Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

st2
31. jan 2012

@pempusik no sme ju uz podpisovali ziadost, mm bol vcera este u urologa na kontrole a nazor urologa na to cele je asi takyto: nas spg je priemer, ano dobry ani zly a ze urcite by sa nam to raz podarilo aj prirodezene, ze nemame na to mysielt, mame zit, zabavat sa, hyrit a ono to pride, ze on by nas do IVF netlacil, ale my sme sa uz rozhodli ze tym ivf tomu pomozeme, predsa len dva roky su uz dva roky

sophie32
31. jan 2012

@st2 Ahojky, a ake ste mali hodnoty spermiogramu, ak sa smiem spytat. Dakujem.

pempusik
31. jan 2012

@st2 no, to by aj mna zaujimalo 🙂 ten posledny spg, aku ste mali morfologiu?

gabinka41
31. jan 2012

@pempusik tak to je supeeeeeer....a ide sa snažilkovať 😀 😀 😀

gabinka41
31. jan 2012

@st2 tak to áno........už sa opäť rozbiehame 😉 Ja som si dnes robila baby test, lebo som neodolala a akosi mi je ťažko na žalúdku už tretí deň....nooo bol negatívny.... 😒 som 21 DC a mám ešte týždeň do ms.......

maudn
31. jan 2012

@kkamca musíš hned hlásit, že chceš ty levný, treba kyselka listová se pohybuje 60-90 tablet mezi 50-250,- já hned hlasím, že chci tu nejlevnejsi

st2
31. jan 2012

@sophie32
@pempusik kokso baby uz si fakt nespominam, ale po brani vitaminov bol ten posledny najhorsi, myslim ze patologia 75% a pohyblivost iba B a B_ a mensie mnozstvo

st2
31. jan 2012

@gabinka41 no na testovanie este asi skoro ale keby to hned vyslo to by bola spica 😉

sophie32
31. jan 2012

@st2 Jaaaj, tak to je v pohode. Nas je podstatne horsi 🙂

st2
31. jan 2012

@sophie32 ked budem doma pozriem presnejsie a napisem
a vidis aj tak sme uz 2 roky nasucho, ja ze vraj som OK, len tento zhorseny spg mame 😖

sophie32
31. jan 2012

@st2 super, to budem rada. My mame patologiu az 95%. Ja idem na laparoskopiu a potom sa uvidi, co dalej.

gabinka41
31. jan 2012

@st2 tiež som si myslela,že je skoro....hoci som použila tolko vychválený Mamatest 10......ale tak aspoň som kludnejšia a nebudem nad tým už tolko rozmýšľať........Stále tu však je tá možnosť,že sa podarilo 😀 😀 😀 No ved uvidíme o týždeň

vmata
31. jan 2012

@dijusa ako citam tuto diskusiu, neda mi ti tiez nenapisat. manzel ma tiez zly spermiogram, navstivili sme uz 4 doktorov, najprv mu povedali, ze ma varikokelu a treba ju operovat. Dalsi doktor nam odporucil profertil, manzel ho bral 3 mesiace, je dost drahy 50 eur na mesiac a potom nam povedali, ze nech berie dalsie 3 mesiace, co by bolo 300 euro za lieky, ktore nam vsak vobec nemusia pomoct. A tiez povedal, ze varikokela je dost mala a nie je potrebna operacia. Tak sme isli k dalsiemu doktorovi, nech nam poradi, ci je vhodne investovat do liekov, ktore nemusia mat ziadny ucinok. Povedal nam, ze profertil nech neberieme, velke zlepsenie tam urcite nebude a zbytocne nechame kopec penazi za lieky, ktore nam pomozu k zlepseniu max. o 5%. K varikokele sa tiez vyjadril, ze nie je az taka velka a tiez zbytocne rezat neodporuca, lebo aj tam je riziko, aby mu este viac neuskodili a nedopadlo to este horsie ako to je a zlepsenie tiez vidi max. o 10%. Na rovinu nam povedal, nech sa pekne snazime, mozno sa zazrakom podari aj prirodzene, ale urcite odporuca pri nasom spermiograme umele oplodnenie.
Po 3 mesiacoch co bral profertil bolo sice zlepsenie, ale stale to je mala sanca na prirodzene otehotnenie. V centre nam hned odporucili mrazenie, vysetreili aj mna a momentalne cakame na schvalenie ziadosti v poistovni. Je zbytocne cakat, ci sa nieco zlepsi az tak, aby bolo mozne prirodzene otehotniet, aj ked uz sa vela zazrakov stalo, ale aj my zeny starneme a ak sme teraz v poriadku a par mesiacov to tak nemusi byt a preto sme necakali a neinvestovali do liekov, ked je taka mala sanca na nejaku velku zmenu k lepsiemu. Ja by som na tvojom mieste skusila ist do centra a tam Vam skor poradia, ci sa da s vasim spermiogramom pomoct k prirodzenemu alebo tiez odporucia umele. Inak manzel berie vitaminy Bio selen+zinok a mame malinku zmenu k lepsiemu, co je pri umelom tiez velke plus.

pempusik
31. jan 2012

@st2 ze "najhorsi" 😀. Nas najhorsi bol hned ten kontrolny a to 100% :(. Takze este skusame vitaminy a tak a vratim sa asi aj k meraniu BT a uvidime. tak drzim palce a cakam potom na spravy 🙂

gabinka41
31. jan 2012

@st2 a tá ťažoba na žalúdku.....najprv som si myslela,že sa mi z očí stalo(to bolo v nedelu), ale akosi to neprechádza a cítim o celý deň.......možno je to další príznak pms ☹

pempusik
31. jan 2012

@gabinka41 ja som inak tento vikend pravdepodobne chytila nejaku crevny virozu, lebo ma tak hnusne bolel zaludok a trosku creva neposluchali. a tak si hovorim, ze keby som nevedela, ze sme sex nemali ani nepamatam, tak si myslim,z e som tehotna 😀

st2
31. jan 2012

@sophie32
@pempusik takze som home a mame to ze pocet 9x10 6/ml, z toho motilne 4 x 10 6/ml, motilina b+b/ a patologia 75%, zaver oligoasthenoterattozoospermia s odporucanim na ICSI

st2
31. jan 2012

@gabinka41 ved vyckaj a uvidis, a ked ma s tazobu papas teraz normalne ci ani jest sa ti neda

pempusik
31. jan 2012

@st2 az som musela otvorit kalkulacku 😀 . aale uz tomu rozumiem. takze 9 mil/ml, co je teda malo (aspon podla tabuliek). ale ta motilita nie je az taka hrozostrasna, 44% nie je az take zle.
to my sme mali sice 20 mil, ale len 25% pohyblivost a co z toho, ked su vsetky poskodene. Ja este verim, ze to moze byt inak, ak nam budu robit spg v centre, predsa len su to dva rozne zdroje.

st2
31. jan 2012

@pempusik no ale je ich malo a este az tych malo je dobrych 25% a z toho su vsetky bud pomaly alebo ide du stran, takze vysledok dokopy asi nulovy lebo tam kam maju sa aj tak nevedia dostat

pempusik
31. jan 2012

@st2 hmm :( ved to, to ich asi teda treba uz iba prinutit 🙂

gabinka41
31. jan 2012

@st2 jem normálne,len pomenej...a neprežieram sa ako zvyčajne pred ms.....ale zbytočne budem polemizovať...počkám si krásne ešte týždeň, príde mrcha a budem ,,schladená" ako každý mesiac 😒
Ináč aj môj mm má oligoasthenoteratozoospermiu.....len sa mu našla ureaplazma a ešte prekonal aj nejaký zápal...ak teraz uvidíme až v apríli,či sa spg zlepšil....ak dovtedy nezamiesime 😉

st2
31. jan 2012

@pempusik ale my uz sme asi rezignovali, uz kaslem na sledovanie testovanie meranie vysadzujem vsetky vitaminy, proste rovna ciar a astacilo, uz psychika funguje aj tak na plne obratky, tak si len pockam kedy nam zavolaju ze mate to scvhalene

st2
31. jan 2012

@gabinka41 urea vysla mne tak sme obaja papali atb, tak snad vyliecene to mame
a veru uvidis o tyzden

gabinka41
31. jan 2012

@st2 my sme už dobrali atb - doxyhexal, akurát čakáme na kontrolné výtery - hrivňák vravel mesiac po dobratí atb na kontrolný výter.....Ja som po atb chytila takú hnusnú mykozu 😠 😠 😠

st2
31. jan 2012

@gabinka41 mna na to uz na zaciatku brani atb dr upozornovala tak som si kupila hned mycomax, ale nastastie mykoza neprisla

gabinka41
31. jan 2012

@st2 my už tiež nič neberieme a ja som aj bazalku prestala merať...kašlem už na to. V apríli nám hrivňák povie,ako dalej podla spg.Ak sa psg nezlepší, zrejme nás odporúči na ivf ☹ ☹ ☹

wifina
31. jan 2012

@st2 a neskúsite IUI, aby ste im trošku pomohli? Nemáte až také zlé výsledky...my dvaja sme neplodní obaja, my inú možnosť ako IVF nemáme, ale keby bola, tak skúšame. Aby si si s IVF ešte viac nepoškodila ...

gabinka41
31. jan 2012

@st2 ja som vedela,že sa po atb zvykne dostaviť mykoza, no akosi som nad tým nerozmýšľala.Ja beriem atb tak raz za 5 rokov.....ale kúpila som si v lekárni aj tablety aj krém.Prešlo to do 2 dní

st2
31. jan 2012

@wifina to nam vobec neodporucali 😖 hned na ivfm mozno aj kvoli veku, neviem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre