Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
18. nov 2011

@eviq ahojky....tak nám Hrivňák povedaľ, zvýšená vyskozita svedčí o zápale...môj mm mal nejaký zápal a bral atb od kožnej-po tele sa mu urobili také červené fľaky....v utorok ide na výter na chlamýdie, ureaplazmu,mykozy atd, takže uvidíme.....uvidíme,či sa niečo potvrdí....ja zatial nemám žadne problémy -mykozy a tak, takže tiž neviem.Počkáme si na výsledky 🙂

eviq
18. nov 2011

@kacicqa
@pempusik ta antisterilna znie dobre, asi sa tam zastavim aj ja...caka sa tam dlho? chodi vela pacientiek?

eviq
18. nov 2011

@gabinka41 dufam, ze to budete mat ok 😉 asi aj u mojho bol nejaky zapal, ale zrejme zmizol, kym isiel na vytery...bol tam az o 2 tyzdne a bolo vsetko ok....inak si to neviem vysvetlit...

kacicqa
19. nov 2011

@eviq ja xodim taq 11.45 cize potom stale idem prva. Na dvanastu sa uz zvyknu nahrnut ludia.Niekedy je vela,ale dakedy uz o druhej Kraus nema co robit.

pempusik
19. nov 2011

@kacicqa tak to je dobre, ja som si myslela, ze je tam stale vela ludi.

gabinka41
20. nov 2011

@nelynka ahojky....tak ako si dopadla v piatok u dokiho? Dúfam,že máš samé dobré správy a že krásne rastiete 😉

gabinka41
20. nov 2011

@eviq dúfam aj ja...utorok sa nebezpečne blíži...ale zvládne to isto.Ja idem v utorok na krv na hormonálny profil, tak dúfam tiež,že výsledky budú OK 😉

nelynka
20. nov 2011

@gabinka41 ahoj,dopadlo to ok,drobec narastol,bolo vidiet zltkovy vak ale bez plodu stale a bez akcie,a v sprave mam napisane,ze prognoza neista..a je mensie o 6dni,takze 2dni uz dobehlo..

pempusik
22. nov 2011

@kacicqa ako dopadla dnesna kontrola?

kacicqa
22. nov 2011

@pempusik Moja, nebola som, nestihacka... Ale mrcha nikde a dnesny vecerny test skoro biely..takze uz len dockat ms..

pempusik
22. nov 2011

@kacicqa hmm, skoda. my ideme zajtra po vysledky k urologovi... zatial som pokojna, ale zajtra poobede uz urcite pojdem cyskocit z koze. Buduci utorok som chcela ist do tej poradne, ako som ti vravela, ale dalsie dva tyzdne mam skolenie a teda by som nerada chybala ,takze to asik odlozim o dva tychdne :(

kacicqa
22. nov 2011

@pempusik Drzim tapku moja zlata..

pempusik
22. nov 2011

@kacicqa dakujem, urcite dam vedxiet, co a ako 😀

pempusik
23. nov 2011

@kacicqa tak mame to za sebou, vysledky negativne. Kedze teraz nevieme, preco je spg zle, dal nam na vyber: atb alebo hormony :/. Tak sme zvolili atb, kym si ja odchodim vsetky vysetrenia. No a o 4 mesiace kontrolny spg.

kacicqa
23. nov 2011

@pempusik To je aj dobra aj zla sprava.ta nevedomost co zly spg sposobuje, je hnusnaaa;o( Budesh brat aj ty atb, ci len mangel?

pempusik
24. nov 2011

@kacicqa mas uplnu pravdu a presne toto skonstatoval a doki, ze nevie, co je dobra sprava. Ci to,ze je vsetko ok alebo to,z enevieme, preco je spg zly :(. Atb bude brat len mm, ja vlitnem na vysetrenia a uvidi sa.

kacicqa
24. nov 2011

@pempusik Len nasad mangelovi aj nejake probiotika, nech sa velmi netrapi. A ty sa na tu laparku velmi neponahlaj, Ked mash chut a cas taq to vezmi zas pekne vsetko od zaciatku...

pempusik
24. nov 2011

@kacicqa dnes ideme do lekarne, tak tam asi zasa nechame kopec penazi... a urobim to ako vravis, vsetko pekne od zaciatku 🙂

kacicqa
24. nov 2011

@pempusik No, vcera sme akurat dokupovali tiez mangelovi, 100 ecok len taq zaprasilo a ani sme vsetko nezohnali...

pempusik
24. nov 2011

@kacicqa fuha, no ja som minule iba 40 evri nechala v lekarni a to nam este nieco ostalo. co take specialne si dokupovala? My mame len to vsetko, co uz tu bolo popisane+pycnogenol.

kacicqa
24. nov 2011

@pempusik Ale mangel vydumuje a xcel tekuty prirodny karnitin a agrinin... kazde vyslo vysse 30 ecok.

pempusik
24. nov 2011

@kacicqa ou je 🙂 my mam elen karnitin 750mg balenie. arginin ani nemame. a aj sa obavam nieco nove dokuovat, som rada, ze berie aspon to, co ma teraz 🙂

kacicqa
24. nov 2011

@pempusik Taq taq, len muzickov nevystrasit ;o)

kacicqa
24. nov 2011

@pempusik Ak by si sla ku Krausovi v utorok taq sa stretneme tam a potom mozme skocit rovno niekde na kofcu, co ty na to?

pempusik
24. nov 2011

@kacicqa urcite ti dam vediet, ked sa rozhodnem,z e v utorok pojdem 🙂

gabinka41
25. nov 2011

@pempusik Ahojky. Čítam,že sa u vás neprišlo na príčinu zlého spg. Ja som teraz objavila jeden olej - OLEJOVITA, ktorý si veľmi chvália a má vplyv aj na spg. My už ho užívame. Akosi sa mi už nchce do seba pchať tie umelé hormony a vitamíny....My k nemu berieme ešte aj E a C.....Je síce drahší,ale pomáha aj na ms, aj na spg. Rozprávala som sa s babou, ktorej ujo vyrába tento olej a vyliečil sa ním z rakoviny.......Jej to pomohlo pri ženských veciach.....tu je link http://www.glandulamystery.sk/olejovita

pempusik
25. nov 2011

@gabinka41 zatial sa neprislo na priciny, ale ako som pisala vyssie, mm ma problem so zubami, takze verim, ze tam niekde je ukryty problem. Takze tie atb by mohli pomoct.
dakujem za ten link, precitam si to a uvidime, ci mm este na nieco nove nahovorim 🙂

pempusik
25. nov 2011

@kacicqa vysetreuje kraus aj pocas menzesu? ja uz tak citim vselijake tlaky v brusku, tak uz kazdu chvilu cakam, ze sa dostavi 🙂

kacicqa
25. nov 2011

@pempusik Mojiq, taq tie utorky v poradni su skor o tom, ze si sadnete, preberiete vysledky, naplanujete co dalej, ay postup, ake vysetrenia...a konkretne vysetrenia ci uz krv, usg, vytery alebo klas. prehliadka si ma vzdy objednal...(aj tak vacsina tych veci je zavicla na DC)

kacicqa
25. nov 2011

@gabinka41 Gabi, pred tym, nez zacnesh davat mangelovi ten olej, nech si nexa preventivne vysetrit stitku, aby sa viac nepokazilo ako pomohlo...ja som uz na ten olej pozerala, ale ma dost vysoky obsah jodu, ze sme to neriskovali...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre