Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

ufo
16. júl 2007

jéééééééj ako vám závidím ale v dobrom tie brušká, mám kamarátku ktorá má bábenko o dva týždne skorej ako malo byť to naše a keď ju vidím vždy ma napadne že už aj ja som mohla s ňou chodiť kočíkovať ale čo už ........ ☹ možno raz ...musíme veriť že aj nám bude dopriate, len sa nenamáhajte a užívajte si to krásne obdobie nič nepodceňujte .......

peige
16. júl 2007

To mám radost z těch vaších nádherných úspěchů 🙂 🙂 🙂 , jen tak dál!!!

Otěhotnění se špatným spermiogramem není řídký jev. Velkou roli hraje psychika, když se chlap dozví, že je "v něm" chyba pěkně to s ním zacvičí i když to nedá znát. Důležitý je "netlačit na pilu" o ono to VYJDE!

Sivusa, nám doktorka říkala, že kontrolní spermiogram za tři týdny, nám se to do té doby podařilo 😉 , tak hodně zdaru 😉

loginka
16. júl 2007

ahojte dievcatka
my sme na tom tak: po cca 3rokoch snazenia, drahy zly SPG, malo a lenive, uzival aj PROFERTIL, aj sa mu SPG dost vylepsil, ale zial nic sa neudialo, potom sme navstivili GYNFIV a tam mal znova zly SPG 5mil, odporucili nam IVF s ICSI, teraz cakame na schvalenie poistovnou.Sem tam este zobne nejake E,Zinok, oriesky. Neviem ci mu mam este nutit nejake dalsie preparaty ale co ked nahodou...Drzim Vam vsetkym palce!

sivusa
17. júl 2007

Dobré ránko. K tej psychike muža- v piatok sme sa s manželom trochu pohádali a on mi nakoniec hádky zahlásil,že sa s ním mám rozviesť a nájsť si niekoho s kým budem môcť mať deti. Normálne ma dorazil. Ja som si myslela,že si to až tak neberie. A potom sa mi priznal,že je z toho veľmi nešťastný,preto je taký podráždený a preto sme sa vlastne aj pohádali. Tak som mu vysvetlila,že nech si to tak neberie,však on za to nemôže. Myslím,že táto naša debata mu pomohla.
Tému spermiogram nachvíľu vypustíme z hlavy,budeme si užívať leto, koncom augusta pôjdeme na ten kontrolný spermiogram a potom uvidíme,čo ďalej.

misi76
17. júl 2007

Dievčence ďakujem.
Najdôležitejšia v tomto boji o dieťatko je naozaj psychika. Aj môj vystrájal, že nech si najdem iného muža, s ktorým splodím dieťa a pozrite, sme tu obaja a šťastní. Ak je dobré manželstvo, podržíte sa a prekonáte aj tie najväčšie bolesti života.

scarlet
17. júl 2007

Krásna správička 😀:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoastenoteratosp., tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY :
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 6tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné
Misi76: Tehotná po IVF 😀 hurá

SNAŽILKY:
Scarlet, 30* (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat

Dievčatá, robím nové doplnenia prosím uveďte mi do našej šatistiky svoj vek, centrum kde sa liečite, ďakujeme.

Pre Ika_ba: Ikuška sledujem tvoj osud už dávno (cca rok) je mi ľúto tvojích nemilých skúseností ☹. Hlavičku hore, nevdávaj sa 😉.

barca28
17. júl 2007

Scarlet musíš poopravit,že Misi je po TESA MESE,IVF s ICSI.Mě je 28 let a chodíme do Sanusu

scarlet
17. júl 2007

Krásna správička 😀:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoastenoteratosp., tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY :
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 6tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá 😀

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28, 28r. (SANUS): M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat

Dievčatá, robím nové doplnenia prosím uveďte mi do našej šatistiky svoj vek, centrum kde sa liečite, ďakujeme.

barca28
17. júl 2007

Tedy Misi promiň,opravila jsem to za tebe 😀 😉

bublinkajasminka
17. júl 2007

kočky - pridávam sa k tehuľakám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! práva som zistila že som tehu.......robila som si test a vyšiel pozitívny.......som totálne happy.....a preto chcem všetkým maminkám odkázať ktoré majú také problémy ako som mala s mužíkom NEZÚFAJTE!!!!!!!!!!!!!! môj mužík mal pohyblivosť 40% a začal užívať selezin a užíval ho 2 mesiace.....krámy mi meškali 3 dni tak som testovala a som šťastná!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

barca28
17. júl 2007

Bublinko gratuluju je to krása 😉 Hodně štěstí 😵

scarlet
17. júl 2007

Krásne správičky 😀:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoastenoteratosp., tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 6tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra SELEZIN, tehotná 😀 hurá

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
barca28, 28r. (SANUS): M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat

Dievčatá, robím nové doplnenia prosím uveďte mi do našej šatistiky svoj vek, centrum kde sa liečite, ďakujeme.

bublinkajasminka
17. júl 2007

holky - dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 😉

peige
17. júl 2007

Oprava ten kontrolní test za tři měsíce a né za tři měsíce. Sivusa naprosto schvaluji užívat si léto a ono to půjde samo, hlavně být v pohodě, držím pěsti 🙂 😉

scarlet
17. júl 2007

Bublinkajasminka, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem!!! To je krasny zazrak 😀. A teraz sa idem spytat ja teba, ake ste mali hodnoty spermiogramu? 🙂 🙂 🙂, určite to bude zaujímať všetky dievčatá-snažilky 😉. Drž sa a informuj nás ako pokračuješ 🙂.

misi76
17. júl 2007

Bubli, GRATULUJEMMMMM a vidím, že to tu Nitrančanki pekne rozbehli.

bublinkajasminka
17. júl 2007

scarlet - konkrétne hodnoty SPG neviem skutočne....my sme dostali výsledný papierik kde bolo napísané len že počet spermií v norme čo bolo u nás 35 mil/ml a musí byť od 20 mil/ml takže to bolo ok ale pohyblivosť bola nižšia len 40% a vysoký prolaktin. Lenže sme zistili že manžel ho mal zvýšený z jedných liekov ktoré bral a tie mu vysadili a hned sa to upravilo.....Doki nám povedal že môže sa nám to s tou pohyblivosťou podariť hned a môže to byť aj o niekoľko rokov - tak či nechceme UO....tak sme boli rozhodnutí na UO od septembra ak neotehotniem a podarilo sa!!!!!

misi - vitaaaj a zavítaj aj do našej témy Nitra - mávame často stretká a sú tam úžasné kočky a je nám spolu skvele...vy sa koľko pokúšate o mimi? a z ktorej časti nitry si? ja z čermáňa

skúšali sme 8 mesiacov a ten 8 mesiac to vyšlo!!!!

misi76
17. júl 2007

Bublinka, ja som chrenovčanka. S manželom sme sa nechránili 4 roky, no len pred rokov vo Februáry sme sa dozvedeli, že nemá spermijky. Takže od vtedy to riešime.

tofik
17. júl 2007

bublinka a misi, gratulujem! Takéto správičky vždy potešia. 🙂 🙂 🙂

Tak ja som dnes absolvolala posledné vyšetrenia. Chvalabohu všetko mám o.k. A teraz už iba čakať na konzultáciu v ISCARE. Objednali nás až na 21.august ./ Ach tie dovolenky/
Inak tuším malá zmena . Ten môj to vraj ešte skúsi s PROFERTILOM. No aspoň ,že to . Už som mu ho chcela tajne pridávať do jedla 😀

lauritka
17. júl 2007

ahojki ..mna objednali na prvu konzulataciu uz zajtra..dnes som tam len volala. 🙂 to sa cudujem.ale ma prekvapili ze maju cas :!

tofik
17. júl 2007

Lauritka my ešte čakáme na genetiku čo nám robili v CARe pred mesiacom. Vraj to trvá 6 týždňov ale s dovolenkami až osem. Tak preto.

lauritka
17. júl 2007

😕 no ja som zvedava co na povedia zajtra..ci bude treba genetiku tiez

tofik
17. júl 2007

Lauritka, prepáč, nie som tu dlho, tak sa ešte neorientujem.
Ono záleží asi od toho čo všetko už máte za sebou. A aj od doktora a centra.
Mńa napr. zarazilo, že mi po 1.konzultácii dali do ruky zoznam, čo všetko mám absolvovať. A až potom môj absolvoval SMG. Tem vyšiel katastrofálny, tak si myslím, že napr.laparoskopiu som absolvovala zbytočne.

konka
18. júl 2007

bublinkajasminka, gratuluju, fakt dobra zprava, tvym pripadem nam vsem davas nadeji a velkou.. ale ten muj nema pohyblivost ani 40% ... ☹

sweetberry
18. júl 2007

bublinkajasminka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

inak ahojkajte babulky boze kazda tu netehu smutnunkaaa ☹ hmmmmm nas to vsetko sete len od septembra caka tie spg a vsetko 😠 je to take nekonecne boze

bublinkajasminka
18. júl 2007

kočky - dakujem vám veľmi pekne za gratuláciu.....len aby som to tehulkovanie zvládla, aby sa nič nestalo a mali sme nakoniec vytúžené miminko...kočky netreba to vzdávať a vidíte mňa - bola som odhodlaná na UO - proste urobiť hocičočo by pomohlo....a podarilo sa......bojujte dalej a držím palčeky.... 🙂 😉

marhulka88
18. júl 2007

zo zaujimavosti som si precitala par prispevkov v tejto teme a kedze mame rovnako problem oligoteratozoospermiu tak ma to celkom zaujalo...
moj manzel absolovoval vysetrenie u androloga spg vzdy rovnaky zla morfologia(95%) pohyblivost ziadna a pocet biedny...
manzel podstupit vyter z moc. trubice, testy na chlamydie, hormonal. profil, samozrejme klasicke vysetrenie pohmatom a vsetko je vraj ok
nasadil si selezin, koenzim a macu a nic nepomohlo je to uz takmer rok co to berie a zlepsenie ziadne
citala som tu v niektorych pripadoch ze muzom nasadili nejake lieky kt. pomohli nam hned pri prvom zlom spg povedali ze nie su lieky ktore by zlepsili stav spg tak som prekvapena...myslite ze by sme mali skocit aj za inym lekarom????

bublinkajasminka
18. júl 2007

marhulka - skúste ten profertil čo kočky o ňom píšu a podľa mňa budete musieť absolvovať umelé oplodnenie.....tam je veľká šanca na bábenko

sweetberry
18. júl 2007

o profertile som pocula len same klady a tiez o nom uvazujeme uz mam aj pozistovane dake informacie takze od septembra uvidime

spapulka
18. júl 2007

Bublinka z celeho srdca blahozelam!!! 😵 😀
Ty si dnes pre mna tym najvacsim milym prekvapenim. naozaj, zazraky sa deju a je treba stale dufat, ze to vyjde....
zelam tebe aj malej fazulke, nech ste silni a zdravi po celych 9 mesiacov...
aj vam ostatnym zelam coskore tehulkovanie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre