Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jerryjanka
12. jan 2010

môj muž je Tomi - a už na strednej som mala prezyvku jerry - ale jerry tak takych je vela nickov ale jerryjanka som len ja
jerrymona - kup mu selezin ACE - nie je drahy stoji asi 4 eura - a je tam selen, zinok, a vitaminy A C E a B6

jerrymona
12. jan 2010

jerryjanka, 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , tak to som ani netusila, ze mame podobny osud. ja som mala jedneho kamosa (thomas). volala som ho tom a on mna tak zo srandy jerry. ked som sa chcela niekde registrovat a jerry je uz niekolko, tak sme vymysleli jerrymona. 😀 😀 😀 😀 😀 a to som si myslela, ze som jedina s touto myslienkou. 😀 😀 😀

k tym vitaminom. ACE sa da kupit aj v rakusku pod tym istym menom? 😅 ja nie som na slovensku.

jerryjanka
12. jan 2010

aha tak to neviem asi nie vyraba to walmark
tak kup samostatne
selen, zinok, vitamin C, E, koenzym Q10, a kyselinu listovu
ale radšej ten profertil 😉

duda2
13. jan 2010

ahojte,
jerrymona, ja by som ti odporucala profertil, v rakusku je lacnejsi ako u nas. Nam ho znama v lekarni tiez odporucala, vraj kvoli ostatnemu zlozeniu. Predsa len manzel zje jednu tabletku, nie hrst. A tym aj menej chemie.

toja
13. jan 2010

je profetlil na predpis?

dahra
13. jan 2010

Profertil kupis bez predpisu - stoji min. 40 €.

jerrymona
13. jan 2010

babenky dakujem vam. to je hrozne, ze profertil je v rakusku lacnejsi ako na slovensku. je to drzost.

duda2
13. jan 2010

no, to je teda drzost. nam ho ponukal urolog akoze za slusnu cenu za 130€, ja som ho kupila v DE za 119€, ale 180 kapsul a este som dostala glukomer ako darcek 😉 myslim, ze v rakusku to bude podobne.

toja
14. jan 2010

ahojte...je tu niekto,kto mi moze poradit? moj P mal oprerovanu varikoleku,ked mal asi 11 rokov (cca). odvtedy nebol na kontrole....myslite, ze ak samu to vratilo, pociti nejake priznaky? alebo kedze ho skoro opervali, mal by uz byt ok...?
chysta sa na spermiogram, pretoze sa nam nedari otehotniet.
dakujem

bubulka722
16. jan 2010

Ahoj toja! Varikokéla sa môže obnoviť, vo vačšine prípadov býva jeden semeník (ľavý) nižšie ako druhý. V neskorších šťádiách môže pociťovať ťahavú bosleť. Môj mm mal varikokélu operovanú v 35. roku a nemalo to na plodnosť žiadny efekt. Varikokélu je lepšie operovať v mladom veku, inak nemá opodstatnenie. To nám milí doktori povedali až po operácii a bolo to tak. Urológ pri vyšetrení hmatom zistí či to je o.k. Držím vám palce!

slncee
18. jan 2010

Ahojte babenky, nevie mi niekto poradit, ze ak nenasli mojmu manzelovi spermie, ze v com to moze byt.... alebo ci ma niekto pripad, ze mal manzel ejakulat bez spermii a po niekolkych mesiacoch sa tam objavil? Dakujem za kazdu odpove... velmi sa bojime... nerada by som vyuzivala darcovske spermie... 😢

siouxie
18. jan 2010

ahoj, slncee, skús si pozrieť tému azoospermie 😔 držím palce, aby sa nabudúce niečo našlo...

bubulka722
18. jan 2010

Slnce odber ste robili u doktora alebo doma? Dôvodov zlého SPG je veľa. Jedným z ľahšie vyšetriteľných je horm. profil. Každopádne po 1. SPG sú akékoľvek závery veľmi predčasné. Doba zrenia spermií je cca 74 dní.

slncee
19. jan 2010

ahoj bubulka, robili sme odber doma v podstate druhy, lebo prvy bol u lekara a dopadol rovnako len toho vtedy bolo strasne malo, tak sme mysleli, ze je to stres... velmi by som chcela vediet, ci je mozne, ze po 74 dnoch sa to tam moze objavit... manzel presal fajcit a stresovat sa... ale ak ma mechanicku chybu, asi to tam nikdy mat nebude... neviete, ci to urolog zisti hned alebo iba operaciou, ze je to nepriechodne? alebo vie niekto preco sa spermie proste vobec nevytvaraju?

bubulka722
19. jan 2010

Slnce, hlavu hore. Ja som tiež pred časom špekulovala a preto sme urobili odber doma a vyšla nám tiež azoo. Predtým to bolo vždy u dokiho a počet okolo 3 mil. v CAR 1 mil./ml. Takže sa netreba zamýšlať nad azoo. Pri prevoze vzorky k dokimu mohlo vykapať aj to málo. Nikdy nezabezpečíš vhodné podmienky pri prevoze, preto je lepšie robiť odber vždy tam. Veľmi nízke hodnoty spg. môžu byť spôsobené atrofiou semeníkov čo je náš prípad. Príčin zlého spg je hrozne veľa, treba viac vyšetrení a samozrejme dobrého andrológa, ktorý bude mať záujem sa tomu venovať. Držím palce!!! 😉

slncee
19. jan 2010

Dakujem, ja som si myslela, ze ak by pri prevoze boli spermie znicene, ze proste ich tam uvidia, ale ze sa nebudu hybat... No nic ideme dalej... A ty bubulka ako ste na tom teraz daleko, rozmyslate nad IVF?

majuna
19. jan 2010

Ahojte baby,
ja som minule pisala,o našich vysledkach v centre,ktorym sme sa zhrozili-10 mil/ml,pohyb 10+10%,patol.85%.Šli sme za našim doktorom a unho su vysledky ine,zatim len po tel.nam povedal,že ma 19 mil.a dobry pohyb.Ešte čakame na vysledky,či tam nema bakterie.Tuna sa už pisalo otom,že centra zhoršuju vysledky,takže teraz si človek nevie čo mysliet.Naš doki ho vyšetril,varlata ma v poriadku.Stejne si myslim,že IFV nas neminie.Ja by som radšej chcela prirodzene,snad.Uvidime čo nam ešte povie naš doki.

bubulka722
19. jan 2010

Majuna s výsledkami spg v centrách mámrovnaké skúsenosti. Prachy sú prachy. Na tvojom mieste by som IVF neriešila. Ty máš laparku za sebou?

majuna
20. jan 2010

ahoj bubulka,
ano mam laparku za sebou a podla toho som ulne v poriadku.Niečo ma natom IFV odradilo,no ja neviem.

bubulka722
21. jan 2010

Ani sa ti nečudujem. Ja som otvorila oči po preštudovaní akým svinstvom dopujú ženu, pritom veľmi veľa vecí či už pri mužskej alebo ženskej neplodnosti je riešiteľných. Nie som naivná a IVF by malo byť poslednou možnou alternatívou. Pripúšťam, že sa tomu možno ani ja nevyhnem, ale snažím sa pre to robiť maximum. Doktori nemajú záujem veci riešiť, pretože je to ďalekosiahla problematika a mnohí nemajú v mnohých veciach jasno. Skutočných odborníkov je na našom skorumpovanom Slovensku hrozne málo a tých pár si vie zapýtať.

slncee
21. jan 2010

Ano bubulka, mas pravdu, vcerajsia navsteva urologa ma zarazila... strasna komunikacia, v metaforach, vysmechod, hrozne... mala som problem pochopit, co i len jednu jednoduchu vec, ze sa bunka spoji s bunkou atd. ... velmi som sklamana, za 45 Eur sme sa nedozvedeli nic, len to ze ma to este viac rozrusilo... musim sa dat dokopy, lebo kvoli tomu to bude moj muz este horsie znasat a to uz nechcem... Dnes som nas objednala u ineho urologa a ten nas odkuril, ze to co mame sa riesi len v CAR... nechapem to... Nepoznate nejakeho dobreho urologa, co sa zaobera neplodnostou muzov a je ochotny sa tym zaoberat...

siouxie
21. jan 2010

Slnce, MUDr. Kočí v Prahe. A určite ešte nejakí ďalší v Čechách.
U nás je to bieda, ale sem-tam sa dá nejaký aspoň "použiť" na to, aby spravil mužovi hormóny, ultrazvuk a andrologické vyšetrenie. Výsledky treba potom zobrať a vybrať sa s nimi do Čiech, alebo aspoň spomínanému lekárovi napísať mail a konzultovať...

bubulka722
21. jan 2010

Siou, mám pre teba možnú cestu, len neviem či bude schodná. Študovala som jak besná. Skús sa spýtať, či mu bude niekto ochotný urobiť vyšetrenie na inhibin B. Je to veľmi nákladné vyšetrenie a poisťovne s tým môžu mať problém. Skúsim ti nájsť link na super štúdiu. Moment mal.

gejbik
22. jan 2010

Ahojky holky áte taky někdo zkušenost s hustým ejakulátem u muže? přičemž nám v CARu bylo diagnostikováno že 0% šance na přirozené početí...

slncee
22. jan 2010

no bubulka, predpokladam, ze mu to urobia na genetickych testoch, pretoze ocakavam, ze nam daju aspon nejaku odpoved na to, ci sa mu spermije vytvaraju alebo nie... aj ked ja tomu uz neverim... tento vikend si oddychnem a mozno buduci zacnem kontaktovat niektorych urologov, ktorych ste mi tu baby odporucili...

siouxie
22. jan 2010

bubul, nenašla si? 😀 ale si strašne zlatá, ďakujem. Ja som včera pracovala na zohnaní spomínaného lieku a zrejme sa podarilo. Dokonca za smiešny doplatok 😕 . Dúfam, že budúci týždeň ho budeme mať. 😉

gejbik, ak sa nemýlim, je tu niekde celá téma o tomto probléme... pohľadaj.

majuna
22. jan 2010

Siou,ved tam neni ani slovensky ani česky pisane.

kaculka46
22. jan 2010

gejbik.Měli jsme stejný problém a ještě k tomu velmi malý počet spermií.Doc.manželovi napsala ambrobene.kys. listovou a od firmy swiss Energyman 2xdenně.V červnu čekáme druhé dítě ikdyž nám tvrdili že jediná možnost pro nás je IVF ICSI.

siouxie
22. jan 2010

majuna, áno, je to po anglicky 😉 . Našla som aj texty dr. Kubíčka na baby webe a českých stránkach. Z nich kedysi v téme azoo citoval aj stingray...
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a228-Liecba-muz...

Už viem, o čo ide, len si myslím, že mu to tu nikto nespraví... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre