Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

chrobacek
15. máj 2009

ahoj jerry no nezlob s na mě, ale morfologie 2,5 % rozhodně není na přirozené těhu ......i když zbytek máte opravdu dobrý !!!! ale na přirozené tehu je podle tabulek 30% morf. dobrých, pochopitelně se vám zadařit může to ano, ale šance není tak vysoká jak při morfologii normální ......

shaarka
15. máj 2009

ako by sa dala zlepsit ta morfologia?
je to stresom? stravou? zivotnym stylom?
mam pocit, ze morfologia je skor genetika, biochemia. 😒

chrobacek
15. máj 2009

není genetická můj manžel dítě má a to dost bez problémů........je to stresem pochopitelně a dalším a dalším vlivy nikdo ti to neřekne 100% z čeho to je někdo to má geneticky, někdo z nějaké nemoci, atd je toho mraky

shaarka
15. máj 2009

chrobi, a tvoj M mal aku morgologiu?
ale je pravda, ze sa to meni, tak asi zbytocne stresujem.

shaarka
15. máj 2009

ze morgologiu 😀 😀 😀

chrobacek
15. máj 2009

3% a morfologie se moc nemění

chrobacek
15. máj 2009

měl 1% po 72 dnech užívaní multi macy 3%

shaarka
15. máj 2009

hm... 😒
a pri IUI sa selektuju ake spermie? aj podla morfologie?
ci sa neselektuju (necistia)?

chrobacek
15. máj 2009

jasně špatné ti tam nedávají vyberou ty dobré a u vás by to opravdu mělo smysl

shaarka
15. máj 2009

no, uz len tu ovu a ideme na IUI 😀
fuuuuurt dookola sa tocim 😀
myslim, ze drahy skoncil s fajcenim a pitim. to radsej nech si zahuli 😀 bylinky 😀

lucifuk321
17. máj 2009

Ahojte.

Mam otazku na partnerky, ktore "predpisuju" svojim manzelom rozne vitaminy na zlepsenie morfologie, napr. vitamin A, C, E, kotvicnik, atd... Vsetky tie vitaminy konzumuju vase polovicky naraz, alebo po etapach? Doberiete jedny a vrhnete sa na druhe vitam? Je toho celkom slusna kopka vitaminov, ked to tak spocitam 🙂

Dik za rady...

L.

rosienka
17. máj 2009

lucifuk - ak nie je konkretne doporucene na baleni kedy a v akom odstupe od inych preparatov, tak je to jedno, ci naraz, ci niekedy pocas dna. Obycajne vitaminy sa môzu brat spolu, ale tie rôzne namiesane preparaty maju väcsinou isty spôsob davkovania.

chrobacek
18. máj 2009

Lucifuk..... právě z tohoto důvodu jsem zvolila multi macu a multivitamín takže manžel jí ráno 2 tobolky macy a jeden multák a večer zase 2 tobol. macy aby pokryl potřebné množství...... takže nedlabe 10 pilulek najednou

shaarka
18. máj 2009

lucifuk, ja som zas zvolila namiesto jednej hriesne drahej tabletky viac tabletiek, z ktorych je ta jedna zlozena. MM nema problem supsnut si 4 tabletky naraz a ma pokoj 🙂 vitaminy (aspon tie bezne) sa kombinovat mozu

prinzesz
18. máj 2009

tak moj zacina protestovat, a uz nechce brat tolko vitaminov, tvrdi ze vsetkeho vela skodi, inac citala som ze vlea vitaminu C je naozaj skodlive na spermijky, nema sa ho jest malo ale ani vela.. tusim sa odporuca 250 na den, to je idealne...

shaarka
18. máj 2009

moj byvaly by do seba nevopchal ani len paralen! 😒 😠

vavenka
18. máj 2009

Inak o tom vit. C som citala aj ja, vraj pri vacsich davkach nepriaznivo posobi na plodny hlien 😨

cisielko
18. máj 2009

Ahojte žienky. tak ten kotvičník som zohnala v lekárni a od piatku sme ho začali brať aj s Profertilom. Môj mužo berie tabletky spolu tak neviem čoi by stým mohol byť nejaký problém. Inak, obrázok som si dala ja preč, keďže ho nemôžem mať, len foto. a kým som našla tému kde som píslala tomto našom probléme, už som to 2 x vzadla, no dnes sa mi to konečne podarilo 😀

cisielko
18. máj 2009

ešte ma napadlo: Profertil je lepšie brať podľa vás ráno dve tablety ako píšu alebo jednu ráno a jednu večer?čo som si tu poprečitovala, tak sa to odlišuje, tak len tak pre info ak by ste niekto vedeli. Ďakujem

prinzesz
18. máj 2009

cisielko, profertil obsahuje L-carnitin a ten posobi na spalovanie tukov cize sa zrychluje metabolizmus, cize keby bol tvoj mnz nachylny na nespavost tak druha tabletka by sa mala brat na obed, dve naraz neodporucam ale je to na vas..

chrobacek
18. máj 2009

tak máme hormonální profil a jen po telefonu, takže nevím jednotky:

FSH 10 norma 1-12
LH 6,51 1,4-8,75
Prolatin

chrobacek
18. máj 2009

tak máme hormonální profil a jen po telefonu, takže nevím jednotky:

FSH 10 norma 1-12
LH 6,51 1,4-8,75
Prolatin 679

chrobacek
18. máj 2009

pardon

FSH 10 norma 1-12
LH 6,51 1,4-8,75
Prolatin 679 norma -477
Testosteron 27,6 norma 5,76-30,43

chrobacek
18. máj 2009

pomůže mi někdo s tím co ten zvýšený prolatin? a taky nevím zda je OK poměr FSH a LH

cigaretka5
18. máj 2009

chrobacek tiez som mala zvyseny prolaktin , doki mi robil kontrolny odber . Je dolezite robit kontrolu tak aby si boila minimalne dve hodky po tom ako sa zobudis.........................

lucifuk321
18. máj 2009

prinzesz... no ja mam doma balenie vitaminu C 250 mg a tam sa pise, ze dospely beru denne 1-2 tabletky. Takze aj 500 mg denne je este asi ok...?

chrobacek
19. máj 2009

cigaretka supr ale toto je téma neplodnost muže takže to jsou výsledky mého muže myslím, že já bych testosteron 27,6 mít neměla 🙂)))

prinzesz
19. máj 2009

lucifuk, zalezi ci beries aj ine vitaminy, pretoze ak by si bral C a k tomu este selezin ktory obsahuje aj C tak potom sa to neodporuca lebo davka vitaminu C je uz vysoka, tiez treba brat ohlad ze uz sa oteplilo a zacali sme papat sezonne ovocie ktore obsahuje C, takze teraz by som brala asi len tu jednu 250, viac nie.. 😉

chrobacek
19. máj 2009

tak ještě dotázek nemáte někdo zkušenost s tím, že by antibiotika na 5 dní zhoršily spermiogram? manžel je má napsané kvůli zjištěnému streptokokovi...... a výsledky po vybrání atb budou až v době kdy já budu stimulovat na ivf .....

shaarka
19. máj 2009

chrobacek, ATB nicia spermie, spermiogram bude skresleny. neviem ale do akej miery.
nam moja gyn. povedala, ze na spermiogram ma ist MM az mesiac po dobrati ATB. isiel sice este neskor, ale spermie dozrievaju tych 70 dni, takze verim tomu (lebo sme nemali dobry spg), ze boli poskodene prave kvoli ATB a infekcii 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre