Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

k.bett
9. nov 2007

jmisa:

Díky takové stesti a radost,krasa kdyby to tak slo u vsech...my papame vitaminy, tak uvidime jestli na to stacej... 🙂

katy2
9. nov 2007

ahojte,
drzim vam palce aby dalsie spg dopadli dobre....
My si to mozeme len priat, ale u nas sa to neda zlepsit...

k.bett
9. nov 2007

katy2:

Jak to ze neda?Teda pokud se muzu zeptat??

katy2
9. nov 2007

lebo muz ma azoospermiu 😔

jmisa
9. nov 2007

My uvidíme 21.11. jestli něco zabralo, pokud ne, čeká nás na jaře IVF+ICSI, už nebudu otálet a půjdem do toho.

k.bett
9. nov 2007

katy2:

A s tim se neda nic delat?Já myslela ze treba operativne ze se odebrala naka tkan nebo neco primo z vyrobny u chlapa 😉 🙂

katy2
9. nov 2007

k.bett, ano da sa podstupit Mesa/Tese, ak na to da odporucanie androlog na zaklade vsetkych vysetreni. Ale spg lepsi nebude... Zatial nevieme na com sme, cakame na vysledky z genetiky a od toho sa budu odvijat vsetky ostatne vysetrenia...

luckada
9. nov 2007

dakujem za odpovede, o zlej morfologii sa na nete da najst velmi malo, je fajn ze existuje tato tema.
Pisali ste ze prichadza do uvahy IVF plus ICSI - ako to konkretne prebieha - to sa robi jedno po druhom, alebo preco je to spolu?
Co som sa docitala, tak zla morfologia moze branit splynutiu spermie s vajickom? Preto je asi IUI bezpredmetne, ze?

lenulikm
9. nov 2007

Ahojte! Som tu nanovo a priznam, necitala som vsetko. V mangelovom SPG je to ako po prehratej bitke. Snazime sa tiez nieco vyse roka, ale ked to nejde,... Mam otazku: co znamena v casti Prevladajuca patologia : DAG efekt ?? Hladam, hladam, ale stale neviem najst, co to je. DAKUJEM.

jmisa
9. nov 2007

Luckada - IVF je oplodnění mimo tělo - stimulují Tě, pak vezmou vajíčka, oplodní je pomocí vstříknutí szdravé spermie (ICSI) a po pár dnech vrátí do dělohy, zbytek zamrazí, je-li co.

sivusa
11. nov 2007

Ahojte. Tak my sme včera boli na kontrolnom SPG po 3 mesiacoch. Trošku sa zlepšil,ale stále to nie je dobré. Počet spermií stúpol z 3 mil.na 10, motilných z 2mil. na 7 mil. ,len tá patologia je stále 80%-hranica je 70%.
Diagnóza sa zmenila na asthenoteratozoospermia. Ale aj tak sa teším,že sa to aspoň trošku zlepšilo. Manžel tie 3 mesiace užíval Profertil,užíva ho aj naďalej. V Gyn-five nám dr.povedala,že ešte nepočula prípad,že by sa po Profertile niekomu zlepšil SPG. Oni týmto výrobkom moc neveria. Ale ja si myslím,že aj vďaka tomu Profertilu sa mu ten SPG zlepšil.

num7976
11. nov 2007

ahojte baby,chcela by som vas poprosit o radu,sestrin priatel ide zajtra k urologovi-lebo ma tu azoospermiu,no len vobec nevedia co ich tam caka-nevie mi niekto poradit?dakujem

veracruz
11. nov 2007

sivusa, je to asi individualne. My sme mali po profertileovej kure este horsi vysledok...

loss
11. nov 2007

sivusa my sme po uzivani profertilu otehotneli 😵 ja tomu verim

jmisa
11. nov 2007

Num, nejspíš mu vezmou krev a urolog ho vyzpovídá a vyšetří pohmatem.
My jdeme před urologem ještě opět na spermiogram.

num7976
11. nov 2007

jmisa dakujem moc!no oni uz boli na spermiograme 2x a stale bol taky isty,tak zajtra je objednany k urologovi..no dufam,ze to ako tak dobre dopadne.. ☹ a vy ste boli kolkokrat na spermiograme?

jmisa
11. nov 2007

My jsme byli jednou, poslal nás můj gyndař a když to viděl, tak nás rovnou přešoupl do Pronatalu, kde nás doktorka objednala na jeden den na spermio a hodinu na to k tomu urologiövi a o dva týdny rovnou na genetiku, protože manžel má hodně špatnou morfologii a prý to může mýt souvislost s genetikou, tak proto.

num7976
11. nov 2007

jmisa to je skoda,ze existuju take problemy,ze?sestra to ma ale o to tazsie,ze su v zahranici,takze ich prehadzuju od jedneho doktora k druhemu!ale tak musime verit,ze sa to kazdemu co snazilkuje v skorej dobe aj podari..Budem ti drzal silno palce,nech to konecne vyjde 😉

jmisa
11. nov 2007

Num, díky, no snad to jednou vyjde nám všem co chceme 🙂

num7976
11. nov 2007

jmisa uvidis,ze sa nam to podari 😉

gimulka
12. nov 2007

Scarlet mě si teda už můžeš přeřadit do těhulek. Jsem v 5 týdnu, pomohla vitamínová kůra. 😵

loss
12. nov 2007

gimulka srdecne gratulujem tesim sa s tebou 😵 a zelam vesele brusko

domcek
12. nov 2007

gimulka pripajam sa ku gratulaciii drzkajte sa. 😉

scarlet
14. nov 2007

Ktoré pravidlá porušuje: | ZrušDOPLNENIE ŠTATISTIKY po "100 ROKOCH", keďže som sa nemohla dostať na koníka takmer 2 týždne (chýbali ste mi - všetky) :

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 35tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 22tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 18tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky-chlapci)
bublinkajasminka: 18tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 25tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 16tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 14tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 9tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 10tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 11-tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 7tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre 😀

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
veracruz (ISCARE): M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, Profertilová kúra bez výsledku, schválené IVF/ICSI
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 27r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, chystá sa na 2.IUI
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, chystajú MESA/TESE, schválené ICSI
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, 2 potrat
k.bett (GENNET)- 1.IVF neúspešné ☹
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra


DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

loss
14. nov 2007

ahojte snazilky
vsetkym vam tak silno drzim palce aby ste sa coskoro tesili z veselych brusiek 🙂

k.bett
14. nov 2007

gimulka:

Ahojky nejdriv gratuluju k 5tt. 🙂
My máme oligoastenoteratozoospermii(Volum 3,5, koncentrace sper. mil/ml 22.00 , motilita 9C!!!, normální morfologie 0) bohuzel, takze nevim jestli i na to by nam pomohli vitaminky i kdyz nám po tomto vysledku byli doporuceny vitaminy a vysledek se o neco zlepsil ale jak je videt tak na mnozstvi ale ne na morfologii ě. spg= Asthenoteratozoospermie (Volum 2, koncentrace mil/ml 32,00, motilita 13b, normalni morfologie 0 ) takze proste nevim cim nak zlepsit morfologii, vitaminy na to asi nestacej nebo nevim...muzu se zeptat jakou jste meli morfologii vy?Pokud chces tak mi to pisni do emailu nebo vzkazem. Jsem rada ze se zlepsuje mnozstvi a ta motilita(to nevim co je) ale je nam to k nicemu kdyz morfologie je 0.Proste zadny normalni, zvlastni ze stejna nula byla i pri IVF a nasli tam jednu co vajicko dokazala oplodnit ale uz se neuchytila..nechapu teda odkud se vzala.

jmisa
15. nov 2007

K.bett a poslali manžu na urologii a jdete na genetiku?

sasulka28
15. nov 2007

ahoj holky, není to tak dlouho co jsem tu fňukala nad manželovým spermiem, měli jsme morfolku jen 1,5% a pohyb rychlých vpřed jen 22%, zbytek bylo v normě.Spermio nám dělali v Heliosu. Málem mě z toho ranila mrtvice, na jaro jsme tak lehce počítali s IVF+ICSI, jenže já před 14 dny zjistila že jsem těhotná, a to manžel jedl ty vitamíny asi jen týden před otěhotněním.Já vím sice nemáme vyhráno, v Heliosu nám řekli že když otěhotním, což je velmi nepravděpodobné, tak stejně potratím. Tak se zatím bojíme.Ale i tak jsme v šoku, protože jsme s tím nepočítali a kontrolní jsme si nedělali, já ke všemu ještě neovuluji, mám PCO, tenhle měsíc to byla náhoda s clomhexalem, dali mi ho ještě před tím než věděli výsledky spermiogramu.Tak vás moc zdravím

jmisa
15. nov 2007

Sasulka, 22% rychlých vpřed? tak to je slušný.
Akorát ta morfolka je blbá, ale stačí jedna zdravá rychlá mrška 🙂

sasulka28
15. nov 2007

no já doufám že byla jedna z těch zdravých 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre