Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jmisa
12. feb 2008

Gucci, tak to není tak strašný, tedy to spermio.

gucci
12. feb 2008

no diagnostikovala mu lehkou asthenospermii a prej, že pokud se trefíme přímo do ovu, tak by to mělo přirozeně vyjít...rok a půl nic

gucci
12. feb 2008

jinak se omlouvám, že nemám foto ani bližší údaje, ale nikdo z rodiny ani přátel ani v práci neví, že se snažíme, tak proto

jmisa
12. feb 2008

Gucci, tak jsou lidi, co jsou naprosto OK oba a stejně to nejde, takže je to fakt asi hodně o štěstí.

gucci
12. feb 2008

já vím, já to všechno vím, ale nerada bych měla první dítě ve třiceti...a zatím k tomu úspěšně směřujeme 😀

jmisa
12. feb 2008

Gucci, tak to si mě rozsemála, mně je 36 😀

gucci
12. feb 2008

ježiši promin...já jsem to tak nemyslela 😔
jako mezi námi děfčaty, já zatím moc nemám nějaké mateřské pudy a kdybych věděla, že až si řeknu, že chci mimi, tak to půjde...tak bych to nechala i na později, ale když vím, že to nejde jen tak na povel, tak to musím řešit už ted

jmisa
12. feb 2008

Gucci, proč promiň 🙂
Já osobně měla mateřský pudy někdy kolem 20, to jsem lezla do kočáru, pak to přešlo, po svatbě jsme měli jiné starosti, hodně úvěrů, takže nebylo možný zůstat doma na mateřský, pak mě to těhotnění přešlo a ozvalo se vloni, no a ono to nejde díky debilnímu spermiu.

gucci
12. feb 2008

no já nevím, vyznělo to blbě, že já si tady stěžuju, že mi bude 28 a .... víš jak 😉
no mě v 16 letech po operaci kýly dr. přímo řekl, at počítám s tím, že budu mít problém otěhotnět, tak já s tím počítala tak, že jsem na mimina zavrhla a žádné pudy se nedostavují

jmisa
12. feb 2008

Gucci, každá to prostě máme jinak, někdo je rozená matka v 18 a někdo k tomu nedospěje nikdy. No a já osobně jsem daleka tomu, dělat něco jen z důvodu, že se to čeká nebo žádá. A pak už se jen člověk musí vyrovnat s následkama 😀

gucci
12. feb 2008

jj tak tak, mě se minule kámoša s hrůzou v očích ptala, jako jestli fakt neplánuju mít nikdy děti nebo co 😀 , kdyby věděla ...

amaretka
18. feb 2008

ahojte 🙂
Dnes manzel dosiel domov s vysledkami spermiogramu. Nejak extra sa mu komunikovat nechcelo, tak som si precitala len lekarsky nalez. Neviete mi povedat, co to znamena:
pohyblivost: t 5 min 50 sce, v 25u/sec, I. P. = 200/sl/
morfologia: 55 % patol. f.
prídatné bunky: LE+
zaver: olifoasthenozoospermia
bez znamok androgennej insuff.

Uz mame jedno 5 rocne dietatko a teraz sa snazime o druhe. Uz rok sa zial nedari.

jankakr
19. feb 2008

Ahojky dho som sa neozvala, cakala som na verdikt. (strana 53). Takze mam dve spravy. Jednu dpbru a jednu zlu. Nakoniec sme nepotrebovali darcu. Manzelik sa polepsil. Ta zla je, ze moje vajicka su v katastrofalnom stave. Takze tentoraz mam cierne body ja.
Ozaj neviete mi poradit nieco na zkvalitnenie vajicok. alebo to uz pojde stale dolu vodou?

kejla
19. feb 2008

Ahojky,

dnes sme boli prvykrat v centre (cakali sme 6 tyzdnov na termin)a som taka smutnaaa..MM sa rapidne zhorsuje spermiogram.Pred cca 3-mesiacmi mal pocet 18 mil/ml,cca 3 tyzdne po tom 8 mil/ml a dnes 1,5 mil/ml 😢 Naozaj nechapem,co to moze sposobovat,nepije,nefajci,uziva vitaminy...A samozrejme,ze okrem poctu ma katastrofalne aj ostatne znaky,ako napr.pohyblivost,patologiu.....
Doktor ma objednal na laparoskopiu (este nemal ten dnesny vysledok spermiogramu),ale mne sa nezda,ze by to pri tychto vysledkoch bolo potrebne...Co si o tom myslite? Ani sa ma nespytal,ci mi to v dany termin vyhovuje,len mi oznamil,ze to bude stat 6 tisic...
Asi som len velmi sklamana,bojim sa totiz toho,ze kym zacneme riesit UO,MM uz nebude mat ziadne spermie..A najblizsi volny termin na konzultaciu ma 31.3.,pricom na laparku by som mala ist 7.3.

bessi
19. feb 2008

jankakr, nekde jsem cetla, ze na vajicka a delozni sliznici je dobra materi kasicka. Taky vsichni vychvaluji caj z kontryhele (slov. alchemilka, jestli si to dobre pamatuju 😉 ) Me teprve ceka prvni stimulace, pro jistotu se cpu vitaminky, tento tyden jsem zacala i s materi kasickou, tak uvidim, jestli mi to k necemu bude. Preji hodne stesti

Kejla, uplne chapu tve pocity, to cekani je na tom vsem nejhorsi. Taky mam pocit, ze porad na neco cekam a vubec se to pohybe v pred. I kdyz musim rict, ze terminy v CR jsou podstatne kratsi. Co ja bych dala za 1,5mil manzelovych spermii 🙂 , ten muj ma azoospermii a vse bude zalezet na tom, jestli mu nejake najdou pri operaci varlat. Hlavu vzhuru, uvidis, ze to dopadne dobre 🙂

kejla
19. feb 2008

dakujem bessi,dufam,ze sa nam to vsetkym coskoro podari...Drzim palce,aby sa spermijky nasli...

bessi
19. feb 2008

janka, dik za podporu, i kdyz ve skutecnosti to bude jeste slozitejsi. Kdyz se najdou, musi mit embryolog jeste stastnou ruku a vybrat mrsky bez mutace, kterou u manzela prokazali gen. testy. Drz se, vim, ze je to napor na nervy, nekdy to taky strasne tezce nesu ☹ . Ale musime verit, ze nakonci teto trnite cesty nas ceka male stesti 🙂

solida
19. feb 2008

Ahojte kočky. My tiež máme za sebou už 3 spg, prvý bol hrozný, druhý kontrolný po 3 mesiacoch užívania Profertilu ešte horší. Dodržali sme všetky rady, čo nám prizvukovali v ambulancii, žiadny alkohol, žiadne cigarety (aj tak manžel nefajčí a čo sa týka alkoholu, tak asi jedno pivko za mesiac) a 10 dní pred spg žiadny sex. Teraz sme tam boli tretí krát, zasa žiadne cigy ani alkohol, no noc pred spg sa nám nejak ,,pritrafil 😉 " sexík. A výsledky? Lepšie ako pri predchádzajúcich spg. Len to nezakríknuť!! 🤐 Tak čo si o tom má človek myslieť? Dúfam, že to tak pôjde ďalej 😉 😉 😉 a bude sa to len a len zlepšovať. Držím palce vám všetkým a aj sebe 😀 .

jana24
19. feb 2008

Ahojte kocky,

Kejla nam sa tiez zhorsoval spermiogram, a ked sme boli na prvom SPG v CAR tak nam hned tych nasich par potvoriek aj zamrazili, bolo ich niakych 200000 tis dobrych. Takze aj ked teraz manzel stale berie vitaminy, dufame ze sa to polepsi, a keby nie tak mame uz tu istotu v mrazaku.
Ktore CAR navstevujete, ak mozes?

Solida,
nam sa po profertile tiez zhorsil SPG, a teraz to uz neberie, ale berie rozne vit. ktore to mozu zlepsit.
10 dni bez sexu je moc vela, my sme tiez boli pri tom poslednom SPG po 8 dnoch abstinencie, a mozno aj to sa podpisalo na tom vysledku, je treba dodrzat pauzu 3-5 dni, lebo spermie dozrievaju kazde 2 dni, aspon sa mi zda ze som to tak niekde citala.

Bebenky drzim vam palce aby sa vam podarilo to po com vsetky tak tuzite, my uz sme k tomu mozno len krocik, od 2.3 zacinam pichat injekcie. 😎

kejla
19. feb 2008

jana24,
dnes sme boli prvy krat v GynFive.Tiez ma napadlo to zmrazenie,lebo motilnych mal len 500 tis,a vobec nemal pohyb A.Aj embryologicka sa vyjadrila v tom zmysle,ze take zhorsovanie v tak kratkom intervale nie je normalne a nieco ho sposobuje.A ked som sa jej patala na to,ci ma vyznam ist na laparku,len pokrutila hlavou,ale ze radsej sa nechce miesat gynekologovi do prace.Tak neviem,ale nechce sa mi absolvovat operaciu,ktora nema pre mna vyznam...

Vam to zmrazenie ponukli sami,alebo ste sa na to pytali?A ktore centrum navstevujete,ked sa mozem spytat?

jana24
19. feb 2008

Kejla,
my tiez chodime do GF, k dr Behunovej, mna tiez hnala na hysterosalpingografiu (RTG maternice) co my bolo tiez zbytocne, ale podstupila som to.
To zmrazenie nam ponukli hned sami od seba tak ak budete na dalsom SPG, tak si ich dajte radsej zamrazit, ved vy si za to platite, tak by vam mali vyst v ustrety.
Inak to zhorsenie moze byt aj psychikou. Ako to zvlada manzel?
Skus sa s doktorom este o tej laparke porozpravat, ci je to ozaj tak potrebne, ked pojdete na IVF, a hlavne ked to ma tak vela stat, ja osobne by som na to asi nesla, uz iba koli peniazom. Mna ten RTG nic nestal, tak preto som to podstupila. Ved tych 6000,- je polovicna ciastka za lieky.

kejla
19. feb 2008

tak aj vy do GF,tak som rada,ze vam tam umoznili zmrazovat...Ja som bola u Harbulaka,ale neviem-cakat dalsich 6 tyzdnov na konzultaciu mi pripada pridlho...Dnes mal nieco s rukou,tak nemal moc naladu na diskusie...
O tej laparke si tiez myslim,ze je na nic...Ved pri IVF je uplne jedno,ci mam priechodne,alebo nepriechodne vajcovody...A ta suma,tiez nie je nizka,ak to nie je nutne...

Inak-MM to zatial znasal statocne,ale dnes ho to zlomilo...On sa tak snazil-prestal dokonca nosit uzke rifle,co uz je co povedat-on predtym nosil len rifle....A vitaminy berie cca 3 mesiace od prveho SPG,tak cakal,ze to bude lepsie...Teraz je vazne hotovy,nehovori a odkedy sme sa vratili hra pocitacove hry-on ich doteraz vobec nehraval....povedal,ze na ukludnenie 😢
Ale trosku pookrial,ked sommu povedala o tom zmrazeni spermii...Vam budu robit IVF z tych zmrazenych?

jmisa
20. feb 2008

Kejla, myslím, že u tohohle spermi je laparka naprosto zbytečná, stejně to nejni na IUI.
Já bych osobně co nejrychleji podstoupila IVF+ICSI.

jankajs
20. feb 2008

Súhlasím s jmisou. Ak idete na IVF, tak laparka je úplne zbytočná a sú to vyhodené peniaze. Mne robili len folikulometriu+vyšetrenie hladiny hormónov. Všetko OK. Keďže ten môj odmietal ísť na vyšetrenie, postrašila ho moja dr. tým, že budem musieť ísť na operáciu - laparoskopiu a vraj on tomu môže predísť. Tak som konečne dostala drahého k dr., spravili spermio a keďže opakovane vyšla 0, šli sme do CAR. Tam zistili, že manža je neplodný a mne iné vyšetrenia nerobili, len zopakovali folikulometriu a hormóny. Podstúpili sme 2xIUI a 1.IVF +ICSI (darca), ktoré vyšlo.
Laparoskopiu mi neodporučila ani moja dr., vraj je to zásah do organizmu+narkóza navyše. Iné by bolo, kebyže je tvoj drahý OK, alebo aspoň v norme.
Prajem správne rozhodnutie.

jmisa
20. feb 2008

Kejla, dělali u manžela hormonální profil? Je divný to rychlý zhoršení.
My máme taky hodně katastrofální spermio a rovnou manžel byl odeslán k urologovi a pak následně jsme museli na genetiku, protože někdy to je spojený s mutací genů či co. U nás se tedy příčina nezjistila, ale spermio se udržuje v relativně stejné hladině.

kejla
20. feb 2008

Dakujem baby za nazory...
MM ma za sebou aj hormonalny profil,mal len velmi mierne zvyseny prolaktin,ale na to povedali,ze je to ok.V centre ho objednali k urologovi,ja idem cca o tyzden na hormonalny profil,tak zatial zrusim ten termin laparky.A este poslalli vzorku MM na kultivaciu,tak uvidime....

jana24
20. feb 2008

Ahoj Kejla,
neviem ci nam budu robit ICSI z tych zmrazenych spermii, ale myslim si ze pokial bude nieco schopne aj v den odobratia vajicok, tak asi radsej oplodnia s tymi, to je moj nazor, my sme sa na to nepytali.
Zmrazili nam to len pre istotu, keby sa to zhorsilo na nulu, aby sme nemuseli mat od darcu, tak si tam preistotu zavolaj a popytaj sa na to, mozno vam to tiez nakoniec ponuknu. Nie je to az taka vysoka palka, je to 1000,- sk na rok.
A boli ste vlastne na genetike? 😖

kejla
20. feb 2008

Na genetike sme este neboli,embryologicka povedala,ze az po zopakovani SPG v GF (tie dva predchadzajuce mu nerobili v GF).Ze najprv urolog u nich,potom genetika...Dufam,ze sa to uz nebude nadalej zhorsovat....

jana24
20. feb 2008

Ale ak ti mozem poradit tak sa aspon objednajte na tu genetiku, lebo na to su dost dlhe terminy len na objednanie, a dost dlho sa caka aj na vysledky, az 2 mesiace. Neviem sice odkial si? My sme na termin cakali 2 tyzdne ale to bolo v TN v Ba to byva aj dlhsie.

kejla
20. feb 2008

ahaa,to som nevedela...diky....A na genetiku sa ide v GF,alebo v meste,odkial si?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre