Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

smejka
10. mar 2008

Ahoj scarlet. I ja by som sa chela pridat do vasej statistiky....vek 30 centrum Helios Ja ok manzel asthenoteratozoospermia...teraz vitaminujeme vyse mesiaca Profertil Tribulus Carnitargin a Centrum....v aprili nas caka kontrolny SPG...Vdaka🙂

dicinka1
10. mar 2008

ajoj scarlet...chcela by som ta poprossit,kde v ktorej teme mozem najst zen 29 /HELIOS/

dicinka1
10. mar 2008

a este pridavam ja do statistiky...21 r.GYNCARE-KOSICE-1x neuspesne ivf-icsi ,M-asthenoterratooligospermia...berie vitaminky...CEM-M,MACA,PROFERTIL,SPERMIOGRAM AKO SME NA TOM TERAZ bude 25.3.2008

scarlet
10. mar 2008

AHOJTE BABULKY, AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU :

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci 😀 😀 😀

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************
Kukulkaja 40tt: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 37tt: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
bublinkajasminka: 31tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 39tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 29tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam. kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 37tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 22tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 24tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 27tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 21tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 19tt, genetika, tehotná prirodzene?
jmisa: M-oligoteratozoospermia, chystá genetiku 3.12.
martinmartin: tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************
Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, snažilkujeme
ufo(FERTICENT): 2.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF - nech už to výde!!!!!! 😵
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, 3.IVF/KET bez transferu
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI neúspešné ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
veracruz (ISCARE): M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, Profertilová kúra bez výsledku, schválené IVF/ICSI
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 27r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, 2.IUI neúspešné , chystá 3.IUI
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF bude 31.1.2008
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG 😕
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, 1.2.2008 plánujú genetiku
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermi, stimuluje na 1.IUI
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, 1.IVF - pozitívny testík
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, chystajú MESA/TESE, schválené ICSI
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, 2 potrat
k.bett (GENNET)- 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, chystá MESA/TESA + genetiku
lopata49, 28r.(GENNET): M-oligoteratozoospermia
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): 1x IVF/ICSI - neúspešné, M- asthenoteratozoospermia, užíva CEM-M, Maca, Profertil, kontrolný SPG bude 25.3.2008 😕
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
kejla - M-oligoteratozoospermia
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

marcelkassv
10. mar 2008

ahojte, kocky, chcem sa spytat, ci niektora ste mali taky problem, teda vase polovicky: pohyblivost ok, pocet ok, ale struktura na 6% (vraj norma je viac ako 30%). Co ste s tym robili?? Ja idem na prve vysetrenie do GynCare v KE. Zatail pre manzela nedal ziadnu liecbu, cakame, co sa ukaze u mna.

katy2
10. mar 2008

scarlet, diky za tabulku... opravujem statistiku:
M/T uspesna - spermijky sa nasli, mame 7 mrazacikov, v aprili KET 😵

lopata49
10. mar 2008

scarlet:
2x IUI, pokud se 2.nezdaří, na přelomu dubna- května 1.IVF
M- astenozoospermie

dicinka1
10. mar 2008

co je to struktura?ako hustota...asi som fakt blba.... 😕

smejka
10. mar 2008

dicinka strukturu myslia morfologiu...teda ci tvar spermijky je normalny alebo deformovany...deformovana nie je schopna do vajicka a oplodnit ho...hustotu si myslim ze asi pocet spermii 😕

lolka
11. mar 2008

ahojte kocky 😉
scarlet vidim, ze si opat doplnovala statistiku 🙂 u mna zatial nie je ziadna zmena, len mozes doplnit, ze manzel uzival Profertil - a vysledky sa vobec nezmenili. tak som dufala, ze to bude lepsie, ale dokonca mal o malicko horsi SPG ako naposledy. ma hranicne hodnoty - mnozstvo v poriadku, ale tvar spermii a pohyblivost vpred - nic moc
😖
zatial skusame prirodzene a asi mu opat nasadim CEM M pre muzov, uzival to v lete a mozno aj to pomohlo 😉

drzim vsetkym palce 🙂

marcelkassv
11. mar 2008

ano, struktura...presne...mali to vase polovicky?? lolka, ty pises, ze CEM M pre muzov pomohlo, ako si to zistila??

scarlet
11. mar 2008

AHOJTE BABULKY, AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU :

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************
Kukulkaja 40tt: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 37tt: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
bublinkajasminka: 31tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 39tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 29tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam. kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 37tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 22tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 24tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 27tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 21tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 19tt, genetika, tehotná prirodzene?
jmisa: M-oligoteratozoospermia, chystá genetiku 3.12.
martinmartin: tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************
Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, snažilkujeme
ufo(FERTICENT): 2.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF - nech už to výde!!!!!!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, 3.IVF/KET bez transferu
veracruz, 29r.(FERTICENT): M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), schválené IVF/ICSI, 11.3.2008 odber vajíčok 😵
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI neúspešné ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 27r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, 2.IUI neúspešné , chystá 3.IUI
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF bude 31.1.2008
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, 1.2.2008 plánujú genetiku
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermi, stimuluje na 1.IUI
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, 1.IVF - pozitívny testík
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, úspešná MESA/TESE, v 4/2008 bude IVF/ICSI 😕
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt) 😕
k.bett (GENNET)- 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, chystá MESA/TESA + genetiku
lopata49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): 1x IVF/ICSI - neúspešné, M- asthenoteratozoospermia, užíva CEM-M, Maca, Profertil, kontrolný SPG bude 25.3.2008
marcelkassv (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia 😕
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
kejla - M-oligoteratozoospermia
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

fcielkafcielka
11. mar 2008

scarlet - jau pravujem, ze mam 28 r, 3 IUI neuspesne a schvalena ziadost na 1. IVF, liecba Profertilom absolutne neuspesna... Dakujem. A este - tentokrat ideme naozaj otehulkovat. 😉

dicinka1
11. mar 2008

vidim,ze jedna snazilka je tam tehulka,ktorej manzel bral profertil.... 😀 snad to pomoze aj nam....

lolka
11. mar 2008

marcelka, no to si len ja myslim, ze ten CEM M pomohol, lebo ho bral mesiac a ostala som 2x tehu. na prve tehu som cakala 2,5r. a na druhe 2 m, tak dufam, ze mu to trosku pomohlo. ten Profertil ma absolutne sklamal, skoda 😖 😢 zrejme to nepomaha vsetkym.
budeme dufat a snazilkovat 🙂

marcelkassv
12. mar 2008

lolka, takze uz deticky mate?? No ja neviem, ci sa da nieco robit so strukturou spermii. Mne doktor povedal, ze ani nic, iba aby uzival kyselinu listovu. Tak som mu kupila vcera krabicku. 🙂 Uvidime, co dalej.

lolka
12. mar 2008

marcelka, nie nemame deti, 2x som potratila ☹ nam doki povedal - pri zlom SPG - ze vela sa pri tom urobit neda, vpyva na to vela veci, ale napr. aj chlap co sa zdravo stravuje, nefajci, nepije....moze mat zly SPG 😅

chroby
12. mar 2008

Ahojky renatak... Tož já ti na tvou otázku odpovím zcela přesně a čerstvě...vidím,že máš ,teda máte,stejný problém jako já s manželem...Můj manžel byl na spermiogramu,gynekoložka mi vypsala žádanku na spermiogram a řekla,kam s ním...takže jsme byli v nemocnici na Hematologii...Spermiogram dopadl špatně ☹ ...Na výsledky jsem volala k mé doktorce za 10dní...Nemá vůbec žádný spermie :( ve vzorku...ach jo...Teď za měsíc jde ještě na jeden kontrolní spermiogram,tak uvidíme,jestli to nebylo třeba jen špatným odběrem...Takže jak budu vědět víc,jak nás osud povede,tak zas písnu,ju???Zatím páčko...

bianka30
12. mar 2008

musim sa pochvalit akeho mam najlepsieho muza.
pred mesiacom sme boli na spg. kde mu nasli len 4 miliony spermii a z toho len 1 milion bol dobry a morfologia bola 80%, dnes bol na kontrlolnom a vyslo mu ze ma 10milionov a z toho 4 miliony dobre a morfologia len 72%.... ja sa tak moc moc moc moc tesim , aspon nejake zlepsenie.... jupiiiiiii

smejka
12. mar 2008

bianka30 tak sa tesime s tebou...aspon mame konkretny priklad ze zlepsenie sa dostavi🙂....co ste robili preto aby to bolo lepsie?

dicinka1
12. mar 2008

ake rieky bral? 😉

mimusa4
12. mar 2008

ahoj dici ...bianka a čo bral tvoj k zlepšeniu? u nás profertil akosi nezabral-- ☹

klymene
12. mar 2008

Ahoj holky,
snažíme se s manžou už tři roky o dítě - mám endometriózu a manža špatné spermie, takže super kombinace 😝
na konci roku jsem k tady k vám nakoukla ohledně rady jak zlepšit spermie a dočetla jsem se o profertilu. Rozhodla jsem se, že to koupíme přes net a vyzkoušíme jestli dojde k nějaké změně. No a došlo a ptoto o tom píšu.

Před tím než bral manža profertil tak měl spermiogram: 24 mil.spermijí, 56% imobilních a patologických form, 22% propulsivně pohyblivých a oligoasthenosperma.

Po 2 měsících úžívání profertilu byl na kontrole a výsledek seprmiogramu: 62 mil.spermijí, 22% imobilních a patologických form, 60% propulsivně pohyblivých a normospermie.

Takže můžu s veeeeeeeeeeeeelkou radostí říct, že se tahle investice vyplatila - dokonce se dělal sepermiogram 2x v odstupu 14 dnů, aby se přesvědčili, že nedošlo k chybě.

Nám tento přípravek pomohl a dále ho budeme kupovat - na IVF chci jít během července - srpna. Doufám, že nepříjde nějaká stagnace nebo něco podobného, už mě i napadlo dát zmrazit spermie když je to teď tak dobré no uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

jmisa
12. mar 2008

A kolikrát se dělal ten špatný spermiogram?

smejka
12. mar 2008

klymene vdaka za info a hlavne za povzbudenie pre nas vsetky ktore sa snazime to zlepsit vitaminkami....tesim sa s tebou a moja nadej rastie ked to tu vidim popisane🙂....drzim palce az to mate stale take fajn 😉

bianka30
13. mar 2008

ahoj smejka.
u nas sa rapidne nezmenilo nic, len manzel zacal brat zinok, selen, c,E a obcas multivitamin, ja som mu to kupila a nechcala som to na nom ci to bude brat alebo nie. stalo sa samozrejme ze par krat zabudol, ale to nevadi... nechala som to cisto na jeho rozhodnuti. a to sme boli este aj na lyzovacke - samozrrejme , alkohol tiekol potokom, fajcilo sa , strava nebola pravidelna...
tak som zvedava aky bude mat spg.ked pojdeme na IUI. ja som dnes zacala svoju uspesnu liecbu clostibegytom a tak uvidime ako to cele dopadne. podla mojich vypoctov by to malo byt niekedy na velku noc, ale zalezi od ultrazvuku, na ktory ideme v pondelok. Tak babulky drzte palcoke...

dicinka1
13. mar 2008

ajojte...ja sommanzelovi kupila ten profertil....tak som zvedava ci sa to zlepsi....zacne ich brat ked pride...potesila si ma klymene....s tym profertilom...myslim,ze to fekt funguje,ked to manzel neodjebava....doslova....sprepacenim... ak mu na tom zalezi tak by to mal brat sam od seba....mal by sa zaujimat co mu zlepsi spermiogram...ja sa vam ozvem o 3 mesaiace ako to dopadlo z nami...mozno uz budem tehulka....drzte palceky....a zelam vam coskoro //

lubeck
13. mar 2008

Ahojte kocky - no my mame tiez taky problem - manzel oligoasthenoteratozoospermia - 8 mil, 80% patol. - manzel mal ako pubertak hnisavy zapal stredneho ucha a ochrnul mu pri tom tvarovy nerv- vraj je to z toho. U mna viac menej ok - mala som LSK pre cystu, ale inak ma neposlucha sem tam ovluka 😒 No a boli sme v ISCARE ale kvoli pristupu jedneho doktora som sa tam uz nevratila, takze uvazujeme ze pojdeme koncom roka do Heliosu 😅 No a manzel papal aj MACU -ale nerobil sa SPG - no neoteho som a teraz papa E-vit a zinok, tak som zvedava a silne uvazujem nad profertilom. a inak mam 25r. (este chvilu 😉 ) no idem do prace. papa 😉

dicinka1
13. mar 2008

lubeck,drzim palceky...

tilly1
13. mar 2008

lubek:
ahojky,skus se podivat https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
nasla jsem to take na jedne diskusi a zni to zajimave. uz jsem si to take objednala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre