Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

peige
20. mar 2008

Souhlas s katulou psychika je důležitá, já až jsem se smířila, že druhé dítko hned tak nebude nebo nebude vůbec, a nastoupila do práce, otěhotněla jsem 😵 .

smejka
20. mar 2008

katula vdaka....clovek ma aspn nadej a konkretny priklad ze zazraky sa deju 🙂 ...velmi velmi povzbudive 🙂 🙂 🙂

peige...urcite psychika vela zmoze 🤐 😖

katula
20. mar 2008

A ja jeste jednou dekuju moc za gratulace 😵 drzim vsem moc palce, at jste taky stastne!
Co se tyka psychiky, vsechny vime, jak je to tezke, navic, kdyz jsou zdravotni problemy. ale hlavu vzhuru 😉

smejka
20. mar 2008

kati 🙂 😅 😵

lynn77
21. mar 2008

Ahoj holky, chtela bych se poradit. Manzel byl na spermiogramu a vysledky jsou nasledujici: objem 6,7ml, celkovy pocet spermii 174mil., koncentrace 26mil./ml, vitalita 70%, pohyblivost progresivni a+b jen 31%, c-24% nepohyblivych 46%, pak tam byla pohyblivost jeste po nejake centrifuze ta byla lepsi, ale vysledek je asthenozoospermie. Myslite, ze je nejaka sance na prirozene otehotneni nebo je jiz nutne jit rovnou na umele oplodneni (nebo treba staci tento pocet alespon na IUI?). Nejdriv jsem se potesila, ze 174mil., celkovy pocet je pekny, ale kdyz je pohyblivost je 31%?

Jo, jeste mu zjistili nejaky vysoky pocet leukoctu tusim 2mil. a pak 21mil. kulatych bunek? Nevite nekdo, co to znamena? Leuukocity myslim znamenaji nejaky zanet, ale co ty kulate bunky? Doporuceni je urologie, protoze muze jit o nejaky urogenitalni problem, ale psali tam, ze se nejedna o poruchu spermatu. Nicmene otazka je, zda pokud ma nejaky zanet nebo co, tak to muze mit asi vliv i na tu pohyblivost? Mate nekdo zkkusenosti? Dekuji moc

smejka
22. mar 2008

ahoj lynn. ta pohyblivost moze byt ovplyvnena tymi leukocytmi...zrejme ma nejaky zapal..vacsinou po prelieceni by sa mal spg upravit...poradila by som ti aby ste najskor zasli k nejakemu dobremu urologovi-andrologovi...aby zobral vzorku spermii i na bakteriologicke vysetrenie...pohyblivost sa da ovplyvnit i vitaminmi....centrum pre muzov profertil tribulus...je toho vela...pozri starsie prispevky so statistikami a vyber si nieco z toho... 😉 ....

neboj...hlavne este pohladajte pricinu...a potom mozno ani iui nebude treba 😉 ....zelam vela trpezlivostil lynn 🙂

lynn77
22. mar 2008

ahoj smejko, diky moc, hned mesic po tomto spermiu mame kontrolni spermio a prave pokud by se ty leukocity a kulate bunky znova objevili, tak udelaji jeste nejake specialni vysetreni, asi to bakteriologicke jak pises nevim presne. (stejne nevim co jsou kulate bunky, asi jsem ve skole nedavala pozor 😀 ). K urologovi/andrologovi je jiz objednan, tak snad se najde je "neco" nekomplikovaneho... nase cesta terpve zacina, ja treba jeste nemam zadne vysetreni, manzel chtel na to spermio sam, snazime se cca 10 mesicu, tak myslim, ze je cas zacit zjistovat priciny.... jeste jsem nestihla procist vasi diskuzi, tak pomalu se tim prokousavam, doufam, ze zjistim co nejvic zajimavich tipu

smejka
22. mar 2008

lynn je dobre ze ste to podchytili v zaciatkoch..lebo v dnesnej dobe ked je tolko neuspesne snaziacich sa parov je ten rok akurat... 😒
gulate bunky mozu tiez suvisiet s nejakymi bakteriami si myslim..vyskytuju sa tusim i v moci....vsak po navsteve urologa budete mudrejsi 😉
kontrolne spg sa vacsinou robi po troch mesiacoh...no mozu sa i skor na zistenie ci sa bakterie vyplavili...
lynn neboj..ja to vidim u vas optimisticky 🙂 ....no daj si i ty porobit vysetrenia aby ste sa ak bude treba liecili spolu
chodite do centra?

dicinka1
22. mar 2008

ajojte moje zlatunke...moze mi niekto poradit?mangel ide k urologovi...no nevieme ake vysetrenia by mu mal urobit.naco sa ma pripravit,spermiogram mu bude robit androlog.

smejka
22. mar 2008

dicinka neviem presne....asi vysetrenie pohladom pohmatom 😉 ...popripade nejake sono myslim 😉 ....mozno nejake vysetrenie spermii na bakteriologicke vysetrenie 😕

dicinka1
22. mar 2008

dakujem....

smejka
22. mar 2008

dicinka niet zaco...az vam to dore dopadne...drzte sa 🙂

lynn77
22. mar 2008

smejko, dekuji moc za optimisticka slova, ja taky doufam, ze bude v poradku, uvidme. Jinak do CAR zatim nechodime, manzel chtel zjistit to spermio (je starsi, tak mel strach, ze nebude v poradku), tak zasel k obvodacce a nechal si napsat zadanku na spermio, no a jel do Motola v Praze, coz je take CAR, ale zatim tam nemame karty, jen ted ten urolog. Je to sice statni centrum, ale zase se mi libi, ze hned nestrasili, ale rekli, je tam nejaky problem, treba poresit urologa/androloga a kontrolni spermio za mesic a pak se uvidi. Tak jsme zatim spokojeni, tak jestli se objevi problem, tak to pak asi zkusime tam. DOufam vsak, ze to nebude potreba. Jinak ja se chystam tento mesic na gyndu, at mi udela nejake zakladni vysetreni taky, jen musim pockat, ted jsem nejaka nemocna (uz me i napadlo, zda nemuzou byt ty leukocity tim, ze ja jsem nemocna a on akorat neonemocnel jen s tim nejak bpjuje, ale to uz asi fantaziruji, co 😀).

Jinak, mam jeste jednu otazku nevim, jestli nam kontrolovali tu morfologii, protoze tam nic takoveho v tech vysledcih nebylo, jen vitalita, coz nevim jestli je to stejne nebo to znaci jen ze byly zive spermijky, ale zda meli i dobrou morfologii....

smejka
23. mar 2008

lynn..tie leukocyty pri beznom ochoreni by tam nemali byt...moze mat bacila..moj manzel tiez mal....kym sa ho odarilo dostat von tak to trvalo vyse 3 mesiacov 😒 ..lieci sa to cielenymi atibiotikmi....vtedy sa musis preliecit i ty dla gyndy 😖

ak bola len vitalita tak to je ta pohyblivost....morfologia je tvar....mozno vam taky podrobny spg nerobili..inak morfologia je velmi dolezita aby spermia mohla preniknut do vajicka 😒 😉

lynn77
23. mar 2008

aha, tak to jsem zvedava s tim bacilem... ☹ co se tyce vitality tak nevim, pac ta tam byl vysledek 70% pricemz norma byla v zavorce uvedena 30 a pohyblivost tam byla rozepsana extra ta byla mnohem nizsi jen 30% (norma 50)

smejka
23. mar 2008

lynn vitalita ked si to odvodim vychadza asi zivotaschopnost 😉 😒 tak neviem.... 🙂

dicinka1
26. mar 2008

ajojte moje zlate..............zlepsil sa manzelov spermiogram...........stal sa zazrak..... z 9,5 mil. na 18 mil. spermii.....taka som stastna.....pohyblivost viac ako 50 percent...dobre,vsak?podrobnejsie nam ho nerozoberali...ale urcite sa zlepsila aj ta deformacia..... 😉

ufo
26. mar 2008

dicinka a bral nejaké vitamíny ?

dicinka1
26. mar 2008

ano...bral cem -m pre muzov,kys.listovu a macu.teraz som mu nasadila selezin ace a zase kys.listou a macu....pride po mesiaci domov,tak mi nosi iba pradne flasticky.....na spermiogram....ha ha ha.

smejka
26. mar 2008

🙂 dicinka super....tesim sa s tebou...tak hor sa do snazilkovania az nam tu zlepsis statistiku zazrakov prirodzenym sposobom 😉 🙂

dicinka1
26. mar 2008

ďakujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....držkajte palčeky ...

forensica
26. mar 2008

AHojte devcata! Tak jsem doufala ze k vam nikdy nezabrousim,ale bohuzel dnes jsme dostali vysledky ze spermia.
Z toho co si pamatuju tak manza ma 20mil, coz je pry furt OK a taky ze pohyblivost taky OK.
Ale zda se ze nasli jen 6% geneticky normalnich spermii (nevim jestli je to morfologicky ci jak to zjistuji). Dr rikal ze s tim se v podstate neda nic delat. Tak asi nezbyva jen doufat ze druhe spermio vyjde lepe, ze to trebas byl jen prechodny problemek. Mate nekdo zkusenosti s takovym mnozstvim? Myslite ze nas s timto pozenou hned na IVF?

smejka
26. mar 2008

forensica...nasad mu vitaminy...my mame morfologiu-to co ty pises...0% ☹ a verim ze sa mu to trochu zlepsi tymi vitaminmi....nebud smutna....ak tie zdrave sest percent ma dobru pohyblivost tak to moze vyjst....s ivf by som pockala

forensica
26. mar 2008

smejka, diky..me prave zajimalo co asi muze byt za dalsi prubeh..na IVF se rozhodne nezenu jen chci byt pripravena s cim muze Dr prijit 😀 ...vitaminy bere, ale jen nejake mutivitaminy pro muzske...to vam doporucil doktor vitaminy? ....sakrys, 0%, to musel byt asi manzel docela smutny co ☹

smejka
26. mar 2008

forensica....tazko sme to niesli...no vzopreli sme 😉 ...a stale verime ze to kvantum vitaminov s tym nieco spravi 😖 🙂

forensica
26. mar 2008

smejka- musiii 😉 ..drzim palce i u nohou 😀

smejka
26. mar 2008

forensica vdaka 🙂 ....ja vam podobne 😉 🙂

prom
28. mar 2008

ahojte kocky 🙂
takze mam po tej hysteroskopii. Isla som na nu preventivne, lebo mame 2 neuspesne pokusy transferu. Dopadla OK, ziadne zrasty v maternici ani vo vajcovodoch, vsetko ciste, aj laboratorne vysledky v norme. Len ze je maternica pootocena, ale to ma spusta zien a v pohode odrodili.. No, kazdopadne som rada ze to mam za sebou.
Teraz pojdem na 3. pokus - transfer zo zamrazenych embrii, tak uvidime
gratulujem Katuli>to je nadherna zprava 😉
Drzte sa vsetky!

smejka
28. mar 2008

prom..tak mas aspon istotu ze si ok...urcite dobry pocit...verim ze sa vam to podari 🙂

dicinka1
28. mar 2008

da sa otehotniet normalne aj s takymto spermiogramom...prepacte mi,ale som zvedava.... 18mil a 50percent pohyblivych.viem,ze je lepsie keby mal aspon 20 mil.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre