Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lolka
13. aug 2007

barca28 - super, gratulujeeeeem......uzivaj si tehulkovanie
a dufam, ze ta coskorom dobehneme 🙂 😉

barca28
13. aug 2007

Holky díky,určitě doběhnete.Je to úžasný pocit,vědět,že mám v bříšku pokládek nebo pokládky 😀

katula
13. aug 2007

Barco gratuluju a moc vam to preju! 😎 🙂

sivusa
13. aug 2007

Ahojte.
Tak pridávam aj ja info : ja mám 27r.,manžel 35r.
Moja diagnóza:PCOS,anovulačné cykly,zvýšený testosterón
Manželova: oligoasthenoteratozoospermia
Dobrá kombinácia,že? 🙂
Manžel užíva Profertil,prvý mesiac užívania má za sebou,koncom mesiaca chceme ísť na kontrolný SPG a uvidíme...

aurra
13. aug 2007

chcem sa vas opytat, co vam povedali lekari, ked ma vas manzel oligoasthenoteratozoospermiu? Moj to ma tiez a predsa som bez problemov otehotnela sice zo zlym koncom. Mne povedali, ze manzelove spermie nie su na vine, co sa nam deje. A nijak to neriesia, ale ako to tu citam, neviem.

katula
13. aug 2007

Aurro, mame stejnou diagnozu. Pry jedine ivf nebo isci, ale donutime jeste doktory k nejake lecbe, kdyz nepomuze jeden, vyhledame jineho. Umele oplodneni je totiz strasny byznys a nejraci by tam poslali kazdeho, nez cokoli zjisti a preleci. Po mem utz a manzelove spg je predcasne mluvit o UO jako jedine sanci 😠

kdyby nekdo poradil, co se doporucuje hlavne na zlepseni pohyblivosti, budu moc rada. znam akorat takove ty klasicke rady jako: sprchy, volne pradlo, nepit alkohol, vitaminy, nepouzivat sliny ani lubri gely na zvlhceni, a co dal? 😉

aurra
13. aug 2007

tak uz tomu naozaj neruzumiem, lebo nikdo mi nepovedal, ze predsa mozu byt na vine aj manzelove spermie, teraz ideme na IUI tak neviem ci to pomoze

katula
13. aug 2007

No zalezi, kde jsi byla, uz jsme se tu dve shodly ze v tom "nasem" centru byl pristup otresny, okamzite nas tlacili na umele a ze neni moznost napravy, nebo miziva, viz me prispevky vyse..
Ty informace se ruzni, na druhou stranu nekdo je v jednom centru nadmiru spokony a nekdo vubec, tak si pak vyber ☹ kazdopadne my budeme trvat na dalsich vysetrenich, problemu muze byt vic a muzou se klidne snadno vyresit a muzeme mit detatko prirozene 🙂 je to strasny psych. tlak, ale bohuzel to musime nejak zvladnout, aspon ze si muzeme takto sdelovat zkusenosti, pocity... 😉

aurra
13. aug 2007

ale mojho manzela uplne vylucili, ze by boli jeho spermie chybne, ako ze je vsetko ok, len trosku ich je menej a tak, neviem, ja nemam problem otehotniet, ved uz to bolo 4x ale vzdy to skoncilo v 3mesiaci. Tak som teraz velmi na pochybas, ked tu pisete, co maju muzi tu istu diagnozu ako moj, a beru rozne vitaminy, alebo to inak riesia. Ja som svojmu tiez cosi nakupila, tak dufam, ze to pomoze

katula
13. aug 2007

no mozna si nerozumime, ta diagnoza znamena ze ma malo spermii, jsou malo pohyblive a i deformovane. zalezi na procentech, nekdo to ma hodne nekdo min. my mame hlavne kritickou pohyblivost, mnozstvi je sice snizene, ale to by snad tak nevadilo, hlavne nema zadne progresivne pohyblive, proto potrebujeme zvysit pohyblivost, a to dost 😝 a nam prave rekli, ze ta pohyblivost je nemenna, ze to se neda zlepsit a my moc dobre vime, ze sou pripady i s horsim spg a pocali... za zkousku vitaminy a dalsi veci rozhodne stoji, otazka je co doopravdy pomuze.

scarlet
14. aug 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY + NOVINKA 😀 :

M A M I Č K Y:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y:
Kukulkaja 25tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 13tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 9tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 8tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik 17tt: M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28, 28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA MESE, 1.IVF úspešné 😀 😀 😀

S N A Ž I L K Y:
Scarlet, 30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 1.potrat v 5tt + 2.potrat v 8tt, 2.neúspešné
ufo (FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, príprava na IVF
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
aurra,27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
myska29, 29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, príprava na 1.IUI
ninna78,29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
lauritka, 34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
lolka, 28r.(GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.: M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-zlý SPG, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, snažilkujú
tigr21,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG
domcek: M-zlý SPG, vitamínový kúra nezabrala, 2x neúspešné IUI, príprava na 3.IUI
ajka275, 32r.: M-zlý SPG, Ž-PCO, zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt





DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU

scarlet
14. aug 2007

Barča, srdečne ti blahoželám a vítam ťa v krásnom svete vytúžených tehuliek 😉 😀.

barca28
14. aug 2007

Díííííííííííííííííííííííky 😀 😵

ajka275
14. aug 2007

barca28 gratulujeeeem 🙂

scarlet co to znamena PCO ? 😅 lebo ja tie vseliake skratky nepoznam 😅 a neviem ci si nahodou nezabudla napisat aj tie 3x potrat v 8t 😉 dakujem 😉

adus22
14. aug 2007

ahoj swika, ja prave pozeram na vysledky manzelovych hormonov a pri FSH je napisana hodnota 2,75 IU/l, a malo by byť od 1,5 do l4

barca28 zo srdca ti blahozelam! este zaciatkom roka sme si v inej teme pisali, pretoze nam v rovnakom case oznamili,ze manzelia maju azoospermiu, a teraz si tehotna, je to krasne, drzim palce

lauritka
14. aug 2007

🙂 ahojte. takze kontrolny spg dopadol dobre, je v norme:P ale stale papame multi macu a teraz aj selezin ace 😅

swika
14. aug 2007

adus22, dik za spravu. Manzel ma tiez azoospermiu?

adus22
14. aug 2007

ano swika ma azzospermiu. Vieme to od januara. Chodime do Heliosu v Martine, kde urobili manzelovi hormonalne testy, ktore boli ok. Tiez ho poslali k urologovi a na genetiku. Tam pojdeme az o mesiac asi. Urolog nic moc, ze vsetko ok. Tak som nasla jedneho odbornika na muzsku neplodnost v Prahe, ktory po prvom vysetreni ultrazvukom povedal, ze nalez nie je celkom v poriadku. Nejake pozapalove zmeny, neviem to presne pomenovat. A tiez nas poslal na bakterialne vysetrenie ejakulatu. Tam sa zistilo, ze tam je zapal, tak manzel dostal antibiotika. Teraz cakame na vysledky po prelieceni. Potom sa uvidi co dalej. Helios na nejaky cas odkladame, pretoze viac sa nam pacil pristup lekara v Prahe, ktory chcel v prvom rade zistit pricinu azoospermie a az potom pristupit k umelemu oplodneniu.
Som sa rozpisala. Vy ste na tom ako, ak sa mozem spytat.

barca28
14. aug 2007

Adus22 moc děkuju.To je fajn,že vám zjistili příčinu.Určitě nám dej vědět,jestli ty antibiotika pomohli,držím palce aby jo 😉

swika
14. aug 2007

adus22, ja som ale slepa, ved ty si to v tom odstavci pre barcu28 spominala, sorry, nejako som to prehliadla... Moj ma tiez azoospermiu, neobstrukcny typ t.j. poruchu spermatogenezy. V septembri ideme na genetiku a potom sa uvidi, ci nam doporucia TESE. Inak my chodime do Pronatalu v Prahe a sme zatial spokojni.

gimulka
15. aug 2007

Lauritko tak to je super, myslíš že tomu pomohla ta Maca? Já byla včea u gynekologa a když viděl ty manžovi výsledky tak se úplně zhrozil. Prý si myslí, že mu ani vitamíny nepomůžou, ale že to je případ od případu. Prý se máme snažit ještě 3 měsíce (teprve se snažíme měsíc), pak pošle manžela na kontrolní SPG a podle toho se uvidí, podkud se to nezlepší tak by mě poslal na umělé. ☹

scarlet
15. aug 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY + NOVINKA 😀:

M A M I Č K Y:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y:
Kukulkaja 25tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 13tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 9tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 8tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik 17tt: M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28, 28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA MESE, 1.IVF úspešné 😀 😀 😀

S N A Ž I L K Y:
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 1.potrat v 5tt + 2.potrat v 8tt, 2.neúspešné
ufo (FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, príprava na IVF
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88,30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r. (HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
aurra,27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, príprava na 1.IUI
ninna78,29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
lauritka,34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
katula,26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.: M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-zlý SPG, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, snažilkujú
tigr21,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG
domcek: M-zlý SPG, vitamínový kúra nezabrala, 2x neúspešné IUI, príprava na 3.IUI
ajka275, 32r.: M-zlý SPG, Ž-PCO, zvýšený prolaktín, 3xpotrat v 8tt ☹
adus22 (HELIOS): M-azoospermia


DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU 🙂.

Pre AJKU275: PCO je skratka polycistických vaječníkov 😉

domcek
15. aug 2007

Scarlet zabudla som vek 28r. a CAR Helios.

ninna78
15. aug 2007

Ahoj Barci.
Z celeho srdca ti gratulujem, tisnu sa mi slzy do oci, ked to tu citam, zelam vam, aby prekazky, ktorymi ste museli prejst, boli tymi poslednymi prekazkami za Vasim stastim, a aby vas na ceste uz len to dobre cakalo. Drzte sa.
Dakujeme za naaaadeeej!!!

scarlet
15. aug 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY:

M A M I Č K Y 😀 :
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y 😀 :
Kukulkaja 25tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 13tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 9tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 8tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik 17tt: M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28, 28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA MESE, 1.IVF úspešné

S N A Ž I L K Y 😅 :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 1.potrat v 5tt + 2.potrat v 8tt, 2.neúspešné
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, príprava na IVF
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
aurra,27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
domcek, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG, vitamínový kúra nezabrala, 2x neúspešné IUI, príprava na 3.IUI
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, príprava na 1.IUI
ninna78,29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
lauritka,34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
katula,26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.: M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-zlý SPG, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, snažilkujú
tigr21,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG
ajka275, 32r.: M-zlý SPG, Ž-PCO, zvýšený prolaktín, 3xpotrat v 8tt



DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU 🙂.

konka
15. aug 2007

scarlet, je mi 35, gyncentrum ostrava a koncem srpna zacnu stimulovat a v zari podsoupim inseminaci

lolka
15. aug 2007

adus 22 - poslala som ti IP

iva79
15. aug 2007

Ahoj Scarlet,
mozes hodit aj mna do statistiky. Snazilka, chodime do CAR Helios v Martine.
Momentalne nam robia vysetrenia. Manzel papka: Qoenzym Q10, Selen, Zinok,vit.C, vit.E,kys.listovu, MACA. Po krvnych testoch na hormonalny profil a manzelovom spermiograme budeme mudrejsi(zatial nevieme ci IUI alebo IVF).

iva79
15. aug 2007

Doplnam este. Vek:28, absolvovala som: hysterosalpingografiu, laparoskopiu (endometriosis - therap. Zoladexom), stimulacia ovarii Merionalom, nasledne Pregnyl + Dufaston. Snazime sa intenzivne za pomoci lekarov asi 2,5 roka, predtym asi 1 rok. U manzela doplnim presne, ked budeme mat vysledky.

majuska81
15. aug 2007

Ninna78, ano moj manzel mal tiez azoospermiu, takze vobec nemal zivé. A od Profertilu-lebo nic iné nebral, ani nic si nezmenil na zivotospráve- sa mu to upravilo. Nepoviem, ze teraz to je bohvie aké, ale predsa nieco....
Barca28, pripájam sa k gratuláciam, prajem ti, aby sa z teba stala velmi dobrá a stastná mamicka 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre