Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

zujanka
24. jan 2012

@dijusa ahoj skúste ešte selén a FER 14 🙂

dijusa
24. jan 2012

@kacicqa aj ja by som sa chcela zbavit toho problemu,hoci ideme na kontrolny spermiogram o dva mesiace,myslim ze z nulovej pohyblivosti sa sotva nejake zacnu zrazu hybat :( doktor vravel,ze ak sa do roka nezadari tak potom pôjde na operaciu...neviem preco,asi to nie je az take vazne... co ja si nemyslim ako tu citam je operacia nutna,ale zase po operacii sa sprmiogram zlepsuje az po roku a zase cakat dva roky tak to nevydrzim :( budem surit operaciu skor...

dijusa
24. jan 2012

@zujanka dakujem za radu.. tych vitaminov je strasne vela a ja neviem ktore vybrat, zase nechcem vsetkymi ho dopovat..

zujanka
24. jan 2012

nemáš za čo Nám to odporúčal andrológ lebo tiež sme sa nevedeli zorientovať v tej ponuke kadečoho. Často je to iba o ťahaní peňazí ale tieto vecičky fungujú ešte pred 4 mesiacmi sme vyzerali na darcovské spermie a teraz sa už nejaké nájdu 🙂

gabinka41
25. jan 2012

@pempusik tak my sme to riskli, hádam tam tá pliaga už nieje....Hrivňák nám vravel,že po dobratí už môžme,ale radšej s ochranou 😵 no akosi po tej abstinencii sme na ochranu voooooobec nemysleli....tak hádam sa nič nestalo - teda jedine že sme ,,zapravili" 😀 😀 😀 😀

pempusik
25. jan 2012

@gabinka41 to by bolo super 🙂. uplne ta chapem, ze nemyslis na take blbosti, jak ochrana, po tak dlhej dobe 😀

wifina
25. jan 2012

@dijusa my máme, pošlem ti poštu...

dijusa
25. jan 2012

@zujanka a co vsetko ste brali?

zibi
25. jan 2012

@dijusa skus mu kupit len koenzym q10 a selesin ace moj muz bral tooto
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/ubiqui... ze vraj je velmi dobry podla najnovsej studie..je to najcistejsi koenzym
a potom tooto
http://www.prozdravi.cz/selesan-fin-selenitabs....
to mas vseto v jednom
ale ta operacia by asi bola dobra..
skuste este tkanivovu banku ked si z okolia kosic

dijusa
25. jan 2012

@zibi dakujem... a pomohlo?

zibi
25. jan 2012

@dijusa napiusem ti IP

matula028
25. jan 2012

@dijusa ahoj môj mm ma tiež variokelu a nechcel sa dať operova ☹ ale potom bral 3mesiace tab.PROFERTIL a mal o niečo lepši spermijogram. a dokonca sa nam podaril aj maly drobček ktory ma dnes 2rôčky.

dijusa
25. jan 2012

@matula028 a ta varikokela vam sposobovala zly spermiogram? a v com konkretne? takze odporucas ten profertil? nic viac?..a to mu odporucil doktor?

matula028
26. jan 2012

@dijusa ano kôli variokele sme mali zly spermiogram ☹ maly sme nezrele ,malo a pomale spermie ☹ ☹ a ten Profertil nam odporučil lekar...... ale je dosť drahy ☹ a spermiogram nam zlepšil len o 1% ale bral ho len 3mesace keby ho bral dlhšie tak by to bolo asi lepšie....my sme ho brali len na skušku že ked nič tak IVF a oplatilo sa podaril sa drobček 🙂 a spontanne 🙂 na žiadnom IVF sme neboli.

wifina
26. jan 2012

@matula028 to je super, aké ste mali počty? Nám zatiaľ operácia nepomohla. Kým nebudú lepšie výsledky, mňa liečiť nebudú...ale je super, že vám to vyšlo

zujanka
26. jan 2012

@dijusa ahoj, muž chodí na detox už 5 mesiacov, užíva selén, zinok a FER14 /to objednával cez net na odporúčanie lekára/ Držím palčeky 🙂

wifina
26. jan 2012

@zujanka čo je to FER/14, o tom som ešte nepočula...

dijusa
26. jan 2012

@matula028 tak to je super sprava,manzelove spermie tiez nedozrievaju..je ich dost, lennemaju biciky,takze sa nemozu hybat..,proste ziadna sa nehybe,tak myslis,ze aj tak moze pomoct?pises,ze bral len tri mesiace,no ale asi stacilo ked sa podarilo nie? od tych troch mesiacoch od dobratia sa vam to potom za aky cas podarilo?

kiwisek
26. jan 2012

ahojte. som tu nová, možem sa pridať? 🙂 nejak som nezvládla prečítať všetko, čo tu píšete, skor posledné reakcie.... No podla temy fora mame toho asi dost spolocneho.. U nas ma manzel velmi malo spermii (0,4, alebo na jednom spermgr. len 0,1 mil/mil. a mame za sebou prve neuspene IVF 😒 No najviac ma mrzi, ze mozno bolo neuspesne uplne zbytocne... ja som mala po stimulacii 12 zrelych vajicok, no manzel v den OPU zo seba nedostal zial takmer ziadne pouzitelne spermie :( - okrem toho, ze ich ma malo, su aj nepohyblive. Takze pouzili metodu ISCI... no nepodarilo sa ani jedine embryjko 😖 mate niekto podobnu skusenost??

kiwisek
26. jan 2012

... a nic moc nam k tomu v Motole nepovedali, akurat sme sa potom dozvedeli, ze sa bezne robi to, ze ked je tak hranicne zly spermiogram, kde hrozi tato situacia, tak sa pred tym este pre istotu zamrazi niekolko davok spermii... no pytam sa - prečo nám to nenavrhli????? 😢

wifina
26. jan 2012

@kiwisek vitaj, fakt šudné, väčšinou pri zlých spermiogramoch mrazia a ani nezačnú so stimuláciou, ak nie sú spermie...nechápem, vy ste nemali až také zlé počty, tak asi preto nedali, je mi to ľúto, že vám to nevyšlo ☹ , my sme ale ešte na IVF neboli...

kiwisek
26. jan 2012

@kcvrcekz ahojky, máme přátelé, kteří se 2 roky snaží o 2 mimi. Měli špatný spermio a bylo jim doporučeno IVF. Bral vitaminy, začal nostit volné spodní prádlo, otužovat (studenejší sprcha) a po 3 měs. se spermio tak zlepšil, že teď šli pouze na IUI ... a zrovna jsou v očekávání, jestli budou // 🙂 držím palce na zlepšení.
No my jsme se naopak zhoršili, manžel nemá skoro žádné spermie,a ještě nepohyblivé... stav tak špatný, že se z 12 zralých vajíček po stimulaci teď v lednu nepovedlo ani jednine embryjko :((( teď nás čeká vyš. mažela urologem..

kcvrcekz
26. jan 2012

@kiwisek Ahojky no my jdeme na kontrolní v únoru i na konrzultaci a já na hormonální profil...Takže jsem sama zvědavá jak dopadneme, jediné co mě uklidnilo bylo to, že mi řekla paní na andrologii, že ten výsledek tohoposledního nebyl zase tak špatný...Tak teď jsem sama zvědavá..
Vám držím pěsti ať vám to u urologa dopadne pokud možno co nejlépe...A ať brzo najdete //.Moc bych vám to přála, za tyto nemilé výsledky si to zasloužíte...🙂 A děkuji za info

zujanka
26. jan 2012

@wifina FER 14 nám odporúčal andrológ je to výživový doplnok obsahuje vitamíny, stopové prvky, horčík, koenzým Q10, beta karotín, taurín, karnitín Berie sa po dobu 3 mesiace 2x denne Za pokus to stojí u nás to zdá sa, zabralo tak držím palčeky 🙂

zujanka
26. jan 2012

@kiwisek ahoj, to mi je ľúto že vám to nevyšlo, ale nevzdávajte to bojujte ďalej a verte. Baby si tu celkom chvália reprofil Brno alebo skúste Karlove Vary alebo Plzeň Je tam medzinárodná klinika a robia metódu ICSI ale používajú iné prístroje/presnejšie/ na hodnotenie stavu spermií Držte sa prajem veeeeeeeeeeeeeeeeľa síl 🙂

matula028
26. jan 2012

@wifina ahoj aj nam hovorili že operacia môže ale ja nemusi pomôcť tak mm nešiel.....Už si nepamätam počti ale zda sa mi že okolo 60%mal nezrelich ale dalej si už nepamätam.....Ja som tiež bola O.K tak mna neličili..... mna začali pripravovať na IVF a hned po prvej iniekciji po ktorej mi mal dojst menštruacia som ostala tehotna.... 🙂 A teraz sa tiež snažime o druhe babao už vyše 1,5roka a stal nič tak zas skusime ten Profretil a uvidime...... či motyka zas vystreli.... 😉

matula028
26. jan 2012

@dijusa nam asi hned po mesiac od uživania sa podarilo....ale ja som bola pripravovana aj na IVF a hned po prvej iniekcii ked mal prist menzes tak 🙂 som otehotnela....

wifina
26. jan 2012

@matula028 tak ja nie som v poriadku, takže u nás sa taký zázrak nepodarí.
@zujanka dik, asi vyskúšame, ale ten moj sa u cíti ako pokusný králik...

zujanka
26. jan 2012

@wifina to sa všetci tak cítime A neodporúčal vám nikto chirurgický odber spermií? My máme iba túto možnosť

wifina
26. jan 2012

@zujanka Áno, ak sa spmg. nezlepší, ešte stále dúfame, že operácia zaberie a spmg. budeme mať lepší

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre