Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

scarlet
10. sep 2007

Uf Majuska, síce som spala v sobotu len 2 hodinky, ale písanie mi stále ide 😀 😀 😀.

majuska81
10. sep 2007

Vynadala som Petke,ze vás v noci vyhodili na ulicu.....ale dúfam, ze ani kvapku vo flaskách ste nenechali nazmar... 😎

iva79
10. sep 2007

Ahojte dievcence,
tak po piatkovej konzultacii sme sa posunuli zas o krocik dalej. 😎
Moje vysledky ok aj hormonalny profil, akurat manzelov spermiogram je zly. Morfologia - len 1/2 dobrych. Momentalne cakame na schvalenie ziadosti na IVF/ICSI. Hned ako nam to schvalia, tak nam zavolaju a rozbehne sa to.
Manzelik berie stale vitaminy, tak dufam, ze sa to zlepsi a bude sa moct pouzit klasicke IVF bez pouzitia ICSI metody. 😒
Domcek gratulujem k // 🙂 🙂 🙂

danielka7
10. sep 2007

Ahoj Iva79,som rada že aspoň niečo máš pozitívne. 🙂 Tie konzultácie mňa a manžela čakajú 17.09.Ozaj platí sa za konzultácie,alebo nie.Ako to celé u Teba prebiehalo?Tú žiadosť ste si podali sami,alebo v centre?

danielka7
10. sep 2007

Ináč prajem všetkým dievčatám veľa radosti a šťastia,aby to každej s tým dieťatkom vyšlo 😅 😅

lauritka
10. sep 2007

🙂 danielka ja chodim tiez do centra, nic neplatiz sa pohovory, lekar ti urobi kartu v centre , spyta sa kolko sa snazite ake simala doterz gynek problemy, aky mas cyklus. urobi ti jedne mesiac hormonalny profil a sono a a muza posle na spg. potom ti poradi ako púostupovat dalej, zi bypisat ziadost alebo ine riesenie. vsekto je zatial zdarma.

lauritka
10. sep 2007

pardon sa preklepy 😎

danielka7
10. sep 2007

Ahoj Lauritka,ďakujem za odpoveď.Ja som ináč už bola na vstupnom pohovore,aj mi 3 krát brali krv aj manželovi spermie,ale zdalo sa mi,že za tie konzultácie výsledkov sa už niečo platí,tak to ma hlavne zaujímalo.Ale Ty si mi už na to vlastne odpovedala.Som strašne zvedavá aj čo nám poradí.A to po schválení tej žiadosti sa začne stimulovať?

akatka
10. sep 2007

Ahoj Danielka, bola si v Martine?

danielka7
10. sep 2007

Ahoj Akatka 😅 Áno,ja chodím do Heliosu do Martina.

lauritka
10. sep 2007

to neviem danielka, ja idem do centra zajtra tak som aj ja strasne zvedava co dalej..uz mam urobeny aj profil aj spg.

akatka
10. sep 2007

Maju celkom sikovnu stranku Helios, vcera som po nej surfovala 😅 Aby som bola v obraze 😵

danielka7
10. sep 2007

To áno,len škoda,že nie je podrobnejšia a hlavne s cenami.My s manželom nemáme ani poňatia o tom koľko treba peňazí a či je lepšie klasické IVF alebo ICSI? 😉

lauritka
10. sep 2007

danielka ICSI sa robi pri zlom spermiograme, ked spermie nie su schopne sami oplodnit vajicko,...je ich malo alebo su defektne. doplaca sa asi 12 000. poistovna ti IVF preplati..doplacas len za inkecie a to zalezi od protokolu kolko zaplatis..od tych 13 do 20 tisic u koho ako...

akatka
10. sep 2007

baby, ja mam stale chaos v tych skratkach ICSI a IVF a este jedno je 😀 😅
takze, mam si zacat setrit pre istotu, co? ok, zacinam si setrit pod stromcek na babatko... 😀 😵

lauritka
10. sep 2007

😉 katka no lacne to nie je...aj ked ako hovoria pri takej nizkej porodnosti na Slovensku by mohli preplacat aj viac z tych inekcii 🙄 a dat aspon 5 platenych pokusov. potom nech sa nestazuju 😖

akatka
10. sep 2007

no presne lauri, vykrikuju vykrikuju, blbci a prd z toho 😠
Hlavne, ze chcu zvysit prispevok na prvonarodene dieta... Ale najskor sa k nim musime dopracovat 😠 😕

danielka7
10. sep 2007

Lauritka,moc ďakujem.Takže podľa všetkého som pripravená na to ICSI.Manželova diagnoza je totiž oligoastenozoospermia gravis.Pohyblivosť prevažne b,c,d,ojedinele a.No uvidíme,dokonca som počula,že pri ICSI by sa mala dať robiť tá predimplantačná genetika.Takže ak to zosumarizujem
cca 12 000,- doplatok za ICSI
cca 15 000,- injekcie
Spolu 27 000,- a to neviem koľko je za tú genetiku.Ale som veriaca a tak si zase až takú hlavu a problémy z toho nerobím.Verím,že ešte budem mať to potešenie byť matkou.

lauritka
10. sep 2007

🙂 neviem presne kolko za genetiku..ale niekto to uz pisal v teme ivf pre pokrociel znazilky, skus mrknut tam 🙂

danielka7
10. sep 2007

Pozerala som aj staršie príspevky,ale sú dosť nejednotné.Majuška81,by to vedela.Budem rada ak by napísala ešte raz,koľko sa dopláca za ICSI,injekcie a genetiku.Všetko spolu.Snáď sa ozve ešte dnes. 😅 Myslíš si,že ak by mi teraz 17.09. doktor povedal na konzultáciach tú sumu a my by sme ju ešte nemali našetrenú,navrhol by nám počkať pár mesiacov a potom podať žiadosť do poisťovne?Alebo ak by nám to poisťovňa už schválila,ale my by sme sa rozhodli odložiť to o pár mesiacov bude to platiť,to schválenie?Ja som ale zvedavá čo? 😀 😀

majuska81
11. sep 2007

Ahojte, takze cislice. Ja chodim do Iscare. Nám to vyslo takto.
pohovor= 0 Sk
sledovanie stimulácie (sono+ krvicka)=12,000 Sk
metóda vpichnutia spermie ICSI+PiGD =22,000 Sk
rozné lieky (stimulovala som sa iba 9 dni)cca.=10,000 Sk
cestovné z 250 km cca.= 8,000 Sk
--------------
cely cirkus stál okolo = 52,000 Sk

Spermiogram tam stoji 250Sk, robili mi este hysteroskopiu: 1250Sk. Inác genetické vysetrenie 1-3 embrii stoji 26,500Sk a 4-viac emb.35,000Sk. V tej cene je uz aj predlzená kultivácia ,ICSI a zmrazenie nadbytocnich emb. Nám z toho odrátali 4500Sk, lebo nic sme nemali na zmrazenie.
Jaj, a to sme isli cez poistovnu. Jedna kamoska mi hovorila, ze bez je to dvojnásobok. ☹

iva79
11. sep 2007

Ahoj Danielka 7, my chodime do Heliosu, tam su konzultacie bezplatne. Za vsetko ostatne sa plati. Napr. kazdy jeden odber krvi 40 Sk, vys.spermiogramu - 500 SK. Mam doma presne cennik kolko nas to bude stat, ten ti mozem doplnit zajtra. Viem, ze za lieky budeme doplacat 15 000 SK, samozrejme su aj lacnejsie. Tie ostatne poplatky za vsetky tie ukony ti pozriem, ale ca. je to asi tak ako uz baby napisali. Urcite to nie je lacna zalezitost. Ja som napriklad vo vseobecnej zdravotnej, ziadost po schvaleni je platna 1 cely rok, takze aj keby ste nemali nasetrene, do 1 roka Vam to plati. Ale pozor, neviem ako je to s ostatnymi poistovnami. Samotnu ziadost sme vyplnovali a podpisovali priamo v centre. Nemame s tym ziadnu starost, posiela to centrum a aj schvalena ziadost pride priamo do centra, takze potom Ta budu telefonicky informovat. Nam navrhuju predlzenu kultivaciu, to znamena ze embrijka vlozia do maternice az po 5. dni, kedy uz vedia vyselektovat schopnych a neschopnych svistikov. Inac povedane embrijka kultivuju v specialnom roztoku, za tych par dni su zas o nieco väcsie embryolog vie uz s väcsou pravdepodobnostou povedat, ktore su geneticky ok a ktore nie. Myslim, ze Helios nerobi PiGD - preimplantacna geneticka diagnostika, alebo mozno ano, ale v spolupraci s Brnom. Musim sa na to spytat. Ono totizto pri tej ICSI metode je väcsie riziko, ako ked je prirodzene IVF.

majuska81
11. sep 2007

Kamoska povedala, ze vraj v Heliose PiGD robia ako si to spomenula, v spolupráci s Brnom. Treba o tom pouvazovat, lebo vraj pri ICSI 60% niekedy aj 70% embrii nie je zdravych. Je to kvoli tomu, ze sa to robi pri muzskej fertilite. A v podstate len chytia po vyselektovani zlych jedného chvostoska, ktory tak na oko vypadá byt bystry a zdravy a pichnú do vajicka. To ale nikdo nevidi, ze ci geneticky je spermijka zdravá. Kym pri IVF zdravé spermie nechajú s vajickom "osamote" a tomu najkvalitnejsiemu sa podari oplodnit vajicko. Pri ICSI táto prirodzená selekcia nie je.

iva79
11. sep 2007

Majuska presne ako hovoris. Ak tu moznost mat budeme urcite si priplatime aj to PiGD. Budeme vnutorne spokojnejsi.

majuska81
11. sep 2007

Budes mat 1x IVF???? Aj ja som to mala 1x. Povedala som si, ze radsej nemat ET, ale zbytocne nech mi tam nedávajú také embrijká, ktoré by aj tak boli súdené na potrat.....a aj keby nieco sa pritrafilo, budem mat cisté svedomie, ze vyuzila som vsetky moznosti.....samozrejme financne to neni hocico....lebo bez PiGD v Iscare ICSI stoji 6500Sk. A 26,000 alebo 6500 ......no je tam malicky rozdiel....

brita
11. sep 2007

Iva79 - ako pise Majuska o tom PiGD, my budeme asi v podobnej situacii. Chdome inac do Hleiosu. Vo stvrtok mame pohovor s embryologom, budeme sa pytat aj na PiGD, lebo asi nam navrhnu ICSI. Som zvedava, co nam povedia. Este neviem vysledok wash testu, ale aj tak je rozhodujuci spermiogram v den odberu vajicok. Ty uz stimulujes?

iva79
11. sep 2007

Majuska - hej bude to nase prve IVF-ko, nakolko manzelov spermiogram bol nie velmi idealny a IUI je u nas zbytocne. Ako som uz spomenula morfologicky zdravych je len 1/2% z celkoveho mnozstva.
Idealne by bolo keby sa to v case odberu zlepsilo a mohlo by sa ist prirodzene IVF. Tak to je moja momentalna skromna tuzba. 😀 Tak malo chyba ku stastiu 🙂 Ak nie a predsa len bude to ICSI tak potom urcite aj to PiGD. Inac, dnes som manzelikovi objednala dodatocne k tomu co ma aj Tribulus + Neocarnitargin. Inac uziva: Zinok, Selen, Koenzym Q10, Vit.E, MACA a kys.listovu
Brita - my sme zatial cerstvi, vy ste trochu dalej, vy ste uz absolvovali aj wash test. My sme len minuly piatok podpisovali ziadost a momentalne cakame na schvalenie z poistovne. Ratam tak, ze do konca septembra by to malo byt a potom sa do toho pustime. Ten wash test sa robi este pred stimulaciou, vsak?

danielka7
11. sep 2007

Ahojte dievčence a budúce mamičky,veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za super odpovede.Vďaka Vám som zase o niečo múdrejšia 😀 Ozaj a to si nemôžem zatiaľ vybrať sama či chcem ICSI,alebo klasické IVF? 😒

lauritka
11. sep 2007

🙂 danielka mozes si vybrat ale to posudi lekar v den odberu aky bude spermiogram a potom to necha na tebe. aspon mne dnes povedal, ze ma bude informovat o vsetkom v akom stave su vajicka a spermie. a ja mu poviem s cim suhlasim 🙂

lauritka
11. sep 2007

a pridavam do statistiky scralet ze uz mam ziadost na moje 1 ivf. takze zajtra podavam a cakame ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre