Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

marhulka88
22. júl 2007

janulka silno vam drzim palce ja obdivujem ludi ktori si dietatko adoptuju
chvalabohu ze existuju taki ludia hlavne kvoli tym detom ktore by inac nepoznali co je to rodinna laska...
tie psychopohovory pred adopciou zrejme maju nejake svoje opodstatnenie aj ked ja si nedokazem predstavit ze by sa niekto vrtal v nasom sukromi..asi by som z toho bola dost podrazdena ale mne sa skor prehanaju hlavou myslienky typu kto je to dieta, co z neho vyrastie, ako mu to povedat ze nie je nase, ci mu to vobec povedat, ako to prijme, bude nas mat rado, dokazeme ho mat my radi ako by bolo nase, nebude mu nieco chybat, nebudem si cely zivot davat otazku ci som urobila dobre ... a tak podobne...asi dost sebecke vsak?
ja si zivot bez deticiek tiez neviem predstavit prave preto mam v sebe strasny zmatok a zaroven tak trochu hrozu z toho co ak sa nam nepodari ani jeden ivf pokus...neviem si to predstavit ze budem postavena priamo pred otazku adoptovat ci neadoptovat si dieta? boze uz teraz sa mi z toho hrnu slzy do oci...tiez sa bojim aby tym neutrpelo nase manzelstvo...tak ci tak uz teraz dost trpi 😒 😒
...ale si tu vylievam srdce co? 🙂 chcelo by to troku optimizmu 🙂

majuska81
22. júl 2007

Marhulka, sme na tom asi podobne. Ty si už mala IVF??? Mám tie historky také zmätené..... 😀 Presne tá otázka by ani mňa nenechala na pokoji, že aké gény má to bábo a čo z neho vyrastie.Lebo genetiku neovplyvníš ničím........Preto rozmýšlame aj na tom, že prijať ponuku od brata môjho manžela-darovanie sperm....Len zase to by bolo tiež také blbé.....už sme o tom tu kecali s babami.......NEVIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dúfajme, že nebudeme musieť o tom rozhodovať. 😉 Peknú nedelu babušky.

janula_nz
22. júl 2007

vecer tu budem, tak vsetkym poodpisujem 🙂

zatial pekny dnik

govinda
22. júl 2007

scarlet, ak dopĺňaš info, tak tam dopéíš aj mňa:

snažilka, drahý - vitamínová kúra 😉

janula_nz
22. júl 2007

vela zavisi od vychovy. samozrejme, ze aj geny zohravaju svoju ulohu ale to predsa neviete ani pri vlastnom dietati. ved sa pozrite, ake deti vyrastaju v rodinach,kde maju vsetko a napriek tomu su tazko zvladnutelne. takze vela zavisi hlavne od pristupu k dietatu 🙂

pri adopcii sa nerobia ziadne IQ testy ako tu niektora spominala. musite len prejst psychologickou pripravou, ktora je zamerana hlavne nato, ci vobec budete zvladat taketo dieta, ako sa zachovate, ked sa vyskytnu nejake situacie a tak. je to len 26h, co nie je az take hrozne. 😉

ja som uz aj profesionalny rodic, kazdu chvilu budem mat doma este dve miminka z detskeho domova, o ktore sa budem starat. uz sa neviem dockat. netreba sa bat takychto deti. su ako kazde ine deti, tiez potrebuju lasku a pomoc nas ostatnych.

majuska, no rok sme sa snazili a nedarilo sa. vedela som, ze je problem vo mne kvoli viacerym operaciam v bruchu. dokonca uz nemam ani partnera a aj napriek tomu som si osvojila babo. a urobila by som to zas, hoci mi zistili, ze mozem mat aj vlastne deti ale to bude tazsie trosku. a take dve, tri si est e urcite osvojim 😉

majuska81
23. júl 2007

Janula, predklanam sa pred tebou. Neni to sranda na co si sa dala. A vlastne babo by si nechcela ked budes mat partnera??? A tie 2 deticky tiez budes vychovat az do dospievania, alebo je to iba take docasne??? Viem, same otazky, ale zaujala si ma. 🙂

janula_nz
23. júl 2007

to prof.rodicovstvstvo je vlastne to, ze deti budu u mna len dovtedy, kym im nenajdu rodinu na osvojenie. potom, ked sa taka rodina najde, dieta pojde k nim a mne daju z det.domova dalsie. mozno to bude pol roka, mozno rok, to sa neda povedat.

jasne, ze chcem aj vlastne deti. ak sa podari, tak to v prvom rade. no zatial ziadny partner nie je a moc sa mi ani cakat nechce, tak si asi skor zoberiem dalsie dieta 😝 uvidim, ako budem stihat vsetky deti naraz 😅

mikulka
23. júl 2007

To je zajímavé, janulo. A to prof. rodi. můžeš dělat i když nemáš partnera?

janula_nz
23. júl 2007

mikulka ano mozem. tak ako som si mohla osvojit babatko,ked som nemala partnera 🙂

ufo
23. júl 2007

a dá sa vôbec osvojiť aj také úplne malé bábenko,ako dlho to trvá,a musela si byť v poradovníku?
prepáč že sa tak pýtam ale chcela by som to vedieť lebo sme sa s manželom zhovárali na túto tému a keby k tomu prišlo tak by sme prijali také malinké bábenko
ďakujem

janula_nz
23. júl 2007

ano treba byt v poradovniku. ja som to ale mala tak trosku mimo lebo som si ju zobrala od konkretnej osoby. neviem ako dlho sa caka, to zavisi od p oziadaviek ake si napisete. ja som necakala nic a hned z porodnice som si ju brala. ale uz sa neda z porodnice zobrat babo kvoli tomu, ze bio matka ma tusim 2mes ci kolko na rozmyslenie, ci ho chce alebo nie. takze take 2 az 3 mes az. 🙂

ufo
23. júl 2007

tak to je super že sa ti to podarilo a celkovo to všetko čo pre tie deťúrence robíš ja by som to asi nezvládla mať doma bábenko a potom jednoducho niekto príde a zobere si ho 😔 veľmi by mi bolo ľúto že už ho nemám

janula_nz
23. júl 2007

no tato praca, nazvem to tak, je len pre tych, co sa s tym musia vediet zmierit. nesmies nic ocakavat od tych deti. proste od zaciatku ich tak musis brat, ze ti po par mesiacoch odidu a pridu nove. ani ja este neviem, ako to budem zvladat. ale snad trosku lepsie, kedze uz mam doma jedno dietatko. no uvidim. skoncit s tym mozem hocikedy. ale ako sa ja poznam, tak sa uz toho asi nevzdam

ufo
23. júl 2007

tak to ťa obdivujem 😨 nech sa ti v tvojej šľachetnej práci darí, veľa, veľa lásky a trpezlivosti

mikulka
23. júl 2007

Janula, máš můj obdiv!

janula_nz
23. júl 2007

dakujem vam. 🙂 toto je to, co som chcela vzdy robit. tak som rada, ze teraz sa mi to splni

loss
24. júl 2007

bublinkajasminka som stastna s tebou nech sa fazulka drzi,ja idem este do Lubochne na vysetrenie a dufam ze to uz je psledna navsteva a potom dojde to mimi,no uvidim ci nam tie lieky zabrali,kiezby 😔

scarlet
24. júl 2007

Malé doplnenie 😀 :

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 7tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky 😀)
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 4tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tehotná hurá

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF, premýšľame nad 3.IVF + užívame od 14.7. PROFERTIL
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
barca28, 28r. (SANUS): M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra

marhulka88
24. júl 2007

janulka ja to tiez obdivujem takych ludi ako si ty...asi su medzi nami ludia predurceni na urcite povolania..teda ak sa to da nazvat povolanim...drzim palce nech sa ti dari
tak ja hlasim ze buduci tyzden by som mala ist na odber vajok..folikov je zase neurekom tak hadam ze budu kvalitne o spermosikoch ani nehovorim par schopnych sa najst musi 🙂 tak dufam dufam 🙂

majuska81
24. júl 2007

Ahojte, Janula mna tiez napadlo, ze by som asi nezniesla, ze by mi zobrali bábo, ktoré som mozno rok vychovala.Ja by som to neprezila 😢 Ale taktiez ta obdivujem, a prajem ti to najlepsie, co sa len dá. 🙂
Baby, krvicku mam v pohode, pecenove testy sa mi znizili. Ja som sa otrávila zelenou paprikou, kupovanou na trznici......Kto vie s cim to bolo postriekané.... 😠 A pecen hned zareagovala. V Iscare mi povedali, ze ked mam hodnoty v poriadku, spravia mi hysteroskopiu, a ked vsetko o.k. tak hned potom zaciname so stimulovanim. Baby, ja to uz tak cakám.............Ze, sa to podari??????????

skrecok
24. júl 2007

Ahojte babulky,
neviete mi poradit kde v BA sa da vysetrit spg? 😕 Nechcem sa pytat obvodnej lekarky.

lauritka
24. júl 2007

kocky nasla som toto len pre info ;) hodnoty spg.

Normální hodnoty podle Světové zdravotnické organizace (WHO):

objem semene ≥ 2 ml
kyselost semene (pH) = 7.2-8.0
celkový počet spermií ≥ 20 mil/ml
pohyblivost spermií ≥ 50%
normální morfologie spermií (strict criteria WHO) ≥ 30%

ufo
24. júl 2007

skrecok, môj manželík išiel do Iscaru a tam mu to bez problémov urobili viem že aj platil ale už neviem koľko za hodinu vedel výsledky nie však veľmi povzbudzujúce ........... 😒

sweetberry
24. júl 2007

ajojte asi aj ja sem patrim do diskusie

lauritka
24. júl 2007

berry ved to je jedno kde sme ;) sme v snazilkach 😀 uz nech sme v tehulkach ;)

akatka
24. júl 2007

caute baby, poradte mi nejaky vitamin pre muzika. Nech ma tych plavcov rychlejsich a silnejsich
😀 😀 😀

jajka1
24. júl 2007

zinok , selen, E-vitamín alebo spolu dostať pod názvom SELEZIN vitamíny. treba vyskúšať všetko.

sweetberry
24. júl 2007

akatka salezin ace!!!

lauri asi tag

akatka
24. júl 2007

diky sweet, mas to odskusane?? teda tvoj priatel? 😵 😵

lauritka
24. júl 2007

🙂 katka trochu dlhe ale citajte ;)
Několik rad, jak zlepšit svou plodnost:

--------------------------------------------------------------------------------

Přestaňte kouřit. Kouření snižuje počet spermií v semeni a zhoršuje jejich pohyblivost. Výzkumy prokázaly rovněž významný vzestup rizika potratu u párů, kde oba partneři nebo muž kouří.

Vynechte alkohol. Dlouhodobá konzumace alkoholu poškozuje složité mechanismy mužského reprodukčního systému a snižuje schopnosti muže produkovat zdravé spermie.

Neberte drogy. I marihuana je droga. Snižuje počet spermií a zvyšuje procento jejich patologických forem.

Omezte přehnaně intenzivní cvičení. Muži, kteří nadměrně cvičí, mohou zhoršovat kvalitu svého semene v důsledku zvýšené teploty varlat, vznikající při usilovném cvičení.

Zvyšte příjem vitaminu C. Nízká hladina tohoto vitaminu může způsobovat shlukování spermií, což má za následek neplodnost. Důležitý je i dostatečný příjem vitaminu E, který má antioxidační účinky, a zinku.

Zkontrolujte léky, které užíváte. Některá antibiotika snižují přechodně počet a pohyblivost spermií. Jsou to zejména nitrofurany (např. furantoin) a makrolidy (např. erytromycin). Kvalitu semene ovlivňují i další léky, např. sulfasalazin, používaný k léčbě průjmů, ketokonazol, lék proti plísním, azulfidin, kterým se léčí ulcerózní kolitida, a některé další - spironolakton, kolchicin, allopurinol, tetracyklin, gentamicin, neomycin, cimetidin, cyklosporin. Nikdy však předepsané léky nevysazujte bez porady s lékařem!

Zabraňte otravě svého organismu jedy z okolního prostředí. Týká se to zejména pesticidů, insekticidů, organických rozpouštědel, benzenu, těžkých kovů, olova, rtuti, bóru a dalších toxických chemikálií.

Zkontrolujte složení své stravy. Pokud se stravujete nezdravě, může to nepříznivě ovlivnit kvalitu semene. Nedostatek vlákniny, nadbytek živočišných tuků, nedostatek vitaminů a stopových prvků mají negativní dopad na oběhové ústrojí a tím i na kvalitu semene.

Udržujte svůj šourek v chladu. Zabraňujte vzniku nadměrného tepla v oblasti šourku - noste volné spodky, vyhýbejte se těsným kalhotám, vyvarujte se dlouhé jízdy automobilem. Nechoďte často do sauny, nekoupejte se dlouho v horké lázni. Nepracujte v provozech s vysokou okolní teplotou.

Buďte sexuálně zdrženlivý, ne však příliš dlouho. Krátká období sexuální abstinence - 3-6 dní - zvyšují objem i kvalitu semene. Delší doba má však naopak nepříznivý vliv - v semeni je větší podíl starých spermií se sníženou pohyblivostí.

Pocítíte-li příznaky zánětu močových cest, prostaty, varlat či nadvarlat, navštivte co nejdříve odborného lékaře. Neléčené záněty těchto orgánů mohou vést k úplné neplodnosti. Výrazně rizikovým faktorem jsou kapavka, infekce mikroorganismy zvanými chlamydie a příušnice v dospělém věku. Horečnatá onemocnění obecně zhoršují kvalitu semene.

Při každém úrazu šourku vyhledejte okamžitě odborné ošetření. Neléčená poranění varlat či nadvarlat mohou mít za následek neplodnost.

UVEDENÉ RIZIKOVÉ FAKTORY OVLIVŇUJÍ KVALITU SEMENE
JEŠTĚ TŘI MĚSÍCE PO JEJICH ODSTRANĚNÍ !!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre