Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lauritka
6. aug 2007

Normální hodnoty podle Světové zdravotnické organizace (WHO):

objem semene ≥ 2 ml
kyselost semene (pH) = 7.2-8.0
celkový počet spermií ≥ 20 mil/ml
pohyblivost spermií ≥ 50%
normální morfologie spermií (strict criteria WHO) ≥ 30%

oligo/spermia- menej ako 20 mil. spermii/ml v ejakulate
astheno/spermia- menej ako 50 % progresivne sa pohybujucih spermii
therato/spermia - viac ako 30 % defektnych spermii
necro/spermiia - mrvte spermie

lauritka
6. aug 2007

tak som to nasla teraz este presnejsie 😉

Kategórie kvality spermií podľa WHO (1998)
1. Normospermia
* viac ako 8 miliónov progresívne sa pohybujúcich spermií, čiže spermií, ktoré sa svojou vlastnou aktivitou pohybujú napred. Pohyb má na starosti akýsi motorček, tvorený mitochondriami uprostred chvostíka.

* viac ako 20 miliónov spermií na 1 ml ejakulátu

* menej než 40% patologických spermií

2. Asthenozoospermia - menej než 50% progresívne sa pohybujúcich spermií

3. Oligozoospermia - menej než 20 miliónov spermií na 1 ml ejakulátu

4. Teratozoospemia - viac ako 40% patologických spermií

5. Azoospermia - žiadne spermie vo vzorke

6. Kryptozoospermia - nález ojedinelých spermií po spracovaní vzorky centrifúgou

7. Nekrozoospermia - nález obsahujúci len mŕtve spermie

Hodnoty získané pri vyšetrení spermií
1. objem
2. celkový počet spermií na 1 ml
3. počet motilných (pohyblivých) spermií na 1 ml
4. počet nemotilných (nepohyblivých) spermií na 1 ml
5. motilita - pohyblivosť spermií
6. patológia spermií
7. skvapalniteľnosť vzorky
8. čistota vzorky

mikulka
6. aug 2007

pejty, měli by vám výsledky poslat k tvojí gynekoložce, a ta vám řekne víc. Nejsem si jista, zda mohou dát výsledky domů. Ale poslat gyngařce ano!

majuska81
6. aug 2007

Ahojte, UFO, ja mám 26, ale manzel 35. Takze aj nám bezi cas....
Sinterka, neboj sa, táto diagnóza este neznamená, ze nemozete mat bábo. Dolezité je, ze kolko zdravych máte.Lebo potom sa dajú "chytit" tie zdravé. A je tu este aj moznost MESA/TESE. Precitaj dávnejsie prispevky, MISI76 takto otehotnela. 🙂 Ze kdo má túto alebo podobnú diagnózu z nás??? VSETCI. ☹

pejty
6. aug 2007

Mikulko díky,musím za ní zajít a poptat se jí,zda je poslali..

sinterka
6. aug 2007

majuska81 dakujem za povzbudenie...ja tiez verim ,ze vsetko bude ok,ale ved to poznas clovek mieni-Pan Boh meni..mangelik mal len deformovane spermie teraz pekne papa profertil a dnes som mu kupila aj selen a zinok..tak uvidime...zacal menej cvicit vo fitku a zacal si daleko viec na seba davat pozor..sprchuje sa letnou vodickou,racionalne sa stravoval aj pred tym cize tam by problenm ani nebol,ale snazi sa robit vsetko preto aby to bolo lepsie...hmm?? posobi na kvalitu spermii aj nejakych par piveciek na nejakej akcii??..3-4??...niezeby chodil na pivko kazdy den,ale v sobotku cas od casu vyrazime von. 😕 zbezne som si citkala co by nas asi malo cakat,ale nechcem sa ukvapovat a nechavam to plne na dr. z HELIOSU v Martine...hmm ozaj aky mate nazor na dr.KRAJKOVICA???...ja mavam niekedy dost zmiesane pocity z neho..hmm..neviem 😒

prom
6. aug 2007

sinterka, nezufaj, proste nesmies!
Moj muz ma tiez diagnozu Oligozoospermia + Teratozoospemia. Moja local gynekolozka povedala, ze sanca, aby splodil dieta je 1 : 1 000 000 000 000. Potom aj v Iscare povedali, ze nech sa radsej pripravime na darcovstvo spermii. Ale ja som si povedala proste nie, to musi ist, ja chcem mimino od mojeho muza! 🙂 Tak sme cez net objednali Eregmu a vysledky sa o dost zlepsili. Ten Vas Profertil tiez urcite zaberie, viz. skusenosti druhych v tomto boarde
😉
Ja som si dnes sama pichla prvu davku Gonalu, v piatok kontrola.. dufam ze som nic nedomrvila 🙂

cicuska
6. aug 2007

prom pocuvaj to je nejaka haluz.Preco by ste mali ist na darcovstvo spermii ked aspon nejake spermie tvoj manzelik ma? Ved kludne mozete ist na ICSI. Darcovstvo jedine ak by manzel nemal ziadne a nedali by sa ziskat MESA/TESA.
Ti doktori vedia niekedy strasit ☹

ufo
6. aug 2007

ahojte scarlet, majuska81 a ostatné, všetky čo sme tu sme už niečim prešli práve preto som sa k vám pridala, neviem ako vy ale ja to trocha lepšie znášam keď sa tu vyžalujem a veľa vecí som sa aj dozvedela je to tu super
my sme už rozmýšlali aj nad adopciou ale nechce sa nám do tých hrozných papierovačiek ☹

sinterka
6. aug 2007

Ja mam strach co nam povedia na buduci tyzden..mame v Heliose sedenie tak som zvedava na to co nam povedia....niekedy mam pocit,ze tam nejde o nic ine len tvrdy biznis..kaslu na ludi ich pocity,atd...zelezi im na zakrokoch preplatenymi poistovnami..len aby sme platili a nic ine nejde..je my z toho zle...narkomani maju vsetko zdarma a pritom nic nedavaju spolocnosti a my????...niekedy sa citim akoby tento stat ani nemal zaujem o obcanov,ale len alibisticky sa sprava,ze zakladom statu je rodina,ale zdaleka to v skutocnosti tak nieje 😢

ufo
6. aug 2007

máš plnú pravdu sinterka manžel bol úplne na začiatku v Icsare v Blave a keď zistili aky ma SPG tak mu v momente podstrčil lekár cenník a žiadosť o umelé oplodnenie ani sa s ním nebavil o nejakej liečbe, ti isté bolo aj v Gynfive keď nám druhý pokus nevyšiel tak lekárka nám ponúkla žiadosť o ďalšie UO a keď som jej vravela že to nieje také jednoduché že si to musím premyslieť tak zostala odmeraná a nervózna a viac sa ani so mnou nebavila im ide len o peniaze, neverím tomu že v dnešnej dobe neexistuje nejaká liečba

lauritka
6. aug 2007

😕 ja som niekde citala, ze vraj muzska neplodnost sa riesi horsie ako zenska ☹

lauritka
6. aug 2007

teda lieci...

sali
6. aug 2007

sinterka Ja nemam dobry nazor na Dr.Krajkoviča.Jeho vysetrenia boli velmi bolestive niekedy sa stavalo že som ledva chodila od bolesti.Ja poviem tak mna upne zdeptal ked sme isli vyplnovat papiere na 2UO.Preplakala som cely tyzden co som sa s tym nemohla zmierit.Na 2UO sme potom chodili vylučne k Dr.Tomasovi.

prom
7. aug 2007

ano cicuska, to iste som si aj ja pomyslela, ze sanca tu je! aj bez darcovstva. Len asi tak nejak chceli dopredu naznacit, ze "radsej sa pripravte, asi to nevyjde ani so ICSI". Asi realisti no, ale nas nedostanu, nedostanuuuu 😎 🙂

n1993
7. aug 2007

Ahoj holky, zkuste pro manžela kapky z rostliny "KOTVIČNÍK". Nevím jak tomu říkáte u Vás na Slovensku, ale mně je doporučil známý bylinkář a také jsem četla velmi dobré recenze na netu. A je to dobré i pro ženy snažilky i nesnažilky 😉

majuska81
7. aug 2007

Ahojte,
Prom, súhlasim s cicuskou, ze naco ti odporucili darcovstvo? 😨 To je blbost!!!!Ved dá sa aspon skusit pomocou MESA/TESE. A potom uvidite....My máme oligozoospermiu, a v Iscare povedali, ze asi na 60% mozeme mat aj bez MESA/TESE. No neviem.....

Lauritka, mne zase povedali lekári, ze muzskú neplodnost je lahsie riesit....ved precitaj tie ostatné témy, co tie chuderky baby majú za problémy...a niektoré sú fakt neriesitelné...Mne dáva silu pripad MISI76. Ved jej manzel mal mrtve spermie, a teraz caká dvojicky!!!!!

Sinterka, Ufo, súhlasim, ze nás berú iba ako kus masa alebo vrece zemiakov. Zálezi im na poctoch vykonov, ale dusevne sa o nás vobec nestarajú, neinformujú....-atd.Ide to ako na beziacom páse, len ze ked nás totálne vystresujú a neporozprávajú sa s nami, neprispejú na nás dusevny zdravotny stav, a to zhorsuje aj nase sance na otehotnenie. Aspon to je moj názor.

ninna78
7. aug 2007

Mate pravdu, ze nas beru ako kus masa. My sme 6 tyzdnov cakali, aby sme mohli ist urologovi, u ktoreho bol manzel 10 minut aj so zalozenim karty a s vyplatenim. Spravil mu ultrazvuk a nariadil odber krvi, pritom stacilo povedat, aby prisiel rano na lacno a mohli sme to vybavit naraz. Ale naco, ved byvame za "rohom". A odporucil dalsi SPG ale az v septembri. A na nejake debaty, co vsetko by sme mali este absolvovat, nebol cas.
Sice som neocakavala, ze by povedali pricinu manzelovej azoospermie, ale necakala som ani, to ze nepovie absolutne nic a ze vysetrenie, na ktore sme tolko cakali bude trvat ozaj chvilku.

cicuska
7. aug 2007

ufo - neviem ci nahodou nemame tu istu spolocnu pani Dr. lebo ked som jej povedala na zaciatku ze ja IVF nechcem tak sa so mnou tiez dost cudne bavila.Ja som verila ze nam urcite vyjde aspon IUI ale to bohuzial nevyslo ani na 3.pokus a tak sme sa po dlhom rozmyslani dali na IVF a skusime to v septembri.
Ale suhlasim s Vami vsetkymi ja som uz presla tym stadiom ze som bola na vsetkych nahnevana a hlavne na lekarov lebo sa zachovali presne tak ako ste to spomenuli, manzel ma problem? Ved chodte na IVF to je predsa pohoda...Zeny este riesia ako tak ale momentalne co sa tyka chlapov tak nevedia vobec co s tym.Pokial samozrejme sa neodhali nejaka choroba ktora to sposobuje.Inak su to iba take blablabla ze skuste vitaminy a skuste nieco ine mozo Vam to pomoze.
n1993 - ten kotvicnik je Tribulus terrestris a da sa na Slovensku zohnat tiez v podobe kapsuliek , maju to v lekarniach.Mne to poradila moja gyn. ze pre manzela nech to skusi vraj to nejakym parom pomohlo.Takze ak ten Vas uz toho etse nema dost 🙂)) tak nech skusi pripadne aj to. Vraj to posobi na testosteron alebo nieco take, neviem 100%. Treba skusit.

barca28
7. aug 2007

Nino my běhali kvůli manželovi azzospermii 4 měsíce a výsledek prostě nic!Nic nenašli.Teď má po operaci a já mám v bříšku dvě malá embryjka.Jsem z toho vystreslá,protože čekáme,jak to dopadne.13.8.jdu na krev.Každým dnem teď už čekám a doufám,že to nedostanu.Jsou to nervy 😝

mikulka
7. aug 2007

Nino, manžel má taky azoospr. Máme za sebou 3 spermiogramy, vyšetření urologem a odběr krve+výsledky na hormony, tuším FSH. Ještě nás čeká genetika a pak se rozhodne, zda je šance při TESE získat spermie.
Ale vyšetřebí hormonu a genetiky je nezbytné, bez toho nemůžou říct nic.
Dárce je až poslední možnost, kdy je jasné, že spermie se při TESE nenajdou, to je když se buď vůbec netvoří, nebo tvoří, ale nedozrávají, takže by byly nepoužitelné.
Musíte se na vše ptát, ptát a ptát. Někteří doktoři si to ulehčují, ale jsou povinni sdělit informace.

prom
7. aug 2007

My sme urologa hladali cez net, nakolko Iscare vlastneho nema. Az po prichode manzel zistil, ze urolog ordinuje v nemenovanom konkurencnom CAR. Urologova prva reakcia bola, ze sa rozculoval, ze co je to za drzost prist k nemu na vysetrenie z konkurencneho centra Chapete ???!!! Manzel za to vysetrenie zaplatil tak ci tak, cash a vopred, nic hradene cez poistovnu. Takze co chcel riesit "panboh doktor" ???!!! Len velky byznis sme pre nich, bohuzial.
Naopak pani docentka Melišová z Kramarov, ktora nam robila geneticke testy, bola velmi prijemna, inteligentna dama, a to robi v statnom sektore za v podstate "smiesne peniaze".

barca28
7. aug 2007

Prom no to si děláš prdel 😲 Tak to je teda síla jednání.Tak to naše centrum v HK je zlaté,dokonce se i doktorka snažila,aby nás to stálo co nejmíň.Když jsme to spočítali tak se vším všudy to bylo 32000Kč.A ikdyby to nedopadlo,tak peněz nelitujeme,máme ještě nanučky 😀

ufo
7. aug 2007

cicuska, bola to Dr. Behúnová inak veľmi ochotná všetko nám povysvetlovala ale bolo to tam ako na bežiacom páse...... vo Ferticente je to trocha inak je tam len jeden lekár a jedna sestrička takže o všetkom vedia a všetko robí len jeden lekár,a ak sa môžem spýtať ako prebieha IUI tam myslím nieje taká dlhá príprava ako pri IVF, a manžel má zlý SPG? pýtam sa preto lebo nám odporučili len IVF

majuska81
7. aug 2007

ja som uz odhodlaná dat do vrecka.....ABY MA BRALI AKO CLOVEKA.co mám robit??? Asi to pomoze 😠 A so svojim svedomim to uz nech vybavy kazdy sám.... 😒

majuska81
7. aug 2007

Zalozila som tému na parasolvenciu. Cakám tam vase názory a historky.... 😉

lauritka
7. aug 2007

ahojki, majuska ano viem, ze vela zien ma problemy, ale prave preto ze to dnes vedia podla mna viac liecit ako neplodnost u muza, kde odporucaju uz len zakroky ako ivf, icsi atd.,, podla mna este tapaju v tomto, lebo doteraz to bolo stale len na zenach, muzmi sa az tak nezaoberali si myslim. 😕
potom radsej odporucia hned ivf, asi sami neveria ze sa to nejako da liecit..
tak ako u zien .

cicuska
7. aug 2007

lauritka mas pravdu, statistiky su posledne roky co sa tyka muzov horsie a horsie a lekari su zjavne zaskoceni.Hadam uz na tom uz aspon zacali pracovat 😅
inak dopadneme ako vo filme Sexmisia 😀

majuska81
7. aug 2007

Más pravdu Lauritka, z tejto stránky som to este nedomyslela....

lauritka
7. aug 2007

no hadam teraz sa uz zacnu s tym zaoberat dievcata, lebo naozaj cim dalej tim viac muzov ma problemy. 🙄 takze budu musiet nieco riesit, vymysliet lieky atd. ak nechcu aby ludstvo vyhinulo 😅 sexmisia :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre