Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

wobludka
23. mar 2009

jo wrtul, byli jsme u urologa a ten mu dělal UTZ, i mu dopplerem měřili, jak rychle se spermouši pohybují v těch trubkách, jestli je všechno průchozí, jestli tam není varikokela - všechno naprosto ok 😒 ani zánět tam nikde není... na ty chlamýdie se manžel pochopitelně zapomněl zeptat, ikdyž to měl napsané na lístečku 🙄 , ale prý se to dá odhalit i tou fragmentací...

Heh, teďka manžel volal, že se objednal k léčiteli 😀 no to jsem na něj zvědavá... on to je tedy tak trochu známý, takže vím, že vyloženě podvodník to není a mamka i ségra s ním mají docela dobré zkušenosti, že je navedl, co by to mohlo být a ony když to pak řešily s doktorem, tak si na to vzpomněly a zaměřili se na to 😉 a když dostane bylinku navíc, tak ho to fakt nevytrhne 😀 jde tam až za měsíc, tak vám pak poreferuju, jestli to byly vyhozený 3 kila nebo ne 😝

wrtulka
23. mar 2009

Woblud na toho léčitele sem zvědavá.. ale chtělo by to zjistit od čeho sou ty čepičky co ti vaši spermouši mají je to minimálně zajímavý 😉
jinak my kléčiteli možná taky půjdeme...

wobludka
23. mar 2009

Tak jsme doma a máme ty vaše kapičky 😵 😵 😵 je na tom vyfocenej i nějakej chlápek z Heliosu 😀
Akorát jsme koupili i ty druhý a pak jsme zjistili, že to je kotvičník 😅 🤐 no co, on se neztratí, 3 měsíce dlouhá doba 😎

wrtulka
24. mar 2009

Woblud já vím sem ti říkla že je to jejich výmysl..
hele prý mají v Brně nejvyšší úspěšnost tak v rámci možností to už lepší nebude 😉

eloana
24. mar 2009

ahoj holky no manzel tvrdi ,ze ho asi taky neco ozarilo neb to neni mozne 😀

wobludka
24. mar 2009

el 😀 zacinam premyslet, jestli jsem si nevzala za muze svitive zelenyho blikavyho muzicka 😀 jako lehavam si mu do klina, koukam na telku a on me hladi - a vcera mi rekl, at to nedelam, ze mu prehrivam kulky 😀 no to jsem to dopracovala...

wrtulka
24. mar 2009

Holky to se vsákne 😉 😀
člověk si musí uchovat humor i v těhle věcech 😉 jinak by se zbláznil a co z toho 😉
ahojky el 😉

eloana
24. mar 2009

ahoj woblud ahoj wrtul 😀 😀 to ja ani nemusim on je ma prehraty porad -ja myslim ,ze je ma uz uvareny,hlele jeste mate hodne spermii -my se pohybujeme od nuly po milion ted jsme meli 300 tisic ale zadyn pouzitelny tak pry je to stejen azoo:(((

wrtulka
24. mar 2009

el 😉
jsem se tu hezky sešly wrtulka a wobludka co 😉 😀
hele nedělej si z toho hlavu a těš se na IUI 😉 😵

eloana
24. mar 2009

joo jmy uz to s manzelem bere s humorem 😀 myslim ze je u nas spokojenost docela ja ho porad nebuzeruju at bere prasky at se nekoupe v teple vode a podobne

wobludka
24. mar 2009

no jasan, sranda musi bejt - tuhle jsme se nejak provokovali a manzel prej, to se Ti to machruje, kdyz jsi jak parni valec. A ja jak jako? A on - no jeden vajecnik, druhej vajecnik, snasis to tam fo-li-ku-ly 😀

wrtulka
24. mar 2009

el to můj manža taky říká..
že už se těší až si bude moct dát horkou vanu 😵 😵

eloana
24. mar 2009

😀 😀 nevim cim to je a holky prej bude hur bude jeden plodnej samec 🙂 a bude to

wrtulka
24. mar 2009

el nestraš 😉
woblud 😀 😀

bonsai
24. mar 2009

ahojte dievčatá..manžel má pomalé spermie a tiež ich nie je veľa, máme za sebou neúspešné 1x IVF, 1x KET neviete mi poradiť čo s tým..čítala som tu o nejakom lieku profertil..užívali ste to..pomohlo?

wrtulka
24. mar 2009

ahojky bonsai my jsme Profertil měli - 4 měsíce a nepomohlo to..
ale zase tu hodně holek psalo jakože jim to pomohlo ono je to různý podle mě jde o to v čem vlastně příčina tvorby spermií spočívá..

bonsai
24. mar 2009

vieš, my sme tie lieky, ktoré obsahuje profertil užívali..teda manžel ich užíval 3 mesiace a nepodarilo sa nám prirodzene..tak rozmýšľam, či má význam ich objednávať...manžel má aj zistenú tú varikokélu..ale lekárka mi povedala, že operáciou by sa nič neporiešilo..ešte že by sa mohol stav zhoršiť..tak neviem..

wobludka
24. mar 2009

tak tak, jen dodam, ze zalezi na pricine - pokud je napr. v prehrivani, tak vitaminy zase az tak nepomohou (ale ani se s nimi nic nezkazi 😉)

wrtulka
24. mar 2009

bonsai tak pokud se to nedá operovat (nebo by operace nic nezlepšila) tak prostě jen zkušet IVF..
nebo se kukni ke mě do albíčka mám tam fotky kapiček, bobulek a vitamínů co nám dal doktor jakože kůra na zlepšení spermoušků

eloana
24. mar 2009

Tak ja bych potrebovala poslat manzela na liposukci stehen 😀 (ale nejsou tlusta neb silna ale s tim nic neudela.(((
jinak manzel profertil bral -pomohlo nam ot mozna z nuly jsme se dostali na milion -ale po antibiotikacha chripce -mame zase malo a hlavne morfoligie 99% takze temer nepouzitelne

bonsai
24. mar 2009

wrtulka..už som si pozrela v albume..len neviem či som to dobre prečítala..skús mi napísať IP..a veď práve..že IVF už máme jedno za sebou neúspešné (2007)..teraz KET-neúspešný(akurát sa z toho spamätávam..a dávam do poriadku..ale ´dakujem za radu

wrtulka
24. mar 2009

bonsai klidně mi napiš IP...co budu moct poradím..
jinak my za sebou ještě žádné IVF ani ET ani KET nemáme.. snad v květnu.. právě po té kůře na přeléčení spermoušů..
Hele a jaký jste měli výledky spermia?

chrobacek
24. mar 2009

bonsai to jsi mě moc nepotěšila tím co píšeš, my máme varikokelu taky ☹

wobludka
24. mar 2009

el, můj manžel je taky tlustonožec 😀 ale jak teď jí zdravě, tak něco shodil a není to tak znát 🙂
bonsai, asi budete muset důvěřovat lékařce, když říká, že by to nebylo dobré operovat a zkoušet a zkoušet ivf... 😒

chrobacek
24. mar 2009

Bonsai ještě dotaz jak jste na tom se spermiem?? myslím, jestli je stejné nebo se zhoršuje, zlepšuje.....???

bonsai
25. mar 2009

ahojte dievčatá..prepáčte, včera som sa sem už nedostala...tak..chrobacek..teraz už neviem, aké to je, nakoľko manžel bol na permiograme v roku 2007 pred 1 IVF..odvtedy nie..užívali sme množstvo vitamínov..v podstate tie, o ktorých sa píše v liekgu Profertil..len osobitne..viem akurát, že keď sme išli na IVF v deň odberu mojich vajíčok, boli manželove spermie celkom čiperné.nebolo ich veľa, ale hýbali sa rýchlejšie..máme v embryologickom laboratóriu kamarátku, tak tá povedala..odvtedy neviem..ale isto chcem ešte skúsiť nejaké vyšetrenia, nakoľko mám podozrenie, že možno by to šlo aj prirodzene..veď už raz som si na teste našla slabú druhú čiarku (v decembri)..len možno sa nevieme strafiť do toho správneho času..

wrtulka
25. mar 2009

bonsai pokud si myslíš že by to šlo přirozeně tak zkus ovu testíky a tím si dost pomůžeš určit dobu kdy přesně se snažit..
a asi bych volila tu stratigii čím víc tím líp.. poud jich máte málo.. 😉

ka131
25. mar 2009

Ahojte som tu prvý krát snažime sa s manželom 2 roky a nič brali sme vitamin e spermiogram bol 10 mil, potom 30mil a naposledy 20 mil nevieme prečo to kleslo. Manželovi dali Profertil máte niekto s ním skúsenosti. máme čakat 3 mesiace či otehotniem a ked nie mame znova prisť a neviem čo bude dalej. dakujem

bonsai
25. mar 2009

wrtulka..ďakujem..v podstate dva mesiace sme skúšali sexíkovať aj s pomocou ovu testov..v tomto prípade sa chcem spýtať..ak zistím, že bola ovu..v daný deň je potrebné snažilkovať..a hneď aj nasledujúci..alebo?

wrtulka
25. mar 2009

bonsai mě doktorka radila dělat si ovu testy 3 po sobě násldující dny v době kdy ovu očekáváš..
nejdřív by měla být čárka slabčí a pak stejně silná jako ta druhá a to znamená že ovu bude do myslím 24h takže to bych se snažila a ne jednou 😉 😀 a i ten den potom..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre