Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

eloana
28. aug 2008

ahoj holky rada bych se zeptala jestl,i nema nekdo zkusenosti s azoospermiemi-jeste nevime cim je to zpusobene.Ale rada bych se zeptrala ,jestli nektera nema zkusenosti ,ze se treba casem spermie objevily.
Dekuji🙂

tigr21
30. aug 2008

ahojky děvčata-je to dlouho co jsem na toto téma chodila,manža měl málo spermií,ale nakonec se nám podařilo otěhotnět přir. cestou.nabízím 3 pytlíky MACA v prášku pouze za poštovné a 20Kč na štávičku pro malého.Chuťově je to nic moc,ale věřím,že je to právě maca co nám pomohla,brali jsme to oba. kupované zde,expirace do konce roku 2008 http://www.vegetalismus.cz/maca-horska/detail-1...

pekika
31. aug 2008

tigr21 : dííííky moc za MACA - i když za to by se nemělo děkovat ☹
Snad nám taky "helfne" jak Vám. 🙂 🙂

snazivec1
4. sep 2008

caute dievky, prepacte mi tento muzsky vpad do fora...s manzelkou uvazujeme o kupe profertilu...viete mi povedat z vlastnej skusenosti ci sa to oplati? nie financne, na tom nezalezi, ale ci vasi muzickovia pripadne vy badali nejake zlepsenie...dakujem velmi pekne 🙂

bianka30
4. sep 2008

snazivec ja ti poviem o mesiac.. teraz ho mesiac berie a o mesiac mame spg... skor ... jedine ze by som otehu, v tom pripade poviem aj skor...

snazivec1
4. sep 2008

bianka dakujem, budem netrpezlivo cakat na tvoju odpoved 🙂

bianka30
4. sep 2008

snazivec... vies tak ti poviem , u nas to manzel berie s tym ze uskodit mu to nemoze... max.ostane na tom co je, alebo mu to len a len pomoze... viem ze bolo vela bab, ktore hovorili ze to je blbost.. bola som jedna z nich, lebo CEM pre muzov ma rovnake zlozenie ako profertil a aj tak som mu to kupila...

snazivec1
4. sep 2008

tiez si myslim, preto sme si kupili selezin a k tomu chceme tento profertil kupit, ved co ma nezabije to ma posilni a co nie je na predpis snad nezabije. aj ked nechcem povedat pri tej cene ze za skusku nic nedam, ale ked pominieme financnu stranku veci, tak to uskodit ozaj nemoze

bianka30
4. sep 2008

no poviem ti tak my sme kupili profertil jedno balenie a cem-m pre muzov... namiesto 2 tabliet denne profertilu berrie len 1 a ktomu jednu tabletku CEM-m , tym padom nam vydrzi jedno balenie na 2 mesiace.. tak uvidime...

velmi drzim palce..

prinzesz
5. sep 2008

Ahojte, moj berie profertil uz 3 mesiac, k tomu este zinok a vit E, na spermio pojde koncom septembra tak vam tu urcite napisem ako sme dopadli! Sama som velmi zvedava a bola by som najradsej keby tam siel uz zajtra... este aj tak premyslam ci neskusit ten cem-m + maca len je toho tak vela ze sa vobec neviem rozhodnut co je zabere.. no, ale v kazdom pripade sa ohlasim.. drzte palce! No, pocas brania profertilu som neni tehula, ale je dost mozne ze som pocas ovu nemala sex, teraz si meriam BT a zistila som ze ju mam uz na 8 - 11 den... co je skor ako som si myslela.. takze tak

dicinka1
5. sep 2008

aj maca je dobra..manzelovi sa zlkepsil spg mozno aj koli nemu... 😉

nema vplyv pruh na plodnost muza?

jarulai
5. sep 2008

ahojte.som tu prvý krát,tak dúfam, že sa možem k vám pripojit 😉 chcem sa hlavne podelit o našu skúsenost s Profertilom. zatial sa nám, žial, ešte nepodarilo otehotniet ale: manžel bol asi pred 6 týždnami na 1. SP a mal zlé výsledky - menej ako 10% morfologicky bezchybných spermií. začal teda užívat profertil. moc sme tomu neverili ale chceli sme to aspon skúsit - ved čo ak to pomože...no a minulý týžden na kontrolnom SP som skoro odpadla. 75%!!! predtým dr rozprával o umelom oplodnení a teraz povedal, že nevidí problém.

Takže, snaživec, z vlastnej skúsenosti ti hovorím - skús. Držím palčeky

inak,je fakt, že chut na sex má odvtedy asi v kuse... 😀

dicinka1
5. sep 2008

jarulai...si aj mna potesila..fakt to funguje?sa cudujem ze za mesiac aj nieco sa mu tak zlepsil spg...

jarulai
5. sep 2008

ešte aby k tomu Profertilu:treba aj trochu zmenit životosprávu. manžel úplne vylúčil alkohol, snažil sa obmedzit stres, jest viac ovocia a zeleniny a nepredat sa. takže myslím, že aj to treba.
utekám z práce, takže všetkým pekný víkend

jarulai
5. sep 2008

ja som tiež pozerala oko mucha puk. aj sme vyšli obaja z ordinácie s tým, či si doktor nerobí z nás náhodou srandu 😀 ale to by si samozrejme nemohol dovolit...
takže, držte paaste, nech je tá "práca" už konečne úspešná
ale už fakt odchádzam snád sa mi podarí ozvat sa zase v pondelok. 😵

ramonaa
5. sep 2008

Ahojky holky, jen jsem vám chtěla napsat, že dost věřím cvičení od Mojžíšový i pro chlapy, samozřejmě i s rehabilitacema, my jsme se dostali ze 2 mil. na 15 mil. spermií a řekla bych hlavně díky tomu, že manžel půl roku cvičil a chodil na rehabilitace. Sice se mu nechtělo, ale asi to za to stálo. Takže místo IVF můžeme zkoušet inseminace.

dicinka1
5. sep 2008

ramonaa..tak tzo som teda netusila..a bral aj vitaminy?

smejka
5. sep 2008

ramonaa a cvicil celu zostavu ci len tie dva cviky?

ramonaa
5. sep 2008

Vitamíny bral, ale to bral i normálně, takže těma to určitě nebylo. Cvičil celou sestavu se mnou a téměř denně a chodil na mobilizaci jako já. Ted je to půl roku. Docela jsem byla překvapená, že to vydržel.

petranela
8. sep 2008

Holky, manžel má cystu na varleti, velikost nevím, protože teprve dnes byl na utz. Doktorka mu prý řekla, že to žádný vliv na plodnost nemá, ale i tak mám pochybnosti... On má špatné spermio, HP v pořádku, varikotéku ani hydrokélu naštěstí taky nemá. Nemáte s těmito cystami nějaké zkušenosti??? Poradíte prosím?

janula18
13. sep 2008

Ahojte
manžel bola už teda konečne tretíkrát na kontrolnom spermio v BB, no nepovedali nič nové, žiadne zlepšenie ani zhoršenie, v podstate nevedia prečo ma tu asthenozoospermiu - odporúčanie užívanie Profertilu a kontrola zase o mesiac. Neverím tomu, že by sa to malo zlepšit po to Profer. lebo ked som čítala to zloženie obsahuje to to isté čo už mu predpísal môj doktor ale pobec to nepomohlo. (Bol už na 5 spermio tento rok a ma stále rovnaké výsledky, skoro žiadne rozdiely v hodnotách)
Výsledky som mala zaniesť môjmu dr. aby sme vedeli čo dalej - no má do konca septembra dovolenku, takže zas ďalšie tri týždne vťahu.

PS: čítala som tu aj dosť názorov na ten Profertil, niekomu to pomohlo ale dosť ľudom to nepomohlo vôbec. Asi je to strašne individuálne.

Držte sa všetky

janula18
25. sep 2008

Dnes som konečne zaniesla manželove výsledky k môjmu doktorovi, a proste som mu povedala že chcem isť na iui lebo už som z toho čakania na nervy, tak koncom oktobra sa mam ohlasiť (teraz sa zas majú sťahovať do nových priestorov) a dohodneme sa na liekoch a sledovaní cyklu. Tak som strašne rada že konečne niečo. Aj keď mi chcel dať antikoncepriu s tým že po nej by bola možno väčšia šanca na otehotnenie, ale mne sa naozaj už nechce čakať ďalšie 3 mes. a výsledok je otázny.

A inak som rada, že aj manžel tie lieky berie aj sám, lebo predtým si ich nedal pokial som mu ich nenachystala a to aj tak koľkokrát zabudol. Tak si asi vstúpil do svedomia.

Prajem všetkým skoré //

katarinka77
27. sep 2008

Ahojte! Som tu prvy krat, tak dufam, ze sa mozem pridat 🙂 . S manzelom sa snazime zatial len necely rok, asi 3 mes. chodim k dr., ktory mi zistil mierne zvys. prolaktin a dal mi lieky s tym, ze po pol roku uvidime. S tym som ale nebola spokojna, tak som objednala manzela v CARe na spg a a tam mu zistili teratozoospermiu (75%patologia). Okrem toho mal 15 mil. spermii/ml, co je podla mna pod normou, ale dr. sa k tomu nevyjadrila. Odporucila nam kontrolny spg a IUI alebo IVF. Mate niektora skusenost, ze kontrolny spg bol v norme? Co potom?

bianka30
28. sep 2008

katarinka, odporuca sa robit kontrolny spg.aspon s mesacnym odstupom... skus kupit drahemu nejake vitaminky a uvidite ale neboj sa.... aj keby to nepomohlo ani IUI ani IVF nieje nieco strasne je to uplna pohoda... a okrem toho my sme mali tiez 1 spg priserny a teraz zakazdym ked nam ho robia mame vysledky aspon mierne lepsie... neboj sanca je vzdy...

katarinka77
28. sep 2008

Dakujem, Bianka! Nam povedali, ze moze prist na kontrolny uz o tyzden, tak neviem.. Uvidime. Kupili sme Profertil, pijeme obaja Aloe Berry nectar a ja este mater.kasicku a nejake antioxidanty. No sme len na zaciatku, tak sa asi musime obrnit trpezlivostou. Hm.. Nebojim sa toho IVF, len ako to dopadne.. No nebudem predbiehat, dufam, ze to nebude treba!

bianka30
28. sep 2008

katarinka, tak trpezlivot.. to chce asi aj konske davky ver mi.. hehehe
profertil berieme aj my teraz teda moja polovicka a 7.10 ideme na spg tak som moc zvedava na jeho ucinky.. inak tyzden je podla mna velmi kratka doba... to sa este snad ani nevytvoria nove... skuste si dat aspon ten mesiac.. aby ste neboli moc sklamani...

bianka30
28. sep 2008

jaaaaaj a velmi drzim palce

andrejkaaaa
28. sep 2008

ahojte,
moj priatel ma operovane Varicocella Testis, snazime sa o dieta od aprila 2008 a nic :(
nemate niekto skusenosti s tehotenstvom a tymto ochorenim? velmi by ste mi pomohli.
dakujem 🙂

andrejkaaaa
28. sep 2008

skuska

maarfi
28. sep 2008

ahojte baby práve som objavila vašu stránka aj my máme problém so spermiami,máme ich málo poradte čo by nám pomohlo prosím prosím 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre