Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kikus77
11. feb 2011

@cecil36 volala som do Kosic a trofoblasty nerobia, robia tov IScare ale musis byt ich pacientka a to som ja neni

cecil36
11. feb 2011

@matoha zalezi aky mate spermiogram, ak je zly ci to pretrvava blizsie, nepises ake mate za sebou vysetrenia. Aky mate presne spg? Podla mojho nazoru, ak je spg len mierne odchyleni od normy mozno doplnenie malych davok vitaminov obsiahnutych mozno zaberie (pravdupovediac, nestretla som niktoho komu zabral), ak je to dlhsie trvajuci zly spg, tak Profertil su vyhodene eurace. A ako pisem, profertil vyskladas za minimalne naklady a neplatis znacku a reklamu vyrobcovi.

cecil36
11. feb 2011

@kikus77 Helios Martin bez problemov robil trofoblast mne 😉

kendy241
11. feb 2011

@cecil36 prosim ta, mam na teba otazku. aka je norma pri morfologii? kolko %. my sme boli v Kosiciach na spg aj imunologiu a nejak neviem vyjst z tej morfologie. tu su vysledky mm: Percento defektných spermií (85%) Norma podľa striktnej metódy: 78 % Vrátane kombinácii defektov na 1 sp.!
Z toho patológia: Hlavičky: 30 % Krčku: 42 % Bičíka 14 %
co ty na to? to znamena, ze norma je 78% defektnych a mm ma 85%? inak zaver je normozoospermia, aj fragmentacia ok 🙂 ale doporucuju mm mikrobiologicke vysetrenie kvoli zlej morfologii

matoha
11. feb 2011

@cecil36 ahoj.
na str.165som napisala,vsetko o spermiograme.ak mas cas,tak si ho pozri,len som tam zabudla napisat pri prvy Leu+
a druhy krat mal Leu++(neviem,co to znamena)
Diky 😉

cecil36
11. feb 2011

@kendy241 v Ke pouzivaju ine hordnotenie, cize mate 86% patologickych spermii, cize dobrych je 14%, nad normu ste na tom horsie o 8%, viac by ma vsakt trapilo to, ze az 42% vasich spermii ma patologiu krcka, takze presne ako som pisalakikus, hladajte zapal, urcite najdete, ak mate normospermiogram aj dobru fragmentaciu staci sa zbavit zapalu a si tehulka 🙂 tazke postup je takyto: 1. vysetrit kultivacne ejakulat 2. ak sa potvrdi zapal, uzivat antibio a mm nasadit na tri mesiace ace selezin, kyselinu listovu, vitamin E 200mg 1x denne 3. Po douzivani antibio spravit kontrolu kultivacie (niekedy sa zapal nepodari zlikvidovat hned, takze pre istotu kontrola) 4. uz nic lebo budes tehulka 😵

cecil36
11. feb 2011

@matoha to su velmi zvysene leukocyty, sup k urologovi a nedat sa odbit 😉

cecil36
11. feb 2011

@kendy241 kendy a ty si tehotna ci nie?

kendy241
11. feb 2011

@cecil36 dakujem za odpoved 🙂 v pondelok som zistila, ze tehulka uz som 😵 naraz v ten isty den ako dosli vysledky zo spg som zistila, ze som tehu. tak som uz na tie vysledky velmi nepozerala. ale ten zapal asi by bolo dobre preliecit tak ci tak, nie? mimochodom mm uz pred tymto spg uzival cez 2 mesiace tie vitaminy, ktore pises + L- karnitin a L-arginin (to si mi poradila ty 😉) a napriek tomu je ta patologia zla. mm mal zlu pohyblivost, tak preto bral tie vitaminy a teraz vysla pohyblivost ukazkova 🙂 este raz ti dakujem za tvoje cenne rady 😵

cecil36
11. feb 2011

@kendy241 nie je za co, prajem krasne tehulkovanie 😵

matoha
11. feb 2011

@cecil36 tak s tab.este pockame a pravdepodobne nabehneme teda k dr.A vies mi povedat,co bude nasledovat,ak k namu pojdeme???Zatial ti dakujem,velmi!!!

cecil36
11. feb 2011

@matoha nie je za co🙂 Poproste dr. ci by vam mohol spravit kultivaciu ejakulatu a ukazte mu aj spg: A este raz nenechat sa odbit 😉 Potom mm donesie vzorku a o 7 dni budete vediet na com ste. Ak sa potvrdi zapal, mm dostane antibio a po douzivani opät trvajte na kontrolonom odbere. A medzitym papajte ace selezin a vsetko co som tu spominala 😉 Jaaj a este mu nasad aj nieco na imunitu npr. echinacea, koloidne striebro a tak.

matoha
11. feb 2011

@cecil36 zase ti dakujem a ak budem mat nieco nove,tak dam vediet!!!Drzim päste-vsetkym!!! 😉

lilisa
12. feb 2011

holky tak jsme byli na konzultaci u Kočího (na kontrole) a je nadšený. Máme z 1,8 mil nárůst na 11 milionů spermijek. Jen se nám nepoařilo zdolat tu pohyblivost. Prý má manža zánět bu´d prostaty nebo semenných váčků a to poškozuje spermijky.

majuna
18. feb 2011

Ahojky baby,
tak prve IUI mame zasebou,ale neuspešne.mame dalši pokus,tak premyšlam,či to vyjde.

lilisa,ak mate zapal,tak okamžite preliečit.aj my sme mali zapal a pre spermijky to je naozaj zle.

lilisa
20. feb 2011

majuna a jak jste se přeléčili? Bylo to pak dobré ty spemijky? Co vám našli za bakterie?

lianka7
20. feb 2011

Ahojte kočky,mozno mi budete vediet poradit...tento tyzden nam prisli vysledky mm spg,ktore su velmi zle...ma asteno-teratozoospermiu...a fragmentaciu DNA 35%,pisu ze norma je do 30%...nemate niektora podobne vysledky a info,ci je mozne uspesne otehotniet umelym oplodnenim?

majuna
20. feb 2011

Ahoj lilisa,
my sme mali ureaplazmu a aj po preliečeni sa opakovala 3 krat,chalp bral antibiotika.na spermijky ta ureaplazma je velmi zla,chvala bohu sme to nakoniec dostali preč.

lulu10
21. feb 2011

@lianka7 ahoj prosim ta kde vam robili tu fragmentaciu DNA? nas to tiez caka v marci, manzel ma zlu morfologiu spermii, len 1% dobre a teraz nas caka este ta fragmentacia...

lulu10
21. feb 2011

@lianka7 myslim ze 35% je dosť zle, ale niesom si ista... a co k tomu povedal lekar ktory robil fragmentaciu? Desim sa toho ako dopadneme my 😕 a ako ste na tom s morfologiou?

lulu10
21. feb 2011

@cecil36 ahoj cecil ako pokracujete? dufam ze mate super bojovy plan 😅

lianka7
21. feb 2011

@lulu10 My sme vysledky zatial konzultovali len s mojim gynekologom, tie vysledky nam robili v Kosiciach. Defektnych mame 98%....takze 2 % su ok. A fragmentacia DNA-norma je do 30%,my mame 35%...preto chcem zistit ci je sanca umeleho oplodnenia...boze,zufala som ☹ ☹ ☹

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 ahoj to verim ze si zufala, my mame 99% defektnych, otehotniet nemam problem ale vzdy sa to zle skoncilo 😔 aj my ideme do Košíc 15.3. kvoli fragmentacii, skus si pozriet prispevky cecil36, pisala o metode PICSI ktora by nam mohla pri tomto pomoct, je to metoda pri ktorej sa da vybrat spravna spermia, alebo jej napis urcite ti rada poradi 😵 ja som uz zvazovala aj darcovske spermie ale manzel zatial odmieta...

lianka7
22. feb 2011

@lulu10 My tiez zvazujeme aj tuto alternativu,ak nas od inej odradia...a mm je celkom tomu otvoreny,lebo babatko chceme a tak ci tak rodicia mu budeme my!

nemko
22. feb 2011

metoda PICSI je podobna metoda ako ICSI len rozdiel je : pri PICSI sa spermie polozia na enzymovu podlozku a tie spermie co sa uchytia su dobre (mali by byt) a ICSI je ked ich napichnu priamo do vajicko - presne takto mi to vysvetlila a kreslila embryologicka v CAR

lianka7
22. feb 2011

@nemko A vy ste podstupili niektoru z tychto?alebo idete?Tiez mate zlu morfologiu?nevies mi poradit blizsie?

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 ja som tiez v najhorsom pripade za darcovske spermie, neviem sice ako sa s tym manzel vyrovna ale ked nebude ina moznost tak ... ale urcite najskor skusime PICSI, nemko to pekne napisala, myslim ze to robi ISCAR v Martine ale my by sme potom sli do Reprofitu v Brne, skuste sa informovat o tejto metode... Ja som z toho tiez dost znicena a to este ani neviem vysledky fragmentacie 😕

nemko
22. feb 2011

@lianka7 my mame cely spermiogram onicom, patologia od 70 do 90%, pohyb do boku alebo ziadny, len malo pohyb.normalne, nepodstupili sme ani jednu, ideme s darcom

lulu10
22. feb 2011

@lianka7 a ty ani nemozes otehotniet alebo mate tiez problem v potracaní?

lianka7
22. feb 2011

@lulu10 neboj,mozno fragmentaciu budete mat ok....my mame zlu najma preto,ze mm pred 8 rokmi prekonal onko-ochorenie...☹A ine centra tuto metodu nerobia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre