Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gregy
18. jan 2008

scarlet aj ja som urobila 😕 ked mi povedali že kôli poisťovni sa na rad nedostaneme skôr, nerozumiem ako vy všetky idete už tak skoro. Ani jedna nemáte takýto problém? Ako dlho ste čakali najviac na IVF?

mareka
18. jan 2008

gregy já čekala 9 měsíců na IVF 😒

gregy
18. jan 2008

mareka aj ty kôli poisťovni alebo kôli vyšetreniam?

prom
21. jan 2008

ahoj mareka, tazko odpovedat na tvoju otazku. Ja som ten isty pripad ako ty, mozno o mesiac uz idem na 3. pokus. Na prvy pokus som dostala hyperstimulak - bolesti..., druhy krat som bola absolutne v pohode, fyzicky aj psychicky, ale vidis, aj tak sa zasa nepodarilo. Skorej si treba uvedomit ze kazdy par je individualny pripad, do toho procesu zasahuje strasne vela veci!!! To ze sa niekomu podari na 1x a niekomu az na 10x to je proste fakt. Radsej si tym hlavicku nezatazovat. Samozrejme robit pre to maximum, pit vela tekutin, vitaminy-zelenina... ale fakt si nic nevycitat, kalkulovat matematicku pravdepodobnost, neporovnavaj sa s ostatnymi pripadmi. Len to cloveka deprimuje ☹ Treba si k sebe brat len dobre rady ako tomu dopomoct 😉 Drzim palce!!! 🙂

barbara
21. jan 2008

dievcata viete mi poradit nejake vitaminiky pre manzela este pred tym ako pojde na spermiogram?

jmisa
21. jan 2008

barbara - selen, zinek, éčko, listovka, áčko, céčko, kořen Maca.

barbara
21. jan 2008

dakujem jmisa 🙂)) joooj tak ty si tu toho namna ale vela spustila da sa to kupit vsetko aj v jednom ? 😵

jmisa
21. jan 2008

ty vitamíny ano, a ten kořen MACA je peruánská bylinka, to někde v bylinářství.
a ještě koenzym Q10 se doporučuje.

gregy
21. jan 2008

ja som kúpila mužovi PORFERTIL a PYCNOGENOL je to hrozne drahé ale čo už ... keďže my sme nemali žiadne spermie tak som si povedala že treba skúsiť všetko čo sa dá ... aby som si potom nevyčítala že som chcela ušetriť a mohlo to pomôcť ... mimochodom v kontrolnom spg. sa potom našla 1 živá (ale kedže vtedy to bral len 6 dní asi to nebolo tým ...) ale človek nikdy nevie ... 😉

jana24
21. jan 2008

Ahoj Barbara, ja som kupila manzelovi, Selezin ACE ten uziva 1 tabletu na obed, Koenzym Q10 tiez 1 tab. na obed, vitamin E 1 tab. rano, L karnitin 1 tab. tab rano aj vecer, ja uzivam preventivne kys. listovu.

Neviem ci to pomoze lebo ked bral ten Profertil tak stav sa nezlepsil, a pritom sme do toho davali take nadeje. Teraz to berie hlavne koli tomu, lebo uz cakame na schvalenie ziadosti, a potom sup sup na to, a ak by sa podarilo aby sme nemuseli ist na ICSI. 😉

kuletka
21. jan 2008

Ahojte baby, chcem sa spýtat? Tá kyselina listová je čaj, tablety ?

jana24
21. jan 2008

ahoj Kuletka, to su tablety, ale je to len na lekarsky predpis. Ale ked som si kupila prve balenie volalo sa to Acidofolan, je to aj zo zelezom a este nieco,ale ked som isla kupit druhe balenie tak mi predala cistu kyselinu listovu, neviem akym zazrakom, ved este aj na krabicke bolo napisane ze len na lekarsky predpis.
Myslim si ze ak chces tu cistu a nechceli by ti ju predat, tak tvoja gynekologicka ti ju predpise. 🙂

kuletka
21. jan 2008

Ahoj Janka. Neviem vyčítať z papiera, či mal môj muž spermie všetky z toho mála dobré? Mal SPG 3,5, denzita 3 mil./ml, pohyblivosť 10%, ML 2 plus, až 4 plus, morfol 35 %, oligoastenoteratozoospermia

jana24
21. jan 2008

Kuletka, taku istu diagnozu mame aj my, lenze mi sme mali este menej spermii, iba 2 mil/ml, ale tiez si uz nepametam kolko bolo presne mrtvych, aka bola pohyblivost.

kuletka
21. jan 2008

a z tohto mi nevieš vyčítať

jana24
21. jan 2008

To ti ja neviem vobec vycitat, viem len ze morfologia je ze kolko je mrtvych, pohyblivost zavisi aj od toho ci sa pohybuju na mieste alebo vpred. Ak ti mozem poradit tak co som zistila tak na mnozstvo pomahaju tie vitamini, ale neviem ci aj na pohyb a morfologiu.

kuletka
21. jan 2008

morfológia je 35 % a je napísané že norm. Tak asi to je dobré.

jana24
21. jan 2008

Kuletka mi mame z tych 2mil len 100000 tis dobrych a tie nam hned aj zmrazili, lebo proti predchadzajucemu spg bol stav zhorseny, tak keby sa nahodou este zhorsil, ale ja dufam ze po tych vit.sa to zlepsi aspon na to mnozstvo.
Ked je napisane ze je to v norm tak sa asi tak nemusis znepokojovat.
Aky priebeh vam v CAR predpokladaju, idete aj na genetiku, budu robit aj tebe niake vysetrenia, lebo ja som minuly tyzden absolvovla hysterosalpingografiu, ktora dopadla OK.

Do akeho centra chodis, a akemu Dr.

lusilia
21. jan 2008

Ahojte babizne.Tak teda pridavam sa sem aj ja. Dneska sme boli pre priatelove vysledky krvy, boli v poriadku. Nas problem je v spermiograme, asi je dost zly ☹ ak sa v tom niekto vyzna tak je to tazka oligoasthenoteratozoospermia, ako uz sa to len tazko pise...počt.0.6,motilne 0.2, patologia 85%.
Mne vsetky vysetrenia dopadly ok. Chodime do Gyn Fivu k Dr.Drabekovi. Jedine odporucanie pre nas bolo ICSI a dneksa mi prislo z poistovne schvalenie, ale este nas caka genetika, tak dufam, ze bude v poriadku.
Neviete nahodou co tam vlastne na tej genetike robia? ze ako brebieha vysetrenie? a este boli priatelovy odporucene tabletky profertil, ze nech su typ top pred ICSI, neviem, ci to ma vobec vyznam, ale hadam ano....tak drzim vsetkym palceky...zatial papa 😉

jana24
22. jan 2008

Ahoj Lusilia, my tiez nemame ten SPG moc dobry a manzel uzival profertil a po nom sa mu stav nezlepsil, ale teraz aj ked vieme ze to prirodzene nepojde, tak uziva Selezin ACE, vit. E, koenzym Q10, L karnitin, mozno sa tym nieco trochu zlepsi aby sme popripade nemuseli podstupit ICSI.
Genetiku sme uz absolvovali, nie je to nic strasne, spravia rodokmen az po starych rodicov, pokiall budete vediet, vsetky choroby, umrtia v rodine, predcasne porody, smrt novorodenca, potraty ...........
Zoberu vam krv, a mojmu manzelovy brali aj niaky ster z jazyka, to bolo nieco aby zistili ci nieje porucha spermiogramu geneticka. Najhorsie je cakanie na vysledky, my sme v TN cakali asi 2 mesiace, ale oplatilo sa, vysledky su dobre.
Chodime tiez do GF k dr. Behunovej

lusilia
22. jan 2008

Ahoj Janka, tak ti teda dakujem, za nejake vysvetlenie genetiky 🙂...no ideme tam buduci tyzden, takze si asi tiez pekne pockame, ale vsak bez toho sa to samozrejme neda. Myslim, ze sme nemali ziadne problemi ani v rodine, teda ani s jednej, ani s druhej strany, dufam, ze to bude v poriadku, lebo priatel so vsetkeho strasne stresuje a nedava skoro nicomu nadej.
A kolko sa vy snazite o babo? a kolko ste v GF a uz ste nieco aj podsupili?

jmisa
22. jan 2008

Taky jsme byli na genetice, nejhorší je čekání na výsledky, jinak je to jen rozhovor a krev, manžel musel obětovat vícero zkumavek, bo má špatné spremio. V pondělí už bychom měli mít výsledky, tak doufám, že tam budou. Ale stejně si myslím, že nic nezjistí.

jana24
22. jan 2008

Ahoj Lusilia, my sme v GF od septembra 2007, predtym pol roka navstevoval manzel urologa, ktory ho skusil preliecit profertilom a tamoxifenom, ale to nezabralo, tak nas poslal do GF. Tam bol manzel na spg ktory bol este horsi ako predtym tak nam hned aj zmrazili spermie, keby sa tohorsilo dalej, potom sme cakali na tu genetiku, minuly tyzden som bola na RTG maternice a teraz cakame na schvalenie ziadosti.
O babo sa snazime uz skoro 3 roky.

Manzel ma tu istu diagnozu ako tvoj priatel.

bessi
22. jan 2008

Kuletka, trochu me prekvepuje, ze tady nekdo pise, ze kyselina listova je na lekarsky predpis 😨 Je to vitamin, ktery se bezne vyskytuje v zelene zelenine. Hodne listove je napr. i rasach - v lekarne se daji koupit tabletky z rasy Spiruliny nebo Chlorely. Neni problem kyselinu listovou koupit!

jana24
22. jan 2008

Ahoj Bessi, to som pisala ja ze je na lekarsky predpis, ja som to tiez nevedela, lebo ja som ju kupila (Acidofolan, alebo tak niako, je to aj zo zelezom a este nieco), a potom som to citala tu na nete ze sa to zmenilo a je to na predpis, o mesiac som isla kupovat dalsie balenie a predala mi cistu a aj na krabicke bolo napisane ze je len na lekarsky predpis. Mozno to maju vsade inak.

bessi
22. jan 2008

Jano, kupoval jsem ji naposled dnes rano a jako vzdy bez predpisu. Vubec to neni nebezpecna latka, ani predavkovat se ji clovek nemuze, tak nechapu ten predpis

jana24
22. jan 2008

Bessi a ty si zo slovenska?

bessi
22. jan 2008

Ne, jsem z cech, ale mam pocit, ze hranice nemeni ne¨bezpecnost kyseliny listove 🙂 🙂 🙂

jana24
22. jan 2008

Mozno ide o to ze v cechach mate inu legislatvu ohladom liekov. A ty si kupovala cistu kyselinu listovu alebo kombinaciu este z niecim?

bessi
22. jan 2008

U nas se toho prodava mraky-bud cista jen s vitaminem B12, nebo s celym komplexem vitaminu B. Pak je ve vsech vitaminech pro budouci matky a tech je na trhu taky dost a bez predpisu. Pokud to mate na predpis, tak bych se radeji pasla a cpala se vsim co je zelene 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre