Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

nelynka
9. dec 2011

@kacicqa no mne toto bolo takto vysvetlene..najlepsie bude pockat do januara a potom sa informovat sa prislusnej socialke..
lebo ak by to tak bolo a oni to to takto uznali, tak to je potom jedna vyhra a ja by som sa nemusela hnat na umele aby som aspon mala pocit ze som to skusila..

kacicqa
9. dec 2011

@nelynka Ja neviem kto bola ta zenska zo socialky co mi to odobrila, ci nie nejaka upratovacka..;o)

nelynka
9. dec 2011

@kacicqa a to si si dneska volala na socialku alebo ako?

kacicqa
9. dec 2011

hej, najprv blava, potom ma odporucili na pobocku..tam som s apytala nejakej tetusky, ta nevedela, iba si zapisala co som xcela a potom mi nejaka zenska odpisala mailom.

gabinka41
12. dec 2011

😠 No tak my sme dnes začali s ,,antibiotikovou kúrou" a hned po prvej tablete nám bolo ťažko.....bléééééééé

pempusik
12. dec 2011

@gabinka41 och :(. a bolo to take hrozne, ci pokracujete v liecbe? tuto plati doslova, ze to nie je med lizat. nastastie mm to zvlada celkom dobre, berie popri tom aj probiotika, takze je to v pohode.

gabinka41
12. dec 2011

@pempusik pokračujeme, kedže sa chceme preliečiť......tiež som dnes bola kúpiť probiotiká a budeme ich s antibiotikami užívať aj my......mm má atb brať 20 dní a ja 10....takže je to dosť dlho.Odprúčili mi brať probiotiká aj po dobratí atb. Ale tie atb sú ťažké na žalúdok... ☹ ☹ ☹ A aké probiotiká bral tvoj mm. Mne odporúčili v Dr.Max tie ich.....

pempusik
12. dec 2011

@gabinka41 pockaj, idem mrknut .... presne tieto:
http://www.mojalekaren.sk/biopron-9-30cps/

kacicqa
12. dec 2011

@gabinka41 My sme mali tiez tie od Dr. Maxx. Taq dufam, ze budesh mat opacne stavy ako ja..po prvej my nebolo zle..ale po kazdej dalsej uz hej...;o) Taq nech to mash presne opacne;o)

svoba
12. dec 2011

chci se zeptat. pomohl někomu MUDr.Kočí? manžel k němu chodí už dva roky a žádný velký změny nepozorujeme ☹

gabinka41
13. dec 2011

@kacicqa mne bolo včera celý deň tak blbo na žalúdku a stále mám taký divný pocit - ako na zvracanie.......fakt dúfam i ja,že to prejde....Tie probiotiká si brala aj po dobratí atb? Lebo mne to odprúčala v lekárni..........

gabinka41
13. dec 2011

@pempusik tak ja len dúfam,že budú mať rovnaký účinok 😵

gabinka41
13. dec 2011

@pempusik akurát som pozerala na zloženie.....tak tie moje majú len dve probiotické kultúry a každá tabl.ich má po 2mld.Tak ja teraz neviem...hádam sú dobré 😒

pempusik
13. dec 2011

@gabinka41 urcite su dobre, ked ti ich dali v lekarni. Ja som tie nase ani neskumala. lekarnik nam ich dal, tak sme si ich vzali. Mm si dava pocas dna aj mliecko, tak si myslim,ze ked si date pomedzi to aj nejake mliecne vyrobky, tak to bude ok. 🙂

gabinka41
13. dec 2011

@pempusik my mliečko práveže nemôžeme na tieto atb.....aj kávu s mliekom sme vysadili...vraj mlieko znížuje účinok týchto liekov o 20%...a ja tak lúbim jogurtiky... ☹

pempusik
13. dec 2011

@gabinka41 jj, ani na tieto lieky sa nemoze mlieko, ale aj v letaku pise a aj doki vravel, ze 2 hodiny pred a 4 hodiny po sa moze mliecko. a aj v lekarni nam tak vraveli. Take mm berie lieky o 6:30 rano a vecer a pocas dna si da to probiotikum a aj mliecko 🙂

gabinka41
13. dec 2011

@pempusik jáááj 🙂 my berieme o 7:00 atb a cez obed probiotikum....takže kludne si môžem dať mliečny výrobok v priebehu dňa..... 🙂
Ja ked si predstavím, že ma čaká ešte 8 dní s atb a mm 18 dní s atb....hroooooooza a des.....už nech je to za nami

kacicqa
13. dec 2011

@gabinka41 My sme ich nebrali cely cas, ale u nas to bolo 21 dni prve atb+ dalsich 21 dalsie atb... on bral skor od zaciatku, ku koncu uz mal toho plne zuby a ja skor naopak..

gabinka41
13. dec 2011

@kacicqa tak my sme mali brať najprv len 10 dní obaja.Volali sme Hrivňákovi a ten vravel,že mm nech berie tých 20 dní a po dobratí atb mesiac počkať na kontrolný výter a o 3 mesiace po dobratí atb-ak bude všetko už ok, k nemu na kontrolný spg...takže asi ta....ja len dúfam,že nám atb zaberú na prvý šup a nebudeme musieť brať dlhšie tie atb.......... 😠

pempusik
13. dec 2011

@gabinka41 presne tak, na obed si mozes dat jogurtik 🙂
Ja uz som sa tesila, ze mm uz konci s liekmi a vcera pocitam... a to mu vychadzaju este 2 tyzdne. :( Mne sa zda, ze ich uz berie celu vecnost :( Ale nestazuje sa, sam ich poctivo berie.

gabinka41
13. dec 2011

@pempusik tak musí....ani môjmu nič iné nezostáva, hoci si trošku podudre...

kacicqa
13. dec 2011

@pempusik Mojiq, daj mangelovi tie tabletky do adventneho kalendara ked mu to akurat vychadza do vianoc;o))))

pempusik
13. dec 2011

@kacicqa 🙂))))))))) no vidis. a ja som hladala pre neho ten, co predavali v metre, ze na kazdy den jedno poldeci 🙂))))))))

gabinka41
22. dec 2011

@kacicqa
@nelynka ahojte holky, tak mojich 10 dní s atb už ubehlo - jupíííí.....mm ostalo ešte dalších 10.....mne z nich bolo hrozne ťažko na žalúdku, napínalo ma ako žabu každé ráno.....už nikdy viac. Ja nabieham na moje vitamínky. A vy ako? Čo máte nové?

pempusik
22. dec 2011

@gabinka41 ahoj 🙂 ake atb si brala? ja beriem treti den a musim poklopkat, zvladam to celkom v pohode, ani neviem, ze nieco beriem 🙂. MM doberie v sobotu tie svoje a huraa na dalsie, kedze mi medzitim zistili ureu :(

gabinka41
23. dec 2011

@pempusik brala som to isté, čo mm - Doxyhexal.....ale neskutočne zle mi bolo ráno.Ale to len preto,lebo ja ráno o 7:00 neraňajkujem-až neskôr...a mali by sa brať počas jedla.....Môjmu mm zistili ureu a preventívne aj mne dali atb.Chcela som ísť na testy,ale vraj nemusím.Ale teraz po novom roku pôjdem tak či tak, chcem vedieť,či som v poriadku......
A ako dlho berie mm? Tiež na ureu?

pempusik
23. dec 2011

@gabinka41 mm bral ciprofloxacin len tak preventivne, na leukocyty. jemu ureu nezistili, vsetko mal negativne. Len ja sommala pozitivne testy na ureu, tak mi predpisal doki doxybene. ked mm doberie tie svoje lieky, tak sa rozhodol,ze vyberie aj doxy. Je to divne, ze ti povedali,ze nemusis ist na testy. Ale je dobre ked pojdes.

ema263
23. dec 2011

@pempusik
@gabinka41 ahojte baby, tak mm dobral presne pred tyzdnom cyprofloxacin, chvalabohu aj s probiotikami tie 3 tyzdne zvladol, no dnes skoncil na koznom, lebo je od pondelka cely vysypany, take bolacky hnisave ma po chrbate a dekolte, no a ze to sposobili tie ATB. 😒 Tak sa budeme kremikovat a hadam bude dobre. Dalej ideme vitaminovat a tak asi v marci kontrolny spg. Ja som po gynekol. stranke ok chvalabohu, takze len cakat musime kedy a ci sa vobec zadari...
POZEHNANE sviatocky dievcata... 😵

pempusik
23. dec 2011

@ema263 ahoj, tak zelam mm nech sa skoro uzdravi a zelam Vesele Vianoce 🙂

gabinka41
26. dec 2011

@pempusik
@ema263no ja zrejme dostala nejakú mykozu....hned na druhý den po dobratí atb som začala cítiť svrbenie a pálenie... 😠 naposledy som to mala pred 3 rokmi 😠 hnusnééé antibiotiká

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre