Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jmisa
20. nov 2007

mám dojem, že když tam člověk strčí nos, hned po něm chtěj krev :D

k.bett
20. nov 2007

😀 😀 tak to je presne ono! 😀 😀

lopata49
20. nov 2007

k.bett:
my jsme taky v Gennetu, tak jsem na to zvědavá🙂)))
a předtím ten rok vás léčili jak?

k.bett
20. nov 2007

lopata49:

jo??? 🙂 Jsou tam vsichni moooc skvělí.

To jsme se snazili ruzne jen sami , takze vlastne nijak,teda chodila jsem na kontroli ke gynekolozce jen se ptala co vse pro mimi delame ale zadny lecby, rady, tipy nebyli, pak nas po roce poslala do Gennetu, teda mohli jmse si vybrat ale mi si vybrali ten gennet.

lopata49
20. nov 2007

Chodím tam k Mudr Daňkovi,
nakolik jsou skvělí ještě nevím, jsme tam od října 🙂))))))))))
Mě můj gynekolog taky jen udělal testy na chlamydie a jinak nechal vše až na CAR, včetně spermia.Kdekoho pošlou na spermio už po 8 měsících, zrovna u nás by se tím asi mnohé urychlilo🙂)))

k.bett
20. nov 2007

lopata49:

Tak toho pana doktora neznam jeste jsem u nej nebyla (to je jasny kdyz je novej 😀 )Ale uz jsem na nej zaslechla kladne veci.
A jak jste na tom, jestli se muzu zeptat?
My blbe se spg.
Myslim ze je to i lepsi si to takhle vse vyridit u jednoho doktora a ne behat pokazdy jinamm treba.

lopata49
20. nov 2007

Taky blbý spermio.12 mil v jednotce, 40% pohyb.

k.bett
20. nov 2007

lopata49:
Jéééé, tak to bud v klidku, my mame sice mnozstvi zlepsujici se i pohyblivost ale to na cem nejvic zalezi a to morfologie máme 0 a ty se nemene, teda jeste ani jeden spg. neukazal morfologii jinak nez 0.

jmisa
20. nov 2007

lopata, mně to vaše spermio přijde dobrý 😀 když vezmu do úvahy naše. Akorát tedy neuvádíš tu morfologii, která je důležitá.

k.bett
20. nov 2007

lopata49:

souhlasí přesně s jmisa, když též vezmu do uvahy tpo nase 😀
Je fakt ze morfologii neuvadis, muzu se zeptat jak jste na tom s ni?

jmisa
21. nov 2007

Holky, dneska v poledne si na nás vzpomeňte, ať se to aspoň vylepší, že budeme moci zkusit IUI 😖 Až se vrátím z Pronatalu, tak písnu, jak jsme dopadli.

ciccka
21. nov 2007

ahojte baby. ja som tu prvy krat a tiez mame rovnaky problem. snazime sa o babo uz 2 roky a zatial nic. manzel ide na spg, ale velmi sa bojim ako to dopadne. prave som si nasla stranku na profertil, asi si ho kupim. ak chcete posielam link.
http://www.magister.sk/-p-6535.html

jmisa
21. nov 2007

Ciccka, no možná by stačilo koupit ty vitamíny, co to obsahuje a vyšlo by to levněji.
A manža jde prvně na spermio? Nebo už jde na kontrolní?

lopata49
21. nov 2007

jmisa, k.bett:
Já tu morfologii nevím, nějak jsem tomu nepřikládala důraz,a neptala se na ni, ale asi je blbá, protože gynekolog i androlog řekli že jedině ivf, že iui je k ničemu. Navíc má manža něco pokaženýho po operaci kýly a navíc prý menší varlata, s anatomiíí léky asi moc nezmůžou.:(

jmisa
21. nov 2007

Lopata, no ono právě ta morfologie je blbá, to množství a pohyblivost se dá většinou vylepšit vitamínama.

Ale asi budute mít něco s morfologií, protože znám holky, co byli na IUI s 5milionama v ml.

lopata49
21. nov 2007

no to je bomba, ani jsi mi to neměla říkat.:(((
On ten androlog manželovi prý řekl,že vitamíny sice může papat,že neuškoděj, ale že od nich nemá čekat zázraky-tak to si bude něco s tou morfologií.
on z toho byl i tak dost přepadlej, tak ho nechci týrat otázkama - a co morfologie ?
jak to snášel ten tvůj?

jmisa
21. nov 2007

Lopata, já chodím všude s ním, protože mám dojem, že tomu ani nerozumí, nebo toho půlku vypustí. No byl v šoku, protože jsme čekali, že problém je u mě, mám delší cykly a ono to je naopak. Takže to byla rána, ale probrali jsme to, něco jsem mu osvětlila a dneska uvidíme, jestli to nemá ještě třeba hormonální nebo jinou příčinu, až ho uvidí urolog nebo jestli je to i androlog nevím. Zase jdu s ním, abych věděla, přeci jen mám nastudováno.

lopata49
21. nov 2007

Ať to dobře dopadne. Na hormony jde dnes, nebo dnes už má mít hotové výsledky hormonů?
V kterým jste CARU?

scarlet
21. nov 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY 😀:

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 36tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 23tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 19tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky-chlapci)
bublinkajasminka: 19tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 26tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 17tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 16tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 10tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 11tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 12tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 8tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 7tt, genetika, tehotná prirodzene? 😀
jmisa: M-oligoteratozoospermia, chystá genetiku 3.12. 😕

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
veracruz (ISCARE): M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, Profertilová kúra bez výsledku, schválené IVF/ICSI
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 27r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, 2.IUI neúspešné 😢, chystá 3.IUI
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, chystajú MESA/TESE, schválené ICSI
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, 2 potrat
k.bett (GENNET)- 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, chystá MESA/TESA + genetiku
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
kejla - M-oligoteratozoospermia
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
lopata49: M-oligoteratozoospermia


DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

lopata49
21. nov 2007

scarlet:
Naše oficiální diagnoza je oligozoo-astenozoospermie.
28 let, Gennet

k.bett
21. nov 2007

lopata49:
Jo, jo morfologie je dalo by se rict nejdulezitejsi.Tak to jste natom stejne, manzel ma taky nejspis tu morfologii blbou kvuli kyle (jedna sourkova a jedna nevim)no takze to vypada ze kvuli tomu mame morfologii 0

k.bett
21. nov 2007

lopata49:

tak to mas i nake dobre v morfologii. Tam je to nak tozdeleny pod urcity pocet je to therato a to mame my, nejprve jsme meli oligoteratozoospermie a ted mame astenoteratozoospermie. A to terato tam mame furt-proste morgologie na nic.

lopata49
21. nov 2007

Mám čerstvou optimistickou zprávu - známá měla taky problém se spermio, a teď se jim podařilo IVF.Tak snad....

ciccka
21. nov 2007

jimsa, no mozno by to vyslo lacnejsie. btw, plati sa nieco za take vysetrenie spermii? ide prvy krat, preto mam take obavy, co je na vine nasho marneho snazenia ☹

jmisa
21. nov 2007

Ahoj, takže naše návštěva Pronatalu:
spermio se nezlepšilo, tedy, abych nekřivdila, zvýšila se hustota, jestli se tomu tak dá říkat - místo 2mil v ml jich je 4,3mil v ml. ovšem zase se pohoršila hybnost - místo 14% vpřed je to 7% vpřed a 7 na místě, rychle vpřed opět nic. Morfologie opět 10%, což je blbé.
Manžovi nabrali krev, urolog ho prohlídl a nic na něm neshledal, takže budeme čekat na genetiku, protože bez ní se dál nehnem.
Z toho co jsem pochopila se obává nějaké genetické vady, protože nic nenašel, manža neměl žádné úrazy, operace, nemoci. Hned nám vysvětlil, že některé gen. vady jsou i řešitelné a postihují třeba pouze chlapce, takže by se např. musela vybrat holčičí část spermoníků. Čímž nás samo nechtěl děsit, ale spíš nastínit proč ta genetika.
Na tu jsme objednaní už od mé minulé návštěvy - jdeme 3.12., pak 6 neděl výsledky, pak zase objednat na urologii a pak se uvidí, jestli se na něco přijde, jestli bude vůbec přicházet do úvahy IVF, tedy IVF s manžovým potencionálem, což u nás je asi jediná možnost, bo manža se na dárce netváří a já zatím taky spíš ne než jo.

lopata49
22. nov 2007

to jmisa:
a to už jste baštili nějaký vitamíny a stejně se to nezlepšilo?
vrtala mi hlavou ta naše morfologie, manža řekl že prý 40%(pamatoval si to 🙂)))

jmisa
22. nov 2007

lopata, no jedl a nic se nelepší, uvidíme co dál.

lopata49
22. nov 2007

zase to ivf už máte relativně blízko...🙂
jak dlouho se vlastně snažíte?

lauritka
22. nov 2007

pre scarlet> lauritka po 1. ivf tehu test pozitivny. zajtra krv. IVF s ICSI.mierna astehnospermia.

jmisa
22. nov 2007

Lopata, dlouho se nesnažíme, ale ikdybychom se snažili měsíc,tak to nic neovlivňuje, prostě ten problém tu už bude furt.
IVF může nastat po dobré genetice, takže někdy cca březen příští rok, podle pojišťoven, mého cyklu, volných termínů v Pronatalu atd.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre