Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kejla
15. dec 2007

majuska81-ajmy sme chceli Ferticent,ale zial,tiez mam Apollo a nemaju s nim zmluvu...A naozaj neviem,kam teraz,lebo cakat do januara 2009,kedy by som mohla mat inu poistovnu (kedze sa moze menit len raz rocne)urcite nebudeme...

koczurka
17. dec 2007

Ahoj holky!Haló kde jste kdo?

user242
19. dec 2007

AHOJ LUDIA, AK NIEKTO BUDE RIESIT NEPLODNOST A KUPOVAT PROFERTIL, NENECHAJTE ZAROBIT ROZNYM SMELINAROM, PROFERTIL STOJI cca. 1200Sk. NAJDETE HO TU http://www.mojalekaren.sk/profertil-60-cps/ 😉 Ahojte

majuska81
19. dec 2007

Kejla, tiez som bezradná, ci sa vrátit do Iscare, alebo ako samoplatca do ferticentu, alebo do gynfiv-u....

kejla
20. dec 2007

majuska81,potom daj vediet,ako si sa rozhodla.Nevies kolko by to vo FC stalo samoplatcu? Ty si bola ako spokojna v Iscare?

scarlet
21. dec 2007

Majusik-zlatusik, do FERTICENTU nemusis ist len ako samoplatca, su velmi sikovni a moja uz tretia kamaratka caka s ich pomocou babo 😉. Mimochodom, dlho som ta necitala, ale to bude asi tym, ze sem chodim uz malo, ale na vas nezabudam 😀.

scarlet
21. dec 2007

AHOJTE BABULKY, AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU 😀 :

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 37tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 24tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 20tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky-chlapci)
bublinkajasminka: 20tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 27tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 18tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam. kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 17tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 11tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 12tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 14tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 9tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 8tt, genetika, tehotná prirodzene?
jmisa: M-oligoteratozoospermia, chystá genetiku 3.12.

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, dlhá pauza pred 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde! 😅 😅 😅
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, 3.IVF/KET bude v 1/2008 😕
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, snažilkujú 🙂
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
veracruz (ISCARE): M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, Profertilová kúra bez výsledku, schválené IVF/ICSI
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 27r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, 2.IUI neúspešné , chystá 3.IUI
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, 1.IVF - pozitívny testík
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, chystajú MESA/TESE, schválené ICSI
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, 2 potrat
k.bett (GENNET)- 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, chystá MESA/TESA + genetiku
lopata49, 28r.(GENNET): M-oligoteratozoospermia
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
kejla - M-oligoteratozoospermia
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

pre UFO: Ufinko vítam ťa späť a zo srdca ti želám úspech... 😉 Scarlet "Štatistiková" 😀

ufo
21. dec 2007

scarletka velmi pekne ti dakujem 😉 kiež by nám to všetký vyšlo čo sme tu a to nás teda vôbec nieje málo , kočičky prajem vám príjemné prežitie vianoc a aby sa nám všetkým splnil jeden obrovský sen po ktorom tak všetky túžime a o rok držali v náručí vysnívane batôžky lásky 😅 😅 😅

majuska81
22. dec 2007

Babusky....ako tu citam nasu statistiku......nevyzerá to najlepsie......Ktoré z nás otehotneli, tak hlavne prirodzene....a ostatné aj ked pozitivne testy mali.....samé potraty.... ☹ .....Je to od toho, ze tie zlé spermiogramy naznacujú chybnú genetiku rybiciek nasich chlapov??????? Co vy na to????? Ja som mala 1.IVf neúspesnú.....ale asi je to ovela setrnejsi sposob neúspechu ako potrat........ 😒

csilla76
23. dec 2007

majuska napisala som ti do internej posty dufam ze si to dostala,budem rada az sa my ozves 🙂

peige
25. dec 2007

VŠEM VÁM PŘEJI NÁDHERNÝ SVÁTKY VÁNOČNÍ A VYPLNĚNÍ VŠECH VAŠICH PŘÁNÍ 😔 🙂

majuska81
28. dec 2007

Aj ja Vám vsetkym prajem stastny NOVY ROK, stastnejsi ako tento.....a búchajúcu fazulku do bruska.....KAZDEJ!!!! 😵

csilla76
29. dec 2007

prajem vsetkym snazilkam stastny novy rok a aby sa nam splnili tie naj..... zelania.

volejlin
30. dec 2007

Ahoj !Jsem tu nová,konečně jsem nalezla chat k tématu mužská nelodnost.
Před 4 měsíci nám lékaři oznámili na základě spermiogramu Oligoteratospermii(po 2 letém neúspěšném snažení přirozeně).Pouze 2 mil spermií,progr. pohyb 50%.morfologie 3% normy.
Já jsem dle vyštření OK,takže chyba je u muže.
Důvodem manželovi nepldnosti je podle lékařů opožděná oparece nesestouplých varlat (8 rokem).Varlata poškozena teplem v břšní dutině.
Chci se zeptat,nemáte někdo podobný problém?
Pořád doufám,že i ta jediná spermie je šance,a jak to tady čtu,tak s sna jo-jestli by ten profertil pomohl.
Manžel si pravidelně ochlazuje vrlátka a chvilku bral Eregmu,ale ta mu nedělala dobře na psychiku a na tlak.
Má profertil také nějaké vedlejší účinky???
Přdem díky za info🙂

jabluncanka
30. dec 2007

Ahoj Volejlin,

máme podobný problém - astenospermie,taky jen 4% progresivně pohyblivých spermií.Ono s těmi přípravky na vylepšení SPG je to trochu svízelné- všechny,Profertil nevyjímaje,můžou,ale nemusí ovlivňovat psychiku a krevní tlak...To je složením a to je s menšími vyjímkami pořád stejné...My zase bereme z Finclubu X-Potens a zatím to žádné problémy nedělá...Uvidíme,jak se to bude vyvíjet... 😉

volejlin
31. dec 2007

Ahoj !
Přeju nám všem snažilkám do nového roku hodně štěstíčka !
Doufejme ,že příští rok už se budeme scházet na chatu pro maminy!!

prom
31. dec 2007

ahojte vsetky 🙂
scarlet> u mna mozes doplnit nove info> som po 2. neuspesnom IVF 😒
volejlin> mame ten isty problem, aj manzelovi v detstve neskoro robili operaciu nezostupenych varlat, doktor urolog sice nepotvrdil, ze by to mohla byt pricina jeho neplodnosti, on vlastne nezistil nic. Moj manzel si tiez dava Eregmu alebo Macu. Pisu, ze treba brat 2 kapsule denne, ale berie iba jednu, lebo ho vraj inak bolia varlata. A potom sa mu snivaju aj sexualne sny a je teda furt navnadeny 😀 😀 Skuste teda Macu, mozno ta mu bude lepsie vyhovovat.
Prajem vsetko najlepsie v novom roku, aby nam to vsetkym konecne vyslo!!!

dicinka1
31. dec 2007

ajojte...myslite ze mojmu manzelovi pomoze kys.list.a cem m,aj koren maca...ak ma malo spermii,a malo pohiblivych?naposledy mal 9,4 mil. spermii...poprosim cez ip...

dicinka1
31. dec 2007

a inac dobry rozdiel je v tej cene profertil...inac stoji 60 kapsli 3000 sk

lopata49
4. jan 2008

Ahoj všechny v novém roce,
vše nejlepší a hlavně splněná přání🙂)))
Ve středu 9.ledna máme konečně kontrolní spermio, pak se snad zase věci pohnou, to věčný čekání je otravný 🙂)))

jmisa
4. jan 2008

Lopata, tak držím palce, ať je lepší než u našeho stagnujícího.
My čekáme na výsledky genetiky (konec ledna) a pak bude IVF, když to dobře dopadne, tak bychom to mohli zmáknout v březnu, ráda bych začátek března nebo pak až začátek dubna, nerada bych rodila na vánoce :D :D :D Ale nakonec je to fuk, hlavně aby se zadařilo.

lopata49
4. jan 2008

jmisa.
no- výsledky snažení zatím nenasvědčují, že by se něco radikálně zlepšilo :(
ale asoň nás nasměrují na genetiku a začne se něco DÍT. 🙂)))

jmisa
4. jan 2008

Lopata, to je fakt, nejhorší je to čekání, spermio, kontrolní spermio, urolog, genetika, výsledky genetiky, genetika, urolog, IVF a furt se jen na něco čeká. Nejdelší je to čekání na výsledky genetiky - skoro dva měsíce.

barca28
5. jan 2008

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla.Scarlet už jsem 25 tt.Byla jsem 14 dní v nemocnici,museli mi udělat pro jistotu steh,začala jsem se trochu otvírat.Ale teď to snad bude dobré.Musíme vydržet alespoň ještě 11týdnů.Snažím se polehávat,abych si to zase nerozbláznila.Tak vám přeju samé dobré zprávičky a nezoufejte.Můj manžel měl azoospermii a čekáme dvojčátka,dokonce se povedl páreček 😎

volejlin
6. jan 2008

Ahojte Scarlet ,peroísm doplň si tam nás do statistiky-snažilek.:(

volejlin,30 let ,manžel 33 let.Diagnoza u manži oligoteratospermie(2-3mil/ml.,progresivní pohyblivost 50%,morfologie pouze 3%,příčinou byla nesestouplá varlata v děství),já mám 2 LEEP plastiky čípku kvůli HPV(2003 a 2006),jinak hormonální profil u mě je OK,ovlulace prokázaná na UTZ.Průchodnost nevyšetřena.Zřejmě jsem OK.Nyní čekáme na genetiku-dle toho se rozhodne zda a kdy bude 1.IVF+ISCI

Teď se rozpoutala iskuze u nás na Sanus Pardubice.Je tam více holek s podobným probléme neplodnosti u muže.

Dneska objednáváme profertil.Kéž by to pomohlo.Jestli jsem ještě nakouknou nějaké těhulky,které měli pdobný problém,tak prodím piště zkušensoti.Potřebujeme povzbudit,že máme také šanci!

majuska81
6. jan 2008

Ahojte, my uz ten Profertil uzivame rok, manzel uz berie denne 2x2!!!!! kapsulky....zatial vysledok ziadny, ale pri 1. IVF-ke sa nám aspon oplodnili vsetky vajká...a boli aj zdravé podla genetiky. My sme zacali s takym hroznym spermiogramom, ze gynekolog to ani ukázat nechcel, len sa vykoktával....Baby, podla vás má zmysel brat Clostilbegyt+ Duphaston na nas problém??? Takto mám 5-6 vajok a meriem bazálku....Podla vás moze to vyjst????

Scarlet drahá, pripis ze v janu§ri podám ziadost na 2. IVF 😉 Chcem to cim rychlejsie, a bude to ako samoplatca...

kuletka
6. jan 2008

Ahojte baby. Celý výkend som čítala Vaše príspevky. Môj chlap mal takýto výsledok. SPG 3,5 ml, denzita 3 mil./ml, pohyblivosť 10%, morfol 35 % norm., diagnoza oligoastenoteratozoospermia. Jediné čo viem, že mal málo sprermií a málo pohyblivé. Odporučul nás urológ ako každu do centra, profertil, alebo operácie varikokely- to je čo ? Nemám penizae teraz ísť do centra. Pôjdem neskôr do Bratislavy. Je lepšie GYN-FIV alebo ISCARE? A vitamíny? Čo stojí CEM-M SELEZIN, MACU? Napíšte niečo o nich. Môžem otehotnieť aj prirodzenou cestou. Snazíme sa tri roky. Asi nie. Koľko si mám peňazí našetriť? Máme všeobecnú zdravotnú a mám 34 rokov.

kuletka
6. jan 2008

baby odpíšte, majuška81. Sú to veľmi zlé výsledky. Čo znamená morfol?

veracruz
6. jan 2008

kuletka, my sme operaciu varikokely absolvovali, teda manzel 😀 , ale vobec to nepomohlo... a dr. v centre povedal, ze to je zbytocne, ze vysledky su minimalne alebo ziadne...

majuska81
6. jan 2008

Kuletka, vraj Iscare je najdrahsi a Ferticent najlacnejsi v BA....ale je to subjektivne....jednej sa páci tu a druhej tam.....Nasetri okolo 40 000Sk na IVF, aj s vedlajsimi vydavkami.....Ale mozes poziadat o rozne vysetrenia a veci, co stoja peniaze ale nemusia byt .....to sa musis rozhodnút tam, ci chces....napr.: genetické vys. embrijka, alebo predlzenú kultiváciu...
My máme tú istú diagnózu....pokusame sa aj prirodzene.,..ale z toho asi nic nebude.....A Profertil podla mna pomoze....180 kapsul na 3 mesiace stoji 3500Sk-priblizne....To neni az také hrozné....Cem M a Selezin stoja ako normálne vitaminy....A HLAVNE BUDTE V KLUDE!!!!! CITIM , ZE SI HROZNE NERVÓZNA!!! TO NEVYRIESI NIC. HLBOHY NÁDYCH A VYDYCH....A IDE SA DO TOHO!!!! vELA STASTIA... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre