Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lucifuk321
13. máj 2009

chrobacek... este pockajte na HP, mozno tam sa nieco objavi, co nebude v poriadku. a inak mate vsetko uplne ok?

chrobacek
13. máj 2009

lucifuk 😉 jo dám vědět jak dopadl HP, jinak je vše OK kromě spermií ☹

mandarinka
13. máj 2009

Lucifuk když má chlap azoospermii protože měl v dětství příušnice (těžký průběh) tak má HP v pořádku?

lucifuk321
13. máj 2009

chrobacek... a prostatu mu ako kontrolovali? robili nejake usg?

chrobacek
14. máj 2009

prostatu mu kontolovali tim TRUS vyšetřením a pokud by se jim tam neco nezdálo bere se z toho vzorek kvůli možné rakovině, ale má to OK

shaarka
14. máj 2009

ahojte kocky,
tak uz mame vysledky spermiogramu... astenospermia.

objem: 3,5 ml
viskozita: v norme
koncentracia: 122 mil./ml
pohyblivost: rychla progresivna: 13%
pomala progresivna: 22%
neprogresivna: 3%
nepohyblive: 62%
bunkovost: 4,0 mil./ml
morfologia: normalna: 14%
patologicka: 86%
- kmitavý pohyb.

viete mi niekto povedat, ako velmi je to zle? asi dost, ze? 😔
a na spodku listka bolo: VERTE!
??? nechapem.
na zadnej strane bolo: Dg.: kult. a PCK vyš. na vyš. uroinfekcie (neviem dobre precitat to slovo), pri negat. naleze event. po prelieceni kontrol. vyš. spermiogramu

kto mi to vysvetli?
dakujem....

kukulik30
14. máj 2009

shaarka , akurat na to kukam a porovnavam s nasimi vysledkami, ale zda sa mi, ze mate lepsie, ale tiez som z toho kus jelen... 🙄

chrobacek
14. máj 2009

shaarka čau 🙂

no pohyb je pomalý a morfogie by měla být 30% na těhu, takže to moc na přirozené ted nevypadá, ale na druhé straně jich máte strašně moc takže tí pádem se šance zvyšuje

no má jít na kultivaci ještě....aby se vyloučila infekce a půjde znova

chrobacek
14. máj 2009

Hraniční hodnoty spermiogramu
Objem: 2 - 6 ml

pH: 7,1 - 7,8

Koncentrace spermií na jeden ml: Větší než 20 milionů spermií na ml

Celkový počet spermií: Větší než 40 milionů

Počet živých spermií: Minimálně 75 procent živých spermií

Pohyblivost: Minimálně 50 procent (poměr pohybujících se k celkovému počtu)

Kvalita pohybu - hodnotí se podél McLeodovy škály v rozmezí od 0 - 4:

0 - nepohybují se

1 - pohybují se na místě

2 - pohybují se vlnovitě

3 - progresivně vpřed

4 - rychlý a progresivní pohyb kupředu

Stupeň pohyblivosti musí být větší než 2 a alespoň 25 % z nich musí mít stupeň 3 až 4

Tvar: Alespoň 30 % normálně tvarovaných spermií. Normální tvar spermie se popisuje u spermií s oválným tvarem a hladkými konturami. Je u nich akrozom (enzymatická čepička) dosahující minimálně do 40 – 70 procent délky hlavičky. Nejsou také popisované žádné zdvojení a abnormality bičíku. Velikost normotvarované spermie je 40 - 50 mikrometrů.

shaarka
14. máj 2009

dakujem baby,
ta morfologia ma teda vydesila... to co znamena???
a kultivacia sa ako robi?

kuku, ako to myslis?

chrobacek
14. máj 2009

že mají špatný tvar neschopný oplodnění, ale u vás to není tak hrozné určitě se to dá zlepšit ......

shaarka
14. máj 2009

hm, kazdy spermiogram je o niecom inom, ako tak broovsujem po nete 😀
chrobacek, nevies mi vysvetlit tu pohyblivost, co MM vysla? ze aky je rozdiel medzi nepohyblivymi a neprogresivnymi... a kmitavy pohyb?
a to VERTE! ??????? 😀

kukulik30
14. máj 2009

u nas
objem : 4, 5ml
vzlad, konzistencia: mierne viskozna
koncentracia apermii/ viac 20 mil./ml, total .40mil./: 90 mil/ml 🙄
zivotnost /viac ako 75%/: 60% 🙄
Pohyblivost: 0% linearna, 17% pomala linearna, 14% nelinearna, 69% nehybnych 🙄
Prestup / do 2 min. /: 00min 00sek = nedostatocny , nehodnotitelny 🙄
invazna pohotovost/ viac ako 1000=vyborna, 500-1000= dostatocna/ : nedostatocna, nehodnotitelna 🙄

Percento defektnych spermii/ menej ako 70%/: 66%
prevladajuca patologia: 18% DAG, 24% zalomeny bicik ☹

kukulik30
14. máj 2009

to so je v zatvorkach je asi hodnota, ktora by mala byt v norme 😉

chrobacek
14. máj 2009

tyhle tě můžou oplodnit.....
pohyblivost: rychla progresivna: 13%
pomala progresivna: 22%

tyto jsou k ničemu ......
neprogresivna: 3%
nepohyblive: 62%

kukulik30
14. máj 2009

aspon si teda myslim, ale asi ano 😒 ...tak my nemame tiez pohvieco...u nas zaver Astheno-zoospermia

shaarka
14. máj 2009

kuku, kuam ze nic moc ☹ ale nastastie - staci iba jednaaaaaa!! 😀

gani
14. máj 2009

shaarka no myslim že to dole znamena že možno ma tvoj manžel infekciu močovych ciest,takť´že sa mu urobia kultivačne vyšetrenia a tam ak sa najde nejaka bakteria vačšinou vedia aj zistit na ake antibiotika je citliva,podla toho ich dr predpiše a kultivacia sa robi uplne jednoducho...podla toho čo chcu dat vyšetrit

shaarka
14. máj 2009

chrobi, hej - to mi je jasne. ja som chcela ale odborny vyklad, resp. podrobnejsi. domysliet si viem hadam vsetko (ved su v zatvorkach normy).
a percentualna sanca? hm.. vidim to do tych 20%

kuku, no co uz - ale samko je super! 😀 takze manzel ma sice spermii pomenej, ale ked sa nejaka kvalitna najde, tak to fakt stoji za to! 😀

shaarka
14. máj 2009

gani - kultivacia - z krvi alebo z mocu?

kukulik30
14. máj 2009

dokonca v splne nam vyslo , ze spermie su v zhlukoch/ bolo to s vykricnikmi/ 😒 , maju pozapletane biciky..tak to asi sotva niekde dojdu 😕

kukulik30
14. máj 2009

hej shaarka, to hej, este nasli aspon par schopnych 😉

shaarka a co planujete teraz po tomto vysledku?mate navrhnutu aj nejaku liecbu?

gani
14. máj 2009

z moču

chrobacek
14. máj 2009

shaa nevím co víc podrobné chceš myslím, že je to jasné k tomu pohybu i morfologii ráda ti poradím ale moc nechápu na co se ptáš tu kultivaci vám měli udělat u toho jestli mají podezření na infekci

shaarka
14. máj 2009

kuku - a ja som uz zabudla - ty si mala normalny cyklus? ci problemy?

kukulik30
14. máj 2009

esteze nasli...oprava, pisem jak tatar 😀

chrobacek
14. máj 2009

žádná procentuelní šance není ....!!! prostě bude se vám to povede nebo ne.... navíc pokud dobře vím tak tím pádem máte problém oba a komplikuje se to... každopádně s tímto spermiogramem si můžete dovolit zkusit IUI

kukulik30
14. máj 2009

normalny...aspon teda neviem o tom , zeby nieco bolo na prd...ale vsetky vysledky ostali u Hredziho v karte a nemam si to ako porovnat, tie hodnoty progesteron, prolaktin atd 😒 ale ja som nikdy nemala problemy, ovulacia bola potvrdena aj u gyn, ked som bola obcas na folikulometrii...

kukulik30
14. máj 2009

presne tak IUI by slo, lebo tam vyberaju tiez tie naj naj spermosky a vstrekuju do dutiny maternice...ak teda da do poriadku tebe ovulku 😉

shaarka
14. máj 2009

kuku, neviem, ze co teraz dalej. sa mi to trosku pobabralo - teda to, co som mala vymyslene.
asi nam ostava fakt len ten CAR a rovno IVF.
totiz nacasovat moju neexistujucu ovulku s dobrym spermiom MM bude asi dost nepravdepodobne...

este mam jedno eso v rukave:
bud. tyzden idem na UZV a ked tam budu nejake foliky, tak poprosim Dr., nech mi pichne pregnyl a skusime to. ze ci bude ovulka, samozrejme. pregnyl mi posiela jedna super kocka z konika (prave cestuje ku mne), lebo moja Dr ma s tym nejaky problem. tak tam nabehnem rovno s pregnylom a ked budena monitore nejaky dominantny folik, ten pregnyl si pichnem aj sama. 😀

ak foliky nebudu, tak koncime, kaslem na menzes ci mam alebo nie, ale pojdem v lete na laparku a na jesen do centra na IVF.
asi takto to vidim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre