Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

majuska81
16. jún 2007

A to ste žiadne liečenie zatiaľ neabsolvovali??? Ja som už po 3 mesiacoch neúspechu tušila, že bude problém. Moja mamina ma porodila keď mala 44, a v našej rodine každej sa to podarilo na 1x.

lauritka
16. jún 2007

nie lebo tiez nam povedlai rovno ivf..a chceli sme este pockat.a bola som aj na jednom IUI ale davno. proste sme to nejak nechali tak a teraz ideme zase do toho 🙂

majuska81
16. jún 2007

Môžem sa ťa spítať, že koľko máš rôčkov??? Ja 26, a zatiaľ som tiež nechcela mať bábo. Sme už spolu veľmi dávno, ale zatiaľ sme chceli žiť iba pre seba. No, keby sme vedeli , že toto nás postihne, iste by sme začali už dávnejšie. 😉

lauritka
16. jún 2007

ja 34🙂 tiez som este v 26 o miminu neuvazovala 🙂 bola som vonku a nebol cas 🙂..a takto som dopadla. ale este nie je nic stratene ;)

majuska81
16. jún 2007

Tak stratené to iste neni, ja vôbec nezávidím takým babám, čo skončili školu v 18.r. a hneď porodili. Možno im to vyhovuje, ale ja by som to nechcela. Som chcela ešte žiť trošku, cestovať, skončiť výšku....a mať bábo len vtedy, keď všetkými silami a s celým srdcom to chcem. Mne asi teraz nastal ten správny čas.....Dúfam ,že sa podarí... 🙂

lauritka
16. jún 2007

🙂 neboj podari sa nam to ;) pevne verim. 😵

majuska81
16. jún 2007

Ahoj Lauritka, ja bežím za kamoškou, dúfam že si ešte napíšeme 😉

lauritka
16. jún 2007

ok majuska daj vediet ako bude prebiehat navsetva v centre ,ja idem tiez zaciatkom jula na prvu konzultaciu..pa pa

peige
16. jún 2007

K tomu profertilu je to komplex vítamínů, aminokyselin, Q-koenzymu, minerálů, já jsem ho měla od gynekoložky.

govinda
16. jún 2007

no tak som prelúskala, čo ste popísali a tie tabletky vyzerajú naozaj zaujímavo. Ja teraz budem meniť lekára, teda svojho gynekológa nie, ale už do Splnu chodiť nebudem a prejdem inde a myslím, že tam pošlú drahého na spermiogram, tak uvidíme, ako to s ním vyzerá. Či sa tá pohyblivosť zlepšila. Papal asi 3 mesiace zinok, selén a vitamín E, teraz má mesiac pauzu, lebo lekár kázal mať po 3 mesiacoch pauzu a ja plánujem akurát kúpiť nejaké také prostriedky - selezín, Q-koenzym. Tak uvidíme.

majuska81
16. jún 2007

Ahojte, ahoj Govinda, napíšem vám z letáčika Profertilu, čo to obsahuje:L-karnitín, L-arginín, Zinok, Vit.E., Glutation a Selén, Koenzím Q10, Kyselina listová.Užívanie Profertilu podľa výrobcov môže zlepšiť kvalitu ejakulátu až na úroveň normálneho spermiogramu. Pozitívne ovpyvňuje pohyblivosť a počet sp., Užívanie vraj veďie k zvýšeniu hladiny testosterónu, čo je dôležité pre dozrievanie mužských pohlavných buniek. PODPORUJE SCHOPNOSť MUžSKýCH POHL. BUNIEK SPáJAť SA S VAJíčKOM. Minimálne sa to užíva 3 mesiace, ale najlepšie trvalo (iste to je najlepšie riešenie aj pre výrobcov 😠 ) Bližšie vraj: office@lenuspharma.com www.profertil.sk
Toľko som mohla pre vás momentálne urobiť, idem grilovať kuracie prsia... 😉

konka
16. jún 2007

ahojte holky, strasne dlouho chci jiz mit druhe dite a stale se nam to nedarilo, nakonec muj dr. poslal meho manzela na spermiogram a tam se prislo na nas problem.
muj muz ma pomale a zdeformovane spermie, muj dr. rekl, ze normalni cestou je to nemozne, ale pro jistotu poslal manzela na urologii. ten tam sel a tam mu udelali vysetreni, zda nema krecovou zilu, ci jiny problem.. nakonec mu nasadili Proviron -25, tabletky ma brat 2x denne a doufam, ze se to zlepsi, jinak fakt nevim, zatim to bere tyden..
pokud mate lepsi lek, sem s nim...

cicuska
16. jún 2007

konka ten Proviron mu nasadili na zaklade coho? Mal nejake zle hormonalne vysledky alebo si len tak doktor povedal ze to skusi...

majuska81
16. jún 2007

Konka, pripájam sa k otázke. 🙂

cicuska
17. jún 2007

ahojte baby, nasla som presne zlozenie ako aj vysvetlenie naco tam co sluzi tak skuste:
Profertil je produkt špeciálne vyvinutý pre mužov, ktorý môže zlepšiť kvalitu semena a tým aj plodnosť. Jedinečná kombinácia účinných látok obsiahnutých v Profertile vychádza z vedecky dokázaných poznatkov a bola úspešne overená vo viacerých klinických štúdiách.

Zloženie:

L-karnitín: slúži pre mužské pohlavné bunky ako zdroj energie, môže pozitívne ovplyvniť pohyblivosť a počet spermií.
L-arginín: aminokyselina, v štúdiách viedla k signifikantnému zlepšeniu počtu a pohyblivosti spermií.
Koenzým Q 10: môže viesť k vzrastu počtu oplodnení, k zvýšeniu počtu a zlepšeniu pohyblivosti mužských pohlavných buniek.
Zinok: priaznivo ovplyvňuje rast spermií, zvyšuje ich hustotu v ejakuláte, ako aj podiel rýchlo sa pohybujúcich spermií. Vedie tiež k zvýšeniu hladiny testosterónu, dôležitého pre dozrievanie mužských pohlavných buniek.
Kyselina listová: substancia nevyhnutná pre rast a delenie buniek (krvotvorba), ako aj pre látkovú výmenu v bunkách nervového systému. Pozitívny účinok kyseliny listovej na kvalitu ejakulátu je známy už dlho.
Glutatión a selén: dva vysoko účinné lapače voľných radikálov. Vo viacerých klinických štúdiách sa ukázalo, že pohyblivosť mužských pohlavných buniek sa pôsobením týchto látok výrazne zlepšila.
Dávkovanie:

Dvakrát denne 1 kapsulu zapiť malým množstvom tekutiny pred jedlom, alebo s jedlom. Minimálny čas užívania sú 3 mesiace, aby sa dosiahla optimalizácia všetkých štádií tvorby spermií. Profertil sa môže, a mal by sa ďalej užívať až do otehotnenia partnerky.

majuska81
17. jún 2007

Podľa mňa by sme mali požiadať firmu vyrábajúcu Profertil, aby nám niečo zaplatila pre mediálnu reklamu. 😀 😀

konka
19. jún 2007

manzelovi nasadili hormonalni lecbu na zaklade jeho spermiogramu, kde ma pomale a jeste ke vsemu deformovane spermie, muj dr. mi rekl, ze normalni cesta oplodneni je nemozna, ale urolog, ke kteremu pak sel, rekl, ze by se to melo pak upravit. po dobrani musi jit na kontrolni spermiogram a pokud to bude spatne nevim, asi mi nezbyva jen cekat, ale je to na masli... jsem pred MS a u MS nervozni, u sve ovu ho nahanim, uz asi v jiste dny me nenavidi, ale nemuzu si pomoci.. dalsi leky uz asi do nej nenacpu.. ale existuje tedy neco?
ten profertil se vyrabi a je k sehnani i v čr?

konka
19. jún 2007

kdyz to zadam do vyhledavace, tak se mi ukaze jen tahle¨stranka, tak fakt jsem zmatena, nebo neschopna 😖

mikulka
19. jún 2007

konko, já bych věřila doktorovi 😉
A na jak dlouho tu hormonální léčbu má?

majuska81
19. jún 2007

Ahoj Konka, Profertil zoženieš aj v ČR, horšie to od toho iste nebude, skúste to, ale minimálne 3 mesiace to treba brať. Ja som dneska volala do ISCARE, máme 1. IVF schválené poisťovňou, začneme asi v septembri. Na 1. vyš. idem začiatkom júla. Už sa teším, hoci som aj nervôzna a plná očakávaní. Dúfam, že sa to podarí. 😅

lauritka
19. jún 2007

ahoj majuska..preco az v septembri??? 😕 a nemusite najprv absolovovat IUI ??? pipka dnes spominala, ze bez IUI ti IVF neschvalia. je to tak ??? 😕

dasa24
20. jún 2007

ahoj holky,
skoro 2 roky se snažíme ale bez úspěchu. Manžel byl před měsícem na spermiogramu, bylo mu zjištěno nízký počet spermií, málá pohyblivost a nějaké zdeformované.Já mám veškerá vyšetření v pořádku.Čekáme ještě ted až bude mít manžel hotovou genetiku a pak máme konzultaci V CAR. Jinak vitamíny jsem mu preventivně dávala přes rok,ale kdyby pomohli tak máme jiný výsledek
spermiogramu.Můj gynekolog mi řekl,že se to může zlepšit ale jen o málo procent.Přirozenou cestou nemáme šanci tak nás čeká IUI,IFV...

konka
20. jún 2007

dasa24: mam obavu, ze tohle zdrzeni taky k nicemu nebude... a ze nas bude taky cekat to iui... no ztracim nadeji, pomalu ale jiste ☹

dasa24
20. jún 2007

konko: jak dlouho se snažíte? Taky si nedávám naději kdyby nám řekli v CAR, že se to zlepší.Manžel kouří, má hodně stres v práci a jí jak malé dítě, tak to dávám taky na vinu, bohužel ho nezměním ☹ Do CAR budeme mít veškeré výsledky sebou, tak doufám že to nebudou nějak prodlužovat.Manžel s IUI...souhlasí, možná je i rád, prý ho nebudu alespoň pořád otravovat se sexem, no chlapi 🙂 Můj gynekolog mi řekl, jakmile viděl výsledky tak že je to rovnou návštěva CAR

dasa24
20. jún 2007

konko: ale můžeme být rádi,že to alespoň nějak jde 😉 🙂 I když to lítání po doktorech...a ani po IUI.. se to hned nemusí povést ☹ Doufám ale že se to povede co nejdřív 🙂, chtěla bych moc mimi, manžel to nějak moc neřeší ale nebrání se tomu. A jako naschvál, jsou kolem mě tehotný nebo mají mimča.

konka
20. jún 2007

daso24: snazime se uz hodne dlouho, tak pet let. s tim, ze minuly rok jsem zmenila sveho gyndare... a jsme usilovnejsi, po dalsim pul roce jsem sla na gyndu, s tim, ze problem je asi ve me.. ale nebyl, zjistili, ze je vse o.k. teda zadne velke vysetreni nedelalali, ale po tom, co videli manzeluv spermiogram, tak muj dr. rekl, ze mame zkusit hormony, ale ze to vidi jednoznacne na iui, jenze asi mu chteji spravit obraz natolik, aby mel alespon jednu spermii zdravou a nedeformovanou... protoze jsou jeho pomale a deformovane, takze momentalne je sex u nas jen opravdu zabava... ale stejne v dobe ovu jsem nesnesitelna a porad chci, protoze nahoda je blbec, ne?
kolem me je taky spousta tehotnych a kamaradek co maji male deti a ja sedim v koutku a zavidim.. nemyslim to zle, ale clovek se nepremuze..

dasa24
20. jún 2007

konko: určitě bych už navštívila CAR, snažíte se dlouho a tvůj doktor to vidí na IUI.., myslím že to akorát prodlužují. Já jsem taky změnila gynekol., je opravdu super, bývalá gynekoložka se mnou nic moc neudělala, tento nový gynekol. mi už i 2 krát udělal testy na chlamydie, coz bývalá doktorka mi řekla, že to nedělají, je to drahé.Udělal mi hormonální vyšetření, prolaktin...jen laparokopii nemám.Pak mi přípraví veškerý výsledky sebou do CAR.Jsi jako já 😀 , vo době ovulace taky pořád chci co kdyby náhodou 😀 ale už si nedávám naději, že to půjde přirozenou cestou.
Taky tiše závidím těhotným... dokonce jsem se minule i rozbrečela když mi manžel oznámil že další naši známý čekají mimčo, po takový krátký době snažení a mi pořád nic 😢

bublinkajasminka
20. jún 2007

ahojte holky - no moj mangel bol na SPG pred 2 mesiacmi a zistili zníženú pohyblivosť spermií a teraz mu dávam selzin ACE a uvidím - užíva ho druhý mesiac - vy si myslíte že to má neaký význam??? chcela by som vedieť či ten profertil y pomohol - tiež som o ňom čítala na nete veľa ešte z letáku(turné plodnosti) som sa o tom dozvedela - je to dosť drahý preparát a jasné že by som to investovala ak by som mala ISTOTU že to pomáha - neviete viac????

dasa24
20. jún 2007

ahoj bublinko, s profertil nemám žádné zkušenosti, ale vitamíny nám nepomohli, zkoušela jsem E, Zinek, Selen nebo Q10 a nic

nikitazak
20. jún 2007

ahoj holky, myslim, ze to je tahani penez z lidi co uz radi vyzkousi vse. zkuste manzelovi koupi normalni tekuty carnitin (ten je nejucinejsi) ja ho za super cenu koupila na http://www.f-sport.cz/eshop/eshop.php
je to karnitin s nejvetsim obsahem ucinne latky na trhu. držim Vam moc palce!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre