Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

moniinom
13. nov 2011

@crca to ano, ale můj manžel už má doporučení od lékaře kvůli prodělání nemoci, ale když se chtěl objednat na ten spermiogram, tak mu řekli, že ho objednají nejdříve za čtyři měsíce a to mi vážně přijde moc. Tak se chci zeptat jestli je to tak normální nebo máme volat jinam.

gabinka41
14. nov 2011

@nelynka ani nevieš,ako na teba myslím....že sa vám to podarilo prirodzene aj napriek zlej patologii......tolko nádeje si nám dala.....juuuuuj 😀 😀 😀

gabinka41
14. nov 2011

ahojte kočky. Tak môjho mm dnes čaká kontrola u kožnej....zrejme mu dá dalšie atb,kedže tie fľaky nezmizli....a potom ešte tie výtery ho čakajú......No som taká zvedavá,aké budú výsledky........Ale na kontrolu u Hrivňáka to vidím až po novom roku....... ☹ ☹

gabinka41
14. nov 2011

Už ste sa stretli s týmto olejom? Vraj je dobrý http://www.glandulamystery.sk/stanovisko-odbornika

gabinka41
14. nov 2011

tááák, a v utorok ide mm na výter ..... to bude týždeň plný nervozity ☹ Ale aspoň už atb nemusí brať-jupííííí

wifina
14. nov 2011

@moniinom to je normálne, kontrlný spermiogram sa robí vždy až po troch mesiacoch, lebo toľko trvá dozrievanie spermií. My sme tiež toľko čakali a teraz čakáme ďalšie tri. Skôr to nemá zmysel. 🙂

moniinom
14. nov 2011

@wifina ale on není kontrolní, ten je jeho první...

crca
14. nov 2011

@moniinom aha tak to nevím,ale asi toho mají hodně 😅 ale taky mě to příjde dlouhá doba-neřeknu měsíc....,ale 4? 😲

pempusik
14. nov 2011

@moniinom zalezi od lekara. Mys me mali termin hned o dva tyzdne, ale za kaznu navstevu platime, kedze je to sukromna ambulancia. Skuste ineho uroandrologa.

pempusik
14. nov 2011

@gabinka41 takze uz ste po kontrole u koznej? To je fajn, ze uz ziadne atb. A neboj, tie vytery zvladne, aj mm vravel,z e to vobec nebolo hrozne. To idete do Sace? Len pre info, aj ked ste objednani na urcitu hodinu, aj tak vas nemusi vziat sertricka hned, lebo podla nej "pan doktor si vas objedna, on si vas aj zavola". Drzim palce. My ideme na kontrolu buduci tyzden, uz sa neviem docka, dufam,z e vsetko bude ok 🙂

gabinka41
14. nov 2011

@pempusik no my ideme na výtery ku kožnej...Hrivňák nám povedal,že kludne to môže urobiť aj ona....aby sme nemuseli tak daleko cestovať 🙂 a potom s výsledkami za ním.....A ešte nás čaká aj genetika...

gabinka41
14. nov 2011

@pempusik Hrivňák nám dal správu, aké konkrétne vyšetrenia treba a kožná už to urobí 😉

pempusik
14. nov 2011

@gabinka41 aha, tak to je fajn, ma pravdu, aspon nemusite cestovat. A vies mi povedat, na co vsetko maju urobit testy? A na tu genetiku si sa rozhodla, kam pojdete?

nelynka
14. nov 2011

@gabinka41 mojka,este nic nie je vyhrate..v piatok kontrolny usg ci tam vobec aspon zltkovy vak bude. So srdieckom neratam ked bol vraj drobec mensi o 8dni :(

gabinka41
14. nov 2011

@pempusik testy hlavne na chlamýdie, mykoplazmy a tak....asi všetko,čo môže spôsobiť zápal....mm sa raz-cca 2 mesiace dozadu sťažoval,že ho trošku páli pri močení a dosť ho boleli kríže....takže mal isto zápal nejaký. Ale kríže ho často bolia, má trošku problém s platničkou, tak tomu nevenoval pozornosť a prechodil to....až sa celý vysypal....celé telo mal pokryté červenými fľakmi....
na genetiku ete nevieme kam.....už som pozerala na nete...ale asi nikede tu v okolí....

gabinka41
14. nov 2011

@nelynka neboooj, všetko bude dobre 😉 .A ako vieš,že bol o 8 dní menší?

nelynka
14. nov 2011

@gabinka41 podla UZV..tak povedal gyndos..
ze ocakavny 6tt ale podla uzv ma len 4tt, len gestacny vak bez zltkoveho vaku a akcie..
tak v piatok idem na kontrolu ci sa to trosku pohlo..tak hadam uz zleho stacilo 😀

wifina
14. nov 2011

@moniinom aha, tak to je fakt veľmi dlho...to robia hneď myslím...

gabinka41
15. nov 2011

@nelynka určite sa to pohlo a narástlo 😉 ....onedlho budeš mať krásne uľaté bruško a budeš cítiť, ako sa drobček vrtí....neboooooj..... 😉 A ty sa ako cítiš?

nelynka
15. nov 2011

@gabinka41 no ja sa prave nijak necitim..nic mi nie je..ako citim kusok ze mi je zle ale to nic nove pod slnkom to ja mam furt,aj ked som tehotna nebola.. Tak uvidime,dneska uz je utorok,zajtra streda..ach

gabinka41
15. nov 2011

@nelynka jááááj, tak ostáva len čakať do piatku....ale nestresuj sa a mysli pozitívne hlavne 😉 ......drobček tam isto je 😉 Nie každá žena má nevoľnosti....Ja ked som čakala syna, tak do tretieho mesiaca nebolo nič vidno...a potom ako keby som loptu zhltla 😀 😀 😀 malý mal 4,10kg 😀

nelynka
15. nov 2011

@gabinka41 no boha, to si ho ako porodila?

gabinka41
15. nov 2011

@nelynka prirodzene a bez epidurálky.... 😀 do nemocnice som šla o 16-tej a na svete bol o 20:05 😀 Ale u nás je to normálne, aj moja mama nás porodila veľké a sestrine bábätká mali 3,95 a 4,20 😀 ....Pritom obidve sme chudé 😀 Ale základ je,že detičky sú zdravučké 😉

nelynka
15. nov 2011

@gabinka41 fiiiiiha, tak to klobuk dole.. a ako si vedela ze uz je cast ist do nemocky?
ja tiez by som najradsej tak prisla ze pojdem rovno rodit..bo pobyt v nemocnici bude pre mna utrpenim..
nicoho sa tak nedesim ako toho, ako tam prezijem 4dni 😖

gabinka41
16. nov 2011

@nelynka mala som presne týždeň pred pôrodom a už celý deň som cítila také zvláštne pobolievanie v podbrušku - akokeby mala ms prísť...ráno som bola u doktora na klasickú prehliadku a na pásy, spomenula som mu to pobolievanie...tak mi pichol ešte injekciu-vyvolávačku a povedal,že do večera budem naspäť 🙂 aj sa tak stalo........Ale je to oveľa lepšie takto ako preťahovať termín....moja sestra preťahovala týždeň a už ani nevládala....najhorší je ten posledný mesiac .....🙂

nelynka
16. nov 2011

@gabinka41 no to si viem predstavit..
to si mala super doktora ze ta nenechal sa trapit..
uvidime kam sa dopracujeme my..
ja stale uvazujem do ktorej porodnice pojdem..lebo ani jedna mi nevyhovuje na 100% 😢

gabinka41
16. nov 2011

@nelynka tak my máme len jednu...a doki bol super.Ale teraz je už súkromný a ku pôrodom nechodí... ☹

nelynka
16. nov 2011

@gabinka41 skoda takeho..ani ked si ho zaplatis nepride, ci to sa tak neda?

gabinka41
16. nov 2011

@nelynka myslím, že nie....ale u nás sú dobrí lekári, ktorých si viem zavolať ku pôrodu.....človek musí mať známosti v dnešnej dobe.Len dúfam,že to, kto mi príde ku ôrodu, budem riešiť už budúci rok 😉

nelynka
16. nov 2011

@gabinka41 no tak tu ja prave neviem..urcite chcem rodit v KE..len..
znamosti mame len v starej nemocnici a tam je to cisty humus co som kedysi videla..tak ja proste neviem..
normalne si obeham porodnice a rozhodnem sa tak..
chcem to vidiet nazivo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre