Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

bibi24
1. nov 2009

Siouxie, tak tak...my sme to vzdy stihli tak do 40 min. cca a nastastie to bolo na jesen, cize aj pocasie priaznive..v zime neviem ako...

cisielko
2. nov 2009

Ahojte 😀

Nestíham vás dočítať, veľa práce ale večer počítam..len som vám prišla povedať, že v stredu začíname..mám to oficoš potvrdené..žiadosť je už schválená a čaká ma v Helíku..ICSI sa začína 😀 😀 😀 😀 😀

gubik
2. nov 2009

Michaela- presne ten isty problem som mala s mojim priatelom, az na to ze my babo nemame. On tvrdil, ze je v poriadku, tak mna povysetrovali, bola som aj na LSK, on stale tvrdil, ze on je urcite v poriadku, endokrinolog, gynekolog mi tlacili do hlavy, ze musi ist na spg, ze nas postup je obrateny na hlavu. No on stale nic a to som prosiim pekne mala na papieri, ze som v poriadku. Nakoniec som sa nejako psychicky zlozila, rozplakala sa a on nakoniec suhlasil.- A pozrime sa, ma take zle vysledky, ze musime ist na IVF+ ICSI. Spermiogram za 8 rokov je nieco upkne ine. Ku tomu urologovi s odberom doma ti nedoporucujem ist, oni nerobia vsetky vysetrenia, tie ti spravia jedine v CAR.

Cisielko- u mna sa nic nove nedialo, preto som sa neozyvala. Az ked som napisala, vtedy mi domov prislo schvalenie. No a kedze ja idem stimulovat od januara, aj stretnutie s koordinatorkou mi dali az na koniec novembra, niet sa kam ponahlat. Ale mne papiere prisli domov, nie do Heliku, aj s davkami liekov. Drzim paste, som zvedava, co ti v stredu povedia. 🙂 Kedy cakas MS? odvtedy asi zacnes stimulovat, vsak?

michaela80
2. nov 2009

gubik... di kza radu..no ja budem stastna aj za to ked tu vzorku dostanem co len k urologovi.. my byvame tri minuty od nemocnice takze myslim ze to nebude problem..schovam pod bundua davaj do nemocnice... u nas je problem ze dieta mame a na prvy sup bez toho aby sme vedeli ci plodne neplodne dni boli ... zatial je len moja mama a moj doki na mojej strane ze aj s on moze mat problem preco nemozem otehotniet...no zase snazime sa len druhy mesiac... takze sa neda hovorit o tom ze sa nam nedari otehotniet mozno to akurat teraz len nevyslo... 🙂 🙂 lebo mesiac pred tym som asi ani ovulku nestihla... 🙂 🙂

siouxie
2. nov 2009

michaela, myslím, že gubik sa trochu mýli. Teda, urológ (resp. andrológ) vám zo spg vie spraviť rovnako dôkladný rozbor ako v centre. Dokonca mnohí urológovia sa potmehúdsky usmievajú, že aj o dosť presnejší ako v centrách (narážajú na to, že centru ide v prvom rade o IVF...). Ak ti ide len o vyšetrenie manžela, urológ (andrológ) je určite lepšia voľba ako centrum (väčšina z nich mužov vôbec nerieši. Teda okrem základného spermiogramu). Ak bude treba, urológ partnerovi spraví aj iné vyšetrenia - hormonálny profil, utz, klinické vyšetrenie semenníkov a podobne.
Tak držím palce! 😉

bubulka722
2. nov 2009

Presne tak siouxie. Pochodili sme veľa doktororov a v milom CAR sme mali doteraz najhorší SPG. Každopádne myslím, že úmyselne skreslujú výsledky aby ľudí dostali do najdrahších alternatív. Ja mám takúto skúsenosť a na centrá mám názor, že to je len dobrý biznis na úkor nešťanstných ľudí. Najllepšie ísť kdobrému andrológovi, ale tých musíš na Slovensku hľadať s lupou, ale je to určite lepšie riešenie ako CAR.
Michaela, ale neviem prečo to chceš riešiť, možno hľadáš problém torý neexistuje. Skúšate len dva mesiace a máš čas na tieto veci. Uži si krásne medové mesiace a buď v pohodke. Psychika dokáže strašne moc ovplyvniť.

siouxie
2. nov 2009

Nám, žiaľ, vychádza rovnako zlý spg všade, ale tiež som si povedala, že to určite za poriadne vyšetrenie u andrológa stojí. Trocha ma síce sklamal, ale zase pri našej diagnóze by toho veľa aj tak nevyčaroval.
Tiež si myslím, že po dvoch mesiacoch nie je dôvod na paniku u Michaely, ale ak zase chce vedieť, aký je stav a čo môžu očakávať, môžu začať aj u andrológa.

bubulka722
2. nov 2009

Myslím, že je skoro zbytočne sa deptať vecami, ktoré ešte nemusia riešiť. Je veľmi malá pravdepodobnosť, že to vyjde v prvých dvoch cykloch snaženia i keď sú obaja úplne zdraví. Škoda si znepríjeňuješ krásne počiatočné mesiace snažilkovania a myslím,že veľmi nad všetkým špekuluješ.
No siouxie, vieš aký máme problém my. S tým našimi obdivuhodnými horm. hladinami sa nikto nezaťažoval. Od doktorov nič nečakaj, na Slovensku dávno zabudli čo znamená Hypokratova prízsaha. Strááášne veľa som prečítala a na mnohé veci mi milý doktori odpovedať nevedia, tak ma radšej pošlú kade-lahšie. Oči mi otvoril až doktor Kočí, ktorý mi veľmi ochotne odpísal na mail. Skús mu napísať o vašom probléme, mňa naozaj posunul ďalej!

siouxie
2. nov 2009

bubulka, to naozaj? Ja v azoo čítam tie debaty o ňom, viem, že je dobrý, ale ďakujem ti, asi by som sa neodhodlala písať mu...

bubulka722
2. nov 2009

Ja som to vzala buď - alebo. Rátala som s tým, že mi ani neopíše, ale bola som veľmi milo prekvapená, keď mi za cca 2 hoďky odpísal. Pôvodne som si myslela a o tom ma presviedčali aj všetci doktori, že keď sú horm. hladiny v refer. hodnotách,je to o.k. On mi napísal, že hodnoty hormónov sa musia brať do úvahy podľa veku muža a to doteraz nikoho nezaujímalo. Dokonca on má hodnoty Testost. ako starý dedko, tak ako môžeš čakať dobrý SPG? Napíš mu, ozaj odporúčam a držím palce!!! Odporučil mi aj mikrobiológiu ejakulátu, o ktorej mi nikto iný dteraz nepovedal a každý z doktorov vedel, že má veľa loeukocytov v SPG.

siouxie
2. nov 2009

super, ďakujem. Napíšem mu.

michaela80
2. nov 2009

ja sa neponahlam len moj doki ano... sice a ja by som chcela babo co najskor no laparka ma desi...
v podstate ja som mala prolaktin strasne vysoky musela som ist aj na magneticku rezonanciu ci nie je nador na mozgu , chvala Bohu sa to nepotvrdilo, potom sa sledovali folikuly, tie nechceli vel,i dozrievat a nasledne praskat, cize uz aj to sa poriesilo...ja v podstate by som mala byt teoreticky zdrava.... preco nas tak tlaci cas je to ze manzelovy bol zisteny Bechterev - je to geneticka choroba chrbtice a na to aby sa mu stav nezhorsoval potrebuje brat lieky ktore poskodzuju plodnost a pri dlhodobom uzivani vedu k trvalej neplodnosti... ☹

michaela80
2. nov 2009

cize tym padom cakat na nieco 1-2 roky u nas neprichadza do uvahy ☹ ... o manzelovej chorobe sme sa dozvedeli v marci a od vtedy som sa davala dokopy ja z toho prolaktinu...

cisielko
2. nov 2009

Gubik...nale to, že sa nič nedeje neznamená, že mi nemáš písať alebo sa ozať..môžeš aj do IP...rada pokeciam...no ja budem mať v strdu 14DC a začínam na 16DC..čo a ako sa dozviem vstredu,veľa toho ešte neeviema el po strede budem múdrejšia 😀

gubik
3. nov 2009

Asi mate baby pravdu s tym spg. KAzdy pise podla toho, ake ma skusenosti. U nas to bolo obratene, prave v centre spravili dokladny rozbor a prislo sa na to, co je vo veci. Ale mozno je to vynimka, pretoze v Heliose cloveka fakt do IVF netlacia. Mam pocit, ze pristup lekarov je tam velmi seriozny a objektivny.
Alew Michaela, prepac, ale v tomto pripade sa tvojmu manzelovi nedivim. Po mesiaci je moooc skoro, nechaj to tak, uvidis, zacni to riesit tak po pol roku aspon, to uz hadam bude pristupnejsi 🙂
Cisielko- OK, OK, budem sa ozyvat. No moment, ty zacinas 16 DC???? Tak ale to meni situaciu, do kelu!!!! Tak to ja zacnem az januar, februar. Preco zacinas od 16DC???? A cim? ja som myslela, ze sa zacina od MS

cisielko
4. nov 2009

Gubik..tak tu je ako som dopadla 😀
So stimulkou (dúfam, že som sa správne vyjadrila) začínam teraz v piatok 06.11.09, budem brať lieky Provera 10 dní...o týždeň na to teda 13.11. začínasm s prvoou včeličkou do bruška a pichám DIPEHERELINE, v prvý deň M kontrola v Helíku a začínam pichať ešte ďalšiu včeilku takže už budem pichať dve a to MENOPUR..no a potom kontroly až do odobratia vajíčok, pomedzi to ide mužík na test Trial Wash test, ktorá metóda to bude, či klasika IVF alebo ICSI...takže v skratke asi tak...hlava ma už bolela tam som sa snažila nabrať čo najviac infa no ale veľmi sa mi to nepodarilo :D stále ma vyháňajú na PN ale ja som sľúbila, že ak mi bude zle tak pôjdem..približko na odobratie vajíčok pôjdem okolo 06.12 takže okolo mikuláša a nejako po vianocia už budem vedieť či sa podarilo :D :D :D :D :D

gubik
4. nov 2009

Cisielko- dakujem za podrobne info, nevedela som, ze je to taka dlha procedura, vlastne mesiac predtym na hotrmonoch. Tak somn zvedava, ci zacnem ja so stimulkou v decembri, alebo az v januari. Som velmi zvedava na tvoje skusenosti, verim, ze nas budes informovat. Drzim ti velmi paste 🙂 🙂 🙂

blackrose
4. nov 2009

ahojte, tak od dnes sa k vam pridavam aj a... dnes bol moj mm na SPG a ma dg. oligoasthenoteratozoospermia 😒 takze aj malo, aj pomale a defektne spermie...
Zatial mu nic moc nepovedali, len ze o 3 tyzdne ma prist na kontrolny spg a je tam odporucenie na ICSI... 😖
Chcem sa vas spytat, vam aj odporucili nejake liecenie?? Vitaminy a pod.??? Ja som mm naordinovala E-cko uz dva mesiace dozadu.

jerryjanka
4. nov 2009

black - povedz kde ste boli na vyšetrenie a ake ste mali konkretne vysledky
lebo mam skusenosť s tým že niektoré CARY ludí vyslovene tlačia do IVF ICSI lebo je to pre nich super biznis-

blackrose
4. nov 2009

ahoj jerry... no my sme neboli obaja, len manzela som poslala na spg a bol v car gynfiv. pocila som o tom aj ja, ale povedali nam este, ze mame skusit kontrolny spg a urcite hned neskocim na IVF alebo ICSI, urcite skusime vsetko preto, aby sa to zlepsilo, ale neviem co ☹

dzou
4. nov 2009

ahoj black som ta tu nahodou nasla tak pozeram ze spg nedopadlo dobre 😔 to mi je moc luto ako to znasate? dufam, ze si v poriadku kuratenko moje

jerryjanka
4. nov 2009

black - no skuste profertil alebo tribulus alebo vitaminy ktore profertil obsahuje - niekomu pomôže niekomu nie
zrovna GF ale je ich viac tých carov patri k tym dobrákom ktorí si robia biznis z ludského nešťastia. proste čo car to iný prístup - rozhodne ak nemate vyslovene fakt uplne naprd spermiogram tak sa nenechaj nalákať a skus si najskôr pozisťovať. a viete aj konkrétne čísla?

blackrose
4. nov 2009

a vysledky boli:
7 mil./ml spermii, z toho 3 mil. motilne, pohyblivost b+b, patologia 80%

blackrose
4. nov 2009

ahoj dzou ☹ si zlata 🙂 no som z toho smutna, hlavne mm to dnes zle znasa, lebo aj v praci mal naprd den.. ☹ ale nestracam nadej a verim tomu, ze to zvladneme aj bez IVF alebo ICSI 🙂

jerryjanka
4. nov 2009

black - no tak neviem ale toto mi moc na icsi nepride
ak by vam vitaminy zabrali tak by ste mohli počať aj prirodzene
chce to vitaminky, trenky a obmedziť fajčenie a teple kupele

dzou
4. nov 2009

hej nestracaj nadej kopec baba, sa to napriek zlemu spg podarilo nakoniec prirodzene a pritom skusali aj ivf...tak moc drzim palceky 🙂

blackrose
4. nov 2009

hmm, trenky to bude tazke, ale nosi pohodlne netesne boxerky, teple kupele u neho absolutne nehrozia a nefajci uz rok ☹
ale dohodli sme sa na cerstvom ovoci a zelenine, studenych sprchach semennikov a vitaminikoch 🙂 tak uvidime co sa z toho vyvinie, dufam, ze babo 🙂
jerry a vy mate tiez problem so spg??

dzou dakujem, ja stale verim 🙂 aspon viem, v com je problem a budeme to riesit a mm uz nemoze povedat, ved nechajme tomu cas 😉

dzou
4. nov 2009

hmmmm black uz zase ja budem rozmyslat ako je natom ten moj s potapacmi 😒 no som to chcela nechat ze pockame rok ale tak sa mi vidi ze asi predsa len skocime v tom januari...

jerryjanka
4. nov 2009

blacky - my mame problem aj so spg aj s pco - takže obaja sme sčasti príčinou neuspechu ale vraj je to stale tak že by sa malo podariť prirodzene - ale keby sme šli do ineho caru ako chodime teraz tak by aj nas hnali s tymi vysledkami do ivf icsi - tak som rada že chodime tam dam chodime
inak - 3 tyždne nič neriešia - ja by som mu dala nejaku kuru a poslala ho o 3 mesiace - predsalen za 3 tyždne sa ani spermie nevytvoria - tvoria sa až 72 dní - takže počkajte dlhšie a uvidite ako to dopadne 🙂
mna čaka teraz v januari laparka 😖

blackrose
4. nov 2009

no oni tvrdia, ze taky zle spg mohlo hocico sposobit, tak ten o 3 tydne je len taky, ze ci je to rovnake, alebo lepsie a potom ma ist urologovi... tak som zvedava, ale urcite do neho nieco zacnem pchat 😀

fuu, tak vy to mate horsie... no ja neviem ci som uplne v poriadku, ale z beznych gyn. vysetreni by som mala byt ako tak ok a ovulku mam potvrdeni meranim BT.

dzou, radsej chodte v januari, ked budete na svk... aspon budete vediet

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre