Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

foryou25
21. feb 2012

@st2 no asi aj hej, ale ci sa dovtedy nezabiju vsetky manzelove mrsky, a nebude treba pockat kym sa ako tak obnovia, lebo 3antibiotika lieky dal na 20 dni, a potom tie dalsie 2 na dalsich 20 dni
a inak ty nemas skusenosti s chlamydiami? ci mozu sposobovat patologiu spermosov?

pempusik
21. feb 2012

@foryou25 ejha, tak to vas riadne vyzbrojil liekmi. a u teba boli vytery v poriadku? to u mna nasli ureaplazmu a asi aj chlamydie (vravim asi, lebo prvykrat mi doki povedal len o urey a druhykrat spomenul aj chlamky). dal mi iba doxybene a nakazal dat to predpisat aj mm. normalne mu ich predpisala obvodna. urcite sa musia preliecit obaja. to je jasne. my sme mali uplnu sexualnu abstinenciu. lieky sme brali iba 10 dni a po troch tyzdnoch boli vytery negativne.
A co sa tyka ivf, urcite by som pockala, kym sa preliecite. chlamydie urcite ovplyvnuju plodnost a kvalitu spermii.

foryou25
21. feb 2012

@pempusik ano ja som male vsetko negativne u gyndy, jooj tak si ma potesila ze moze aj obvodny napisat, lebo chcem ist aj popytat od mojej obvodacky, nech to aj mne napise, no a vyzbrojil preto lebo tam nasiel aj nejake mikrokoky a enterokoky, co vobec netusim co ale asi tiez nejake svinstvo, neviem kde to mohol chytit, kedze mi prisahal ze mi bol verny a ja jemu tiez 😉 🙂

pempusik
21. feb 2012

@foryou25 tieto pliagy mozu byt v tele dlho a mne dokonca kraus vyzvetloval, ze ja mozem mat v tele ureu este od matky, ze sa to na mna mohlo preniest pocas porodu.

martinaema
21. feb 2012

@foryou25 rozhodne k tomu pridaj aj nejaké probiotiká, lebo črevná flóra bude v čudu 😝

foryou25
21. feb 2012

@martinaema jasne to nam povedal, ze treba aj probiotika, a mm ich berie aj teraz lebo potom Ciprofloxacine od hrivnaka, ma vkuse akoby hnacky 😒

martinaema
21. feb 2012

@foryou25 a fromilid a ofloxin sú tiež rovnako silné 😒

martinaema
21. feb 2012

@foryou25 no a ešte ked má aj hnačky, tak aj hylac forte

foryou25
21. feb 2012

@martinaema dakujem pozhaname aj hylac forte 😉
baby a vitaminovu kuru, asi prerusit nie pocas brania antibiotik, manzelovi davam denne plno vitaminov, tak aby ho nevystrelo chudacika mojho 🙂

a inak jedna kocka mi do IP napisala, ze som sisi ze verejne do fora pisem nase diagnozy, aleee ja s tym nemam problem, pretoze mozno ma niekto taky isty problem, a neviem z kudy kam, a ked si precita rady tak mu to pomoze, nepisem vam tu svoje meno ani rodne cisla a podobne citlive informacie, tak hadam mate rovnaki nazor ako ja a nepovazujete ma za sisi 😀

pempusik
22. feb 2012

@foryou25 moj drahy vitaminy vynechal, kym bral atb, potom na ne nabehol znova.
A co sa tyka zverejnenia diagnozy, kazdy sme na tom inak, niekto to naozaj povazuje za svoje sukromie, ale ved ked poviem, ze mame zle spg alebo nieco ine, tak si nemyslim, ze to je nieco hrozne. presne ako hovoris, aspon si pomozeme navzajom. ak nic ine, aspon sa podporime 🙂

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
foryou25
22. feb 2012

@bettypo ano bola presne z tej temy, vies ono mne to skor pride ze to bola jedna zatrpknuta zena nahnevana na cely svet
a ked niekto do fora napisal svoju diagnozu mne to pomohlo aspon som ho potom kontaktovala a poradil mi co s tym, o tom to je si poradit, a nie si tu nieco vycitat! tot moj nazor a ak mas aj ty s tym problem, tak moje komenty v teme necitaj

foryou25
22. feb 2012

@pempusik oki tak vitaminky zrusime 😉

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
foryou25
22. feb 2012

@bettypo ta dotycna co mi pisala mi napisala sama, tak ja som ju nekontaktovala v ziadnej veci, ale nebudem sa tu s nikym hadat, tisic ludi tisic roznych nazorov, pekny den ti prajem a hlavne klud 😉

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
foryou25
22. feb 2012

babule spravila som sukromnu temu, niektore z vas som tam uz pridala, kto tam chce tiez nech mi pisne do IP 😉

jablcko1
5. mar 2012

Je tu niekto, čo jej partner mal zlú morfologiu - patologiu a aj tak sa im podarilo otehotnieť?! Čo vám k tomu pomohlo?!

nelynka
8. mar 2012

@jablcko1 my sme mali 99% patologiu, otehotnela som a aj v 7tt potratila, ale za to patologia nemohla..
jedine co pomohlo, ze sme sa zmierili s ty ze nic ine ako IVF nepomoze..vypli sme uplne od snazenia..

stazina
23. mar 2012

Ahoj , momentálně manželovu neplodnsost neřeším, ael yla doba, kdy jsem se snažila najít první poslední , oc by nám pomohlo. První děti máme z IVF , druhý ket neyšel a tak jśme se snažili o při.otěhotnění při nulových manželových hodnotách..nasadila jsem mu koktejl vitamínů a po půl roce jsem přirozeně otěhotněla...proto mrkněte na to , co bral, třeb to některé z vás pomůže k vysněnému dítku,..držím palce..

Je to dost vitamínu, ael za zkoušku nic nedáte...no, dáte...asi 1500kč...já vždycky obejdnávala aspon na tři měsíce....a objednávala jsem přes net..je to pohodlný, všechno vybereš podle gusta anikdo na tebe nečumí, že zdržuješ, nebo jestli nejseš vadná , ež kupuješ takových vitamínu...takže tak..
a je to

Vitamin E 200mg - 1ráno a 1večer
Zinek 20mg - 2 tablety ráno
L - karnitin - já kupoval atenhle....http://www.lekarna.cz/l-carnitin-plus-green-tea...
bere se 2tbl denně, ale čím silnější , tím lepší
l - arginin 400mg- též dvě tablety - někdy písou ráno večer, někdy dvě večer - http://www.docsimon.cz/zbozi/brainway-l-arginin...
selen 100mcg - 1z aden
Koenzym q10 - záleží jakou sílu si koupíš - většinou dvě tablety ,ráno a večer
Kyselina listová - bud sežen forte a nebo si nech napsat od gynekologa tu nejsilnější - bere se jedna, nebo 2
Vitamín c - to je jedno jakej kooupíš,a le taky je lepší silnější...
Omega 3 mastné kyseliny....písou taky dvě až 3 tabelty za den..
MACa 500mg - přirodní produkt
http://www.lekarna.cz/vitaharmony-maca-500mg-cp... - 2 ablety ráno
Tribulus terestris http://www.lekarna.cz/tribulus-terrestris-400mg...
tam se bere 2-3 tabelty denně - podel váhy...no , uvidíte i na přibalováku..

zkuste to, třeba vámt o pomůže a nebo to aspon sperma zkvalitní...
Většina vitamínu je obbsažena v Profertilu , ale řekla bych , že tam jsou slabé dávky...a je to taky zbytečně drahý, kyž koupíš všechno zvlášt, vyjde to o ho dně levněji...

jo a jetšě jsem měla koupený ten gel pro podporu početí

http://www.krasa.cz/conceive-plus-lubrikacni-ge...

tak se držte, budu ráda, když mi napíšete, pokud se podaří....hodně štěstí 😉

dijusa
27. mar 2012

@stazina nulove hodnoty presne coho? a to bral tie vitaminy pol roka?mm ich tiez vsetky berie ale max 3 mesiace,po nich pojdeme na kontrolny spg a uvidime ci sa nieco zmenilo

stazina
28. mar 2012

@dijusa Ahoj , měl 0% progresivní pohyb a 0%normál pohyb , 1% morfologicky zdravých spermii, takže hodně zlý spermiogram..ono by teoreticky mělo být znát už po 3 měsících , jestli se to hnulo k lepšímu..manžel po braní vitamínu na žádném spermiogramu nebyl, takže nevíme, kdy a co se změnilo, ale důležité je , že to šlo přirozeně. tak přeji hodně štěstí🙂

dijusa
28. mar 2012

@stazina fiha no my mame tiez take nulove hodnoty,takze skvela sprava pre nas...velka nadej..dakujem 🙂

sisink
31. mar 2012

Ahojte, nechce niekto odkupit PROFETIL? moj manzel ho ze nepotrebuje... mam 80 kapsul, dam ich za dobru cenu... spotreba do 04/2013...

kiwisek
19. máj 2012

ahojte. mate skusenosti s MACOU? ak ano po akom case sa prejavilo zlepsenie? mm bral 3 mes. profertil, no teraz mame ste 2 mes. do 2 IVF, tak nechcem aby mal pauzu. berie este 3 inych liekov od androloga, takze ho nechcem zahrnut este 10 tal. vitaminov. budem rada ak napisete vase skusenosti

kiwisek
6. jún 2012

ahojky, na zlepšenie spermiogramu partnera mám MACU tej najvyššej kvality - úplne nové balenie 100 ks (exp.2014), nevyužijeme už... ak máte záujem, napíšte prosím IP, vic info na:
http://www.lekarna.cz/maca-tab-100/

lagunasa
26. jún 2012

ahojte. nenašla som tu o tom konkretnu tému tak sa spytam tu. nesnazime sa este dlho ale priatel má už od mala diagnostikovanu poruchu stitnej zlázy. chcela by som ho preventivne poslat na spermiogram. neviete mi poradit, akú je postup? bude mať volno tak by si to mohol obehat.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saska1
9. júl 2012

ahojte 🙂 dievčatá chcem sa vás opýtať, či nemáte skúsenosť, že vám doktor v centre odporučil partnerovi na zlepšenie spermiogramu pichať merional??? 😕 dnes som to počula prvýkrát.... 😕

pempusik
10. júl 2012

@lagunasa dnes uz spravidla nepotrebujes odporucacie listky, takze si len skus najst urologa - androloga, ktory robi spermiogram a tak isto urobi manzelovi a j hormonalny profil. Ak takeho doktora v okoli nepoznas, tak sa len spytaj svojej gynekologicky, ona urcite bude vediet co a jak 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre