Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kveta
16. jún 2010

@lucifuk321 Nestalo sa mi to, ale viem, že sa to môže stať v prípade genetickej poruchy spermie alebo vajíčka, prípadne v prípade, ak sa urobí OPU v nesprávnom čase a vajíčka sú ešte nedozreté alebo prezreté alebo nebol dodržaný postup pri IVF a teda vajíčka alebo embrie sa zlou starostlivosťou dostali do neoplodniteľného štádia... a verím, že tých príčin je viac. Každopádne, čo by som urobila: Nevzdávala by som to... Nabudúce by som nechala časť vajíčok oplodniť od darcu, aby sa zistilo, či vajíčka s cudzou spermiou rastú dobre... no a predtým by som vo dvojici navštívila genetiku.

Iná situácia by bola, ak by ste nemali ani jednu spermiu schopná priameho pohybu, teda s dobrým pohybom... V takom prípade, ak by sa Vám nepodarilo zlepšiť spermiogram, tak by som to tak ružovo nevidela.. Vtip je v tom, že za delenie embria zodpovedá tá istá časť spermie ako za pohyb, takže ak je tá časť spermie priveľmi poškodená, embriá sa nevyvíjajú alebo sa vyvíjajú príliš pomaly...

Jeden takýto neúspešný pokus nič nehovorí...

Veľa šťastia.

siouxie
16. jún 2010

lucifuk, kveta má pravdu.
jeden pokus ešte nič presné nepovie, príčin môže byť veľa. Nám sa stalo to isté, s tým, že genetiku sme už mali absolvovanú a je v poriadku. Čo sa týka samotnej genetiky - nie je dôležitá iba celková genetika páru, ale poškodená môže byť "iba" genetická informácia v spermii, napríklad.
Dokonca spg pri OPU bol lepší ako kedykoľvek predtým a predsa sa vajíčka neoplodnili. Je pravda, že je ich bolo aj málo, iba dve.
Určite treba vyskúšať znova.
Ešte mi napadlo, nedávno som tu kdesi čítala o Brnenskej UNICE. Ak sa nemýlim, robia tam veľmi podrobné analýzy spermiogramov...

lucifuk321
16. jún 2010

kveta, siouxie - Dik za prispevky. My sme na genetiku sli az teraz a o mesiac uvidime vysledok. Na ivf sme boli v brne, tak predpokladame, ze urobili vsetko ako sa ma. Najlepsie asi bude pockat na vysledok z genetiky, ze?

A ake vysetrenia na genetike ste absolvovali?

siouxie - vy ste mali rovnaky pripad? a co bolo na pricine?

vdaka 🙂

vendulak
16. jún 2010

Ahojte chtěla bych se zeptat a poprosit...holky nebere některý váš chlap cem-m zdraví muže? Nemohli by jste mi prosím napsat kolik tam je mg selenu, zinku a vitamínu E? 😉 Nemůžu to nikde na netu najít ☹

vendulak
16. jún 2010

Jéééé Eli! Moc ti děkuju za dkaz!!! 😉 A vidíš to u nás na léárna.cz o tom nemají nic, ani v žádných jiných internetových lékárnách jsem to nenašla 😒

siouxie
16. jún 2010

lucifuk, áno, a mali sme aj ICSI. príčinu neviem. je tam veľa možností, ako písala kveta.
veľmi pravdepodobne to súvisí s genetikou spermií, práve preto ma zaujala informácia o Unice v Brne.
ale čaká nás ďalší pokus, tak uvidíme, ako to dopadne tentokrát.

kkamca
16. jún 2010

ahoj holky..

Potřebuji radu něco ,co úspěšně zvýší počet spermií a pohyblivost.
Berem ace selezin,samotné ečko,a ještě profertil.Výsledky se nezlepšují.
Co ještě by jsme mohli vyzkoušet?
Díky moc.. 😒

draczech
16. jún 2010

Ahoj, nemáte některá zkušenost s tím, že muž nemá dost silný výstřik, jinak není problém se spermíkama, akorát to není výstřik, spíš takový ukápnutí 😒 Nevíte jak by se to dalo zlepšit?? Díky moc za radu!

wrtulka
16. jún 2010

Ahojky
pokud máte tenhle problém a jinak spermijky jsou ok tak zkuste urologa jeslti nemá v nepořádku něco..
ale řešení..obejití problému - IUI 😉

wrtulka
16. jún 2010

@kkamca možná má manža problém s hormony nebo nějaký imunologický probém.
Zkoušeli jste urologa, androloga? Jeslti ne doporučju. Taky to může být psychické manžel taky na žádnou léčbu nereagoval a pak se mu to zázračně zlepšilo když změnil práci a byl ok.

elly111
16. jún 2010

vendulak nemáš za čo, ja som len náhodou v prehľade tém videla tvoju otázku, pa

kkamca
16. jún 2010

wrtulka:ne zatím ne..
Nevím jestli tady u nás na okrese vůbec nějaký je..
Bylo nám doporučeno ivf+icsi --máme oligoasteno a dovětek:spíš již azoospermio.

četla sem ohlasy na dr kočí,ale toho my si nemůžem dovolit.

kkamca
16. jún 2010

Dá se to tedy ještě nějak podpořit léky či vitamíny?

siouxie
16. jún 2010

kkamča, ak má muž trocha vyššiu váhu (viac ako nejakých 80, 85 kíl), profertil veľmi nemá zmysel.
je potrebné zvýšiť dávkovanie, najlepšie jednotlivých vitamínov (E, C, A), minerálov a stop. prvkov (selén, chróm, zinok), aminokyselín (l-karnitín, l-arginín) + pridať prípadne kotvičník, macu...
Veľa je tu o tom v tejto téme okolo strán 80. Pozeraj príspevky od Stingraya.

Bolo by veľmi vhodné spraviť manželovi hormonálny profil a andrologické vyšetrenie (a následne napr. mailom konzultovať s dr. Kočím).

kkamca
16. jún 2010

siouxie:no má asi 96 kg až 100 na 186 cm.
profertil bereme chvíly a já osobně si myslím,že je zbytečně předražený.Takže bych chtěla zkusit něco na bázi ..jako je profertil.
macu i kotvičník jsme měli. jinak berem ečko,profertil a ace selezin.

a k dr Kočí jsem se vyjadřovala..tam si vše člověk musí hradit sám a to jde mimo nás.Já budu ráda když dáme do kupy na ivf+isci..

siouxie
16. jún 2010

kkamča, ja som písala iba o konzultácii mailom s dr. Kočím. Ja som s ním konzultovala rovnako, poslala som mu všetky výsledky a bol taký láskavý a ochotný, že mi odpovedal obratom a poradil. Bezplatne.
Ale neváhala by som k nemu vycestovať, ak by to malo mať nejaký efekt.
Tak nadváhu nemá veľkú, ale naozaj si skús pozrieť tie strany ako som ti písala, aby si nepaltila zbytočne za niečo, čo nie je až také efektívne, ako by mohlo.
nehovoriac o tom, že bez podrobnejšieho andrologického vyšetrenia to veľmi nemá zmysel. Bolo by dobré hľadať príčinu...

wrtulka
16. jún 2010

kkamco u doktora Kočího jsme byli a můžu jen a jen doporučit! A s těmi cenami? To u něj není tak hrozné my za všechno zaplatili 3 tis - udělali manžovi hormonální profil, kultivaci ze spermatu, a kompletní vyšetření včetně UTZ- tím se dá zjistit variotéka. Doktor mu dal nějaké léky..a tím to zhaslo pak už jsme tam nebyli.. jen jsme si došli/chodili na kontrolní spermio..

kkamca
16. jún 2010

Tak jsem to pročetla..a teda nevím no..to aby bral snad upllně všecko..

wrtulka:nedělají to i v car? tam taky bývá androlog ne? já nevím jsme teprve na počátku..všeho a tak marně bloudím a tápu.Nejradši bych začla hned brát nějaké vitamíny a pak tedy ivf+icsi..
prostě něco na množství ,které je fakt minimální a na pohyblivost..

lucifuk321
16. jún 2010

@siouxie a vy kde chodite na ivf? do toho brna? a robite si nejake vysetrenia, preco sa neoplodnuje vajicko?

siouxie
16. jún 2010

nie, boli sme na iba na jednom, tom nepodarenom - v Bratislave.
Brno by som vyskúšala, asi najskôr Reprofit, uvidíme, či bude príležitosť.
Tá Unica ma zaujala nie kvôli celému ivf, ale preto, že som čítala pozitívne referencie na ich odborníka na spermiogramy - zatiaľ sme ale nič nepodnikli.
Jeden pokus je málo, ak by sa to zopakovalo, asi by som skúsila hľadať ďalšie možnosti nájdenia príčin neoplodnenia. Uvidíme, ako dopadneme na druhom ivf.

wrtulka
17. jún 2010

kkamca jukni ke mě do alba máme tohle všechno za sebou.
V centru někdy androlog je ale jak v kterém. Většinou se to ale v Centrech vůbec nesnaží léčit. Jen obejít - pomocí IVF+ICSI

kkamca
17. jún 2010

wrtulka:teda vy už toho máte hodně za sebou..
koukala sem že máš v albu ten tribullus ,já že uvažuju o koupi..bo to naše množství 0, 02 mil \ ml... je strašné a nevím jestli by se to dalo něčím nabudit aby se produkovalo víc spermijek. 😒

wrtulka
19. jún 2010

kkamca určitě to zkuste ale doporučuju fakt toho doktora Kočího vím že manžovi taky něco dával.. myslím Agupirin nebo tak nějak a je tady na koníkovi holčina co k němu taky chodili první IVF nevyšlo protože tam nebyly teď nevím buď žádný spermie nebo žádný živý...a pak podstoupili tuhle léčbu a fakt se jim to zlepšilo tak že měli i nějaký zmražený a oni nemrazí každou kvalitu každopádně teď mají dvojčátka.. 😵

majuna
21. jún 2010

Ahoj Wrtulko,
aj ja som napisala dr.kočimu,dohodli sme sa na vyšetreni unho.Mysliš,že to mame naozaj skusit?Prosim ta,na to kontrolne spermio ste tiež tam chodily a platili aj to,alebo už nie?za prve vyšetrenie ste zaplatili trojku?

andika10
2. júl 2010

mimáme takýto problém pronblém s manželom. ja som išla pre výsledky spermio... a tam nam povedali že sa nenašli žiadne spermie a do úvahy prichádza len adoptovanie alebo darcovské spermie, potom sme boli u urologa endokrinologa na genetických vyšetreniach, a tam mu zistili že má o jeden chromozom viac, čiže to spôsobuje uplnú neplodnosť, teraz už máme pomali ročné dvojíčky, z darcovských spermií, ale mi ich berieme ako naše spoločné. U nas sa tá téma zavrela .

baronek
5. júl 2010

Ahoj holky, minulý měsíc jsme se s manželem dozvěděli, že nemáme žádné spermie. Už jsme byli na konzultaci v Artu ČB a jsme poslaný na genetiku.Nevíte, jak to probíhá? Jinak nám všem přeju hodně štěstí 🙂

majuna
5. júl 2010

Ahoj holky,
prosim vas nepočuli ste už niektore o vitamine TRIBULUS+ARGININ SE ZINKEM?Ja som to našla v časopise a docela ma to zaujalo.vyraba to natur vita.

kkamca
5. júl 2010

majuno a to má být jako jeden přípravek dohromady??????? 😕

luga
6. júl 2010

majuna http://www.naturvita.cz/cz/tribulus-arginin_cz.php
ale podla mna velmi nizka koncentracia latok na to, aby to pomohlo (?)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre