Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

barca28
6. júl 2007

Scarlet to je super a nebyla to Manicka nebo misi76?

scarlet
6. júl 2007

Barca, nie nebola to ani Manicka ani misi76, bola to ina kocka, ale velmi sa tesim s jej uspechu 😀, dala nam trosku energie. A pomylila som sa ona bola na IVF v maji, takze uz je v 2 mesiaci 🙂. dovolim si ju doplnit do nasej statistiky a tak pomoze ostatnym a da im nadej 🙂:

Tehuľky :
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 5 tt : 1.IVF úspešné 😀

Snažtilky:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 : príprava na IVF
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE

nelinaa
7. júl 2007

Právě jsem objevila tyto stránky a jsou strašně fajn. Čtu tady, co je dobré pro zlepšení spermií. Můj manžel má nižší procento spermií se správným tvarem a myslím, že ještě sníženou pohyblivost. Chtěla bych se zeptat, jak tu píšete o těch vitamínech, které pomáhají. To má brát všechny najednou nebo nějak střídat? Doktorka nám žádné nedoporučila, tak bych si ráda nechala poradit od vás. Moc děkuji za odpovědˇ.

konka
8. júl 2007

holky, poradte nebo napiste, zda se vubec nekomu podarilo otehotnet po manzelove vitaminove a hormonalni kure, ztracim trplelivost a ma to vubec cenu? takhle to zdrzovat? treba by bylo rovnou lepsi jit na pripravu? ne? jaky je vas nazor

peige
8. júl 2007

Už jsem párkrát přispívala, chtěla jsem Vás holky uklidnit, že já jsem živý úkaz, že vítamíny fungují, manža bral Profertil, neměl správný tvar spermií a povedlo se nám to ... 😉

konka
8. júl 2007

profertil, to jsou ty vitaminy za ty 3000? muj bere hormony, ktere mu predepsal urolog.. ale to cekani je deprimujici, hlavne pro mne

bublinkajasminka
8. júl 2007

konka - noo ten profertil sú tie vitaminy čo píšeš za u nás v SR 3850 Sk.....ale niektoré holky písali že to nepomohlo, som rada že aspoň peige píše ako im to zabralo.....môj má nižšiu pohyblivosť a neviem či by to pomohlo.....hmmmm???

loss
8. júl 2007

bublinka my sme si kupili profertil,okrem zlepsenia pohyblivosti spermii ma aj schopnost preniknut do vajicka.stoji to 1350sk a da sa to objednet na-www.profertil.sk
no jeme to len prvy mesiac tak uvidime

loss
8. júl 2007

bublinka ta cena je na 1mesiac keby to pomohlo hned to by bolo ze?

bublinkajasminka
9. júl 2007

loss - noo presne kiež by vám to pomohlo.....držím palčeky.....a partner tvoj má problém s pohyblivosťou alebo s čím??? môj s pohybluvosťou....a neviem či sa ten profertil oplatí - všetko možné som o ňom čítala...som zvedavá čo potom napíšeš ty...držkám palčeky

scarlet
9. júl 2007

Mamičky:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom

Tehuľky :
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 5 tt : 1.IVF úspešné

Snažtilky:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 : príprava na IVF
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE

ninna78
9. júl 2007

Ahojte babule.
Tak ja sa k vam tiez pridavam. Moj manzel ma azoospermie - teda ziadne spermie. Na buduci mesiac ma ist na vysetrenie urologovi, odporucenie "zatial" je mesa - tese. Neviete mi poradit, co to vsetko bude obnasat? Dakujem

barca28
9. júl 2007

Ninna my máme TESA MESE těsně před sebou.Přesně za týden začínám stimulovat,takže manžel to podstoupí v den mého odsátí vajíček.Také jsme byli na vyšetření,ale na nic nepřišli,většinou na nic nepřijdou 😒 Dělali vám genetické vyšetření?Bez toho my jsme se dál nepohli.

bublinkajasminka
9. júl 2007

barca - a to tesa mese čo znamená?? je to metóda UO? môj má zníženú pohybluvosť a ja neviem akú metódu UO by sme mali absolvovať ak ja som v poriadku - bola som na vyšetreniach...nevieš náhodou?? na tom čo vás čaká držím palčeky....

ninna78
9. júl 2007

barca - toho sa aj bojim, ze na nic nepridu. Nam nerobili zatial nic, preto som sa aj pytala aky je postup a cez co vsetko budeme musiet prejst, mohla by si mi preto napisat, co vsetko ste museli absolvovat a v akom case asi? My cakame na navstevu u urologa, ale ten ma najblizsie volne az 7. augusta.
bubli - to je odobratie spermii z nadsemennikov a semennikov, ale ktore je mesa a ktore tesa uz z toho soku ani neviem.

peja
9. júl 2007

ahojte,
my tiez mame jeden spg za sebou a dost zle - rovno nam odporucili ICSI...
vo stvrtok ideme na kontrolny, ak dopadne rovnako, alebo horsie, asi sa UO nevyhneme ☹ A hoci nam odporucili necakat, chcem tomu dat este cas do konca roka ... 😕
mozno vyskusame ten profertil 😉

bubli, vy sa kedy chystate do centra??

bublinkajasminka
9. júl 2007

peja - my sa chystáme v septembri...v auguste ideme na dovču a ked sa nám nepodarí tak v septembri pôjdem za svojím gynom, ešte raz mi urobí prehliadku a drahý si dá ešte raz urobiť SPG ale asi tento mesiac ešte - len tam musí zavolať lebo všade sú dovolenky.....a ak proste sa to u neho nezlepšilo tak v septembri poviem gynovi nech nás tam odporučí..a potom sa uvidí.....inak neviem ktorú metódu nám budú robiť ale včera na nete som sa dočítala že v prípade že je neplodnosť u muža tak ICSI ako píšešty.....chcela by som o tom vedieť viac - dačo som si o tom čítala na nete pod google ale chcem tu ešte niečo nájsť - holky ktoré na tom boli - čo to obsahuje a tak......ja ´mám ovulku ukážkovú možno to pomôže....

peja
9. júl 2007

ICSI nemusi byt vzdy, niekedy sa podari oplodnit vajko spermiami v skumavke, bez toho, ze by ho museli napichavat,
len ked su pomale spermie a este k tomu patologicke, tak musia tomu pomoct...
ja to nejak zatial nechcem vzdat, ale neviem, dokedy to vydrzim.
V kazdom pripade, ked si ty ok, tak je to super, tam je uspesnost velmi vysoka, je ovela horsie pre otehotnenie, ked ma zena problemy 😉

ninna78
9. júl 2007

peja - suhlasim s tebou, ja tiez rozmyslam nad tym profertilom a nejak dufam, ze by sa to nejakym zazrakom mohlo spravit. Aj ked neviem, pretoze ten moj tam nemal ziadne spermie a nemam ani potuchy, ze ked nema ziadne, ci sa mu tam nejake mozu vobec vytvorit.

bublinkajasminka
9. júl 2007

peji - hmmm to je potom ktorá z metód ak nie ICSI? myslím to v skúamvke nevieš prosím ťa???? a čo sa týka toho že vzdať sa - mne to trvalo asi 3 mesiace zmieriť sa psychicky s tým, že budeme musieť ísť na UO. Proste to potrebovalo čas - teraz som s tým vyrovnaná ale viem že to ťažké nás ešte čaká ale proste som vyrovnaná s tým že to podstúpime a že to vyjde...... 😉

ninna - tvoj mužík má koľko rokov? môj len 26 a je aktívny športovec a proste zdravý chlap a veľmi nás to vtedy zobralo...ale verím že bude lepšie.,... že sa to podarí - neviem či mám profertilu veriť..asi sa spýtam dokiho

peja
9. júl 2007

bubli, ta prva najjednoduchsia metoda je IVF - v kultivacnej miske su spolu spermie a vajko a spermie same oplodnia vajicko, bez pomoci,
pri ICSI sa musi spermia priamo vstreknut do vajicka injekcne

ninna, asi nejake urcite su, teraz som citala o tom MESA-TESE,kuk:
http://www.novedieta.sk/liecba/reprodukcia.html

scarlet
9. júl 2007

Pomaly nás pribúda 😨 :

Mamičky:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom

Tehuľky :
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 5 tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné

Snažtilky:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 : príprava na IVF
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil

peja
9. júl 2007

ja uz chcem ist medzi tehulky 😀

ninna78
9. júl 2007

bubli - ma 33 a tak isto sportovec, futbal, hokej a asi nestastna cyklistika, a co sa tyka pocitov, tak ja som skor ta, co sa "drzi", ale len pred nim, inak som uplne mimo, placem a stale nad tym premyslam. Ale musim sa drzat, aspon pred nim. On s takym niecim nepocital a berie to hrozne. A ja mam hrozne myslienky, ze co ked sa to nepodari????

kukulkaja
9. júl 2007

Ahojte, my mame zasebou ICSI aj KET, tak ak vas to niektoru zaujima, kludne sa pytajte.

barca28
9. júl 2007

Nina my jsme byli poprvé centru v březnu 2007.Při první návštěvě jsme měli jen pohovor,hned za dny nám odebrali krev na genetické testy,které trvali týdnů,mezitím s manžou nic nedělali,jen spermiogram,prý bez výsledků se dál nepohnou.Mě mezitím brali krev na hormonální profil a zjišťovali,jestli u mě probíhá v pořádku ovulace.Vše OK.Po výsledcích poslali manžu na urolog.vyšetření,kde byli taky pěkné čekačky.Při první návštěvě ho prohlédl a pak objednal na ultrazvuk a další spermio.Spermio tentokrát dopadlo nekrospermie-mrtvé spermie.TESA MESA doporučil.Takže nám to trvalo 4 měsíce,než jsme se dopracovali k tomu,že jdeme do toho.Připadalo mi to nekonečné,ale teď je to tu a já se bojím i strašně těším zároveň 😅

bublinkajasminka
9. júl 2007

peji - aj ja by som chcela ísť medzi tehulky moja.......a som zvedavá ako to s nami veru dopadne...ja pôjdem do centra do BA a ty tiež však? nechcem to proste odkladať - chceli by sme to bábo veľmi...ale nepáči sa mi že je to aj finančne náročné - neviem koľko ale určite dosť.....a peniaze nie sú u nás až taký problém ale vieš máš hendikep a musíš ešte aj veľa zaplatiť.....to je nefér a čo páry ktoré si to nemôžu dovoliť?

peja
9. júl 2007

bubli neboj, dopadne to u nas vsetkych dobre 😉
a ano, mame uz cca vybrate centrum, tak uvidime,
doteraz som chcela byt tehotna co najskor, nech uz to je! a terza mam zas pocit, ze mam vela casu a nie je kam sa ponahlat, ale asi tolko casu ani nie je... ked vidim, kolko to vsetko moze trvat.... 😲
s tou financnou strankou, no, vela preplati poistovna, ale aj tak musis mat volne financie na lieky a vsetko okolo toho. U nas je to tiez zatial v pohode, ale ked zacneme platit hypo, az take ruzove to nebude ☹

bublinkajasminka
9. júl 2007

peji - a koľko prepláca poisťovňa??? vieš na ten jeden krát by to nebol vôbec problém ale ak by to nevyšlo na prvýkrát tak potom to platíš zase nie?? a ešteže nemáme hypo na bytík...vdaka mojimrodičom...aspoň o to jednoduchšie ale ktovie,..... vieš máme síce bývaníčko ale to najdôležitejšie nám chýba.....hmm netreba sa ponáhľať to iste, ale postupne popopriadku ideme nato, lebo ono to aj čas neaký zaberie a tak...

ninna78
9. júl 2007

peji - dakujem, prestudovala som a ide na mna nejaka depka
barca - takze minimalne 4 mesiace, teraz mam pocit, ze je to nekonecno, ale drzim palce, aby ti to vyslo, aspon by si nas povzbudila
Ja osobne myslim, ze keby to vyslo na prvy krat, kazdy by si to zaplatil, ale co ked to na prvy krat nevyjde??? A ani na druhy, ... Neviete kolko zakrokov poistovna preplati
A este sa vas spytam, viem o tom vase okolie? My sme zatial nikomu nic nepovedali, ale nevladzem mat usmev na tvari, ked sa ma vsetci vypytuju, kedy uz konecne zostanem tehotna. Ale nie som si ista, ze by som im to mala povedat, lebo zase by sa kazdy len vypytoval

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre