Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

wobludka
19. mar 2009

mimo, ještě to upřesním, ale zjednodušeně se tím zjistí, zda spermie nesou správně genetickou informaci 😉

mima263
19. mar 2009

Škoda, že ani netuším, kde u nás také vyšetrenie robia, teda okrem ISCARU - a to máme teda dosť ďaleko

wobludka
19. mar 2009

v ČR se to snad dělá jen v Brně, respektive u nás v Hradci Králové to dělají v centru a posílají to do Brna... zkus se na to zeptat 😉

chaala
19. mar 2009

Holky,snad se také nepletu,ale u nás zjistili,že manžel má genet.vadu.Takže i u nás se bude vybírat ta správná spermie,se správnou genet. informací. Budou nám to dělat v Gennetu.

wrtulka
20. mar 2009

Ahojky kočky..
omluvám se že vám sem vstupuju..
Wobludko myslela jsem na tebe jak jste dopadli při kontrolním spermiu. Hele co jste všechno jedli na zlepšení?
Je mi líto že vám to nedopadlo dobře a neměl manža stresy nějaký posledí dobrou?
chala a jak vám budou v Gennetu vybírat spermii se správnou genetickou informací?
To je ta metoda PICSI a t v Genetu přece nenabízejí?

wobludka
20. mar 2009

Ahoj wrtuli, jakýpak omlouvám 😅 kdo jiný by k tomuhle tématu měl víc co říct... 🙂
Jedli jsme vitamínky celou abecedu, kotvičník a macu, koukala jsem, že vám doporučili ty aminokyseliny, tak je hned v pondělí koupíme 🙂 tak jako stres to pochopitelně je, ale nic extrémního, nicméně určitě se projevila ta chřipka 😒 kdy vyrážíte na dovču?

chrobacek
20. mar 2009

ahoj wrtulko, ty jsi druhý člověk na kterého netrpělivě čekám až budete mít výsledky 🙂

wrtulka
20. mar 2009

Jé ahojky chrobáčku 😵 😵 my se tak potkáváme.. 😉 díky moc že na nás myslíš mě takováhle věc vždycky dostane! 😵
no já čekám netrpělivě taky už jsme objednaní na kontrolní spermio - 14 dubna časem to frknu do albíčka..
wobludko zkus všechny ty 3 preparáty co mám vyfocený v albíčku teda nevím jeslti se to dá všechno koupit ale asi jo.. protože to je ta kůra co nám doporučili v Heliosu na 2 měsíce..prý to pomáhá 50% chlapů tak třeba ti naši budou ta lepší polovička 😉
hele a bakteriologický vyšetření mu dělali? Já jen psala jsi něco o nějaké látce která způsobila že má 0% morfologii?
a ještě řekli vám že by to na IVF+ICSI stačilo nebo co vám k tomu řekli?

chrobacek
20. mar 2009

wrtulko ty jsi můj vzor 🙂 fakt vám moc fandím a věřím, že se ty vaše mršky vzpamatují po takové době a Helios je ta správná volba, nevím proč ....... ale fakt mi připadá, že tím co jste pro to udělali se to prostě nějak projevit musí a to miminko si ted vybojujete 🙂

já jsem tu včera psala, že mi máme multi macu a zjistila jsem, že je tam vlastně obsaženo to co máte i vy 🙂 tak snad nám to pomůže, protože takto ve třech preparátech bych to do manžela nenarvala takto je to v jedné tablete a to zobe 4 denně a nevadí mu to......

chrobacek
20. mar 2009

jo ještě jsem se chtěla přidat do tématu ivf květen/červen, ale to my nestihneme, tak asi pak vytvořím svoje letní 🙂

wrtulka
20. mar 2009

Chrobáčku tak se k nám přidej i tak..
takže vy taky čekáte jeslti se vám potvůrky vzpamatují..je to dlouhý čekání ☹
a jaký jste měli výsledky vy?
A jinak moc díky.. je milý slišet že jsem pro někoho vzor 😉 i když někdy padám slušně na hubu..
ale jedna věc je fakt.. bylo mi tady na MK vyčítáno proč všechny podrobnosti dávám do albíčka..
ale já si říkám přece ty holky a co jich je s podobným problémem nebudou znova objevovat ameriku jako já že jo? proč? když už já si ji musela objevit..I tak je to těžký a náročný a ne každej má tu energii to všeechno projít, nastudovat a ještě se hádat s doktory jako já že 😀 😀

chrobáčku a pokud jde o ty preparáty co nám dali v Heliosu manža k tomu ještě jí prášky od androloga 😀 takže pořád něco papká a zvládá to.. však on se moc snaží ☹
Jen ty výsledky.. nejhorší je že tahle všechna snaha může být na kulový protože život není spravedlivej ☹

wrtulka
20. mar 2009

teda já sem češtin slyšet samozřejmně ne slišet 🤐

wobludka
20. mar 2009

wrtul tak to držíme palce 🙂 fakt?! vždyť já Tvoje album poctivě študuju 😉 kde se to má jinak člověk všechno dočíst, o co si říct, co se tím dá zjistit apod. ... nás čeká ta fragmentace v červnu a pak se uvidí 🙂

chrobacek
20. mar 2009

wrtulko jojo ☹ stalo se to co jsme fakt nečekali morfologie 1% pohyb c) tj na místě 3% zbytek imobilní, takže nás dr, poslala na urologii a tam je první diagnoza varikokela......a další vyšetření nás čekají, takže jsme taky na čekačce......
s tím padáním na hubu to je jasný.....jsme jenom lidi a moc toužíme po miminku, takže ještě, že je kůn a takové štastné příběhy jako např. Prom......to mi dodává naději, že nám se to taky nějak povede 🙂

ježiš kdo ti to prosím tě vyčítá já jsem za to moc ráda, protože je to pro mě ponaučení letět na ivf +icsi umí každej, ale zabojovat a počkat........to každý neumí.......na to kašli já jsem ráda, že ty informace od tebe tam jsou......

jo já vím, že to k ničemu být nemusí, ale prostě budeš mít pocit, že jste udělali vše co jste mohli......my tu sílu mít nebudeme už jsme se rozhodli, že i když manželovi doporučí operaci, tak půjdeme prvně na umělé, protože další rok čekat nechceme ☹, ale možná se to v květnu všechno změní záleží na výsledcích sona a kontrolním spermiogramu........

wrtulka
20. mar 2009

woblud 😵 díky moc tak jesti chcete tak já se tu občas ukážu..
a ten náš spermogram je za měsíc vlastně už za míň ..je po velikonocích doktor to tak i radil aby manža byl delší dobu doma v pohodě..takže tam jede hned po velikonočním pondělí..

ještě pokud jde o to albumko někdy nevím jeslti tam nepíšu moc, nebo málo podrobností..
oni ty věci kolem tohohle všeho jsou někdy složitý i když na začátku se zdály jednoduchý...

ještě k té fragmentaci někdy si říkám že jsme na ni neměli chodit, že bysme teď už zkoušeli v Sanusu IVF a třeba by se na nás usmálo štěstí..
ale pak zase že by to celé byla hloupost a že je dobře že jsme na to šli před prvním IVF a teď do něj půjdeme v co nejlepším stavu já i manža.. jen doufám že opravdu půjdeme ☹

Jo a ještě jednu věc, teď jsem četla moc pěknou knížku o neplodnosti od Karla Řežábka, ale není to jen o neplodnosti chlapské ale i ženské, je tam popisován i výběr dárců a tak..fakt hodně zajímavý..

wrtulka
20. mar 2009

chrobáčku nám taky trošku variotéky našli ale prý jen na jednom varlátku a strašně malilinkato takže prý to nemá cenu vůbec řešit a prý to tím určitě není.
Ale ve vašem případě chápu.. tam by ta operace mohla všechno změnit - zlepšit tvorbu spermoušů a napadá mě nepomohlo by na to IVF odebrání sermoušů pomocí tese/mese z nadvarlete?Stojí to peníze ale když nechcete čekat.. byste si ted udělali miminko takhle a pak přes těhu by manža mohl na operaci a druhý už by mohlo být přirozeně 😉 😵

kdo mi vyčítal moje albíčko? četla jsem tu na jednom témátku, takové hlášky.. ony si mě tam holky celkově braly do pusy proto že se hádám s doktory a chci věci řešit jinak..chci hned na začátku spoustu vyšetření a ne hned hop na krávu a je tele -IVF

Ale to už je za mnou naštěstí dost mě to mrzelo

chrobacek
20. mar 2009

wrtul....tak my máme II a I stupně, takže to už je na operaci.......ale vážou se na to ta vyšetření, na která čekáme do května.....ale to je jedno protože stejně jim dáváme 3 měsíční šanci na zlepšení 🙂 😉

jojo přesně tak jak to píšeš to máme v plánu....já prostě věřím v to, že tam květnu bude urodička a my naplánujeme ivf a pak operace a druhé přirozeně, a nebo to první přirozeně pokud by se nepovedlo ivf...... no prostě to stejně všechno záleží na tom jak dopadneme s výsledky 🙂

wrtulko tak si vůbec neber takové řeči já tě za to obdivuju, takže žádné chmury .....myslím, že vám se to čekání vráti 🙂

wrtulka
20. mar 2009

chrobáček 😵 tak to budu držet palečky i vám..
stejně bych ráda abysme se v nějakém témátku na IVF sešly..
a nebo mnohem líp v nějakém těhulinkovském! a to brzo!
bylo by to super!

jinak já si to brala, ale dneska jsem v klidu tak nějak jsme si to vyříkaly a už je klid zbraní na obou stranách..je to daný i tím že jsem změnila centrum..
Zatím se mi Helios moc líbí a pan doktor je taky moc fajn🙂
Takovej kliďas, má na vás dost času to není jako jinde kde na vás mají 10 minut a už abyste byli pryč z ordinace..
Navíc vtipkuje a je milej.. to mi moc pomáhá..
A taky je rozumnej.. dost si s názorama sedneme.. Sám nám řekl, že nastimulovat by mě mohli klidně hned že oni na tom vydělají ale co my z toho budeme mít ? Když to na to teď postě není..

To když si vzpomenu na doktora v Sanusu kterej s náma chtěl bez jedinýho vyšetření hned vypisovat žádost na IVF 😖 nebe a dudy..
Taky se mi moc líbí že nás konečně nědo léčí jako pár 😵

Pokud jde o chmury někdy je to náročný ale většinou se snažím být v klidu a pohodě..Ale ne vždycky to čekání zvládám.. ikdyž teď když už se to začíná blížit tak už je to mnohem lepší 😵

chrobacek
20. mar 2009

děkujeme a taky bych byla ráda raději v jiném tématu 🙂 těhulkovském 🙂

no my jsme zatím spokojení na Obilnáku v Brně, protože nám vůbec naše dr.neříkala o IVF a první co udělala když viděla výsledek tak napsala žádanku na urologii a že nás chce vidět za 2-3 měsíce......což mě hrozně potěšilo, protože prostě manžela chce řešit ne jak jinde špatné spermio šup ivf+icsi jiná cesta není......ale je fakt že ve mě hlodá ta metoda PICSI což na Obilnáku zřejmě nedělají......takže je možné, že nakonec přeskočíme do Heliosu 😉 🙂 , no nevím uvidíme 🙂

no čekání je těžké vy už to máte za pár my ještě 2 měsíce, ale já to beru tak, že je alespon šance, že se zázrakem povede počít přirozeně, jiné kočeny jsou na tom ještě hůř, protože mají třeba nasazenou HA kvůli srovnání hormonů......tak to je peklo ......takto se alespon můžeme snažit 🙂

wrtulka
20. mar 2009

chrobáček však my se taky snažíme a doufáme v zázrak 😉 😵 Však dovča je taky naplánovaná na moje plodný dny hádej proč? 😀Já vím jsem hrozná, od IUI nás odrazovali že jsou to vyhozený peníze ale přirozeně se to povede 😀 😀

hele tak si slíbíme že se pak v těhulkách sejdeme a vytvořímě nějaké speciální téma jen pro nás co měly problém ti naši chlapi 😉 😵

No ta PICSI mě fakt zaujala a stojí jen 3000 tis to si vem v tom všem je v pohodě..

A s tím čekáním nééé dva měsíce néé... sice do stimulace jo ale už se něco začne dít 😉 mnohem dřív..
teď 14 to kontrolní spermio, pak hned doktor v Heliosu a doufám sepsání žádosti o IVF.. pak dovča a pak ta stimulace.. pěkně všechno za sebou 😵 😵

chrobacek
20. mar 2009

jojo tak je to správné......z dovolené přijdete s mímem a už nikam nepůjdete!!! to by byla pecka 🙂 víš co nikdy neříkej nidky.....protože to co jsem tu viděla na konovi v poslední době za zázraky 🙂 taky doufám, že tam nějaký silák dopluje......

jojo to je dobrej nápad 🙂 takové téma neni 🙂

hele cena je mi dost jedno (peníze fakt pro mě nehrajou žádnou roli, klidně si zaplatím vše co mi bude doporučeno, protože ve státním CARu jim věřím, že to dělají pro tebe a ne pro prachy) 🙂 spíš to, že to dělají jen v Heliosu, tzn. přestup do jiného CARu......to je to co bude na zvážení

jo máte to krásně nalajnované, tak doufám, že to klapne (ale ještě víc doufám, že tam už po dovči nepůjdete) 😉

chrobacek
20. mar 2009
wrtulka
20. mar 2009

chrobáček jenže nevíš jak na tom byli.. co jim bylo a proč jim doporučili IVF...
nicméně máš pravdu i mě tyhle zázraky dodávají optimismus..
přece jen mohla by tam jedna doplavat že jo 😉 😵

chrobacek
20. mar 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tak tenhle 🙂 od prom úplně dole 🙂

chrobacek
20. mar 2009

jo máš pravdu každej má jinej problém, ale já prostě věřím v to, že naděje je 🙂 alespon do té doby než fakt začneme se stimulací 🙂

wrtulka
20. mar 2009

chrobáček to je bomba ten příběh..
a je teda fakt.. že já měla jeden měsíc pocit že se zadařilo.. podle grafu BT i na testíku něco malinko bylo ale pak přišla ms.. dodneška jsem přesvědčená že se zadařilo a že se to prostě neudrželo protože to nebylo dobrý..
ale kdyby to byla pravda tak to znamená že tam jedna doplavala a může znova!

a to jak tam psala že při špatné morfologii sexovat často to je otázka..
ono to bude asi hodně individuální..
když jsme byli na první IUI jeden den 6 mil spermoušů 2% morfologie
druhý den ani ne 1mil spermoušů a 0% morfologie takže to tuhle teorii nepodpořuje

a u vás bude naděje ještě mnohem mohem větší až začnete se stimulací!!! 😵

martek
20. mar 2009

cau zeny, tak manzilek ma nabrany hormonalni profil a tumor-markry. Pristi tyden budou vysledky a pak posupejdime na urologii X-)

wrtulka
20. mar 2009

ahojky martek 😵

martek
20. mar 2009

cau jitulko 😉
taky valcite???? 😎 😀

chrobacek
20. mar 2009

wrtul....no vidíš.....prostě ta šance je i s touto mizerií 🙂

jojo toť otázka s tou frekvencí ...... hlavně to nehrotit to je základ 🙂 milovat se jen kvůli tomu taky není ono...

čau Martek .......hurá taky se něco děje 🙂 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre