plánovaným IVF/ICSI,bábo by malo byť už na svete
loss, 33r.: tt po LSK prirodzene, 3xpotrat, 14.5.2008 sa jej narodilo dievčatko
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, adopcia

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************

tigr21, 25r.: 42tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, tt pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 42tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 42, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 37, genetika, tehotná prirodzene?
martinmartin: 32, tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu
meggietn: 30, M- azoospermia, MESA/TESE, Ž-tehotná po 1.IVF/ICSI
katula, 26r.: 30 prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kys.listová)
k.bett (GENNET)- 26 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, MESA/TESA, genetika, 2.IVF úspešné
veracruz, 29r.(FERTICENT): 25, M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné
Misi76, 31r.(GYN-FIV): 12tt, M-TESA/MESE, 1.IVF- neúspešné tt, Ž-PCO, KET v 3/2008 úspsešný - 3 srdiečka!!!
cicuska: 17, 3.IUI neúspešné, 1.IVF úspešné - dvojičky
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, genetika, v 05/2008 1.IVF/ICSI - úspešné

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************

Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, 3x potrat 10.7.2008 (4tt) - tt prirodzene
ufo(FERTICENT): 2.IVF(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, KET bez transferu, 3.IVF/ICSI (vložené 3 emryá) - neúspešné
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI, 3.KET neúspešný
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
och (ISCARE) - M-málo ejakulátu + vyšetrenia
zuzankaro, 34r.: (ISCARE): M: oligoteratozoospermia, 1.IVF neúspešné, 2.IVF bude na jeseň 2008
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, Profertil neúspešný, 3.IUI neúspešné, 1.IVF neúspešné, v 6/2008 chystá KET
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
domcek111 (HELIOS MT): M-asthenozoospermia, Profertil neúspešný, vit.kúra, 3.IUI neúspešné žiadosť na 1.IVF
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
kuspitka, 23r. (HELIOS): M: TESE, Ž: IVF/ICSI
Cikyta, 29r. (HELIOS), Ž: endometrióza, užíva Proveru a Decapeptyl, M: zlý SPG (morfol.), 1.IVF/ICSI 10.3.2008 neúspešné, 2.IVF/ICSI 5.7.2008 - čakáme na výsledok 😕
majolenka1, 25r. (HELIOS)- M-ťažká oligospermia 😕
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, 1.IUI neúspešné, stimuluje na 1IVF/ICSI
larita112, 27r. (GYN-FIV: M-oligoasthenoteratozoospermia,1.IVF/ICSI (potrat v 4tt), 1xKET neúspešný, 2.IVF/ICSI- čakáme na výsledok
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, MESA/TESE, 4/2008 IVF/ICSI bez ET, 1.KET neúspešný, 2.KET ?
lauritka, 35r.(SPLN v KE): 10tt, M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, po 1.IVF potrat v 8tt, KET 4/2008 úspešný, ale údajne potrat ☹
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt)
lopata49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI, chystá 1IVF/ICSI
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): 1x IVF/ICSI - neúspešné, M- asthenoteratozoospermia, zlepšenie po CEM-M, Maca, Profertil - 18 mil., 50% pohyb , kontrolný SPG bude 25.3.2008
marcelkassv (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
eva7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlý SPG, užíva Profertil -kontr. SPG v 08/2008, Ž-vytvára prostiĺátky, plán IVF/ICSI 😕
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia, užíva Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, LSK, 1.IVF neúspešné
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
tynka01 (SANUS Pardubice): M-oligoteratozoospermia, nezostúpené varlata, genetika OK, Ž: 2 LEPP platika kôli HPV (2003 a 2006)
jmisa: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF/ICSI neúspešné , chystá 2.IVF
deniska81: M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné ale potratila
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
lubcek, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
zuzankaro, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia
cvirko, 28r.? M-Profertil, Ž-po LSK, malé ložiska endometriózy, 1x tt - mŕtvo narodené dieťa , snažilkujú
rosienka, 34r. (zahraničie): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, chystá sa na MESA/TESE, Ž: mierne zvýšené FSH, v 11/08 plán 3.IVF/ICSI
kukulik30, 30r.: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF-10/2005, 1KET-02/2006 (1 chlapček), 2KET-neúspešný, 3.KET-stimuluje 😕

DIEVČATKÁ,
TIE KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ SCHRÁNKY (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

bianka30
18. aug 2008

scarlet, ahoooj,
u nas takto 1IVF ICSI neuspesne, manzel berie teraz profertil a CEM m a v oktobri nas caka imunologia v Prahe, tak uvidiem... dakujem

solida
20. aug 2008

ahojte dievcata, pridavam sa aj ja k tejto teme. mam za sebou 1. IVF, bohuzial neuspesne, manzel ma velmi zly spermiogram, tak preto nas odporucili do CARu, lekar nam hned po kontrolnom spg napisal, ze odporuca TESA -MESE, no manzelovi pred 1. IVF nerobili vobec nic, ja som stimulovala Gonalom a Cetrotide. pri odbere vajicok bol manzel 2x na odber spermii, prvy krat mu nenasli ziadne vhodne, druhy krat len par, tak nimi oplodnili len 3 vajka, no do transportu prezilo len jedno. no neuchytilo sa ☹ . teraz sa pripravujeme na 2. IVF, no predtym sa chcem lekarky popytat, ako to mieni riesit dalej a ci sa fakt nebude robit to TESA - MESE. alebo o to treba poziadat zvlast?

eloana
20. aug 2008

ahoj solida-my jdeme zitra na prvni pohovor do gennetu -tak jsem zvedava manzel ma taky hodne spatny spermiogram..Drzim pesti 🙂

bellinda
22. aug 2008

Ahojte, tak sa bohužial pridáva k vám ☹
O bábätko sa pokúšame 2 roky a po roku a pól išiel manžel na spermio, kde mu zistili asthenoteratozoospermiu. Odporučili IVF/ICSI a ešte zopakovať spermio, no ja som papier z druhého spermia nechala u mojej doktorky, tak teraz presne neviem, aké boli, no v každom prípade zlé. Ja beriem éčko 400 a kyselinu listovú no a doktorka mi predpísala aj Duphaston na úpravu cyklu a že to pomáha aj otehotneniu. Manžel už takmer tri mesiace CEM M a o niečo kratšie PERMEN. Posielam ho na kontrolné spermio v nádeji, že sa niečo upraví, tak som zvedavá. Ja som podľa slov mojej doktorky v poriadku, aj keď nejaké zvláštne vyšetrenie mi nerobila, len klasika a ultrazvuk. Nie sme zatiaľ v žiadnom CAR, chcela by som najprv využiť všetky možnosti pred umelým oplodnením. Tak uvidíme. Čítala som vás tu od zažiatku (uff, riadna drina) a neraz mi bolo do plaču. Nuž hádam sa nám to všetkým raz podarí 😨

P.S. Neviete čo je s Majuskou81, dávno som o nej nič nečítala.

eloana
22. aug 2008

bellinda-ahoj nam bohuzel nic jineho nezbyva nez IVF:( a to jeste nevime jestli nejake spermie vlastne budou ,ale doufam ,ze ano.Jinak my jsme v Gennetu -nevim mozna drhy -ceny jsme jeste nevideli, ale prijemni a jde to hodne rychla vcera jsem byli na pohovoru ve stredu nas ceka genetika🙂 tak drzim vsem pesti

dicinka1
22. aug 2008

belinda..tvoja doktorka mi pripomina moju byvalu doktorku...jej bolo vsetko jedno...

bianka30
23. aug 2008

scarlet, prosim ta odpis od tial misi76 vsetky 3 srdiecka uz bohuzial nie su ... velmi som plakala ked nam to napisala...

dicinka1
23. aug 2008

bianka co sa stalo?preco prestali byt? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre