Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

peja
9. júl 2007

babenky, poistovne preplacaju 2 cykly, myslim ze jedina Dovera plati 3 cykly, viem len ze to je cca 50 tisic, + ale si doplacate za lieky, co moze byt asi 15 tis, plus sa napr. doplaca za to ICSI, ale neviem kolko...

ninus, nedepkuj! ako som uz pisala, ak si ty ok, tak sa nemas coho bat, kedze je jediny problem len v tom, ze treba pomoct spermijke oplodnit vajicko ... ostatne je uz na nas a my otehotniet mozeme 😉

u nas o tom vie najblizsia rodina - t.j. - rodicia, ostatnym, co sa vypytuju hovorime, ze na tom pracujeme, ale ze mame cas 😉

bublinkajasminka
9. júl 2007

nina - moji rodičia o tom vedia, som s nimi v podstate každý deň aj ked nežieme v spoločnej domácnosti ale ocino je môj šéf a maminke chodím z práce na obed a vedia všetko....sú úžasní - podporujú nás a povedali že urobia maximum aby sme bábo mali, že budú stáť pri nás. manžel má len ocina a on vie že SPG dopadol zle ale o UO sme s ním nehovorili lebo sme s ním neni tak často ale určite mu to povieme.....a aj kamaráti to vedia tí najbližší a je to veľmi dobre, nemusíme sa pretvarovať.....každý sa pýta na čej strane je chyba že nemôžeme mať deti a to sme im nepovedali - proste som na to odpovedala že to je intímne veľmi....to vedia len rodičia

ninna78
9. júl 2007

peji - mna depky chytaju len ked som sama, inak som hrdinka s velkym H, ale vies, ti vasi, tam mali aspon nieco, ale ten moj absolutne nic, ani jednu jedinu, aj jedna uplne neznama pani, cakali sme spolu u lekara (tej jedinej som sa rozkecala, mi povedala, ze aby som to nevzdavala, ze na oplodnenie staci jedna jedina... Ale ja pri myslienke, ze by som mohla mat deti a nebudem mat, sa idem zosypat.
U nas to nevie takmer nikto, zo zaciatku, ked sme zacinali skusat som to povedala kamaratkam, ale bolo to len o tom, ze kazdy tyzden sa vypytovali, ci som uz v tom.

cicuska
9. júl 2007

bublinka je velmi tazke vyrovnat sa s tym ze prave ty nemozes pocat prirodzene ale si to musis zasa len "oddriet", ako si to napisala. A mozem ti povedat ze si na tom celkom dobre ze ti to trvalo len 3 mesiace lebo mne asi tak rok az posledne mesiace som si povedala ze teda idem na IVF alebo ICSI a som s tym aj psychicky vyrovnana co je velmi dolezite, lebo psychika robi strasne vela.
a co sa tyka okolia je to naozaj velmi intimna vec a u nas to vedia moji rodicia v com je problem a ostatnych je do toho nic.
My sa tiez snazilkujeme a problem ma len manzel so spermijkami ja som v pohode, chystame sa na IVF.
Tak si drzme palceky

ninna78
9. júl 2007

A este sa spytam, aby nam ten zakrok uhradila poistovna, musime byt poisteni v tej istej poistovni? Ja mam vseobecnu a manzel doveru? Inak ja uz mam nervy aj na tie poistovne, desat rokov platim odvody, k lekarovi chodim len na preventivky na gyndu a zubarovi, za tych 10 rokov som bola mozno 4x u obvodneho a aj to len ked som uz ozaj nejake lieky potrebovala predpisat, a este sa im clovek bude pomaly doprosovat. Je ich moc, kazda ma paradnu budovu, super auta, kopec zamestnancov, ozaj by mala byt len jedna a nebol by mozno az taky nedostatok financii

cicuska
9. júl 2007

ninna nemusite byt poisteny v tej istej poistovni myslim ze to zavisi od toho kde je poistena zena lebo ide to na nu, ak sa byvime o IVF resp. ICSI

ninna78
9. júl 2007

cicuska - kolko sa uz snazite?

bublinkajasminka
9. júl 2007

cicus - a vy máte aký problém že má málo pohyblivé? my teda s tou pohyblivosťou.... a koľko preplácajú to nevieš? aj ked to budeme musieť celé "zacvakať" ja to nevzdám!!!!!budeme bojovať........

ninna - držkám palčeky - ale ty skús dať mužíkovi ten profertil lebo tu som čítala o neakej hoélke čo nemali vôbec ako tvoj mužík a profertilom majú aspoň neaké.....a z tých sa už dá vybrať a koľko rokov má tvoj mužík? môj len 26

cicuska
9. júl 2007

ninna - my sa snazime uz cca 5 rokov a manzelia sme 9 rokov takze dost nato aby sa to mohlo podarit ak by bolo vsetko v poriadku.
bublinka - moj manzel ma malo co sa tyka poctu, aj malo pohyblive a este aj degenerovane. Ale tie vysledky su niekedy aj dobre len castejsie sa stava ze byvaju tie horsie vysledky. Pritom manzel nefajci, nepije, akurat mozno to sedave zamestnanie , stresy tiez daju 50 tis.sk ale zavisi to aj od liekov ktore ti lekar predpise. Zhruba polovicu plati poistovna. t.j.cca 20-25 tis.Sk platite vy. treba pozriet resp vypytat cenniky od centra

ninna78
9. júl 2007

bubli - moj ma 33, uz som to tu pisala, o tej babe som to tu citala, vsak ta mi aj dala ako taku vieru, ale dnes som to zacala citat znova cele a ona tam dala uplne iny nazov tomu, tak neviem ci sa len pomylila, alebo mal inu diagnozu. Ona tam pisala, ze mal najprv asthe... a potom oligo, no a ten moj ma azoospermiu - teda ziadne spermie, ani mrtve, ani deformovane, jednoducho ziadne

bublinkajasminka
9. júl 2007

cicus - dakujem ti aj za tie finančné stránky - nevedela som vôbec koľko by to bolo.....ani môj ani nefajčí ani nepije....

ninna - hmm tak potom ale skús určite ten profertil - aby sa aspoň neaké nabudili a môhli ste mať spolu bábenko....

ninna78
9. júl 2007

bubli - to urcite skusime a asi by bolo najlepsie objednat ho z netu priamo. A za pokus to rozhodne stoji.
Babenky idem domov, zajtra ked tak popiseme. pa pa

cicuska
9. júl 2007

ninna z internetu ked objednas profertil je to lacnejsie? Ja som kupila v lekarni za 3850sk

bublinkajasminka
9. júl 2007

ok ninna - skús objednať....

cicuska - ano na nete je tá istá cena kukala som

majuska81
9. júl 2007

Ahojte všetci, no tak ste toho toľko nspísali čo som nebola doma.....už to čítam hádam hodinu....NOOO::: Môj tem Profertil berie, chudáčik sa správa od toho ako 15 ročný, nemôžem sa pred ním ani nakloniť.. 😀 😀 Keď mu budú také bystré aj spermie..... 😝
Ja to beriem tak, že vlastne mám zaviazané ruky, ničím mu nemôžem pomôcť. Všetky opatrenia dodržiavame-sprcha, gate, štiplavé jedlá....bla,bla,bla.... Tak je tu ešte tento liek, zlé mu nespraví, a čo keď predsa pomôže.
Dneska sme boli v ISCARE, vyšetrili ma. No sláva, 20. deň cyklu a ja tam ešte stále mám neprasknuté vajíčko... ☹ Nabudúce mi hysteroskópiu..Prosím vás baby, čo je to zač????? Popíšte mi to. Čo a kam mi to zavedú??? Budem spať pri tom či nie???? Bolí to???? Začínam mať obavy.. ☹ 😕

cicuska
9. júl 2007

majus - to ti chce dr. zistovat priechodnost vajcovodov s tou hysteroskopiou ze?

loss
9. júl 2007

bublinka jaska napisala som ti IP 🙂

loss
9. júl 2007

majuska
hysteroskopom mozu pozriet priamo dutinu maternice,pripadne pri operacnej hyster.odstranit uzavery,ktore brania vajicku uhniezdit sa 🙂

barca28
9. júl 2007

Nina při azoospermii ti nezbývá nic než TESA MESE.Jestli sháníš holky kterým se to povedlo,tak ještě mrkni na www.neplodnost.cz taky tam chodím.Je tam holčina,jmenuje se manicka a ta je teď čerstvě těhotná po MESA TESE.Jinak nás ten zákrok bude stát 35 000Kc.Je v tom asi 13 000 TESA MESE,protože tento zákrok pojišťovna nehradí,alespoň u nás ne.No a zbytek jsou léky,IVF a ICSI.Nebo si tu dej do vyhledávače TESA MESE a vyjdou ti odkazy.Na koníku je taky Misi76 která má to samé a za týden jde na krev,věřím,že bude těhu 😉 Nevím přesně na jakém tématu,ale myslím,že stimulácie před IVF nebo tak nějak.Snad ti to pomůže a povzbudí tě to.U nás se střídá azoospermie s nekrospermií.Takže taky žádný zázrak 😠

bublinkajasminka
10. júl 2007

loss - dakujem........ 😉 verím že nám to raz vyjde.....

scarlet
10. júl 2007

A ja som ležala pred 2 mesiacmi pred IVF s kočkou, ktorej manžel podstúpil TESA MESE a dnes už je v 2. mesiaci a čaká bábätko 😀.

bublinkajasminka
10. júl 2007

scarlet - to je skvelé......to nás posúva dalej...

scarlet
10. júl 2007

Ano, ano, len nech je posun výrazný a takto o rok zverejním prvú našu štatistiku a aj poslednú, aby bolo vidieť ako krásne sa nám všetkým darí 🙂 a povzbudíme tie, ktorým sa nebude dariť 😨. Šup-šup všetky hlavičky hore a ideme "do boja" 😀.

konka
10. júl 2007

holky zadny z vasich chlapu nebral Proviron 25? na zlepseni spermiogramu? nejspis bych potrebovala slyset nejake pozitivni ohlasy ☹

kukulkaja
10. júl 2007

Ahojte, citam tu vase prispevky a chcem ohladom toho financovania. My sme absolvovali 1x ICSI (Iscare), doplacali sme 25 tis + lieky (do 10 tis). Z 10 vajicok nam oplodnili 9. Prvy ET bol neuspesny, ale zmrazene embrijka sa vkladaju pomocou KET (kryoembriotransfer), sice sa hovori, ze byva menej uspesny ako vkladanie 2 dni po odbere, ale nam sa 2. KET podaril. A za KET sa plati "len" 5 tis + lieky (do 3 tis), takze to nie je az take financne zatazkavajuce. A my sme mali vzdy minimalne 8 mesiacov pauzu, takze tie peniazky sa daju nasetrit. Drzim vam palce.

scarlet
10. júl 2007

Pribudla mamička 😀:

Mamičky:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoastenoteratosp., tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen 🙂

Tehuľky :
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 5 tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné

Snažtilky:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 : príprava na IVF
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil

bublinkajasminka
10. júl 2007

kukulkaja - dakujeme ti za vyčerpávajúcu odpoved.......jáááj veľmi ti blahoželám k vytúženému miminku.....je to úžasné.... 😉

scarlet - pridaj tam medzi tehulky aj kukulkaju aj tá čaká mimi 😉

scarlet
10. júl 2007

Pribudla nám tehuľka 🙂:

Mamičky:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoastenoteratosp., tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

Tehuľky :
Kukulkaja 22tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný 🙂
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 5 tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné

Snažtilky:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 : príprava na IVF
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil

ninna78
10. júl 2007

barci - dakujem, prestudovala som takmer vsetko a nechavam si to ulezat, po psychickej stranke je aj to studovanie pre mna vycerpavajuce

majuska81
10. júl 2007

Ahojte, Cicuska, doki mi povedal, že chce vidiet v akom stave sú moje vaječníky a maternica. Robia to cez pošvu??? Je to náročný zákrok??? Najde sa tu niekto, komu to robili???
Scarlet, môžeš pridať, že som Iscare, a mužík užíva Profertil a CEM M pre mužov.IVF bude asi v septembri.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre