Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

martinamartin
6. feb 2008

Ajojte bambulky ... 😵 no co sa tyka toho profertilu, my sme ho tiez uzivali, teda priatel...a samozrejme, ze sme sa spytali odbornika na to zlozenie. Chceli sme si to po castiach pokupit, nuz ale ze ono je to tak dobre spravene, ze práve dané mnozstvo tych ingrediencii v profertile ma 100%tny ucinok. Nikdy nedosiahnete take presne mnozstvo, ked si to sami nakupite...ved len samotny koenzym q10, co profertil obsahoval, bol enormne vysoky, alebo l-karnitin. ked si to v obchodiku kupite, tak na tom prerobite ☹ Nech sa manzel / priatel spyta jeho urologa, ten náš nam super poradil! 😉
Drzim palceky!!
P.S. Po trojmesacnom baleni som otehotnela ... 🙂 hihi, stoji to za to! Drzim prsteky!

gucci
6. feb 2008

ahoj holky, tak mám dojem, že po každém vyšetření nám najdou něco nového
snažíme se už víc jak rok a půl, měřím si BT, mám ukázkové grafy, až na ten konec
jsem po laparo a hysterce, zjistili mi neprůchodný pravý vejcovod
manžel je po spermio a nyní mu našli lehkou asthenospermii - sníženou pohyblivost spermií, dále 40% defektních spermií, ale za to jich má 85 mil.
nyní jsme v takové fázi, že chodím na kontrolní ultrazvuky a zjišťujeme s dr., který vaječník ovuluje
tento cyklus ovuloval akorát levý, takže čekáme, jestli dorazí MS

chci se zeptat hlavně na ten spermio, jestli je tady někdo s podobným výsledkem a jak se daří
dr. nám řekla, že pokud se trefíme přímo do plodného dne, tak je to ok, ale to už se trefujem rok a půl a nic

moc díky

solida
6. feb 2008

Ahojte snažilky. Ja mám ohľadom Profertilu zlú skúsenosť. Manžel ho začal brať hneď po výsledkoch spermiogramu, užíval ho poctivo každý deň, no a minulý týždeň po kontrolnom spg mal ešte horšie výsledky, ako pred užívaním Profertilu ☹ .

veracruz
6. feb 2008

solida, my mame presne taku istu skusenost, manzel ho uzival 3 mesiace s spg potom bol este horsi... ale citala som, ze niektorym parom to pomohlo... je to individualne... ale ja som rada, ze sme to skusili, lebo inak by som si vycitala, ze co keby...

solida
6. feb 2008

To áno, niekomu to pomohlo. Škoda, že nie nám ☹ . A tiež neľutujem, že sme to vyskúšali, no keď nám lekár povedal výsledky, dosť ma to zobralo. Ja som totiž tomu Profertilu tak verila 😵 . No čo už, skúšame ďalej. Teraz som objednala Macu, tak uvidíme. Raz sa to musí podariť, no nie? 😉

veracruz
6. feb 2008

my skusame tiez macu + kombinaciu vsakovakych vitaminov a nevzdavame sa 😉 drzim palceky, nech to vyjde...

solida
6. feb 2008

veracruz, aj ja držím palce a nech sme čím skôr maminky 🙂

veracruz
6. feb 2008

solida, anooooo anoooooooo, maminkyyyyyyyyyyyyy 😀

majuska81
6. feb 2008

babenky.....strasne drzim palceky....vsetkym vám....(aj sebe 😝 )...skúste potom vitamin E + Selén + Zinok vo vyssich dávkach 😕

janinkane
7. feb 2008

Ahojte dievčata.môžem sa spýtať???,je tam lauritka,alebo niektora z vas ktorá chodí do Splnu v KE??dakujem

jana24
8. feb 2008

Ahojte kocky, uz mame schvalenu ziadost, trvalo to presne 3 tyzden a hned 14.2 ideme do CAR, tak uz asi bude so mna stymulantka. 🙂

jmisa
8. feb 2008

Já už mám taky sepsanou žádost, řekli nám cca 3 týdny, takže pokud budou výsledky genetiky do té doby, tak na počátku března (2DC) můžeme jít na věc. Bohužel genetiku stále nemáme hotovou, v pondělí to bude 10 týdnů, to tam mám volat, tak snad.

jana24
8. feb 2008

Ahoj jmisa, skus si tam zavolat ja som im tam tiez vyvolavala, ked nam povedali ze to bude za 6 tyzdnov,a nakoniec to bolo presne za 8 tyzdnov takze sme az tak dlho necakali.
Ty mas dlhy alebo kratky protokol?
Uz vies ake injekcie budes brat? 😉

jmisa
8. feb 2008

Dneska jsem tam volala, mám zkusit zase v pondělí, že přijde další várka genetických testů. Volám tam už tři týdny.

Protokol asi krátký, když je to od 2DC, co budu píchat nevím, prý mi daj to obvyklé, nikdy jsem nestimulovala ani na IUI, takže nemaj s čím srovnávat, takže nějakou obvyklou dávku a podle sona 9DC se uvidí, jak to upraví dál.

jmisa
12. feb 2008

Ahoj, tak výsledky máme, tedy výsledky genetiky. Já i manžel jsme OK, takže příčina ble spermia je utajená, ale můžeme se "těšit" na IVF.

gucci
12. feb 2008

ahoj holky, máte některá zkušenosti s PROVIRONem? manža má líné pulčíky...na prvním spermio to bylo ještě v normě i když na hranici, pak užíval proviron a ted vyšel spermio ještě hůř. Dr. znovu napsala proviron, ale nevím, jestli je to OK

jmisa
12. feb 2008

Gucci, to se nasazuje při nedostatku testosteronu, si tedy myslím, že jsem četla. Manža byl na hormonálním profilu?
Jinak mi utkvělo v paměti, že je tam vedlejší účinek - dlouhodobá erekce. Ale to jen tak na okraj, já si často pamatuju blbiny.

gucci
12. feb 2008

na hormonálním profilu nebyl, jen na spermio
no přemýšlím, že mu to nedám 😒

jmisa
12. feb 2008

Gucci a to mu předepsal kdo? urolog?

gucci
12. feb 2008

no dr. na spermiogramu, to je asi urolog co?

jmisa
12. feb 2008

No já nevím, kde jste byli 🙂
My byli vždy v CAR.
Někdy se chodí na sexuologii.

Jinak můj názor je - nenasazovat takohvýhle sajrajty jen na zkoušku.

gucci
12. feb 2008

v Caru jsme nebyli, na sexuologii u Apolináře

jmisa
12. feb 2008

hmmm, no já bych nechala aspoň vzít krev. můj manža má špatný spermio, ale hormony má naprosto OK, to bylo to první, co mu urolog udělal, pak tedy i prohlídku samozřejmě.

gucci
12. feb 2008

no manža je srabík víš 😀 , takže mi doma vždy "vrhnul" vzorek do kyblíčku a já s tím letěla k Apolináři 😀 , byl tam vlastně akorát poprvé na té vstupní prohlídce, a to mu krev nebrali

jmisa
12. feb 2008

aha, no můj už to má na háku 😀 minule jsem nestačila pomalu ani dosednout na židli a už byl venku z odběrní místnosti 😀

gucci
12. feb 2008

😀 😀 to je prča ti chlapi........no ona mu to navrhla ta dr. že může v klidu doma, že ti chlapi jsou někdy nervozni a ovlivní to ten výsledek, tak se toho manža hned chytl a už tam ani jednou nepáchnul 🙂

jmisa
12. feb 2008

tak v Pronatalu to ani nenabídli, navíc se musel legitimovat, jestli je to jako on, kdo jde do oběrové místnosti a při IVF taky bude muset na odběr, tak jen ať si chlapec zvyká, já si budu muset bodat do břicha a on by nemohl ani do kutlochu? no tak to u nás vládne tvrdá moje ruka 😀

gucci
12. feb 2008

no tak to on počítá s tím, že až se někdy dostaneme do Pronatalu, tak si to bude muset všechno oběhat, ale když byla ta možnost, tak jí s radostí využil :oD
zrovna včera jsem se ho ptala, jestli bude schopen píchat mi injekce do břicha, málem zkolaboval jen při té myšlence 😀

jmisa
12. feb 2008

Gucci, tak třeba to zvládneš sama, ale já omdlím při pohledu na jehlu, natož abych si ji bodla 😀

A manža byl na spermiu jen jednou?

gucci
12. feb 2008

no tak snad to zvládnu, jestil na to někdy dojde, já jsem drson :o), mě odběry apod nevadí
manža byl poprvé v červnu, má stráááášně moc spermijáků 85 mil, akorát 45% defektních a málo pohyblivých, ale bylo to ještě na hranici, v normě.....a ted jsme byli před týdnem, už bylo jen 40% defektních ale zase více nepohyblivých a už to bylo pod normu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre