Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

zujanka
26. jan 2012

@wifina veľmi vám to prajem vydržte a na konci nech čaká veľká radosť z vytúženého bábatenka 🙂

pempusik
26. jan 2012

@zujanka pozra;a som na zlozenie toho FER14. v podstate mm berie takmer vsetky vitaminy, co su tam obsiahnute, niektore dokonca v ovela vyssich davkach, tak dufam, ze to pomoze 🙂

pempusik
26. jan 2012

@kiwisek ahoj 🙂
je mi luto, ze ste tak dopadli. naozaj by asik stalo za to, zmenit car. Ale uvidis, mozno sa vsetko vyriesi po navsteve urologa, povie vam co a ako dalej, pridete na pricinu a vsetko bude ako ma byt 🙂. Drzim palce.

wifina
26. jan 2012

@zujanka Ďakujem veľmi pekne, už by sme potrebovali nejaké dobré správy. Držím palce aj tebe 🙂 .

kiwisek
27. jan 2012

baby, máte prosím niektorá skúsenosti s PROFERTILOM? Doktorka to dnes doporučila manželovi (má velmi málo spermií, aj zle pohyblivé).. myslím, či to vaše polovičky brali a zlepšil sa im po tom spermiogram? dakujem za každý názor

pempusik
27. jan 2012

@kiwisek ja som o tom citala u urologa, aj sme sa ho na to pytali a vravel, ze nemusis brat profertil, staci vsetky tie vitaminy, co su tam obsiahnute. Na nete najdes vselijake zoznamy vitaminov, ktore posobia priaznivo na spermose a odporucaju sa brat dokonca vo vyssich davkach ako su v profertile. To uz je podla mna lepsi ten FER14. vygoogli si jeho zlozenie a staci, ak si kupis vitaminy po jednom v lekarni. a podla mna je to lacnejsie.

wifina
28. jan 2012

@kiwisek ahoj, my sme to vybrali, spermiogram bezo zmeny- ale niekomu vitamíny pomožu, skúste niečo brať

maudn
28. jan 2012

my jsme šli z 0% na 60%, brali jsme Maca, E 200, L Taurin, Zinek, Selen

dijusa
28. jan 2012

@maudn z 0% coho? poctu,pohyblivosti ci morfologie?

maudn
28. jan 2012

@dijusa pohyblivosti, morfologie byla taky hodne špatná, jestli si dobře pamatuji tak snad 7% normálních

maudn
28. jan 2012

@dijusa jen abych to upřesnila, otěhotněla jsem poprvé i z té nuly, ale to těhu bylo mimoděložní, doktor mi potvrdil, že opravdu stačí pověstná 1 spermie..

dijusa
28. jan 2012

@maudn to je super,blahozelam 🙂 ..a nevies v com presne bola ta morfologia zla? nase spermie nemaju biciky...a po akom case ste boli na kontrolnom spermiograme? a ako dlho ste brali tie vitaminy?

maudn
28. jan 2012

@dijusa chodili jsme co 2 měsíce, celkem 3krát, myslím, že jsme to měli uplně všecho v pr.. bičík, hlavičku a já nevím, co ještě, ale po vitamínech to šlo rapidně k lepšímu, ale nevěřili jsme, i na klinice se tvářili a hnali nás do umělého, spermie jsou dost proměnlivá záležitost, hlavně je dobré obejít urologii, jestli tam není nějaký jiný problém- dělají třeba sono varlat atd. Ale opravdu jsme nevěřili, že se to bude tak zlepšovat, pak už šlo spíš o naše nervíky a zadačilo se po pobytu v lázních, kde jsem já i manža načerpali síly..

gabinka41
30. jan 2012

awojte babenky. tak ja som dnes bola u doki a predpísala mi clostil a duphaston......endokrinologia dopadla super - všetko je v norme......Takže čakám na mrchu (má byť o týždeň) a ideme sa opäť napchávať tabletkami 😒 hádam zaberú

pempusik
30. jan 2012

@gabinka41 tak to je super, takze teraz len tak nezavazne a potom hor sa na snazilkovanie 🙂
Ja idem zajtra po vysledky kontrolnych sterov, tak na mna myslite 🙂

katka143
30. jan 2012

@gabinka41 držím ti palčeky 😉 a snažte sa 😀

gabinka41
31. jan 2012

@pempusik Držím palce,nech je všetko v poriadku. Môj mm ešte nebol na kontrolný výter - ochorel a bral atb.Dohodol sa s doki, že príde neskôr. Takže teraz budeme len snažilkovať....... 😉

gabinka41
31. jan 2012

@katka143 budem,budeme 😉 teda ak sme nezapravili už.......keksikovali sme akurát v deň ovulky, no neviem,ako boli na tom smermošky.....pretože tie sa obnovujú 3 mesiace po dobratí atb......tak teraz čakám,či mrcha príde alebo nie, lebo po ovulke som mala hrozne hustý biely nepáchnuci výtok, som hrozne nafúknutá - už týždeň a tretí deň cítim ťažobu na žalúdku.Len neviem,či je to PMS alebo ...? 😉 A ty sa ako cítiš?

pempusik
31. jan 2012

@gabinka41 hlasim vsetko negativne 😀 😀 😀
takze opat vlitnem na to. Teraz ma caka HSG, ale som asi tyzden pred ms a v tom cykle to asi nestiham, takze az v nasledujucom.

kkamca
31. jan 2012

@maudn ahoj..tak nějak dočítám..po delší době koníka.
A koukám,že i vitamíny mohou zabrat.
My jsme brali dlouho taky-jen kapku jinačí,a jako vysledky nic moc.

Mohla by si napsat jakou Macu -jste používali -sypanou a nebo tablety,,případně nějaky odkaz odkud si objednavala?a ten L taurin ..to je co?

děkuju.

ZDRAVÍM OSTATNÍ-

maudn
31. jan 2012

@kkamca já jsem řekla v lékarně jen L-taurin a oni mi ho dali, pokud to neni super znacka leky jsou levne, v podstate jsem koupila obsah toho profertilu pro muze, jen nekolikanasobne levneji a manžel přestal nosit po kapsách mobil- prý to ozařuje a zabíjí spermie. macu jsme brali povětšinou Dr. popov- sypana v gelových kapslých

st2
31. jan 2012

@gabinka41
@pempusik kocky tak vidim ze uz veselo pokracujete v snazeni, supeeeeer

kkamca
31. jan 2012

@maudn no já sem ted různě koukala do lékaren a skoro nic to nedalo -- L TAURIN. 😕

maudn
31. jan 2012

omlouvám se, já jsem to zblbla
@kkamca tohle je ten seznam obsahu z profertilu

L-Karnitin: Jle to látka tělu vlastní, která souží jako energetický substrát pro mužské pohlavní buňky. L-Karnitin způsobuje zvýšení pohyblivosti a počtu spermií.

L-Arginin: Aminokyselina, kterou tělo potřebuje ve velkém množství a při výzkumu vedla k významnému zlepšení počtu a pohyblivosti spermií.

Zinek: Kromě funkce antioxidantu (=látka, která váže volné radikály a nebo zabraňuje vzniku nových) a účastní se na řadě biochemických procesů v těle, způsobuje stopový prvek zinek zvýšení počtu mužských pohlavních buněk, růst rychle se pohybujících spermií a zvýšení hladiny testosteronu, hormonu důležitého pro dozrávání mužských pohlavních buněk.

Vitamin E: Díky svým účinkům podporuje zlepšení pohyblivosti spermií a schopnosti spermií oplodnit vajíčko.

Glutation a selen: Dva vysoce účinné pohlcovače volných radikálů projevily v řadě výzkumů svůj pozitivní vliv na zvýšení pohyblivosti spermií.

Koenzym Q10: Může vést k zvýšenému počtu oplození, ke zvýšenému počtu mužských pohlavních buněk a ke zlepšení pohyblivosti mužských pohlavních buněk.

Kyselina listová: Je neodmyslitelnou složkou pro růst a dělení buněk (krvetvorba) a také pro metabolismus nervové soustavy a podílí se i na ochraně kardiovaskulární soustavy. Už dlouho je znám její pozitivní účinek na kvalitu ejakulátu.

kkamca
31. jan 2012

A TO VŠECKO BAŠTIL???????? 😒

maudn
31. jan 2012

@kkamca krom glutation vše🙂 koupila jsem mu dávkovač pro léky na týden a on vzorne bral a chystal si, samozrejme az jsem otehotnela, tak se na to vyprd🙂

pempusik
31. jan 2012

@st2 jj, teraz to znova roztocime 🙂 a vy uz mate ziadost podanu?

kkamca
31. jan 2012

no tak to je pecka..

my jsme měli jedno balení profertilu (na dva měsíce 1tis) a jako to když to možná koupim vše zvlášt ,tak si myslim,že mě to bude stát víc jak ten profertil. 😕

kkamca
31. jan 2012

na jak dlouho jste to měli všecko ?zhruba? to si nakoupila?

ten můj bere koenzym ,ečko,selen ,zinek,bral eregmu ..a jako už to na něj bylo dost.tolik přípravků. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre