Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

smejka
5. apr 2008

:-ňno ine mu zbyvalo ked zenicka sa tula 😒 😉

cukruska1920
5. apr 2008

a kde sa flakas ?

smejka
5. apr 2008

hm....cely den v skole 😒 🙂
cukruska mas taky mlsny nick 😀

cukruska1920
5. apr 2008

hej ? Nieze sa zahryznes 😀

smejka
5. apr 2008

🙂...keb sa dao 😒 🙂...ale inak vyzaruje z neho pohoda🙂

cukruska1920
5. apr 2008

z toho nicku ?

smejka
5. apr 2008

hm...ked tak pozeram tak pisem ako hotentot 😀 ...hej z toho nicku🙂

cukruska1920
5. apr 2008

chi...tak to mi este nikto nenapisal 😕

smejka
5. apr 2008

cukruska mozno pre to ze mam chut na sladke 😀 ...a dala som si zavazok ze dost! 😝

cukruska1920
5. apr 2008

mi hovor...ani nechci vediet co som dnes pojedla

tynka01
6. apr 2008

Ahoj !
jsem tu po delší odmlce.
Vidím,že se tu prpoírá braní profertilu tak se přidávám k diskuzi.
Dle 2 SPG před zahájením "léčby" profertilem jsme na tom byli špatně.Oligoteratospermie,2milsperm/ml,50%progresivní pohyblivost,morfologie pouhá 3%.
Manžel nní bere 2.balení profertilu,čeká tedy ještě 1 měsíc a pak půjde na kontolní SPG+odběr protže v květnu nás čeká první IVF.Budu Vás informovat,zda došlo k zpelšení či nikoliv.
Nevíte někdo o fragmentaci spermií?je to novinka ,vyšetření stojí víc jak 10tisíc a má prokázat ,že spermie nejsou schopné vytvořit život (i přes to,že morfologie je v normě).

O mim se snažíme přirozeně skoro 3 roky.

lucje
6. apr 2008

ahoj holky,
zrejme se k vam letos na podzim taky pripojim. Dneska ale pisu hlavne kvuli petici proti zpoplatneni IVF. Mozna uz jste to tu probiraly a podepisovaly, ale kdyby ne, tak mrknete sem(petice bude odeslana Ministerstvu zdravotnictvi):http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detail.php?i... a pokud by to slo, rozsirte dale po Bereme se. Diky a Hezkou nedeli

scarlet
8. apr 2008

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - APRÍL 2008:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************Kukulkaja 40tt: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 37tt: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
bublinkajasminka: 31tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 39tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 29tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam. kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 37tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 22tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 24tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 27tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 21tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 19tt, genetika, tehotná prirodzene?
jmisa: M-oligoteratozoospermia, chystá genetiku 3.12.
martinmartin: tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu
katula, 26r.: 13tt prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kyselina listová)
veracruz, 29r.(FERTICENT): M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné 😀 😀 😀

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, oddychujeme
ufo(FERTICENT): 2.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné 😢 😢 😢
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, 3.IVF/KET bez transferu, príprava na 3.IVF/ICSI
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI neúspešné ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia + liečba Profertilom neúspešná, 3.IUI neúspešné , schválená žiadosť na 1.IVF
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, genetika, plánujú v 05/2008 1.IVF/ICSI 😨
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermi, neúspešné 1.IUI
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, 1.IVF - pozitívny testík
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, úspešná MESA/TESE, v 4/2008 bude IVF/ICSI
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt)
k.bett (GENNET)- 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, chystá MESA/TESA + genetiku
lopata49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): 1x IVF/ICSI - neúspešné, M- asthenoteratozoospermia, užíva CEM-M, Maca, Profertil, kontrolný SPG bude 25.3.2008
marcelkassv (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
eva7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlý SPG, užíva vit. E, zinok, selén, Ž-zápal nadobličky, plán IVF/ICSI 😨
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
kejla - M-oligoteratozoospermia
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
lubcek, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
zuzankaro, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia 😨

DIEVČATKÁ POZOR:
TIE KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ SCHRÁNKY (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

smejka
8. apr 2008

scarlet vdaka za statistiku🙂ako sa mas?

sarka11
8. apr 2008

Ahoj holky,
chci vám napsat svou zkušenost. Příteli zjistili v říjnu 2003 rakovinu varlete, museli ho samozřejmě odstranit, pak následovala chemoterapie až do dubna 2004, která všechny spermie zničila. Bohužel jsme nestačili ani odebrat ještě dobré spermie před chemo. Po roce po chemu jsme začli toužit po miminku, tak šel na odběr, verdikt ANI jedna. Naordinovala jsem mu čaje lapacho, přesličku, kopřivu, měsíček, vitamíny koenzym Q10 30mg, vápník, hořčík, zinek, selen, E, C, A, ořechy, hlavně para ořechy tři denně. Žádný alkohol, zdravý jídelníček, žádné smažené jídla. A světe div se, po dalším roce, už tam byly , nebylo jich sice moc, ale řekli nám, že kdyby jsme chtěli na umělé, tak to půjde. Umělé jsme odmítli, že když už se to trochu spravilo, spraví se to ještě víc, že ještě počkáme. A dočkali jsme se. V lednu 2007 jsem zjistila, že jsem těhotná, bohužel jsem v 7tt potratila, ale zkoušeli jsme dál a hned v září 2007 jsem zjistila, že jsem těhotná znovu a bobek se drží suprově, žádné problémy. Jsem už v 32tt a už se nemůžem dočkat až se narodí.
Když přítel řekl svému lékaři na onkologii na pravidelné kontrole, že bude táta a přírodní cestou, moc mu gratuloval, že je jedním z mnoha onkol.pacientů, kterým se to takhle podařilo.
Chci vám jen říct, že i když to teď vypadá bledě, chce to čas a trpělivost.

smejka
8. apr 2008

sarka smutny pribeh no s krasnym koncom...blahozelam 🙂 ...museli ste mat velku trpezlivost a vdaka za velikanske povzbudenie pre nas vsetky...
vela vela stastia....az sa Damianko tesi z vas dvoch a vy z neho 🙂

jana24
8. apr 2008

Ahoj Scarlet, mozes si u mna opravit udaje, uz som absolvovala IVF, prave dnes mi vkladali 2 embrijka. o 10 dni budem vediet vysledok.
A mam aj potesujucu spravu pre vsetky ktore skusaju rozne vytaminy na zlepsenie SPG, nam pomohol
Selezin ACE, Koenzym Q10, Vit. E, L- karnitin. Zlepsil sa nam SPG zo 100 tis/ml dobrych na 1 mil/ml dobrych.

eva7780
8. apr 2008

ahoj jana aj moj manzel berie tie iste vitaminky dufam ze to zaberie 😵

bianka30
8. apr 2008

ahoj scarlet...poprosim o opravu v statistike = manzel vitaminy, zlepsenie spg., schvalena ziadost na IVF, cakame na vysledky genetiky...
dakujem

sivusa
9. apr 2008

Ahojte.
Po dlhej dobe sa ozývam, manžel takisto bral Profertil a SPG sa zlepšil 🙂
Ale stále máme odporúčanie na IVF-ICSI. Ja som bola v marci na laparoskopii -mám PCOS, vajcovody naštastie priechodné,žiadne zápaly. No na prvej kontrole po laparoskopii mi doki našiel 3 cm.cystu. Bol z toho aj on dost šokovaný. A povedal mi,že pokial tá cysta nezmizne,tak nemožme íst na IVF.
Nemáte s tým niektorá skúsenosti?
Vidím,že vela z vás chodí do Gyn-fivu, zajtra tam chcem ísť objednať nás na vstupnú konzultáciu, ktorého lekára mi odporúčate?
Dakujem

prom
11. apr 2008

ahoj sivusa. ja som inak zdrava, ale aj mne sa pred planovanym IVF urobili cysty na vajecnikoch. uz 2x, vzdy presne pred transferom, ako naschval, asi z tej nervozity 😉 Ja teda chodim do Iscare a moja doktorka sa rozhodla takto> pockat do nasledujucej menstruacie, ci sa cysta uvolni a samovolne praskne a potom "preventivne" som brala nasledujuci mesiac antikoncepciu Cilest. Ta zabranuje tvorbe cyst. Potom bola dalsia kontrola a ak boli vajecniky ciste, tak sme isli na IVF. Ako som sa pytala lekarky, tak proti cystam toho moc nezmozu, proste su to nase hormonalne vykyvy, stresy.. Ja si teda teraz davam pripravok Kelp /obsahuje jod/- vsetci suchozemci mame nedostatok jodu podla mnohych lekarov, ktory sa zaoberali jodom v tele. Extra jod znamena extra hormony a enzymy, co je riesenie na hormonalne poruchy alebo rozne zamorenia tela a z nich vyplyvajuce vytvorene nefunkcne utvary, ako: cysty, hrcky, myomy,polypy, tumory...Len ho nesmies brat ak mas zvysenu funkciu stitnej zlazy. A teraz po tej hysteroskopii este popijam caj-kontryhel/alchemilku zltozelenu. Nechcem to teda zakriknut a mozno je to len nahoda, ale cysty sa mi nerobia 😉
sarka11> to je neuveritelny pribeh, moc vam drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

lusilia
11. apr 2008

Ahojte babenenky, ja teda tiez prisejem o tom profertile, nam sa vysledok po dvoch mesiacoch uzivania vobec nezmenil ☹ , takze u nas su to vyhodene peniaze. Takze som aj rada, ze sme necakali, ci sa to zlepsi, alebo nie, lebo buduci mesiac ideme na ICSI a keby sme cakali tri mesiace na vysledky profertilu a nic, tak by sa to este strasne natiahlo. Na ICSI by sme sa dostali tak az niekedy v auguste...

bianka30
11. apr 2008

lusi... je mi to velmi luto... ale ICSI urcite dobre dopane a bude to super... potom vam mozu byt uz vsetky lieky a vitaminky ukradnute.
u nas berieme stale len C,E,D,Zinok a selen, a .... tiez som velmi zvedava na vysledok...

lusilia
11. apr 2008

Bianka to je v pohode, uz kaslem na nejaky ten vysledok sparmia, s tym uz sme aj tak zmiereny, ze by to normalne nevyslo, tak dufam, ze to vsetko vyjde na prvu supu a hlavne, nech je babo, alebo aj vde zdrave 😉, lebo toho sa bojim asi najviac...A vy uz mate vysledky z geneiky? boli ste v GF, alebo na kramaroch na nej?

bianka30
11. apr 2008

nie este nemame,,, stale cakam , boli sme v GF vraj to ma trvat nejaky mesiac, tak snad to do 29 budeme vediet, vtedy ideme za Drabekom sa dohodnut ako dalej. ziadost uz mam schvalenu, takze v tom by uz problem nemal byt...

lusilia
11. apr 2008

a nevies nahodou ci tam uz okolo 25.4. bude? lebo ze ma volno a dovolenku? ja mam ist nejak vtedy k nemu na kontrolu, ale ked tam nebude, tak ma daju k niekomu inemu?

bianka30
11. apr 2008

juuuj milacik to ti neviem povedat. ja ked som tam volala tak mi povedali az tento termin, ale je moznost ze terminy predtym uz mal plne, a mal tam naobjednavane pacientky... takze aj teba...
neviem asi by som tam hlavne skusila zavolat, ci ten termin plati. na druhej strane, je to dost daleko, a v pripade ze by ta nemohol zobrat by ti aj tak asi zavolali. my ked sme isli na genetiku, tak nam volali ze Dr. ma volno , lebo im odriekla pacientka ci mozeme dojst aj skor... takze oni to tam sleduju..

lusilia
11. apr 2008

ahaaa, no ja praveze ani nemam prist na objednavku, ja mam prist uz len bez objednania, to budem ako medzi 2-4 dnom cyklu medzi 7:30-8:30...ale tak hadam tam bude, ved ked nie, tak ma asi skontroluje niekto iny...a uz ste rozhodnuty na ICSI?

bianka30
11. apr 2008

jaaaj tak to potom ano. mne pri IUI tiez ultz. robila Stenova a patrim k Drabekovi... neboj , to sa zvladne...

no co sa tyka ICSI tak asi ano, pokial nebudeme mat vysledky na to aby sa to spravilo samo... uz som sa s tym zmierila a uz len cakam co mi povedia a kedy mam zacat brat lieky. uz sa aj tesim , chcem aby sa to uz nejako cele rozbehlo...

lusilia
11. apr 2008

No to verim, ja tiez uz sa neviem dockat, kedy to budeme mat za sebou a cakat na pozit. vysledok 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre