Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

blackrose
19. jan 2011

@cecil36 a co je to fragmentacia DNA spermii... na genetiku by sme mali ist, ale toto co myslis, je asi ine...

cecil36
21. jan 2011

@blackrose fragmentacia DNA spermii je enzymaticke posudenie spermie, teda to ci ma dobru DNA. A ano, mas pravdu, je to ine ako genetika (tam sa robia iba tie najzakladnejsie ochorenia, ktore mozu sposobovat zly spg).

blackrose
21. jan 2011

@cecil36 dakujem za vysvetlenie 🙂 lebo nikde som to ani nevedela poriadne najst...

lenivoni
22. jan 2011

Ahojky holky, nevim jestli jste to tu jiz rozebiraly,ale chtela jsem se zeptat jestli spatna morfologie vadi pro IVF? Vim,ze motilita jim tak nevadi kdyz udelaji ISCI - ale co morfologie? Mela jste nektera zkusenenost,ze morfologie vysla 0%.
my jsme meli spermiogram delany celkem trikrat za poslednich 12mesicu,a kdyz jsme delali IVF,tak tam vubec morfologii nedelali. Kazpopadne posledni spermiogram byla morfologie 0%. Da se to vylepsit vitaminy?

cecil36
22. jan 2011

@lenivoni Morfologia sa da aj neda vylepsit vitaminami. Zalezi od toho co je je pricinou. Nema mm zapal, ten dost ovplyvnuje morfologiu. Takisto zla morfologia dost suvisi so zlou DNA a tym padom budu ivf neuspesne. Ak ste mali 0% morfologicky dobrych, ja by som skor patrala po pricine a dala si spravit nejake tie vysetrenia (kultivaciu ejakulatu, vitalitu spermii, fragmentaciu DNA spermii atad.). A az po tychto vysledkoch by som zvazovala dalsie ivf.

timona
22. jan 2011

ahojte, chcem sa poradit..MM ma spermiogram počet spermií 24mil/ml, motilne 8mil/ml, Motilita a plus b, (8O%), patologia 70%, záver astenoteratozoospermia. Neviete mi poradit, ci je to veľmi zle, mylsim, ci je sanca otehotniet prirodzene...lebo podla toho co tu citam, rovnaku diagnozu daju aj ludom s oveľa horsimi vysledkami a nepripada mi ze tie nase su az taka katastrofa..

cecil36
23. jan 2011

@timona pokial tvoj mm nema azoospermiu (teda ziadne spermie), tak sanca je vzdy. To ci s takymto spg otehotnies ti vsak nezaruci nikto (vela muzov ma normospermiogram, zena je ok a predsa neotehotneju). Viac ako na zavere spg, ktory robi CAR zalezi, aku maju spermosky vitalitu, ako su schopne oplodnit vajko, aku maju DNA. A potom zalezi kolko mas rokov a kolko si ochotna pockat na to kym sa zadari prirodzene. 70% patologia je hranicna (coraz castejsie sa vsak norma uvadza az 75%), cize ja osobne by som tam v tvojom pripade privlastok terato urcite nedala. A pohyblivost a pocet sa da zvysit 😉.

boruuvka
23. jan 2011

@cecil36 musím i tebe vyvést z omylu 😀 - můj manžel má azoospermii a také máme vlastní miminko. Pomohlo tese, takže šance ji i s touto diagnózou 😉

cecil36
23. jan 2011

@boruuvka ale asi ste neotehotneli prirodzenou cestou, a o tom bol moj predchadzajuci prispevok. Timona sa pytala ci je sanca na prirodzene otehu 😉

majuna
23. jan 2011

Ahoj dievčata,
poslala som naše terajšie vysledky z spg panu dr.Kočimu.On mi okamžite odpovedal,že mame šancu aj na prorodzene tehu,alebo pomocou IUI.Potešilo nas to,len keby to tak bolo.Nasadili sme opet vitaminy a u mojho gynekologa mame možnost urobit iui a nemusime do car zatial.skusime to.

nemko
27. jan 2011

kocky , mohli by ste mi prosim poslat kontakt na Dr.Kociho? e mail by bol najlepsi, srdecne dakujem

nemko
27. jan 2011

@vodni dakujem uz som mu pisala, som to medzicasom nasla

lianka7
31. jan 2011

Ahojte dievcata, s mm sa snazime o mimi rok,zatial neuspesne, mm bol minuly tyzden na spg,kedze bol pred 8 rokmi onko pacient....je tu niekto,kto bol onko pacient a aj napriek tomu prirodzene pocal?Zatial vysledky nemame.

glumbi
1. feb 2011

Ahoj holky, taky máme s manželem trápení. ale můžu doporučit doktora Kočího. když jsme k němu šli poprvé měl manžel celkově 300 tisíc spermijek a z toho 100 tisíc živých. ted jsme po léčbě cca dva měsíce a máme jich 2,8 mil a z toho 400 tisíc živých. ještě zkoušíme léčbu jinou, bohužel to na přirozený zatím nestačí, ale aspon bude z čeho vybírat na IVF. Jinak jeho přístup je úžasný, narovinu nám řekl, že už je jednou a pak umělý, i když se mu za vše platí a mohl nás k sobě zvát ještě xkrát. nebe a dudy oproti apolináři, kde jsme byli na prvním spermio. tam mi pan doktor řekl, že mám neplodnýho muže ale že existujou dárci
😠
Snad vám jeho léčba zabere víc 🙂

majuna
3. feb 2011

Ahojte baby,
v utorok sme boli na IUI a od vtedy ma boli bruško.Prosim,mala to tiež niektora to bolenie bruška potom iui?dik.

luciasek1982
3. feb 2011

Ahojky všem maminkám, těhulkám a snažilkám 😉
Omlouvám se, že jsem vám tady tak vpadla, ale hledám nějaké informace ohledne IVF. Dnes jsem byla na své třetí IUI a pokud se opět nezadaří, tak se jdeme chystat k IVF. Přítel má malý počet speriků. Jen jsem se chtěla zeptat, jak to všechno probíhá, a jak dlouhá cesta je, než dojde k samotnému IVF?
Můj milovaný pan doktor mi říkal, že zatím nebude nic plánovat, kdyby se náhodou zadařilo, ale že pokud bych dostala menstruaci, tak že mám hned volat, že začnou vyřizovat pojišťovnu atd. No a pak mám přijít týden před další menstruací, pro léky ke stimulaci a všechny informace co se bude dít.
Jak dlouho to potom trvá než bude odběr vajíček..... a potom od odběru k samotnému IVF? Nechtěla jsem se ho zatím vyptávat, protože pořád tak nějak doufám, že by k tomu vůbec nemuselo dojít 🙂
Děkuji vám moc za informace..... mějte všechny moc krásný den 😉

svoba
3. feb 2011

@glumbi - můžu se zeptat, jak dlouho chodil manžel (nebo cca kolikrát) ke Kočímu? manžel k němu taky chodí. není to levný špás a já se obávám, že zbytěčný. manžel měl vždy pšatný spermio, ale po vitamínech, bylinkách, cvičení aj. ho má katastrofální. tak si myslim, že to jsou další vyhozený peníze. nemáme jich ted nazbyt.

cecil36
3. feb 2011

@luciasek1982 a ak sa mozem spytat, aky mate spermio ked ste sli na iui?

@svoba nema mm zapal? ak sa to zhorsuje, treba hladat pricinu 😉

svoba
3. feb 2011

@cecil36 - je možný, že prodělal zánět. ale přesně se to dokázat nedá. příčinu MUDr.Kočí hledá. otázkou právě je, jestli z nepohyblivých a mrtvých spermií lze udělat alespon částečně živé, schopné oplodnit nějakou cestou.

glumbi
3. feb 2011

@svoba poprvé jsme tam byli na začátku listopadu. ale před tím nám udělal všechny testy včetně genetiky a krevního obrazu. zjistili, že má manžel málo testosteronu...(ač je to chlap jako hora 🙂))
ale Kočí s námi jednal fakt narovinu, že ještě 10.3 a pak, když to už nebude ok tak IVF.
Ono pokud nezjistil, čím by to mohlo být, tak se to léčí hůř. jak dlouho k němu chodíte vy?

svoba
3. feb 2011

@glumbi - manžel u něj byl teprve dvakrát. ještě to neuzavřel.chce víc vyšetření. jenže u něj je to fakt hodně špatný. tak si říkám, jestli to má vůbec cenu. ale tak dál pokračuje ...

cecil36
4. feb 2011

@svoba no ak ho uz ma prelieceny, tak by to malo byt ok. Papa mm nejake vitaminky? Ak ti nevadi, napis presne aky spg ma mm, mozes aj do IP. Bohuzial z mrtvych sa zive nedaju spravit, ale niekedy staci naozaj zmenit drobnost. Niekedy je vsak spg "dany geneticky" a neda sa s nim vela spravit. Ale za pokus to stoji 😉

glumbi
4. feb 2011

@svoba manža baští profertil, clostilbegyt a agapurin a změna tam je...uvidíte příště, snad se to zlepší. ale pokud je to fakt úrazem, zánětem a nebo vrozený, tak asi těžko. půjdete pak na IVF?

little_miracle
4. feb 2011

@lianka7 nechcem ťa naplašiť, ale môj mm bol tiež onko-pacient........pred 15 rokmi. Žiaľ následkom liečby je azoospermia - čiže nemá vôbec žiadne spermie - ani živé, ani mŕtve ☹
Momentálne sa snažíme otehotnieť - ale s darcom. Sme s tým už zmierení.
Držím plačeky, nech to u vás doopadne lepšie !!!

svoba
4. feb 2011

@cecil36 - opakovaně měl asthenozoo. poslední byl nekrozoospermie. 100% nepohyblivý. zánět nebyl potvrzený. nemá zvýšený nic v krvi. vitamínků za ten poslední rok jedl - profertil, maca, selezin, éčko, céčko, energyman, eregma, kotvičník kapky, ... přestal skoro pít (ne že by někdy extra pil), jí celkem zdravě, hýbe se, nekouří. je mladý (je mu 31). není tlustý. IVF s tímto spermiogramem nepůjde. navrhli nám dárce nebo operaci TESE. čekáme až jak ten Kočí. ale já už právě ničemu nevěřim a snažim se smířit s tím, že mít dítě nebudem. i když jsem už jednou přirozeně otehotněla (pak potratila).

svoba
4. feb 2011

@glumbi - žádný úraz, zánět nepotvrzen ani nevyloučen, vrozený asi ne - když před rokem jsme přirozeně otěhotněla. i když už tenkrát měl blbej spermiogram. IVf bohužel nemůžeme. asi budeme čekat na zázrak. manžel nechce dárce, já zatim nechci adopci. je to bezvýchodná situace.

glumbi
4. feb 2011

@svoba to je mi líto...a nemá třeba větší nervy v práci...i když to už jste asi řešili. třeba se zázrak stane, moc bych vám to přála...ještě ti písnu zprávu. 😉

svoba
4. feb 2011

@glumbi - psychicky nic moc. je to náročný. nám pomůže jen zázrak.

luciasek1982
5. feb 2011

@cecil36 Zdravých spermiků má přítel 700 tisíc 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre