Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lienocka235
14. dec 2008

adman.. robili manzelke vysetrenie priechodnosti vajickovodov, kontrolovali maternicu.. skumali u vas zrazanlivost krvi, prip. protilatky?
ja mam niekedy pocit ze nase centra ordinuju hned zakroky bez toho aby najprv poriadne vysetrili.. a tak vlastne pary zbytocne nevystavovali IVF aj ked zakladny problem nie je odstraneny..
aky si mal SPG?

eloana
14. dec 2008

ano clovek co si nerekne to mu ani poradne neudelaji. v centrech to je hlavne o penezich. nam tedy udelali docela dost vysetreni.

adman
14. dec 2008

LIENOCKA Manzelke robili spustu roznych vysetreni, len ich druhy a vysledky nepozna...ale napr. mne robili IBA SPG ( 2 mil./ml), ziadnu zrazanlivost krvi, protilatky, nic...poviem pravdu, o celom zakroku sme dost malo vedeli, pretoze sa nam lekarka nevenovala dostatocne...mala dost malo casu..vacsinou sme v cakarni presedeli hodinu dve a 5-10 minut, alebo ani tolko boli konzultacie a ine..ani o samotnom zakroku sme vela nevedeli, prakticky nic dolezite...nieco predtym nasla manzelka na internete, ale jej zakrok bol uplne iny, nez co sme si precitali...nemal som z toho dobry pocit, ale doverovali sme lekarke... mozno ak by nam venovala trosku viac casu na konzultacie, resp. ak by nam povedala vsetko, co treba este pred zakrokom a instruovala aj po zakroku nejako presnejsie, mozno dnes by sme na tom boli inak...a manzelka by nebola potratila...ELOANA, robili vam vysetrenia obom ? resp. kolko a ake Tvoj manzel vysetrenia absolvoval ?

eloana
14. dec 2008

mam delali obou genetiku ,pohlavni choroby ,hormonalni profil, dale poslali manzela k urologovi a 3x spermiogram.Manzel mel jeste pred 3 mesici azoo nyni ma 1,1 milionu.

bobovci1
14. dec 2008

adman, pozri sa na túto stránku http://www.fertilitycare.net/ . Sú tam i krajiny v ktorých sa robí prirodzená reprodukčná technológia. 🙂

adman
14. dec 2008

BOBOVCI1 prave z tej stranky to mam, je tam sice nejaka info, ze sa cosi robi na SK, som to nepochopil, akoby to boli skolenia iba pre lekarov ale nie poradenstvo pre pary apod. Su tam kontakty do GB aj IRL, ale na SK nic. Preto som sa pytal na to, ci niekto nevie o nejakom konkretnom lekarovi, co sa tomu venuje na SK.

ELOANA tak to ja som siel vlastne od urologa na CAR, tam mi robili uz iba 2x SPG...manzelka vravi, ze mi zrejme robil testy urolog a potom som vysledky dorucil do CAR...uz fakt neviem...ale co viem, nepacilo sa mi, ze sa nam tak malo venovali...ved lekar je od toho, aby podal uplne info, aj ked sa lejarka spytala, ci nemame nejake otazky, nie vzdy si clovek na vsetko spomenul...asi treba vyskusat CAR inde alebo alternativne postupy...

bobovci1
14. dec 2008

adman, čo som našla tak len túto stránku, lekári zatiaľ sú len v Anglicku, tu je stránka: http://www.fertilitycareclinic.eu/
Podľa toho predpokladám, že u nás zatiaľ len prebiehajú nejaké školenia, ktoré trvajú približne rok.
a podľa toho čo tam je popísané tak si myslím, že sú to odborníci ktorý sa snažia zistiť príčinu neplodnosti a riešiť ju iným sposobom ako umelým oplodnením, po zistení príčiny sa to snažia liečiť. 🙂

lienocka235
14. dec 2008

adman.. pri 2 mil / v 1 mil kolko krat ti SPG robili a v akych casovych intervaloch.. boli pritomne aj leukocity ci si prekonal nejaku infekcnu chorobu /aj virusovu chripku napr/ v obdobi posl. troch mesiacoch../patrali aj po pricine.. preco mas tolko malo spermii

z toho co si napisal predpokladam ze protilatky vam nerobili, urcite by som skusila genetiku.. pri tak malom mnozstve spermii..

my ako par.. sme typicky priklad ako to v niektorych centrach funguje.. ked sa nam nedarilo druhe dieta /prve sme pocali sponntane hned v prvom cykle ako sme si povedali a tehu bolo uplne bezproblemove/ tak som isla k svojmu gyn. na preventivku a spomenula som mu to. on mi vypisal ziadanu na SPG do CAR ze najprv treba vysetrit muza.. /to ze za odoslanie pacientky do isteho CAR on zinkasuje istu sumu/
isli sme tam.. urobili mu SPG a o dva dni sme sli pre vysledok.. lekar nas usadil a vysledok bol 8 mil sper. a zel ostatne hodnoty napisali nam IVF s ICSI.. hned.. nam tam vypisali ziadost na IVF , mne urobii vytery.. a poistovna nam zakrok schvalila.. na zaklade jedneho SPG..

kupila som manzelovi macu a vitaminy a davala mu a ked sme o dva mesiace isli sa dohodnut na stimulacii. trvala som na opakovani SPG.. ze ci tie vitaminy pomohli.. a on mal zrazu NORMOSPERMIOGRAM

teraz sme v inom centre kde nemam pocit ze sme len cislo.. a moznost zarobit.. kde otvorene komunikujeme.. o moznostiach. isla som na laparku a hysteroskopiu muz opakovane na SPG.. a teraz budeme skusat prirodzene po laparke. a ked sa nepodari ideme na IUI..
potom ti dopisem viac.. uz musim ist..

monik3
15. dec 2008

Aj moj manzel ma len 2 mio. v 1mil. spermii. Bol zatial len na 1 SPG. Poslala som ho k urologovi a urolog ho vobec nevysetril, povedal mu, ze nech ide tam, kde mu robili SPG☹. Urolog bol totalne arogantny, spomeniem len, ze to bolo to na Kramaroch. SPG mu robili v ISCARE.

Na zaklade mnohych vasich prispevkov sa obavam, ze v ISCARE nam odporucia len UO a nebudu sa zaoberat pricinou a skusat to najskor prirodzene.

Teraz chceme vyskusat ineho urologa, dufame, ze bude mat iny pristup.

monik3
15. dec 2008

lienocka, spominala si, ze pri tak malom pocte spermii je potrebna genetika. Kde si to mozeme dat vysetrit a ako dlho trva vysetrenie? Co sa da z toho vysetrenia zistit? Robia to v centrach?

lienocka235
15. dec 2008

monik ja ti to poviem takto.. pre niektorych lekarov je jednoduchsie cosi robit /IVF a pod/ako hladat pricinu.. a riesit tu.. a potom idu niektore pary na IVF ktore je u nich uplne zbytocne.. lebo ten prvotny problem nie je vyrieseny..
monik3 z jedneho SPG je tazko povedat co.. dolezite je ci nemal napr. leukocyty.. zvysene.. urcite by bolo potrebne zistit hladinu testosteronu.. u man.. skuste si najst dobreho urologa, sexuologa.. a nech mu porobi tie vysetrenia.. a odosle vas na genetiku.. musi vam dat odporucanie.. prip. vysetri inf. ochorenia.. zapalove markery.. a tak.. ja by som to urcite robila tak.. ze by som skusila patrat po pricine.. a prip. mu zacni davat macu /najlepsie praskovu / alebo tribullus terrestris..
a k tomu urologovi.. bohuzial moja skusenost je taka.. ze ak nejdes k lekarovi bud po znamosti alebo si cosi nepriplatis.. tak je to o nicom..

monik3
15. dec 2008

dakujem za odpoved lienocka. Uvidim, co povie novy urolog, chceme ist k nemu spolu. Zatial mu robili len sono a to je ok, varikokelu nema. Ja tiez chcem zatial patrat po pricine, len niekde som citala, ze tusim az v 80% sa nepride na pricinu. A najhorsie je, ze uz nemame 20 rokov, ale nad 30☹.

Macu a vitam. uz uziva 2 mes. V januari chceme ist na kontrolny SPG.

majuna
15. dec 2008

monik3,mne do 30 nechyba vela,takže asi vieš,čo to je.Ja bysom určite zašla za inym urologom a nenechala sa zase tak odbyt.Neviem Ti poradit,či bude skumat pričinu urolog,ale moj priatel ma oligoasthenozoospermie a berie 3 mes.profertil.Čo čitam tuna,tak o vitaminoch pišu dost a asi to pomaha.Určite bysom zašla k novemu urologovi s partnerom.Dufam,že bude ludsky.Daj vediet ako ste dopadli.

monik3
15. dec 2008

majuna, urcite sa ozvem ako sme dopadli, a tiez ci sa zlepsil SPG po vit. kure. Je to dost individualne, ale urcite treba vyskusat vsetko pred UO.

Dcitala som sa, ze mnohym muzom pomohla akupunktura, tu na konikovi som nenasla o tom skusenosti, ale na nemeckych strankach to mnohi spominali, ze to pomohlo.

eloana
15. dec 2008

ahoj holky🙂 monik s nami se taky nikdo moc nebavil -pry se nekdy pricina proste zjistit neda:( manzel mel azoo 3x - a nyni po 3 mesich mel 1,1 milionu -coz je u nas uspech - bral PROFERTIL , ale flakal to. stezoval si ,ze u urologa byl za minutu venku. jinak rekla jsem si o hormonalni profil manzela a ma ho pry v norme. I kdyz tu nekdo tvrdil ,ze pry ne, ale v caru i na endokrinologii nam rekli ,ze je to v poradku. zitra jdeme dohodnout co dal .mejte se a drzim pesti

mima777
18. dec 2008

Ahojte dievcata,
chcela by som sa poradit, aky postup mame zvolit, ked manzelovi robili spermiogram v zahranici, kde zistili, ze nema ziadne spermie /po odstredeni mu nasli asi dokopy 10ks/.Na spermiogram ho poslal endokrinolog s tym, ze viac vysledky neriesil .Manzel ma problem odmalicka so stitnou zlazou, takze pricina bude pravdepodobne tam. Poslal nas do CAR...vratili sme sa na Sk a ideme to vsetko absolovovat tu, len neviem kde zacat. Ci sa mame hned objednat do CAR a tam aj mne aj manzelovi urobia vsetky potrebne vysetrenia, alebo je nutne ist najskor k urologovi, gynekologovi atd, pripadne mat nejake odporucania?

Diky moc za radu!
A vsetkym nam drzim strasne moc palceky, aby nam to vyslo a mohli sa tesit s babatka

eloana
18. dec 2008

ahoj mima-my jsme sli hned do caru -tam si udelali novy spermiogram. me pak rekli,ze potrebuji doporuceni od gynekologa. a car si nas pak -spise manzela posilal kam potreoval -urolog atd......

scarlet
19. dec 2008

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - 10. DECEMBRA 2008:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************

peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre, porodila
barca28,28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF, v (3/2008 porodila dievčatko + chlapčeka
Kukulkaja: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný - 19.11.2007 sa jej narodilo bábo
Altea: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné - mala už porodiť, len nemáme info
andulik:M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF - mala už porodiť, len nemáme info
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam.kúra nezabrala, tt pred plánovaným IVF/ICSI,bábo by malo byť už na svete
loss, 33r.: tt po LSK prirodzene, 3xpotrat, 14.5.2008 sa jej narodilo dievčatko
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, adopcia
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre, 4.7.2008 sa jej narodil chlapček
tigr21, 25r.: M-oligoteratozoospermia, vit.kúra, kontrolný SPG v norme, tt pred plánovanou LSK - bábo by malo byť na UŹ svete 😀
pejty,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tt prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI - bábo by malo byť už na svete 😀
sasulka28: 37, genetika, tehotná prirodzene? - bábo by malo byť už na svete 😀
martinmartin: 32, tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu - bábo by malo byť už na svete 😀
meggietn: 30, M- azoospermia, MESA/TESE, Ž-tehotná po 1.IVF/ICSI - bábo by malo byť už na svete 😀
katula, 26r.: 30 prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kys.listová) - 8.10.2008 sa jej narodil synček 😀 😀 😀

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************

k.bett (GENNET)- 26 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, MESA/TESA, genetika, 2.IVF úspešné
veracruz, 29r.(FERTICENT): 25, M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné
cicuska: 17, 3.IUI neúspešné, 1.IVF úspešné - dvojičky
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, genetika, v 05/2008 1.IVF/ICSI - úspešné
petkaerdal,25r.(FERTICENT): 8tt, M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), 2.IVF zastavené, KET bez transferu, 3.IVF/ICSI - neúspešné, 4.IVF úspešné - čaká 2 bábatká

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************

Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, 3x potrat 10.7.2008 (4tt) - tt prirodzene
ufo(FERTICENT): 2.IVF(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI, 3.KET neúspešný
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
och (ISCARE) - M-málo ejakulátu + vyšetrenia
zuzankaro, 34r.: (ISCARE): M: oligoteratozoospermia, 1.IVF neúspešné, 2.IVF bude na jeseň 2008
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, Profertil neúspešný, 3.IUI neúspešné, 1.IVF neúspešné, v 6/2008 chystá KET
domcek, 30r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI (1.IUI-potrat 4tt, 2.IUI.-neúspešné, 3.IUI-MA v 8.tt
domcek111 (HELIOS MT): M-asthenozoospermia, Profertil neúspešný, vit.kúra, 3.IUI neúspešné žiadosť na 1.IVF
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
Cikyta, 29r. (HELIOS), Ž: endometrióza, užíva Proveru a Decapeptyl, M: zlý SPG (morfol.), 1.IVF/ICSI 10.3.2008 neúspešné, 2.IVF/ICSI 5.7.2008 - čakáme na výsledok
majolenka1, 25r. (HELIOS)- M-ťažká oligospermia
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, 1.IUI, 1.IVF/ICSI
larita112, 27r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia,1.IVF/ICSI (potrat v 4tt), 1xKET neúspešný, 2.IVF/ICSI- čakáme na výsledok
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-TESA/MESE, Ž-PCO, 1.IVF, KET v 3/2008 úspsešný-3 detičky, neprežili MISI, SME S TEBOU!!!!!!
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, MESA/TESE, 4/2008 IVF/ICSI bez ET, 1.KET neúspešný, 2.KET ?
lauritka, 35r.(SPLN v KE): 10tt, M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, po 1.IVF potrat v 8tt, KET 4/2008 úspešný, ale údajne potrat
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt)
lopata49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI, chystá 1IVF/ICSI
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): M- asthenoteratozoospermia, 2x IVF/ICSI - neúspešné, Ž-stimuluje Gonalom
marcelkassv (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
eva7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlepšený SPG, Profertil, Ž-vytvára prostiĺátky, IVF/ICSI čakáme výsledok 😅
kuspitka, 23r. (GYNCARE-KE): M: TESE/MESE (žiadne spermie), 1.IVF/ICSI + 2.KET neúspešné, plán LSK a IUI s darcom
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia, užíva Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, LSK, 1.IVF neúspešné
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
tynka01 (SANUS Pardubice): M-oligoteratozoospermia, nezostúpené varlata, genetika OK, Ž: 2 LEPP platika kôli HPV (2003 a 2006)
jmisa: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF/ICSI neúspešné , chystá 2.IVF
deniska81: M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné ale potratila
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
lubcek, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
zuzankaro, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia
cvirko, 28r.? M-Profertil, Ž-po LSK, malé ložiska endometriózy, 1x tt - mŕtvo narodené dieťa , snažilkujú
rosienka, 34r. (zahraničie): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, chystá sa na MESA/TESE, Ž: mierne zvýšené FSH, v 11/08 plán 3.IVF/ICSI
kukulik30, 30r.: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF-10/2005, 1KET-02/2006 (1 chlapček), 3.KET-neúspešný
bellinda: M-asthenoteratozoospermia (užíva CEM M)
solida: M - TESA/MESE, 1.IVF - neúspešné, chstá 2.IVF
janula18, 27r.: Ž: má 1 synčeka, užíva Clostylbegyt, predison, M-asthenozoospermia- vitam. kúra nezabrala, užíva Profertil - plán IUI
lusinkaj: 2.IVF (s darcom) - neúspešné

DIEVČATKÁ,
TIE KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ ID (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

babulka123
19. dec 2008

scarlet.. ahoooj , ja som zmenila nick z bianky30... no a 2 IVF +ICSI uspesne v 11/2008, cakame jedno babatko...

jmisa
19. dec 2008

Nám se už taky zadařilo.
Z 2.IVF, ale až KET čekáme mimčo dle PM 12.7.2009 a podle dnešního sona 9.7.2009.

Držím všem palce a hezké vánoce.

adenka
20. dec 2008

ahojte babulky, idem vam dodat troska nadeje...my sme sa snazili od jula, ale kedze moj muz mal uz v minulosti prblem, tak siel v oktobri na spg a to bola uplna katastrofa...iba 3 mil. a aj tie boli bud nehyblive alebo mrtve...a este k tomu zapal... tak zacal brat E-cko, Prostakan, este nejake atb bral 10 dni, k tomu som mu davala Cem-m a ja som brala babyplan a kys. listovu. minuly mesiac som natrafila na inforsky o Mace a tak som sa nechala zlakat. Zacali sme ju obaja uzivat obaja iba 19.11. a minuly tyzden som uplnym zazrakom objavila na teste moje 2 //....je to uplne nadherny pocit aj ked tomu stale neverim, ale su tam...
takze hlavky hore, vsetko sa da, len treba pozitivne mysliet (aj ked viem ze je to niekedy hrozne tazke)..
drzkajte sa 🙂

leny16
21. dec 2008

adenka,gratuluji k pozitivnímu výsledku 🙂,je super vidět že to jde i tak 😉 Dej vědět co a jak dál 🙂

smejka
21. dec 2008

bianka blahozelam..tiez adenka...nadej potrebujeme vsetky tu...vdaka 🙂 ...a pozehnane vianoce vsetkym 😵

majuna
22. dec 2008

adenka,dakujem za všetky baby zatu nadej,je to krasne vediet,že aj tak sa to da.Gratulujem a PRAJEM VŠETKYM KRASNE VIANOCE,HODNE USPECHOV V SNAŽILKOVANI A ABY PRIBUDLI TEHULKY. Baby,prosim možte mi popisat niečo o tej mace?kde to zohnam?dik.

monik3
23. dec 2008

majuna, macu si mozes objednat cez internet, napr. uncaria.sk,alebo ekokvalit.com. My ju uzivame uz 2 mesiac a v januari ideme na kontrolny SPG.

Krasne sviatky prajem vsetkym.

majuna
23. dec 2008

dakujem monik3,sa nato pozriem.Ptom napiš,ako vyšel SPG.

wobludka
23. dec 2008

Ahoj, maca se dá koupit ve většině lékáren, my zatím dáváme přednost vitamínům kotvičníku, ale uvažuju, že ji přidáme 😉 každopádně manžel za měsíc zhubnul už 4 kila (nebyl vyloženě tlustý, ale něco shodit mu neuškodí) a říká, že se cítí výrazně lépe 🙂

majuna
2. jan 2009

Ahoj baby,kde ste všetci??????????

baca
2. jan 2009

Ahoj kočeny, i já vás chci povzbudit! 🙂 V lednu 2008 byla manželvoi zjištěn špatný spermiogram, málo pohyblivé spermie, progresivně pohyblivé vůbec, morfologie n ahranici. Bylo nám doporučeno Ivf+icsi. Odmítli jsme. Nasadili jsme C, E, selen, zinek a Eregmu (je v ní i ta Maca) a po 3 měsících byl výsledek - normospermie, sice ne úplně super, ale podstatné zlepšení. Já jsem na své sem tam anovuláky nasadila Femigard a na zablokovaná záda cvičení podel Mojžíšové a od té doby ovulka byla vždy. A v říjnu 2008 jsem po dlouhých 15 měsících konečně uviděla //. Jsem nyní na konci 13 tt a doufám, že to zlé už máme za sebou. Držím i vám všem palce, aby vaše cesta k miminku byla už co nejkratší a nejméně bolestná. 😉

wobludka
4. jan 2009

Někde se flákají 😝 děkujeme baco 🙂 manžel se po té vitamínové bombě skoro bojí, že mu na kontrole řeknou, že je těhotnej 😀 já se cítím dobře, měřím BT a grafy mám ukázkové - ale doufám, že mi nějaké ty testy taky udělají, abychom nevyřešili spg a nepřišli na něco zase u mě 😒 to čekání mě ubíjí 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre