Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

vodni
1. júl 2011

@lucka_220809 Lucko, viz výše - nám selezin skoro nic nezabral, jsou to moc nízké dávky. Stejně tak profertil. Proto jsme po konzultacích nasadili to, co je v předchozím příspěvku a rozdíl byl znát (koneckonců, výsledek mi svítí v profilu 😉 ) Na začátku (asi 3/4 roku opakované spg, stále plus mínus stejné) jsme se pohybovali v hodnotách: morfologie jen 0,5% dobrá, koncentrace 2,4mil, pohyb=0% rychlý, 15% pomalý. Dle doktorů nelze zlepšit, po té "kůře" byly ale hodnoty: morfologie 5%, koncentrace 11,4mil, pohyb 57% pomalý. Sice bylo stále nutné IVF+ICSI (také kvůli mým problémům), ale šance při tak zlých výsledcích bylo pro nás i procento důležité 😉

lucka_220809
1. júl 2011

@vodni dakujem krasne.. uz z toho mnohe uziva manzel.. este mozno ten koenzym doplnim 🙂 Dnes bol manzel u androloga, tak mu tie vysledky vysli nie uplne zle... ale ani dobre.. proste viem len to, ze ma 5ml ejakulatu, 50 mil. spermii, z toho 70% zivich, ale niektore mu len tak kmitaju (tak je ich takych asi dost)..tak poslal vzorku na kultivaciu a bude sa dalej zistovat... no snad sa tam nejaky sikovny plavec najde co sa nevzda na ceste za vajkom, uz len v to dufam...

timmka
2. júl 2011

ahojte baby, mozte mi poradit, velmi sa do toho nevyznam, mame sancu prirodzenou cestou?
mam len skratky
ME:1,8 mil, MS: 131mil., Mot.a- 22%, b-28%, c-19%, Pat: 80%, PMN 1,2mil/ml, pH 7,9 pocet.aglut
zaver: teratozoospermia, leukospermia, ureoplazma a mycoplazma paru, uz sme dobrali aj antibiotika, sme vylieceny a vysledky su negativne , kontrolny spermiogram o 2 mesiace, dakujem velmi pekne, mohla to sposobit ta ureoplazma?

evicka293
3. júl 2011

timmka ak by som ti mohla poradit tak skus si kupit sypany caj sila zensenu,u zien na dobru sliznicu a vajicka u muzov na zlepsenie spg a je aj na imunitu,bekomplex forte na pohyb+morfo,ACC long sumive tabletky,ako dlho sa snazite?ty si ok?

timmka
3. júl 2011

@evicka293 ahoj, no manzelovi som uz kupiala profertil, tak uvidime ci zaberie, ja mam problem s ovulkou, aspon dr a v car mi to potvrdili, ale je to cudne, lebo podla grafu normalne ovulujem, tak tomu nechapem, brala som clostil, ale nepodarilo sa pripisujem to ureoplazme, teraz sme uz vylieceny, tak opat zacinam s clostilom , dufam ze sa konecne podari, len musi prist mrcha, zatial moj graf vyzera nadejne, tak uvidime 😉 , ale brusko boli uz 3 den 😠

evicka293
3. júl 2011

timmka tak drzim palce aby sa podarilo,profertil je slaby,ale mozno zaberie,a ako som ti pisala na ovulku caj sila zensenu ten vyborne zabera,poznam kocky,ktore si ho tiez kupili cca 2,5€ vydrzi tak 3 mesiace a otehu,je na kvaitne vajicka a sliznicu,ta musi mat tiez urcitu hrubku aby sa enbryo uhniezdilo 😉

fatimagozner
9. júl 2011

ahojte tie tablety PROFERTIL môže užívať aj napriek tomu že mu nenašli žiadne spermie?

mima263
9. júl 2011

@fatimagozner a čo tak niečo účinnejšie? Toto odporúčajú v jednom slovenskom CAR:
Vitamíny centrum 70 dní, Carnitargin 1 ampulka ráno 30 dní, tribulus 2 - 3 tbl. denne 21 dní a 7 dní pauza

fatimagozner
9. júl 2011

@mima263 vieš on má už 18 ročnu dceru a nechapem prečo prave teraz nemá spermie ked vtedy mal. nevieš s čoho to je?zdravo sa stravuje nepije nefajčí nemá žiadne stresy,

fiallinka
9. júl 2011

@fatimagozner jenže to sice může být "vnějšími vlivy", ale taky mohl prodělat nějakou infekci, o které ani nevěděl, apod... prostě na to teď ani nepřijdeš..

crca
10. júl 2011

@fatimagozner sice manžel nemá děti z minulosti,ale přesně jak píše @fiallinka-manžel taky nekouří,občas si dá pivko,ale nic velkého a častého a taky měl hodně špatné spermio-důvod-musel prodělat nějaký zánět,akorád vůbec neví kdy 😅

fatimagozner
10. júl 2011

môže to byť aj s toho že sme mali obidvaja niekolkrát zápal a liečili sme ho až na poslednu chvílu?a da sa to zistiť u lekára prečo je to tak?

fiallinka
10. júl 2011

@fatimagozner já ti nevím, ale nějaké další vyšetření se udělat dají, to je jisté 🙂, na přesnou příčinu se ale přijde málokdy... taky jde udělat genetické vyšetření, občas může být problém v tom (když má dceru, tak je to nepravděpodobné, ale zase ono fkat nikdy nevíš, jestli je dcera jeho...)... a taky se spermiogram může hrozně rychle měnit, takže je dobré ho po pár měsících opakovat...

fatimagozner
10. júl 2011

dcera je určite jeho na 100%!

dicinka1
11. júl 2011

ahojte..predavam profertil 23 kusov a ešte mam niekde 4 tablety..za 7 eur..kto by chcel..napíšte do ip..dakujem

blackrose
13. júl 2011

ja tiez mozem odporucat skupinku vitaminov podla @vodni 🙂 v januari som ich nasadila manzelovi (pol roka pred tym bral 3 mesiace zinok, selen, e-vit, c-vit (nizsiu davku) a Q10 a vysledky boli takmer rovnake ako ked nebral nic) a o dva mesiace som zistila, ze som tehu, nevravim, ze len vdaka tym vitaminom (lebo je to velmi kratka doba, bolo to v podstate len 1,5 mesiaca po tu osudnu ovulaciu) ale verim, ze aj tie velmi pomohli.
Nas spg sa pohyboval v tychto cislach: 7-10 mil./ml, 80% patologia, 40-50% pohyblive, pohyblivost do stran alebo pomaly vpred. Mali sme diagnozu oligoastenoteratozoospermia... po 2 rokoch a 2 mesiacoch sa nam zadarilo 🙂
Mimochodom ak mate dobreho dr., tak odporucam kazdy mesiac folikulometriu a nacasovanie styku. My sme takto casovali 4 mesiace.

michalslisko
16. júl 2011

môj manžel užyval profertil a uspešne, bola som tehotna a spermiogram mal zly. Neverily sme bol to zazrak. źiaľ som potratila nevedela som či sa mam smiať alebo plakať. Snažime sa už 12 rokov čo som už ani neverila že budem tehotna, zase mam nadej a skušame to zase .Tri krat sme už boli na isci a nič nepodarilo sa nam to. Dopočuli sme sa o profertile tak to manžel skusil a otehotnela som aj prirodzenov cestov boli sme taky štastny len nie na dlho ale nadej už mam že môžem otehotnieť

dahra
16. júl 2011

@michalslisko - mate teratozoospermie = tvarovo zle? Otehotnela si prirodzene po IVF?

michalslisko
16. júl 2011

ano tri krak sme boli a nič potom manžel užival profertil a podarilo sa bola som v druhom mesiaci ale som potratila

michalslisko
16. júl 2011

@michalslisko
@dahra ano tri krat sme boli na umelom oplodneny a nepodarilo sa, manžel potom užival profertil a podarilo sa. A no manžel ma tvarovo zle spermie bol to zazrak

viva13
11. aug 2011

Ahoj, prosím viete mi niekto napísať postup ked sú darované spermie a kolko nás to víde cca, plánujeme ísť do Gyn-Fivu, dakujem

nemko
11. aug 2011

@viva13 najmenej sa doplaca v Iscare

viva13
11. aug 2011

@nemko
práveže som dostala tip na gyn-fiv 🙂

nemko
11. aug 2011

@viva13 no ja som si to pred par mesiacmi overovala a vsade to bolo podstatne viac ako v Iscare, ale je to na Tebe 😉

viva13
11. aug 2011

@nemko nemko a vy ste mali tiež darované spermie? či v čom je to lacnejšie?

nemko
12. aug 2011

@viva13 poslem Ti IP

soncamar
12. aug 2011

A kolik to holky na Slovensku stoji?Aby to nevyslo levneji v CR

zibi
20. aug 2011

ahojte dievcata..mozem sa k vam pridat..? aj my mame zly spermiogram a nizky pocet spermii na ml... manzel bol na spermiograme asi pred troma mesiacmi a po vitaminovej kure sme boli tento tyzdne..nieco sa zvysilo..ale pocet spermii na ml klesol... tak nam odporucili IFV.... 😒 tak aj ja sa pridavam s vami do boja.. 😉

zibi
20. aug 2011

este sa chcem dievcata spytat..ake vysetrenia vasi muzi podstupili okrem spermiogramu? pretoze my sme boli len v centre kde nam odpourcili IFV ..a som trochu sklamana..pretoze ziadne vysetrenia pre manzla..len napsiali diagnozu a to je vsetko..a neposlali ho na ziadne vysetrenie..ani k urologovi, andrologovi .... proste nikde..tak som trochu sklamana ..lebo neriesia to ze preco je taky a taky problem... kazdemu asi ide len o to aby zarobil.. tak sa chcem spytat ci boli na vysetreniach pripadne u imunologa, endokrinologa....atd.. protoze si myslim ze to ze sa tvori malo spermii musi mat nejaku pricinu nie? tak preco to nevysetrit... dakujem za odpovede

ema263
20. aug 2011

@zibi ahoj 🙂 Tak my sme pacientami u androloga Mudr. Hrivnaka (KE). Okrem spg nam sam navrhol a nasledne aj spravil manzelovi hormonalny profil a vyter z uretry (mocovej rury)- sakramentsky neprijemne, no bol statocny 😉 Ako za vsetko platis, (tak 15 eur nechavame vzdy ked konzultujeme vysledky a tak raz za 2-3 mesiace), no aspon vieme, ze nema ziadne chlamydie, ureaplazmy, infekcie, ako su na tom hormony a tak. Bol este na genetike spolu so mnou a to je vsetko. Ine vysetrenia unho nam nenavrhol, neviem, ci je este nieco potrebne ohladom spermii. Ak ano, dajte radu 🙂
A ake mate vysledky spg??? A ake vitaminy si mu davala??? Skor morfologiu je tazko upravit ale pocet sa da, aspon co ja viem... Hm 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre