Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

cisielko
24. sep 2009

Gubik..drž sa zajtra, nemám inak veľmi dobré správy..toto je citát s témy IUI od marad:
"dievcata ahojte,
dnes mi volali z centra, ze planovane IVF na oktober musime odlozit na januar, pretoze poistovne zrazu dali limit, koli tomu, ze sa spajaju. "

Toto nám napísala baba, ktrá ma všeobecnú a žiadosť má schválenú už meisiac..skoro ma vystrelo a aj ostatné baby, chodí do fertincetu v BA, pred chvílou písala, že jej to nestopla positovna ale centrum..mám obavy aby sa to nezačalo diať aj v Heliose...baby si volali do Helisou tam vraj nič nevedia. ja som volala do oistovne, tam zatial tiež nič...nespýtaš sa nato zajtra v centre?

gubik
24. sep 2009

Dobre, spýtam. Zdá sa mi to nejaké divné, keď v poisťovni nič nevedia. Nestopli to vo Ferticentre z iného dôvodu a hodili to na poisťovňu? Nechcem byť hnusná, ale korupcia vládne svetu.

majuna
24. sep 2009

Ahojte,gubik budem čakat aj ja,čo zistiš v centre.

cisielko
25. sep 2009

Ahojte..Gubík drž sa dnes a daj vedieť ako ste doapdli a čo si zistila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gubik
25. sep 2009

Ďakujem.
Inak neviem, čo sa deje, ale 14DC mi začala nová MS. To snáď nie je možné. V živote som to nemala. Myslím, že je to po Utrogestane, spýtam sa ešte Dr.

ema12
25. sep 2009

Baby, som tu nová, nestihla som si prečítať všetky Vaše príspevky, ale budem rada, ak mi pomôžete. Manžel bol na spermiograme a okrem zlej morfologie 86% - mierna teratozospermia mu dopadla aj zlá imunologia, vytvára si protilátky proti vlastným spermiám. Síce urolog povedal, že to je OK, imunologička mi potvrdila, že to nie je v poriadku. A nasadila mu prednison. Už ste sa s tým stretli? a máme nejakú šancu prirodzene otehotnieť? Budem vďačná za každú radu. Na kontrolu máme ísť za tri mesiace, pričom nasledujúce 2 mesiace určite podľa tých výsledkov neotehotniem, snažíme sa už pomaly dva roky..........

gubik
25. sep 2009

Ahoj Ema, tá teratozoospermia je naozaj mierna, norma je totiž 85%, pričom šanca na spontánne otehotnenie je do 97%. Môj partner mal morfologiu zlu na 99% a aj tak nám Dr. doporučil najskôr plánovať styk, IUI, ale keďže sa moirfologia zhoršila na 99,5% patologických, tak by sme mali ísť do IVF.
Čo sa týka tých protilátok, tak tam sa užíva imunospuresívum, liek ktorý potláča imunologické reakcie, čiže napr. Prednison, keď sa prelieči malo by to ísť spontánne 🙂
Dva roky nie je taká strašná doba a navyše sa prišlo na problém, neboj, to bude v poho.

gubik
25. sep 2009

Inak, dnes idem do heliosu na 15:00, neviem, či sa potom dostanem na komp, tak dám vedieť zajtra, ok? 🙂

cisielko
25. sep 2009

Gubik..tak budem čakať len neabudni dať vedieť ako si doapdla a popýat sa nato čo som tu písala, aby sme vedeli na čom sme..ja som zatial nič nezostla ak niečo zistím tak dám vedieť 😉

Ema..vitaj, gubik ti to pekne napísala, ja sa do tohto až tak nevyznám..ale mylsím, že šanca tu je na prirodzené tehu..ja som na tom podobne ako Gubík...my máme morfologiu 99% a to sa zhoršilo za 3 mesice..neostáva nám nič iné len veriť, že to nepôjde ešte nižšie 😠

katka14
25. sep 2009

gubik ja som raz po užívaní utrogestanu mala MS po 18 dnoch od poslednej mrchy. a dokina mi na to nič nepovdala, len bola prekvapena a nakolko uz nevedela co so mnou dalej, poslala ma do CARu. kludne to môze byt aj tym utrošom.

majuna
25. sep 2009

Ahojte,
tak ja som prave došla od dokiho.Vzal mi krv a až ked pojdem pre vysledky,tak nam to do centra vypiše,ale že tu krv mi museli vziat.
gubik nam asi napiše až zajtra,ale dufam,že len dobre.

ema,aj ja si myslim,že šanca na prirodzene tehu je.My sme mali oligoasthenozoospermiu,po preliečeni Profertilom asthenozoospermiu,morfologiu sme mali 37% normalnych spermii a moj doki je presvedčeni,že unas to prirodzene nepojde.Aj my sa pokušame cez dva roky.No uvidite ako to bude po tom prednisone,ale zatim nestracaj hlavu. 😉 .

gubik
25. sep 2009

Ahojte dievčatá,
tak som sp§ť. Takže dobrá správa, vy so všeobecnou sa báť nemusíte, doktor vravel, že síce limity majú, ale nie sú prečerpané a že v Heliose do konca roka problém nebude. 🙂 🙂 🙂 Čísielko, ale keď tak rátam, vy sa na IVF aj tak dostanete najskôr v decembri, takže to máš určite v pohode.
Katka- ďakujem, tak som kľudnejšia. Doktor mi povedal, že po Utroši sa telo môže hormonálne "zblázniť".
Inak čo sa týka IVF, doktor už presne vie, aký protokol mi dá, budeme mať to ICSI+ mi doporučil predĺženú kultiváciu. Mali by sme začať podľa mojej MS v decembri- januári. Teraz som vypísala žiadosť na poisťovňu, do mesiaca by mala byť schválená, keď mi príde vyjadrenie, tak mám prísť znova do Heliosu, kde mi dajú lieky.
Zatiaľ sa majte! 🙂

gubik
25. sep 2009

Ozaj a kázal mi do decembra užívať kyselinu listovú a priateľovi vitamín E

cisielko
25. sep 2009

Gubík...tak supééééééééééééééééééééééééééééér 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teším sa, že si takto krásne dopadla a doniesla aj super správičky o sebe ale aj pre náš..úžasné, tak strašne sa teším 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takže už aj vieš čo a ako a aký protokol budete mať...jáj ja ani neviem ešte riadne čo tie protokoly sú ale nevadí, všetko sa dozviem 07.10....už ste dnes aj vypisovli žiadosť do poistovne? a prečo ty až v decembri, veď vy môžete začať už v novembri, či? 😕

majuna
25. sep 2009

Zdravim,
gubik,je vidiet,že si to napisala s radostou ako si dopadla.naštastie aj my mame všeobecnu a tešim sa stebou.Ja takisto neviem,čo tie protokoly su,ale až ked pojdeme my do caru,tak nam to vysvetlia.o poistovnach som našla na jednej stranke-Baby Web,že to preplacaju všetky a že preplatia až trikrat,tak ktovie.Takže až december?Prosim Ta v akej forme by si mala brat tu kyselinu listovu?Našla som si otom,že je doležita.

cicimburka
25. sep 2009

Ahojte babenky. Ma tu niekto taku krutu diagnozu, ze ziadna spermia? Predsa len vraj existuje operacia, kde sa odoberie jedna spermia z nadsemenika a ta staci na ICSI. V CAR sme este neboli, ale mame za sebou uz aj geneticke vysetrenie. Sme obaja v poriadku, hormonalne aj geneticky, manzel vsak predsa nema ziadne spermie z nevysvetlitelnych pricin. Pozna niekto z vas takyto pripad?

lucifuk321
25. sep 2009

Ahojte.

Nechce niekto skusit toto http://www.klubzdravia.sk/produkty/tribulus-ter...

Mam jeden absolutne nepouzity, zabaleny. Piste mi do posty, pls...

j1111
26. sep 2009

ahojte,
mna caka podobna zalezitost s manzelkou 30.9.2009 ako gubik pisala az na to ze my sme obaja v apolle. Volal som tam a povedali ze do mesiaca nam daju vyjadrenie a tiez povedali o uhradach 3 x IVF a dost .
Ak daju vyjadrenie z poistovne do mesiaca tak to chapem ze sa moze zacat ci nie??? Taktiez nie su mi jasne tie protokoly co to je ???

gubik
26. sep 2009

Ahojte,
ja začínam až v decembri preto, lebo mám Spoločnú poisťovňu a tam sú limity prečerpané. Takže sa to musí naplánovať tak, aby samotné IVF vyšlo na január, keď už platia nové limity, ktoré sa samozrejme takisto rýchlo minú, keďže zo Spoločnej hradia len 2 pacientky na mesiac a už teraz nás je na budúci rok vraj 20 ☹
J1111- práve o Apolle vravel Dr., že je to tam najhoršie, že istú dobu bol poradovník aj 18 mesiacov. Tak im vraj písal o tom, že by mu mali zvýšiť limity /neviem teda, koľko pacientiek za rok môže odliečiť/, no a odpísali mu, že ich prioritou sú onkologické ochorenia, preto preplácajú tak málo pacientiek.
Dôležité je, akú poisťovňu má Tvoja manželka. Keď pôjdete do CAR, spýtajte sa, koľko asi budete musieť čakať a či sa Vám oplatí meniť poisťovňu. Ak by tá doba nebola nejaká extra dlhá, tak zmenou poisťovne by si si to ešte predĺžil.
To, že Ti schvália žiadosť do mesiaca, znamená, že na IVF môžeš ísť, platnosť žiadosti je pol roka. Potom všetko závisí od toho, koľko má dané centrum zazmluvnených pacientiek na mesiac /alebo na rok/- čiže tie limity. Možno by somT i poradila zistiť si v iných centrách, ako sú na tom s Apolom, možno majú limity nenaplnené aspoń na budúci rok a šlo by to rýchlejšie.
Všetky poisťovne preplácajú len 3 pokusy IVF.
Protokolmi sa netrápte, neviem vôbec, či to v Heliose tak volajú, viem z iných tém, že je dlhý, krátky. Ale Dr. Vám podľa Vašej diagnózy hneď povie, ako budete stimulovať. Ja by som mala napr. brať FSH 14 dní, potom OPU. Takže to Vás nemusí trápiť, toi už Dr. vyrieši za Vás. Len kľud 🙂 🙂 🙂

gubik
26. sep 2009

Áno, Čísielko, včera sme vypísali žiadosť, do mesiaca by mala prís´t odpoveď. Ale myslím, že je to hodne individuálne, celý ten postup, myslíš, že Vás hneď pošlú na IVF? Lebo predsa len ste boli len na 1. návšteve... Fakt neviem. Nechápem, aký majú postup, my sme mali výsledky zlé a v podstate po roku sa dostávame k IVF.
Majuna- ja si idem kúpiť Bio-Folic, tá je drahšia, ale myslím, že aj dosť účinná. Sú to tabletky.

j1111
26. sep 2009

nanestastie manzelka je taktiez v apolle. nerozumiem tomu ze pises ak by si zmenila poistovnu napr. ze by presla na vseobecnu mohlo by sa to predlzit. preco ? Akonahle by prestupila pravidla by platili aj pre nu rovnake ci nie?

gubik
26. sep 2009

To asi platí len pre tento konkrétny prípad, kedy na IVF môžem ísť už v januári. Ak by som menila poisťovňu, mohla by žiadosť na ňu ísť až v januári, keď už by som bola poistená, čiže mesiac čakať na odpoveď, potom na MS, až potom stimulácia. Takže by sa to v podstate oddialilo, pretože ke´d meníš poisťovňu, tak do konca roka si ešte poistený v starej, až od nového roka prechádzaš do novej.
Ešte neviem, či som dobre vysvetlila tie protokoly. V niektorých centrách tak nazývajú vlastne rozpis liekov, čo kedy brať. To je protokol. Ale v Heliose to tak nikto nenazval, takže tam Ti /teda partnerke/ lekár povie, toto budeš užívať takto a hotovo. Čo mne teda maximálne vyhovuje, oni tomu rozumejú, takže spravím, čo mi povedia a nebudem vymýšľať.

j1111
26. sep 2009

tak to bude zaujimave na com sa dohodneme s doktorom pretoze ako pises prechod na novu poistovnu az zaciatkom roka co bude az o 3 mesiace no uvidime aj moje vysledky cize pripada do uvahy aj IUI avsak chceme sa uz pripravovat aj na alternativu IVF. Takze nic dobre nas asi necaka 30.9. 09. ☹

gubik
26. sep 2009

Áááále neboj, to bude v poho. Aký máte vlastne problém? Ty máš teratozoospermiu a partnerka je OK? Lebo ak áno, tak sa hneď nejde na IVF, najskôr plánovaný styk s hormonálnou stimuláciou, potom IUI, až ke´d to nevyjde, tak sa uvažuje o IVF. Netreba sa do toho podľa mňa veľmi hrnúť, predsa je to len pre ženu riadna pecka. Nie je to sranda, myslím, že IVF by sa mala brať ako fakt posledná možnosť- môj názor

j1111
26. sep 2009

manzelka je ok vo vsetkom aj ja mam to co si pisala ostatne je ok ale chodime od 2/09 do heliosu a uz nechceme cakat.

gubik
26. sep 2009

Aha, rozumiem. Podľa mňa je najdôležitejšie o tom všetkom moc nešpekulovať a striktne sa držať toho, čo povie Dr. On sám mi povedal, že čím viac o tom partneri premýšľajú a špekulujú, tým je to horšie. Nám Dr. včera dokonca povedal, že máme nádej aj na prirodzené otehotnenie, aj keď nízku. A to má partner len 0,5% spermií dobrého tvaru. Ja som nad tým špekiulovala, ale od IUI už to vôbec neriešim.

gubik
26. sep 2009

Pozri, pár mesiacov hore dole, to už nič neznamená, nie? Pekne sa na to pripravíte, budete papať vitamíny a potom pôjdete na IVF, ktoré sa podarí a bude 🙂 🙂 🙂

j1111
26. sep 2009

nic ine nam neostava riesit to zmenou poistovne asi nic neriesi resp. az tak moc to neporiesime.

cisielko
26. sep 2009

Gubik..dík za vysvetlenie...no boli sem na 1 návšeteve kde nám robili spr, utz a horm profil a keď sme potom priišli znova na utz a hor.profil tak nám povedali výsledky zo SPR a bolo to..hneď nám povedala, že stýmto len IVF...takže ja toho 07.1.0 iidem nato, nechcem nič odkladať ani čakať, výsledky sa mu od mája tak stršne zhoršili, že mám strach, že z toho jedného percenta už nebude nič, preto ideme rovno na IVF dokonca ešte spomenula ICSI, takže asi už aj vie čo snami 😉

gubik
27. sep 2009

Čísielko- tak super, som veľmi zvedavá, ako Vám to naplánuje 🙂 🙂 🙂
Ak ste už spr mali robený aj predtým a zhoršil sa, tak fakt nie je na čo čakať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre