Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

nicaa
30. sep 2008

Ahojky kočenky, těm co mají manželé špatné spg, tak bych chtěla říct, ať jste rády, že aspoň spermie mají.
Můj manžel má tzv. nulové spg (žádná spermie), musel jít na MESA, naštěstí tam kvalitní spermie měl, tak se nechali zamrazil, ale jen díky blbosti nějaké embryoložky máme pouze 2 dávky zamrazených spermií, tudíž pouze na dva pokusy IVF. přesto, že jsem měla OHSS, tak musím opět projít IVF. s dlouhým protokolem, zatím co při více dávkách bych mohla zkoušet minimálku atd.
Kočenky buďte rády za každou spermii co váš manžel má 😒 😉

maarfi
30. sep 2008

ahoj martek som rada ,že je aspoň jedna spriaznaná duša 🙂 vy sa už koľko snažíte a miminko a aky máte spemiogram?

martek
30. sep 2008

maarfi, my tedka jedem osmy kolo....spermiogram minuly tyden s vysledkem teratozoospermie...pouze 4% morfologicky spravnych spermoniku 😅
v sobotu jsem byla na folikulometrii, ukazkovy folik, skoro 2mm, dostala jsem pregnyl, takze tedka sexujeme, co se da...a pak dej se vule bozi 😔

co vy????

maarfi
30. sep 2008

nooo my nič moc spermiogram-94 %zlých spermií skúšame stále ale úspech zatiaľ žiadny berieme vitamíny,a čakáme na zázrak už som z toho nešťastná,teraz pred 1,5ýždňom som mala mrchu ale hrozne ma bolia prsia neviem ☹ čím to je

martek
30. sep 2008

tak to jste na tom o 2% lip nez my 😉

a zkousela jsi test????

maarfi
30. sep 2008

skúšala negatívny prsia ma boleli už pred mrchou a bolia ma hrozne aj teraz mám ich aj neaké citlavé už sa až bojím čo to je

martek
30. sep 2008

tyjo, tak to nevim..... 😅
asi jedine Dr. ☹

maciatko31
30. sep 2008

Ahojte, trosku sa medzi vas zamiesam. Moj manzel ma 99,5% morf. nevyhovujucich spermii. Mnozstvo aj pohyblivost mal priemernu, tak nam najskor davali nadej na prirodzene pocatie. My sme ale isli po 2 sledovanych neuspesnych cykloch hned na IUI a kedze sa 2x nezadarilo, povedali nam, ze skusat dalej nema zmysel. Ideme na IVF aj ked som si nikdy v zivote nemyslela, ze raz sa take daco bude tykat aj mna.

maarfi
30. sep 2008

štvrtok sa tam chystám hrozne sa bojím idem už hajať dobrú nocka a veľa šťastíčka pri snažilkovaní 😵 😵 nech sa podarí zarobiť miminko

martek
30. sep 2008

maciatko, mam stejny pocity jako ty 😔 taky me nikdy nenapadlo, ze se me toto bude tykat. my tedka budem tri mesice stimulovat vajecniky, abych byla na spermone na 100% pripravena a oak uvidime, co dal... doufam, ze to vyjde tedka

maciatko31
30. sep 2008

Drzim palce

bakosko
30. sep 2008

martek ako dlho skusete mat male

martek
30. sep 2008

bakosko, osmy mesic 😅

bakosko
30. sep 2008

ja uz 7 rokov a 4 roky som chodila s manzelom 😢

bocianoviny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
10. okt 2008

baby, poradte, hlavne tie co mate skusenosti s mumsom u muza....vzdy musi negativne ovplyvnit spermie, ci je aj nadej ze aj ked bol mums v detstve dost silny, tak to bude ok a da sa spolodit babo?....

eloana
10. okt 2008

ahoj holky nemate nektera zkusenosti se zvysenym prolaktinem u muze?

janula18
10. okt 2008

sorciera
aj môj manžel mal v detstve mums a prvý syn sa nám podaril prirodzene po roku snaženia, ale teraz sa nám už dva roky nedarí má zlú morfologiu a pohyblivosť.
Takže treba veriť, zázraky sa dejú

snazivec1
16. okt 2008

caute vsetky snazilky a vsetci snazivci 🙂

na 81. strane som hovoril ze chceme ist na SPG, aj sme s manzelkou boli. boli sme v Gyn-five. vysledok - otrasny. tri miliony spermii a k tomu este nejake zle vysledky, oligoteratozoospermia...kto vie si vyvodi. proste hroza. zenska z gyn-fivu povedala jasne - sterilita. to bolo asi pred mesiacom.

no a hadajte co? vcera sme si robili tri testiky, lebo sa mi zdalo, ze manzelke sa zvacsili prsia. ona sice hovorila, ze ju nebolia a ze zrejme iba pribrala. a ze ani ine nejake priznaky nema. napriek tomu som mal neodbitny pocit, ze na tom bude nieco ine, ved by musela pribrat desat kil za dva tyzdne aby jej takym sposobom narastli prsia (a to rozhodne nepribrala). takze sme si kupili pekne tri testiky, dosli po praci domov a rovno sup na testovanie, aj ked to bol vecerny moc. a prva modra sprava bola pozitivna...ani sme sa moc nechceli tesit, tak sme pockali dve hodinky, isli sa prejst a skusili zasa, tentoraz druhu modru spravu a z tej istej vzorky aj pepino (ten lacnejsi - tusim distream). a obidve pozitivne!!!!!!

takze na 27. sme objednani ku gynekologovi a hrozne sa tesime!!!!!

co som tym chcel povedat, NEVZDAVAJTE TO. gyn-fiv si nadhadzuje klientov, neverte im ani pol slova. mozno ten spg nebol taky dobry, no rozhodne to nie je sterilita.

takze papa a vsetkym snazilkam a snazivcom vela stastia!!!!!

leny16
16. okt 2008

snazivec1,
Moooooc vám gratuluji k vytouženému mimi,také si myslím,že občas přehánějí.Múj manža má 5 mil.spermií,ale pořád to zkoušíme přirozeně,do té doby,než pújdeme do Car.Jak vidno,zázraky se dějí............ 😉

snazivec1
16. okt 2008

ahoj leny,

dakujeme velmi pekne. sa nam vyplatilo trocha snazilkovat, mozno aj profertil trocha pomohol, aj ked som ho bral este len 1,5 mesiaca...neviem.

drzime s manzelkou palceky vsetkym!!!!

janula18
16. okt 2008

snazivec gratulujem aj ja. Teším sa aj ja.
Môj manžel má zlu pohyblivosť a teraz druhý mesiac tiež berie profertil tak uvidíme. Nám sa prvý syn tiež podaril po roku ale teraz to nejak nejde už dva roky. Ale dúfam že sa nám to podari

Tak sa držte nech vám všetko dobre dopadne. Potom daj vedieť

leny16
16. okt 2008

ahoj snaživec1,

Manžel též začne brát dneska Profertil,Macu a klasické multáky.Doufám,že to není moc? 🙂
Navíc,manža dříve hodně kouřil a ten SPG mu dělali asi týden poté co přestal,tak si myslím,že se to zvedne,protože spermie se obnovují jednou za cca 3 měs.No uvidíme,ted to řešíme na urologii za 14 dní budou dělat všechny odběry i SPG,tak dám vědět,jak jsme dopadli,ale věřím,že to bude lepší 😵
Děkuji za všechny,za ty palečky 🙂

leny16
16. okt 2008

Ahoj Janulko,
Profertil by měl pomáhat na pohyblivost,takže hlavy nahoru a uvídíte,že to půjde.
Zkuste ještě macu ta není tak drahá jako profertil.Nás stojí něco kolem 120Kč 30 tabletek.
Chudák můj manža 😉 ,čím vším já ho to cpu,naštěstí to není žádná těžká chemie 🙂

janula18
16. okt 2008

leny16
macu nepoznám. Čo to je

leny16
16. okt 2008

podívej se na toto-
Olimpex Maca tob. 30x500 mg
Je to nějaký kořen pěstovany v Peru,kde jej používají jako afrodiziakum,ale také jako podpůrný prostřek k léčbě neplodnosti a mnoha dalších neduhů 🙂
Právě jsem surfovala internet a dají se koupit různé druhy maca a také za různou cenu.Možná to mají i v lékárně.
Dozvěděla jsem se o něm na těchto stránkách.Někomu pomáhá,někomu ne asi to samé jako u profertilu.
Je to sázka do loterie.ale co peníze budou my nebudem 😉

smejka
16. okt 2008

snazivec blahozelam vam 😵 ...vdaka za povzbudzujucu spravu 😵

janula18
16. okt 2008

leny ďakujem, skúsim to pozrieť v lekarni. Včera sme kupili druhé balenie profertilu ale ak nájdem toto skúsime aj to.

leny16
16. okt 2008

Janulko nemáš zač,
Též jsme dnes začali brát profertil 🙂
Kdy máte další spg?Já jsem dnes zjistila,že už za týden 😕 a chudák manža jde i na nějaké stěry z močotrubice,chudinka ☹ ,ale holt také musí něco vytrpět.My máme oligospermii+zvýšený počet leukocytů ve sperma,ale ještě nevíme bližší počty.Uvidíme za cca 14 dní.
Vy jste byli na dalších vyšetřeních?
Promin,hodně jsem toho pročítala,ale vše se mi plete dohromady.
páááááááááááááá 😔

janula18
17. okt 2008

Mal ísť tento mesiac, ale povedal že nepôjde lebo kontrola po mesiaci ako berie profertil nemá význam. On ma asthenozoospermiu, pohyblivost len B a 55% patol. a už bol 5x na spermio a mal vždy uplne rovnaké výsledky. On bol len na spermiograme, krvné testy na hormonálny profil mal Ok. On už od marca bral vitaminy čo obsahuje aj profertil ale vôbec mu to nepomohlo. Tak moc neverím ani tomu profertilu. Tak som sa s doktorom dohodla že budúci mesiac skúsim IUI.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre