Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

levie
7. nov 2007

Jmiso: a to užívá vše najednou, nebo si mám vybrat? A MACA je co?

jmisa
7. nov 2007

Levie, slen, zinek, céčko, éčko, áčko se prodává jako mix, je to jen jedna tabletka.

MACA je nějaký peruánský kořen, který by měl krom jiného účinkovat na mužskou plodnost.

levie
7. nov 2007

Ahaa 😀 Já už se lekla, že bude MM polykat hrst vitamínků 😉 MACA koupím běžně v lékárně?

jmisa
7. nov 2007

Levie, to ne, musíš do bylinkářství nebo tzv. zeleného zdraví.

levie
7. nov 2007

Tak se zkusím poptat, zatím děkuji 🙂

pejty
7. nov 2007

Gimul....tak to je supééér,gratuluju....ti naši chlapi přece jen nejsou tak "neschopní" jak se ám snaží dr. namluvit 😀

gimulka
7. nov 2007

pejty přesně tak... 😉 akorát jsem se 3 měsíce zbytečně nervovala

pejty
7. nov 2007

to mi vykládej,my měli taky necelé tři měsíce nervů 😠 A úplně zbytečně!!A to je důležité..Nevím jak by se tvářili,kdyby tam došli všechny holky,kterým řekli,že není žádná šance a ukázali těhu průkazky 😝 ..je to opravdu hlavně byznis a to je to smutné.. ☹

gimulka
7. nov 2007

naprostý souhlas

jmisa
7. nov 2007

Gimul, tak u Tvého muže to byl asi spíš výkyv ne? Když teď je skorem v normě. Jsem zvědavá, jestli nám se spermio vylepší.

pejty
7. nov 2007

no právě,někdy to opravdu může být jen výkyv,ale nám tu nulovou šanci řekli po prvním spermiu,což je divné.. 😒

oskarka
7. nov 2007

Ahoj holky, gimulko, gratuluji, to je super. U nás to bohužel vitamíny (které manžel sem ta zobe) nevyřeší, musí na operaci varikokely a pak uvidíme... Každopádně v lednu půjdu na KET, třeba to vyjde.

gimulka
7. nov 2007

Já vůbec nevím první byl katastrofální a teď po 3 měsících to bylo v normě a jen ta morfologie na hranici. Ale co jsem si zjištovali, ta on si musel před 2 lety zamrazit a to bylo taky hrozný, takže asi fat pomohly ty vitamíny. Určitě se Vám to taky zlepší, kdy jdete na kontrolní?

jmisa
7. nov 2007

Gimul, jdeme 21.11. to jest za dva týdny.

Pejty, mně doktorka v Pronatalu řekla, že šance je tu vždy, ikdyž máme blbý ve všech směrech - málo, líný, mrtvý, morfologie v pr****

gimulka
7. nov 2007

holky tak držím palce

pejty
7. nov 2007

jmisa...tak to je super,to byla rozumná dr..taky si myslím,že je šance vždycky!
My jsme byli v Repromedě v Brně 😠

gimulka
7. nov 2007

Pejty to my taky a hned mi psala dr. že otěhotnění není možné (i když už jsme to měli lepší) a že se máme přijet zaregistrovat jako pár a že nás začnou léčit.... Tam asi všechny ženou do umělého

jmisa
7. nov 2007

Holky, to nás taky v podstatě směrujou k IVF+ICSI, ale u nás je to hlavně o času, jsme už starší, takže počítám, že někdy v březdu - dubnu na to vlítnem, až dáme do kupy všechna vyšetření. Ale zatím se dál snažíme normálně.

veracruz
7. nov 2007

Oskarka, moj manzel bol na operacii varikokely, ale nepomohla ☹ a ani profertil, ktory uzival mu nepriniesol ziadne zlepsenie. Poskodenie varikokelou je vraj trvale...

oskarka
7. nov 2007

veracruz: lékaři manželovi říkali, že je šance na vylepšení spermiogramu po odstranění varikokely (manžel jde na sklerotizaci), ala také to může zůstat stejně špatné nebo může dojít k úplnému nevytváření spermií. Já však stále trochu doufám, že se to vylepší... No, uvidíme...

gimulka
8. nov 2007

Holky, tak já jsem si dělala další dva testíky a je to tam. 😵 😵 😵 prostě haluz všech haluzí

annavi
8. nov 2007

ahoj gimulka..kolko ti meskala mrchata???ozaj a teplotku merias???

gimulka
8. nov 2007

teplotu jsem tento měsíc moc neměřila, protože jsem byla týden nemocná. NO měla jsem to dostat minulé pondělí, ale mám to o týden posunutý takže toto pondělí a ty dva měsíce před tím, jsem vždycky od soboty začala špinit, teď nic

pejty
8. nov 2007

gimul..to je super,už jsi to doma oznámila? 🙂

gimulka
9. nov 2007

Holky tak už jsem v 5 týdnu....manžílkovi jsem to řekla už ve středu koukal jak blázen..

toni78
9. nov 2007

ahojte-máte zkušenosti se spermiogramem? jk to brobíha atd.dík

jmisa
9. nov 2007

Toni, manža dojde na sexuologii nebo někm do laborky, kam ho pošle Tvůj dr., dostane kalíšek, jde do místnosti, tak odmasturbuje, odevzdá jim to a dostane výsledky, v Pronatalu je dávaj za 30 minut, někde to trvá dny.

toni78
9. nov 2007

hmmm-dík 😉 jdem tam kvůli tomu že přítel prodělal spostu RTG záření a máme strach jestli je plodný 😒 já jsem o.k

k.bett
9. nov 2007

gimulka:

Ahojky cetla jsem tvoje příspěvky zpetne ale tak nak jsem to prolitla. Podarilo se vam to prirozenou cestou nebo jsi taky podstoupila IVF ci IUI??
To je tak krásný ze vam to vyslo a uz 5tt proste krasa, moc gratuluju a at vse jde uz jenom hladce... 😉

jmisa
9. nov 2007

k.bett, odpovím za gimulku - přirozenou cestou, ale poslední spermio bylo víceméně v normě.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre