Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

majuska81
12. júl 2007

Num, no nám v Iscare docent hneď povedal, že prirodzený spôsob by bol zázrakom. Môj má podľa najnovšieho papiera:oligoasthenoteratozoospermiu. Dobré, čo????Že vraj má 25 sp. v zornom poli. Ale aspoň že niečo má. 😒
A máš pravdu, lebo dieťa splodniť vie hocijaký idiot, ktorý potom bije , týra a ešte kadečo robí so svojím deckom. A nám to ide tak ťažko. Ale ja strašne dúfam. 😉

Ninna,ja by som vo vašom mieste hneď išla do centra ako Gynfiv alebo Iscare. My sme tiež zbytočne chodili rok k urológovi. On totiž čarovať nevie. Ale v tých centrách áno 😉 . Nemárnite čas!!!!!!!!A nech začne okamžite brať Profertil. Teda podľa mňa. Môj na 1. spg-e tiež nemal vôbec živé. Potom bral Profertil pol roka, a zlepšil sa mu spermiogram. Nevravím, že nejaké extra výsledky máme, ale predsa tam má niečo. V centre povedali, že môže z toho byť bábo. Že vraj na 60%. To je dobré, nie??? Lebo z ničoho sa dá vytvoriť akurát nič. 😒 A brať tabletky je troška lepšie, ako si nechať prepychnúť gule??? 😲

misi76
12. júl 2007

Kočky, ubezpečte manželov, že sa to dá zvládnuť. MESA/TESE sa robí v celkovej anestéze, rozrežú zo spodu miešok a vajíčko a odsajú tekutinu z vajíčka. To ihneď berie embryologička z centra a až v centre to vyšetruje. Tak to bolo tuším v Gyn-Five. Manžel mal asi 4-5 stehov, tých vypadávajúcich a na PN bol od stredy do piatka ďalšieho týždňa. Chodil síce zo začiatku na široko, no potom to rozchodil a dnes ani nevie, že na nejakej operácii bol. Vravel, že to ani tak moc nebolí, ako skôr ťahá.
Dlžím päste, zvládnu to aj vaši chlapi.

ninna78
12. júl 2007

majka aj sme boli na SPG v Gynfive a hned ho tam aj urologovi objednali, tak nebudeme spekulovat a pockame. A vcera sme boli v lekarni, ale nevedeli ani na co to je a este sa ma lekarnicka spytala, ze na co by to malo byt, za mnou fronta ludi a ja ze na spermie 😀

majuska81
12. júl 2007

Miši, ako si to opísala, predsa to nie je hocičo. Odkáž mu, že je hrdina 😉
Čítala som, že čakáš na výsledky. Ako si na tom??? Dúfam, že ti v brušinku tancuje aspoň jedna fazuľka 😉 🙂 A ostatné spermie čo odobrali, to zmrazili?????

ninna78
12. júl 2007

misi - manzel bol ozaj hrdina, ako tvrdi majka 😎

misi76
12. júl 2007

Majuška nebol dostatok spermijí na zamrazenie a to ma mrzí. Lebo ak nám v 1.IVF nevyjde a budeme chcieť pokračovať, manžel bude musieť ísť znovu na operáciu. I keď mi povedal, že už viac krát nie, myslím, že by som ho prehovorila. A že je hrdina? No túžba je väčšia ako strach. Práveže on je čo sa doktorov týka veľký poserko.
V pondelok idem na krvičku, tak sa ukáže či som // čiarková. Včerajší test doma vyšiel negatívne. Možno to bolo skoro a možmo to tak aj zostane. Ale nechcem sa nervačiť, budeme bojovať ďalej.

majuska81
12. júl 2007

Ninus, tak ste už vo Gynfive boli. To je super, lebo potom ste už na ceste. Ja , že iba tak sa potulujete od urológa k urológovi 😀 Ináč ma teraz napadlo, že môj nechodil k urológovi ale k andrológovi. To je ako u báb gynekológ. Pekne mu pošmatral gule 😀 😀 , aj sono mu spravil.

Viete baby, my sme zvyknuté na to, že medzi nohami nám hrabú. Lenže naši páni to tak ľahko neberú. Im je to hrozne trápne. 😠

num7976
12. júl 2007

no holky kazda veru ma dost problemov,ale berete to tak super,ja som tu cela rano vyplasena pisala,aby ste mi poradili a co to ohladom toho ma poinformovali,ale dakujem vam,lebo by som fakt nevedela na com je!

misi tiez si myslim,ze je hrdina,lebo nie kazdy sa na to tak rychlo odhodla to je na neho dost,ale zlate,aspon vidis,aky mas doma poklad!

majuska ved a tvoj tam mal na zaciatku nejake spermie?lebo co ked tam nema ziadne a ty pises,ze uz tam ma aj po tych tabletkach sa mu zlepsili,ze oligoasthenoteratozoospermiu!!!!to kto vymyslel!!! 😖

num7976
12. júl 2007

ale nervy mam z toho dostatocne-ved ani v robote nic nerobim,co furt vyhladavam nieco o tejto problematike!!! ☹

misi76
12. júl 2007

Num, trošku sa odosobni od netu, lebo sa zblázniš. Aj ja som všetko vyhladávala na nete, až sa mi z hlavy parilo. Musíš nervičky držať na uzde a veľmi dobre viem, že to nie je ľahké. Zaoberaj sa nejakými inými vecami, záujmami, ktoré nesúvisia s plodnosťou a deťmi. Lebo inak nebude tvoja hlava a telo OK.

ninna78
12. júl 2007

num - misi ma pravdu, ale je to dost tazke. My to vieme od piatku a ja insie nerobim len beham po nete a citam a najhorsie je, ze potom som uplne myslou inde.

num7976
12. júl 2007

no to mate isto pravdu,lebo v robote mam kopec roboty a dnes som neurobila nic,len tu cucim a vsetko to tu citam...musim vypnut na chvilu,vsak za desat dni ma ist na odber znovu,tak mozno sa tam nejake tie spermijky najdu! 😅

idem zacat robit,lebo mam mat dovolenku,tak aby som to vsetko postihala!ale dakujem vam za rady je uplne ine ked si to povieme takto a poradite vlastymi skusenostami ako citat tie odborne nazvy a este viac to vystresuje,ok takze na dnes koncim i ked uvidim dokedy vydrzim,zatial ahojte idem robkat.. 😝

majuska81
12. júl 2007

Ahojte bambuľky, Num, to sa máš fakt skrotiť. Takto to dlho nevydržíš. Keď sme sa to my dozvedeli, ja som plakala 3 dni, a potom mi došlo, že aj tak tomu nepomôžem, ešte si zničím aj manželstvo. Lebo on chudák predsa potreboval moju podporu, lebo sa samozrejme cítil byť vinníkom. A tiež si dajte pozor , aby vám ten súkromný 😀 😀 život fungoval ďalej. Môj na začiatku sa cítil menejcenným, hovoril mi, že je on má iba slepý náboj 😔 ....Smial sa pri tom, ale cítila som, ako ho to bolí. Preto som ho stále ubezpečovala, aký je úžasný 😝 , perfektný 😝 , dokonalý 😝 .....vyzerá to byť blbé, ale bolo to treba. Zmierili sme sa s tým a hovoríme o tom otvorene . A hlavne, že sa naše manželstvo pohlo hádam aj k lepšiemu. Máme ešte silnejšie puto. A ten Profertil nedokážem vynachváliť. 😀 😝 Je od toho ako mladý žrebec, už ho musím odháňať. 😀 Na začiatku ináč vôbec nemal živé sp. na spermiograme, a po pol roku už 25 normálnych v zornom poli... Množstvo sa mu trojnásobilo a kvalita sa upravila o 40%. Máme to na papieri, nevymyšlam. Aj keď trošilinku pomohol ten Profertil, tak to už stálo za tie peniaze. Aj teraz ho berie, takže musím skončiť, lebo ma čaká.... 😀 😀 😀 😝
Dobrú noc baby.

num7976
13. júl 2007

no majuska chcela by som sa krotit,no akosi sa to neda,lebo som nahnevana na vsetkych,preco prave on!na ten Profertil sa skusim popytat ked to tu kazdy spomina!len ja mam furt na mysli,ze co ak ani teraz nenajdu ziadne spermie co potom?vsak co ked sa mu netvoria vobec to by uz nebola ziadna sanca a prave toto mi stale beha hlavou!

no uvidime v utorok ako to dopadne!

bublinkajasminka
13. júl 2007

num - mysli pozitívne - ak nájdu len málo spermií vždy je šanca na UO.....hlavu hore....

scarlet
13. júl 2007

Ahojte babuľky, včera sme konečne kúpili ten Profertil a môj drahý začína kúru 🙂. Ako som už dávnejšie spomínala, môj manžel má "oligoteratozoospermiu" (živých 5%), ale aj tak som 2 krát spontánne otehotnela, žiaľ oba razy som potratila, údajne to mohlo byť nekvalitnou spermiou a preto ideme vylepšiť spermiogram Profertilom, tak je väčšia šanca, že ak počneme, tak nepotratím, lebo spermia bude zdravá (dúfame). Profertil u nás stojí 3.850 SK a my sme ho boli kúpiť hneď za hraničami v Rakúsku a veľké balenie na 3 mesiace stojí 105,-EUR (3450,-SK) je to trosku lacnejsie.
Všetkým, ktoré sa snažia želám skoré tehuľkovanie 😉.

bublinkajasminka
13. júl 2007

scarlet - my máme 40% pohybluvosť a chcela som sa opýtať koľko ste snažilkovali kým sa vám podarilo aj prvý aj druhý krát otehotnieť. My skúšame 8 mesiacov...dakujeeeeem a napíš ako ten profertil účinkuje....

lauritka
13. júl 2007
num7976
13. júl 2007

jeeeej ta stranka je dobra,tie spermijky... 😀

peja
13. júl 2007

ahojte,
tak ja hlasim vysledky noveho spg - ooooovela lepsie ako minule, zmenili nam odporucenie z ICSI na IUI 😵 Len sme nepochopili, na zaklade coho sa to tak zlepsilo, ked ma manzel teraz ovela vacsie stresy v praci aj mimo prace... Mozno pomohli tie 2 dc vinka, co si vcera dal (zabudol, ze ma zakazane) 😝 😀 Este vraj ale mame pre istotu raz prist, aby sme videli, ako sa ten spg vyvija...

bubli, vy ste uz boli na kontrolnom?

bublinkajasminka
13. júl 2007

peji - som veľmi rada že vám ten kontrolný SPG dopadol tak skvele.... 😉 teším sa s vami.....my sme ešte stále neboli na kontrolnom - stále tam je teraz dovolenka, takže tam musím ešte cinknúť......verím že to bábenko vám teda vyjde.... 😉 a IUI je veľmi jednoduchá metóda....super.....a mali ste teda všetko v norme?

cicuska
13. júl 2007

peja,to je fajn.Ved prave to je ze nikdy nevies preco je to raz tak a raz tak. Spermijky sa vyvijaju asi 3 mesiace takze tazko povedat. Moj manzel mal tiez kolisavo raz dobry a raz zly , tiez sme na zaklade vysledkov skusili najprv IUI , zatial ale nic. Ale kazdy je iny a teda treba skusat. Urcite sa to raz podari.Len sa treba trafit do toho najlepsieho spermiogramu, vsak?

scarlet
13. júl 2007

Peji blahoželám 🙂 a užíval tvoj mužíček aj nejaké vitamínky??? Určite sú všetky kočky na to zvedavé... 😕

Bublinkajasminka, nam sa podarilo otehotniet nasledovne:
1 tehotenstvo - hned
2 tehotenstvo - po 8 mesiacoch
ale obe tehotenstva koncili potratom. Teraz mame este trosku horsi spermiogram ako vtedy a uz sa nam 2 roky nedari vobec... Ani po 2.IVF.

barca28
13. júl 2007

Holky já nevím jestli nějaké ty léky na to mají vliv,proč by nám je tedy urologové nedoporučili?My jsme se taky radovali,že po vitamínech se nám spermiogram z nepohyblivých spermií zlepšil alespoň na něco málo pohyblivých.Šupajdili jsme do CARu a hned týden po tomto výsledku si udělali vlastní spermiogram a nebyla tam vůbec žádná spermie ani živá ani mrtvá,prostě nic! 😲 Tak já nevím ☹ Ale určitě není na škodu to vyzkoušet 😉

peja
13. júl 2007

ahojte zas 😉
musim zehlit 😝 😠
takze - vitaminy uzivame, ale- kupila som mu Selezin, spapal asi 3 ks a potom prestal, ze ved on uziva Centrum a tam je vsetko potrebne... takze Selezin vysadil. Co sa tyka toho Profertilu, embryologicka nam povedala, ze su drahe a malo ucinne 😖 Takze to som na teraz zamietla ... vlastne uz vseto... momentalne to nechavame na prirodu 😔

ja som povedala, ze budeme akurat cez ovulku to vinko popijat,neviem ci zaberie na tie spermie, ale urcite neuskodi 😀 Akurat som minule hovorila mangelovi, nech tym svojim potvoram dohovori, ze vypisujem sutaz na 9-mesacny wellness pobyt v mojom brusku. Dnes rano som sa ho pytala, ze ako su bojovnici na tom, ze sutaz stale bezi ... 😀 A oni mozno fakt zacali bojovat 😀 Ale nie... to ja len tak... Ten spg stale nie je ukazkovy, ale IUI oproti ICSI je uspech!! Spermii mame cca 3-krat viac, aj pohyblivejsich ako na prvom spg, ale stale ich je malo motilnych a vela patologickych.. takze tak 😉
boze, ale som sa rozpisala 😝 😀

cicuska
13. júl 2007

barca - ved prave to je to ze tie vysledky su kolisave a co sa tyka muzskej stranky tak ozaj nevedia co s chlapom ked ma takyto problem. S zenami uz vedia spravit kadeco ale co sa tyka spermii tak je to vsetko v rovine len skusania , pokial samozrejme nenajdu nejaky iny zavaznejsi dovod preco je to takto.
Ja som napr. pocula ze niektore baby otehotneli ked ich chlap pouzivat vyzivovy doplnok Energyman , lebo tento tusim podporuje tvorbu testosteronu alebo nieco take. Moj to bral ale nepomohlo 😒 Takze treba skusat, snad sa do niecoho trafime 😉

bublinkajasminka
13. júl 2007

scarlet - a aký máte SPG? čo presnejšie?? a dakujem ti za skvelú odpoved...... 😉

peji - tak vidíš - IUI je tá najjednoduchšia metóda a teda je skvelé ked vám toto odporučili, ja verím že vám to vyjde...ja som zvedavá ako nám SPG dopadne..... veľmi som zvedavá.... 😖 a uvidíš všetky raz budeme hapyy 😉 a môj mužík si dáva selezin už 2 mesiace - tak uvidíme

peja
13. júl 2007

bubli, neboj, urcite bude kontrolny spg lepsi ako ten povodny 😉
a ja som momentalne taka optimistka, ze mozno ani to IUI nebude potrebne 😵 Uvidime, aku silu ma psychika 😎 Nechavam tomu volny priebeh, uz sa nesledujem, nemeriam BT ani nic podobne .. a do konca roka sa uvidi 😔

sivusa
13. júl 2007

Ahojte dievčata. Môžem sa k Vám pridať? My sme boli minulý týždeň na SPG, výsledok 85% patologických spermijí,diagnoza oligoasthenoteratozoospermia 😢 Tiež to bol pre nás riadny šok,s takýmto výsledkom som fakt nerátala. Od dnes začína manžel brať Profertil,dúfam,že to aspoň trochu pomôže.

bublinkajasminka
13. júl 2007

peji - hmmm verím aj ja že sa to zlepšuje...uvidíme.....ale ja tiež nemeriam nič, ani BT ani nič...proste to nechávam na náhodu...uvidíme....

sivusa - potom daj vedieť ako účinkuje profertil a držím palčeky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre