Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

bibi24
19. okt 2009

Angie, no skvele 😉 uzasne....Je to aj pre nas strasne povzbudive, ked vidim, ze zazraky sa stavaju 🙂 Angie, neboj, urcite to dotiahnete do uspesneho konca...na nic ine ani nemysli 😉 A daj potom vediet, co Dr na to.

cisielko
19. okt 2009

Angie..no super..to je skvelá správa, úžasná, takže zázraky predsa existujú..akú ste to mali diagnózu, takú ako my?

Gubik..no tak to by ma riadne naštvalo..ja by som tiež čakal , že vyjadrenie a onu do teba driapu pár centov..ale veď to neponáhla, hlvne nech to schvália..no ja hneď ako príde vyjadrenie idem volať do Helisou a objednať sa..už nebudem čakať, chcem stým čo ajskôr začať..a čo vy, vy tiež nebudete odkladať, v januári idete nato, nie?

bubulka722
19. okt 2009

Angie, to je nádherné, gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
Dodávaš nám všetkým nádej, my máme veľmi podobné výsledky SPG, takže predsa aj s takýmto niečím je to možné. Stráááášne sa teším!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Držím palčeky, nech brušeno pekne rastie a o pár mesiacov je nás o jedného človiečika viac.

bakosko
19. okt 2009

angie jej 😀 😀 😀 dala si nam všetkym neveriacim nadej mam nočnu tak čitam,aj moj manžel ma tu istu diagnozu kaby som mala aj ja take štastie ja idem na 4 IVF ☹

jerryjanka
19. okt 2009

angie zo srdiečka blahoželám - je to pre nás všetky dalšia nádej 😵
my si ideme rano po vysledky 😅 bojim bojim - vstavame o 5 rano lebo na 7 musime byť už v Martine
no ale spať sa mi nejak neda 😒

bubulka722
20. okt 2009

Angie a manžel bral aj nejaké vitamíny? Môj berie Tribulus, l-karnitin, Omega 3 a Selezin ACE. Ja chodím k pani Kppáčovej a dúfam, že naše 1. IVF v januári bude úspešné. Vy ste sa chystali na 1. IVF?
Nádherne vám to vyšlo. Opatruj si vzácny pokladík! 😉

iva.4
20. okt 2009

Ahoj prosim vas muzete mi napsat jake mate zkusenosti z vitaminy pro muze - PROfertil - psali jste o nich na zacatku vasi diskuze a po dohledani na internetu jsem se docetla ze jsou kvalitni. Tak se chci zeptat zda jste je nekera koupila a jestli se to zlepsilo. Moc dekuji.

bibi24
20. okt 2009

Iva, moj manzel to zacal uzivat, ale este nevieme, ci sa to zlepsilo, lebo este uziva len mesiac....ak otehotniem aj prirodzene, tak asi zlepsilo 😀 ale zatial nic ☹

bubulka722
20. okt 2009

Podľa môjho názoru je to drahý šmejd. Pekné a veľké reklamy drahého a pritom bezcenného lieku. Netreba od toho moc čakať. Prečítala som veľmi veľa názorov tých ktorí ho brali a len u malého percenta sa SPG zlepšil. Pri Profertile som určite pesimista. Pozri si napr. Permen od Walmarku, to je v podstate to isté čo Profertil, len o dosť lacnejší, ale ani od tohoto nečajkaj zázraky. Sú to len vitamíny.

jerryjanka
20. okt 2009

tak len tolko u nas profertil ani kotvičník ani cem-m nepomohlo - všetky ukazovatele sa nam dokonca zhoršili 😅

koira
20. okt 2009

ahoj holky ja teda na obhakobu profertilu musim dodat ze nam teda pomoh...spg se nam 10 krat zlepsil...

evulka777
20. okt 2009

koira, ako dlho ho manžel užíval?

koira
20. okt 2009

manzel bral Profertil ai Cem m..no a obcas si loknul Lcarnitinu...ale jen tak ocas aby to neproslo 😀 ..ale fakt nam to pomohlo..bohuzel jsme o miminka prisli v 6 mesici a ted se zaciname snazit na novo..a uz jsem profertil objednala...

angie267
20. okt 2009

ahojte babulky, takze mam za sebou prvu navstevu dr, tehotnost potvrdil 🙂 🙂 🙂 🙂 dokonca som ho videla, bola to len taka malicka gulicka 🙂 🙂 velmi bol prekvapeny ze sa nam to podarilo a povedal vraj zazraky sa deju 🙂 🙂 🙂 🙂

bakosko presne ta ista diagnoza no blizsie to je na predchadzajucej strane tam pozri aj mnozstvo a pohyb mam to tam napiisane.....takze baby hlavu hore, aj nemozne je mozne 🙂 🙂 🙂 🙂

bubulka722
20. okt 2009

Angie, tak to je super, už máš aj tehotenskú knižku? To je tá najvzácnejšia knižka, aj ja by som takú chcelááá.
Aj ste brali nejaké vitamínky? Poraď ako sa dejú zázraky!!! 🙂
Drkaj sa a hladkaj pokladík!!!

koira
20. okt 2009

evulka dobral akorat to jedno baleni na 3 mesice... 😉

cisielko
20. okt 2009

Angie..no to je naozaj super..a veru, poraď čo ste brali aby sme sa aj mi inšpirovali 😀 😀 😀 😀 😀

Ivo..my mse brali Profertil a aj KOtvičník a môj názor znie, už nikdy viac, zbytočne vyhodené prachy!!!!!!!spr sa nám zhoršil tak, že už sme ani na IUI nemohli ísť a teraz nás čaká IVF...teraz berieme Macu a Androzin a uvidíme či nám toto pomohlo aspoň k zlepšeniu spr keď už k ničomu...

Koira..tak to je super, že vám profertil zabral..apsoň´ste nevyhodili peniaze len tak do luftu 😉

Jeryjanka..ako ste dopadlíííííííííííííííí??????

somov
21. okt 2009

Angie, je to super, veľmi ti držím palce, aj moj muž má tu diagnózu, čo všetko ste brali a ako dlho.

angie267
21. okt 2009

ahojte 🙂 bubulka, nie este nemam tu krasnu knizku az o dva tyzdne ked nam bude bit srdiecko. neboj coskoro ju budes mat aj ty, ved musi sa to nejako uz prelomit......

cisielko.somov: vitaminy sme brali len velmi kratko asi dva tyzdne Macu, Ecko, zinok, selen ale to nemohlo mat na to vplyv,

cisielko: drzim ti palceky aby sa vam Ivf podarilo, ja sa strasne bojim ze sa nieco stane a pridem o moju krasnu "fazulku"

gubik
21. okt 2009

Ahojte,
moj nazor na vitaminy je taky, ako povedal dr. v heliose: ak má niekto ich nedostatok, pomozu. Nedostatok tych spravnych vitaminov moze znizit kvalitub spermii. Preto je podla mna dobre ich tie 3 mesiace brat ako radia v heliose, ale potom, ak to so spg nepohne su to uz len vyhodene peniaze.

Cisielko- ja hned ako pride schvalenie, volam do Heliosu, pridem si po recept na lieky, objednam priatela na ten test a ako pride mrcha 29.12, zacinam pichat. nebudem na nic cakat, jasne. su to uz skoro 4t.. a oni furt nic neposlali. VY KEDY POjdete na ten test? uz ked budes stimulovat?
Angie- super, blahozela, ty nas maly zazrak 🙂

Bakosko- a aka je vasa diagnoza, ked uz 3xivf zlyhalo? kedy ides na 4ivf?

cisielko
21. okt 2009

Ahojte 🙂

Angie..no asi tomu naozaj vitamíny nepomohli keď to bral len 2t..mi berieme tiež Macu tak uvidíme..začíname už druhé baleniea tiež aj Androzin začíname druhé..ďakujem, ja budem veriť, že IVF bude úspešné 😀

Gubik..tak ty to už máš riadne premylsené....ja som nato ešte vôbec nemylsela, ja viem len to, že keď mi to schvália, vlám do Heliosu a ideme nato..a tem test..no neviem..ale ešte asi pred týma ko vyhodím prašule za lieky..veď čo ak sa stane zázrak a spermoše budú stačiť na IUI..snívam ale aj to treba 🙂

gubik
22. okt 2009

Cisielko- vidis, to ma ani nenapadlo, ze spg by sa mohol aj zlepsit 🙂 s tym teda vooobec nepocitam. Ale mas pravdu, 8000 za lieky je dost. Hmm, si mi dala chrobaka do hlavy. ale ja uz by som radsej IVF ako IUI. To IUI mi zobralo zbytocne dost sil, vies, nzmyselne cakanie a tak

koira
22. okt 2009

ahoj holky, nemate nahodou nektera zkusenost s domacim testem plodnosti pro muze, od firmy mirates..myslim..diky

bubulka722
22. okt 2009

S testom nenám žiadnu osobnú skúsenosť. Vôbec je to podla mňa zbytočné vyhadzovanie peňazí, lebo je to teda pekne drahé a výsledok sa v podstate nedá jednoznačne ohodnotiť. Lepšie dať tie prašule na riadny SPG dokimu. Ozik, neviete mi náhodou poradiť kde na západnom Slovensku robia počítačové vyhodnocovanie SPG???

zandanem
23. okt 2009

ahojky holky...
ale vždyt ty vitaminy zabiraji na každe tělo jinak.... člověk je individualni tvor!!! je přeci naprosto jasné že jeden lék nezabere všem.... je to jako třeba algifen... nekomu zabere a jiny potrebuje uplne neco jineho, protože mu ten algifen nezabere.... to stejné je i u tech vitaminu.... nám ten profertil pomohl.... ja opravdu taky otěhotněla po uživaní těchto vitaminu ale doplnili jsme je ještě gravitalem a naprostým klidem - dovolenou....
takže babulko ty a tvuj manža potrebujete uplně neco jineho.... musite to hold na sobě vyzkoušet jinou možnost nemate... ale zase za tu možnost že by jste přirozeně otěhotneli by to preci stalo.... takže opravdu nejaké vitaminy nejsou od věci.... už jsem vám psala že my měli jit na ISCI + pgd... a .. zázrak.... mám v bříšku mimi... a ty vitaminy jedl manža jen par tydnu !!!!
holky nezoufejte ale věřte... musite věřit....
a spermiogram i kdyby byl pocitačoví tak bude stejne kvalitni jako od skuseneho laboranta... my byli na spermiu na veterině.... a oni nam daly vysledky na trech listech....
hezky večer....

bakosko
23. okt 2009

na co je Androzen

koira
23. okt 2009

bakosko nema to byt Androzin? 😅

cisielko
23. okt 2009

Gubik..no ani ja stým veľmi nepočítam, že sa psr zlešpí ale čo ka..teraz skúšame tie nové kvapky tak uvidíme a podľa toho sa pôjde )dalej 😉 určite si to dajte spraviť pred tým ako zašneš s liekmi..čo ak..ja som sa dnes dozvedela nie dobrú sprvu..Ktak z inej témy chodí do Helisou ako ja, máme aj tú istú zdravotku a aj mse si rovnako posielali žiadosti na positovnu..tak ona tam dnes volala, chcela vedieť kedy ju už schváli tak jej povedali, že jej len pred 2 dňami prišla 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a tým, že pju tak neskoro dostlai tak vraj to bude trvať, lebo majú toho strašne veľa tak nemá ráatť stým, že sa to stihne v novembri..takže november padol a DECEMBER TIEž..SOM TAKá NAšTVANá 😠 😠 😠 😠 😠 😠 zase čakať ačakať..ja som tam tiež volala ale mne to už niekto nebral tak idem volať v pondelok ☹

BKOSKO..aNDROZIN Sú KVAPKY..A TEN LINK JE NANE...neviem ako zaberie nám ale čo mi ho odporučila povedala, že im spr zlepšil o 80% 😉 ale každý je iný takže nám možno nepomôže vôbec 😉

Koira, Babulka..toto teda neviem 😕

cisielko
27. okt 2009

žienky mám to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 volala som do poistovne, práve mi to teta shcválila 😝 😀 😀 😀 😀 😀 sľúbila mi, že urobí všetko preto aby to prišlo čo najskôr do Helíku....takže 04.11.2009 začínam s koordinátorkou a ide sa nato..stane sa somňa pichačkááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre