Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

aduskatt
12. nov 2010

@jaja1980 myslim, ze lekari vedia, ze to vobec nemusi byt príčina. My sme prvykrat otehotneli spontanne napriek diagnoze, aku ste si preskakali aj vy. Teraz druhykrat sa snazime uz velmi dlho a nic, ale v CARe najprv pozreli spg, skonstatovali menej spermii, ale ked sme im povedali, aka diagnoza tam bola, tak povedali, ze to je teda celkom fajn. TAkze tam to suvis moze a nemusi mat. Urcite by som skusila vysetrit spg. Neviem ako je to kde s cenami, ale napr v IScare je za 9 eur, v TT v nemocke zadara🙂 ceny sa teda dost lisia. Takze hlavu hore a bojovat🙂

little_miracle
13. nov 2010

@opicka2 ahoj, neskúšali ste konzultovať metódy MESA/TESE? Je to mikrochirurgický odber z nadsemenníkov......možno sa tam nejaké spermie nájdu 😉

svoba
15. nov 2010

Prosím, mám na vás velkou prosbu. Poradte mi, prosím! Dnes jsme se dozvěděli výsledek z imuna z Podolí. manžel opakovaně špatný spermiogram. tentokrát (i po mnoha bylinkách a vitamínech) spermio nejhorší. já ok, jen mírně pozitivní BI. Jsem už po smaovolnym potratu. Ted tedy 3 měsíce Prednison. Co ale potom? Máme zkoušet i s takovýmhle spermiogramem přirozenou cestou nebo jen IVF?

svoba
16. nov 2010

ještě jsem se chtěla zeptat. kde se dá konzultovat špatný spermiogram? dá se nějak vylepšit?

esther03
16. nov 2010

@svoba a co myslis pod zlym spermiogramom, to je dost siroky pojem. Ak chces napis, aky bol ten vas. A konzultovat sa da vzdy. Npr. dr. Koci 😉

svoba
16. nov 2010

@esther03 - špatný počet spermií 12milionu (norma 20), celkem pohyblivých 45%, oligoastenospermie, ted v podolí mu napsali oligoasthenozoospermie - snížená plodnost muže. Manžel by chtěl za někym jít, ale nevíme za kym a má-li to vůbec cenu nebo jsme odepsaní na IVF. ☹

esther03
16. nov 2010

@svoba tak to vobec nie je take katastrofalne. Aku ste mali morfologiu? Super androlog je dr. Koci v Prahe (Andromeda), s nim skusete konzultovat. Ma manzel spraveny hormonalny profil a vylucenu varikokelu a zapaly? Nasad vitaminky kyselinu listovu, E, Q10, B-komplex forte, tribulus terestris, l- karnitin, l- arginin, chrom, ACE selezin- davkovanie si pozri par stran dozadu- pisali sme to tam s albao. Treba aspon dva tri mesiace uzivania a potom spravit kontrolny spg. Napriklad nam sa tymito vitaminami zlepsil spg z 12 mil na 35 mil, ale naozaj sa to ukazalo az asi o tri mesiace.

svoba
16. nov 2010

@esther03 - vitamínky a bylinky bere už půl roku a spermio je horší a horší. já se fakt asi zbláznim. nejdřív měl počet 17mil, pak 12mil a ted snad jen 5mil, ale to se (tajně doufám) jen překlepli. protože to by byla katastrofa. on i cvičí, nepije čtvrt roku vůbec alkohol. morfologicky vadných 41%.

esther03
16. nov 2010

@svoba a ake vitaminky berie? Myslim kolko mg coho? Nema zapal, zvysene leukocyty alebo viskozitu v ejakulate? Ten moze velmi ovplyvnit spermiogram. Nam tiez klesal (a mal zapal), hlavne morfologia.

svoba
16. nov 2010

viskozita v normě, leukocyty nevim. to jsem nějak nenašla. bral toho hodně - energyman, eregmu, profertil, ted bere už druhý měsíc fertilman a ke všemu macu. ty mg ani nevim. jeden týden za měsíc bere ACE zvlášt. z bylinek - kapky kotvičníku. tak měsíc v létě.
my totiž už dlouho bojujeme. ☹
zkoušela jsme se dnes dovolat tomu Kočímu a objednat ho, ale nikdo to tam nebral, tak budu jetě zkoušet koncem týdne. díky za tip!

stanca22
17. nov 2010

No bábenky, nám sa tiež nedarí a na vine nevinne je na tom môj muž, akurát teraz ma navštívila depka z názvom, prečo nemôžme mať dieťa???

svoba
17. nov 2010

@stanca22 - takový depky znám. bohužel. ☹
bude lépe! zrovna včera mi říkala moje obvodačka, že jí gynekolog před dvaceti elty řekl, že je neplodná a ona má při tom dvě děti. tak hlavu vzhůru!!!! 😉

majuna
17. nov 2010

ahoj stanca22,
bohužial aj ja poznam tento stav a myslim si,že vela znas toto pozna tiež.my sme spolu 5 r.a stale nič,mame proste malo a pomalych spermii,ale snažime sa bojovat.moja švagrina prišla o 4 deti,ktore nemohla donosit.zmenila dokiho a chlapec je na svete,takže depku zahod,skuste sa niečomu venovat.prajem vela štastia a HORE HLAVU!!!

stanca22
17. nov 2010

No bábenky díky za povzbudenia, no ťažko hlavu hore, keď som stále sama a nemám sa s kým ani o tom pozhovárať, preto som sa sem k Vám zapojila ...

majuna
17. nov 2010

to tiež poznam,ani ja nemam nikoho useba.byvam daleko od rodiny.snad maš nejakych znamych?tu si pomahame všetci navzajom,o to sa neboj.

neradka
17. nov 2010

@stanca22 tak ako napisala majuna, je nas takych viac. Aj tych co mame ten problem aj tych co maju daleko svoju rodinu. Nas caka kontrolny spg a tiez mame z toho strach. Snad sa nam to raz podari a naozaj hlavu hore. Uvidime ako sa nam to podari a snad sa coskoro presunieme na ine forum. 🙂

crca
17. nov 2010

@stanca22 omlouvám se za vklouznutí do debaty,ale věř,že se jednou zadaří! Taky to znám,jezdili jsme 5 let na umělko a až na 4 pokus jsme došli tam,kde jsme teď 😉 Stálo to hodně sil a taky jsem už občas propadala do bezmoci,ale věřte na každého řada příjde.Takže všem přeji ať se co nejdřív zadaří!! 😵

stanca22
18. nov 2010

@crca Ako kukám, Ty máš dvojičky, či sa mi to iba zdá?

svoba
18. nov 2010

to bude dobré. všechny jednou otěhotníme. jen je otázkou kdy.
já měla dnes hrozný den, nic se mi nedařilo, a samozřejmě do toho deprese z tý naší neplodnosti. ale co člověk nadělá. večer si zacvičim, abych alespon trochu stresu odplavila. no, a popláču si ve sprše ☹

majuna
18. nov 2010

Ahoj svoba,
no ty si aspon poplačeš a asi sa ti ulavi,ale mne to už nejde plakat. 🙂 my sme vraj psychicky blokovany a preto nam to nejde.tak tiež dufame na zazrak.

baby predsa to tak zle nemožme brat,nedeprimujme sa tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!

svoba
18. nov 2010

@majuna - já jsem poslední dobou uzlíček nervů, bulim si pod vousy.
Rodí i narokomanky, tak proč ne my. Jednou to přijde!!!!! Tomu teda věřim.

crca
18. nov 2010

@stanca22 Mám 😉 a i když bych je někdy nejradši vypustila a schovala pod postel,tak mě to trápení za to stálo 😉 Taky jsem brečela po nocích,byla v beznaději,štvalo do nepříčetna,když ve zprávách dávali,jak porodila nějaká sviňa,co dítě někde pohodila a my za to platíme jak "hovada"aby jsme měli toho cvrčka....(ono mě to teda točí do teď 😠 )taky jsem si říkala,jak je svět nespravedlivý,co jsem komu udělala tak zlého....a pak jsem šla na Ket s tím,že děj se vůle ...,vykašlala jsem se na všechny rady a dělala všechno podle svého a ono to najednou vyšlo... 😉 Holky držte se,ono se mě to lehko říká,když se nám to už povedlo,taky jsem si říkala"to se ti to kecá když už děti máš..." 😅 ,ale fakt to jednou příjde a přeju všem ať je to fakt brzo 😉 Držím palečky 😵

stanca22
18. nov 2010

@crca Ďakujem, no kiežby už to teraz bolo, veľmi si to želám v kútiku srdiečka ale inak sa nesnažím na to neustále myslieť, lebo aj preto nemusíme a len si to zhoršíme ...

majuna
18. nov 2010

crca ¨dobre si to napisala,take svine,čo to dokažu dat do igelitky,hodia to preč.take maju,a my čo si to prajeme a vieme čo je tužba potom,nam sa nedari.je to velka nespravedlivost.ale my stym neurobime nič a preto budme silne.všetkym prajem vela sily a štastia.

svoba,ja viem o akom uzliku nervou pišeš.stači ked zajdem do obchodu a pozeram na to detske oblečenie,hračky a v duchu si vravim aj ja chcem to kupovat.musim si ešte nato počkat,ale hodiny tikaju.ono to pride,verim.

svoba
19. nov 2010

život není spravedlivý. ale at se člověk vzteká sebe víc, nic s tím nezmůže. asi nezbývá, než to přijmout a smířit se s tím. pak se můžná člověk bude trápit míň.

stanca22
24. nov 2010

@svoba Presne, aj ja si to myslím, čím skôr sa zmieríme s tým že už nikdy miminko nebudeme mať, tým skôr možno príde ako u večšiny žien čo ja poznám 🙂

yasmine123
24. nov 2010

@stanca22 Treba si pomoct ako sa da, ked nic nevyjde , potom sa treba zmierit a brat to ako "osud".
Mam kontakt na biologicko aktivne doplnky, deticky su uz na svete, tak preco to neskusit?
Skus volat na 0904 234 977, dostanes info .
pekny den
Y.

stanca22
24. nov 2010

@yasmine123 Vopred ďakujem, no a čo sa tam mám ako spýtať? To je ohľadom čoho info?

yasmine123
24. nov 2010

Treba si pomoct ako sa da, ked nic nevyjde , potom sa treba zmierit a brat to ako "osud".
Mam kontakt na biologicko aktivne doplnky, deticky su uz na svete, tak preco to neskusit?
Skuste volat na 0904 234 977, dostanete info .
pekny den 🙂
Y.

yasmine123
24. nov 2010

Ako otehotniet, je to tusim 3 mesacna kura pre oboch ,zenu aj muza.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre