Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

martek
28. sep 2008

selen, zinek, cecko, ecko, listovka a hlavne trencle 😉
to doporucili nam 😵

maarfi
28. sep 2008

martek selen,zinok,ečko sme brali čo je to tá listovka a trencle?pomohlo vám to?ja som teraz našla neaké tabletky profertil ale neviem čo sú zač na internete je písané,že obnovujú pohyblivosť spermií 😲

martek
28. sep 2008

listovka =kyselina listova
trencle = trenyrky 😉 manzel nosival slipy a tam se varlata prehrivaj, coz spermosum skodi

hele, myslim si, ze to asi moc nepomuze, my mame pocet i pohyblivost ok, mame spatnou morfoloii...ale za zkousku nic nedame 😅

lucka.adis
28. sep 2008

Ahoj holky, koukám, že neplodnost u muže je už naprostá rarita-nebo jak se to píše 😅 i my máme takový problém, akorát s tím rozdílem, že můj muž jich má moc, dobře se mu pohybují ale... má je z 99% zdeformované (krček, ocásek nebo hlavička), takže jenom 1% má dobrých ☹ V Úterý jdeme na konzultaci k odborníkovi a mám strach, nevím co mě tam bude čekat.. můžete mi poradit?

maarfi
28. sep 2008

neboj neni to nič hrozné určite mu budú robiť spermiogram 😒 a poradia vám čo ďalej za miminko to predsa stojí 🙂

katarinka77
28. sep 2008

bianka, ta dr. asi myslela, ci sa aj pri druhom spg potvrdi ta ista dg., a ak ano, potom budeme asi chodit na kontr. v mesacnych intervaloch. necakam lepsi vysledok, ale snad to nebude ani horsie. no citala som, ze aj s ovela horsimi spg sa podarilo spontanne otehotniet. aj ja vam drzim palce 🙂 !

martek
28. sep 2008

luci, my mame 96%spatnych..... ☹
pry sance na spontalni otehotneni je.... sice mala, ale je...je potreba trpelivost a poctive se snazit 😉
mrkni na diskuzi teratozoospermie 😉

bakosko
28. sep 2008

ja sa uz 7 rokov pokusam o malicke a zatial nic moj manzel ma ties malo spermii ☹

maarfi
28. sep 2008

baby skúšala ste niekto už ten profertil aké s tým máte skúsenosti?aj my máme 90%zlých spermii už skúšame všeličo možné len aby sa zadariloi

lucka.adis
28. sep 2008

martek, víš on je trochu větší rozdíl 96% a našich 99% ☹

martek
28. sep 2008

ale ne moc velikej... 😔
ja jdu zitra na gyndu tak uvidim, co mi dr. doporuci
jsem zvedava, co reknou tobe!
kazdpodne drzim palce 😵 😉

lucka.adis
28. sep 2008

no, já si myslím že ani ne, máte jich čtyřikrát víc než my (myslím těch dobrých spermií). Ono jedno procento je opravdu málo a to už mi řekla i moje gynekoložka 😒 no, uvidíme v Úterý. Držím palečky a zítra se ozvi, co ti řekli 😉

veria
28. sep 2008

Ono taky záleží, kde vám ten spermiogram dělají. Například v jednom nejmenovaném soukromém zařízení v Brně nám dopadla morfologie 99% špatných. Tedy 1% dobrých, přičemž jejich norma je 4% dobrých (normálně asi 30%). Dost podivné. Pak jsem se dověděla, že to tam pod tu jejich normu vychází téměř všem. Nechali jsme si pak udělat spermiogram ve státním CAR a světe div se, měl 50% dobrých spermošů!! Takže já radím si nechat spermio ještě někde jinde, ono se to i v čase dost mění. A navíc morfologie ještě neznamená takovou trágu, jak říká můj oblíbený dr. Řežábek (kapacita na neplodnost) - i ošklivé auto může vézt krásný obraz 😉

bakosko
28. sep 2008

moj manzel bral profeltil 6 meciacov a nic ani len kvapka nadeje ☹

misik1
29. sep 2008

ahoj bakosko....je ich malo alebo ziadne? lebo ak je malo, tak je tu pomoc...pocula si o ICSI?

lucka.adis
29. sep 2008

veria: my byli-teda manžel byl v soukromém zařízení v Brně-Helios, tam jdeme i na tu zítřejší konzultaci. O mimčo se snažíme už pomalu dva roky a zatím žádná naděje ☹ začla jsem brát hormony na upravení atd. a nic, tak manža podstoupil sám od sebe spermiogram a vyšlo mu to, co jsem už tady napsala. 😒

renatkas
29. sep 2008

moj manzel mal v gyn-five 3x velmi zly spermiogram, bol u androloga a tam mal zase ine vysledky - o nieco lepsie. odporucil nam profertil na 3 mesiace a potom ma prist na kontrolu, uz ma mesiac za sebou, potom dam vediet

veria
29. sep 2008

Lucko, tak to je to soukromé zařízení, o kterém jsem mluvila. Vřele doporučuju si zajít na spermiogram na Obilňák. Jsem přesvědčená, že to tam budete mít v pořádku!

maarfi
29. sep 2008

misik co je to ICSI?

carine
29. sep 2008

Ahoj holky,

ráda bych se vás zeptala na váš názor a zkušenosti:
Máme 15měsíční holčičku po 1.IVF/ICSI, po roce snažení jsme šli do CARu (manželovi zjistili špatný SPG -
oligoasthenozoospermie). Naštěstí se podařilo napoprvé a teď se moc radujeme z krásné a zdravé holčičky! 🙂
Teď bychom rádi druhé dítko. Šla jsem na gyndu s tím, že mi MUDr. poradí, jak dál, jakou léčbu, jak postupovat..myslela jsem jít zase na SPG, jaký je aktuální stav, popř. nasadit léčbu, vitamíny, zkusit to přirozeně..
ale on ne, že to nebudeme řešit a hned, jak si budeme přát, že nás odešle do CARu na KET (máme zmrzlíky). Přišlo mi, že mi tak trochu odbyl a nechce se tím zabývat..já si pořád ale říkám, co kdyby to šlo přirozeně..chtěla bych zkusit ten kořen MACA..máte s tím některá zkušenost? Když by to nešlo tak jinak, tak bychom samozřejmě šli do CARu. Miminko za to určitě stojí!!!!!
Děkuji moc za vaše názory a všem ze srdce přeji zdravá miminka. 🙂

martek
29. sep 2008

carine, a co ti brani v tom to zkusit prirozene??????? 😉

lolka
29. sep 2008

martek, nasla som ta 😉 a co tu este robis, nemas snazilkovat o 106 ? 😀 😀

carine, tiez si myslim, ze by ste sa mali snazit prirodzene, netlacit na pilu ved mate doma mrnuska. urcite uz to nie je taky stres, ako ked sa clovek snazi o prve babo a mozno tak ostanes tehu a ani nebudes vediet ako rychlo 😉

martek
29. sep 2008

lolka, nojoooo, uz bezim 🙄 😀 😀 😀 😀 😀

carine
29. sep 2008

Martek, Lolka,
jjo, snažíme se přirozeně, už asi 5 měsíců, ne tedy nijak intenzivně, s cácorkou na to není někdy čas a ani síla..ale říkám si, že bychom to měli podpořit nějakými těmi vitamíny..a já musím zjistit, kdy mám přesně ovulku..

Spíše mi zarazil ten doktor, že to nijak nechce řešit a hned je hotový, až budete chtít, šup do CARu. Předtím jsme s ním pořád vymýšleli nějaký léčebný postup a teď nic..jsou s tím hned hotový..asi když už je jedno dítko po IVF, tak co řešit..já si ale říkám, příroda je někdy mocná čarodějka..no uvidíme, jak příroda zavelí..

Tak ať se brzy všem zadaří.

bakosko
29. sep 2008

ahoj misik ja som uz bola 1 krat na umelom oplodneny v rakusku ale nepodarilo sa to ☹ naobjednavala som mu vytaminy tak pockam ma malo spermii ale zdravych 😅

bakosko
29. sep 2008

otehotnela niektora s vas s vypoczou Jonasa aj ked manzelovy povedali ze nema sancu ze ma zly spermiiogram ☹

janula18
30. sep 2008

manžel ma zly spermiogram, (zlá pohyblivosť) a skúšame kedykoľvek aj dátumy ktoré určil Jonas, ale za dva roky sa nám to nepodarilo.

martek
30. sep 2008

janulo, a bere manzel nejaky vitaminy????

maarfi
30. sep 2008

ahojte baby čo už všetky spinkáte alebo odušu snažilkujete???? 😉

martek
30. sep 2008

ja jsem tady! koukam na VKV 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre