Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

larati
17. feb 2009

Ahoj Barborka,
prave od urologa mame tieto vysledky. Navrhol nam dalsi SPG a dlhodobu liecbu, ak bude vysledok opat zly.Uz berieme vitaminy-selen zinok a vit.E. Tak uvidime. Rozmyslam aj nad Profertilom, bo som o tom citala a ohlasy boli vacsinou pozitivne. tak len aby bolo neskor pozitivne aj nieco ine 😀 .Diky moc za odpoved 🙂

eva.a
17. feb 2009

diagnoza přítele je oligoastenoterazoospermie (snad si to pamatuju dobře, možná jsem se sekla v nějakých písmenkách 🙂). Je reálné s tím otěhotnět - myslím za pomoci zásahu lékařů?
Nemám u sebe ten papír z vyšetření, ale má 98% nepohyblivých, po 1% pomalých a normálních, 0% rychlých. Asi 55% se znetvořenou hlavičkou, nějaká další procenta se špatným ocáskem. Spermií jen asi 3 miliony. Máme si zoufat?

wobludka
17. feb 2009

evi, na zoufani je casu dost 🙂 mate klasicky mizerny spermiogram a je nas spousta 🙂 otehotnet se s tim vyhledove da, ale ne hned, nasadte vitaminy, vylucte infekci apod., zmente zivotospravu apod. a za 3 mesice muzete byt prijemne prekvapeni 🙂

eva.a
17. feb 2009

wobludko, my plánujeme na květen svatbu, takže jsem si říkala, že bych stejně počkala až po svatbě. Přítel zkusí přestat kouřit, trošku omezí pití, vitamíny mu nakoupím, už mám pár tipů... tak třeba by se mu zlepšilo to nulové procento rychlých spermií.
Taky mě ještě napadlo - dělali jsme odběr doma, přítel si stěžoval, že mu to vůbec nešlo, jednak z toho byl nervózní, druhak se prý blbě trefil, do sklínky mu šel jen první "kousek" a zbytek pak nějak do trenek... nemůže být i mizerný výsledek způsobený tím? Možná se jen utěšuju, ale... napadlo mě to 😕

wobludka
18. feb 2009

tak tak, s tim odberem tezko rict, ale jeste jich bude absolvovat hodne... Kazdopadne, kdyby byl spg dobry, byla by jsi, za predpokladu, ze jsi ok, uz tehotna 🙂

Maly prehled pro nove prichozi, aneb co delat, mame-li spatny spg:
Nasadit vitaminy (celou abecedu), zmenit zivotospravu, vynechat horkou vanu, jizdu na kole, notebook na kline a dlouhe sezeni v aute, nosit trenky a volne kalhoty. Spg se casto meni, na kontrole za 3 mesice muze byt vse ok. Jako doplnek se doporucuje kotvicnik zemni, maca a aminokyseliny (napr. popularni, ale drahy Profertil je smes vitaminu a aminokyselin, lze koupit i zvlast)
Doporucit lze navstevu urologa ci androloga - zkontroluje sestouplost varlat, pruchodnost tepen, vylnuci infekci. Dobre je rict si o hormonalni profil a testy na cukrovku. A hlavne nezapominejte, ze bez sexu se otehotnet neda 🙂

eva.a
18. feb 2009

wobludko, hehe, to je pravda. Ale myslela jsem to tak, že místo 0% rychlých by měl třeba aspoň 2% rychlých a mohli by vybrat pak lepší spermii 😀 Určitě si nemyslím, že by měl 70% rychlých 😎

Díky moc za ten malý přehled, už jsem to tak porůznu četla, teď spíš musím vysondovat ty konkrétní vitamíny, nechci,aby mě v lékárně natáhli... Zatím jsem rozhodnutá pro toto: zinkosel nebo selenzink, echinacea, vitamín C, vitamín E, rybí tuk, vitamín B12.
Vana je ok, my se sprchujeme. Kolo bude horší problém, my jízdu na kole milujeme ☹ Auto je rovněž problém, ale spíš se jen vozí do práce (cca 40 minut denně celkem), občas mívá služebky (třeba i 400km za den, ale to tak 1-2x během 14ti dnů)
Je rozdíl boxerky - trenky? Mám všechny boxerky vyházet?
Ten urolog je dobrý nápad, asi ho k tomu dokopu, protože předpokládám, že v CARu mu to automaticky dělat nebudou.
Sex provozujeme - cca 5x-8x do měsíce, snažili jsme se vždy trefovat se trošku do ovulace.
Díky za trpělivost...

wobludka
18. feb 2009

covece pocet a rychlost se daji obvykle upravit, pokud chlap spolupracuje, tak tu kolikrat holky pisou, ze poprve bida a podruhe je treba uz vse v norme.

Manzel bere Selezin a jeste neco, myslim, ze jsi to vybrala dobre - dulezite je hlavne B (listovka), C, E, selen, zinek, to nesmi chybet.

Pokud je vyrazne spatna morfologie nebo se spg nelepsi, zkouma se dal - my se chystame na testy na chlamydie (prestoze ja jsem negativni) a na fragmentaci DNA + genetiku z krve.

wobludka
18. feb 2009

boxerky asi vyhazovat nemusis, ale nesmi ho nikde skrtit - doma at klidne chodi v teplakach nebo spi ,,naostro" nic se nema prehanet, jeden vylet na kole mu neublizi, ale nemel by na nem jezdit do prace apod.

eva.a
18. feb 2009

Díky moc. Skočím dneska do lékárny. Doma chodí v teplákách a trenclích, na noc má jen pyž. kalhoty. Kéž by se to zlepšilo.

eva.a
18. feb 2009

takže jsem koupila Nicorette žvýkačky na to nekouření. Dál Zinkosel, vitamín C, vitamín E a nějakou zelenou řasu na detoxikaci. Ale pijeme i zelený čaj, cca 0,5 litru denně každý.
B-čko mi lékárnice nechtěla tak úplně dát, že si není jistá, zda to na spermijky je. Mám ho ještě pořídit?

wobludka
19. feb 2009

bezva 🙂 s odvykanim moc neporadim, jestli kouri hodne, tak asi odvykat postupne - zase, muj manzel nekouri 7 let a spg ma spatny, svagrove huli jak fabriky a maji deti na prvni pokus, takze kdyz ho nachytas s cigarem, tak nema smysl delat sceny, nicmene prestat kourit je urcite krok spravnym smerem 🙂

Tu rasu jsem jednou mela, kdyz jsem byla v zime hodne nachlazena a mela nekolik ATB, rekla bych, ze ucinek 0, ale uvidis. Ja B davam, ale jestli je nutne nevim, ikdyz B je vlastne i kyselina listova a tu bych dala urcite, ovlivnuje deleni bunek. Kdyz nic jineho, je to dobre ien tak 🙂

Manzel si chvali zmenu jidelnicku, zase nema smysl plasit, doprala jsem mu i jitrnicku, ale zmensila jsem porce a tlacim do nej ovoce, kompoty apod. Samozrejme jestli je Tvuj partner jak vyzle, tak nemusis. Jo a taky jsem vyradila takovy ty jidla, co z nich chemie jen kouka. Teda ne ze bych varila jen bio, ale treba bio jogurt koupim a nedelam pytlikovy polivky apod.

eva.a
19. feb 2009

Přítel určitě není vyžle. Má BMI ke 30ti, takže nic moc. Pytlikový polívky teda konzumujeme hojně - ach jo, to je úplně překopání životního stylu 🙂

mima777
20. feb 2009

Dievcata, musim vam sem prispiet a povzbudit vas. Nedavno som sem prispievala s tym, ze nam nasli u manzela len asi 10ks spermii, odvtedy ubehli 3mesiace, uz sme boli prvy krat v CAR, kde manzelovi urobili dalsi spermiogram, nasli zhruba 100ks, este nemame presne vysledky, povedali nam, ze je to na IVF. Na druhy den odo dna, kedy nam robili testy z kvi mi z centra volali, ze som tehotna. Nechapala som, ved sme mali len 100kusov, ale je to tak, spravila som nasledne test a ukazali sa krasne dve ciarky. O tyzden mam ist na ultrazvuk. Obaja sme brali Macu, kyselinu listovu a manzel este zinkosel.

Takze dievcata, drzim vam velmi palce a vidite, ze zazraky sa deju!!!!

szilvia31
20. feb 2009

ahoj mima,prosim ta co je to Maca?Kolko ste uzivali tieto vitamini?mojmu priatelovi odporucila dr Profertil vitaminy. 🙂 dakujem

mima777
20. feb 2009

Ahoj szilvia, vitaminy sme brali necele dva mesiace. je to peruanska bylina podobna zensenu, na plodnost. Ked si zadas do google, vyhodi ti to tam. vela stastia 🙂

larati
20. feb 2009

pekny dobry vecer vsetkym snazilkam 🙂 dnes sme kupili profertil, tak uvidime ci zaberie.Je to len na jeden mesiac, zatim a potom po kontrole budeme mudrejsi.Mam ale otazocku. Moze sa brat aj s podpor. vitaminami selen zinok a vit. E? alebo uz nic okrem toho..

wobludka
20. feb 2009

larati, mam dojem, ze vadi akorat nadbytek vitaminu A, zbytek si telo bud schova nebo vylouci - tzn je to skoro zbytecne, ale jestli je mas uz koupene, at si sem tam zobne, neublizi 🙂

Dekujeme za povzbuzeni 🙂

Presne tak, maca se da koupit i v lekarne a to jako prasek ci tablety, tablety doporucuju vic, copak slozeni je stejne, ale je to docela humus a v tom prasku se to snese

larati
20. feb 2009

ok, dakujem za info 🙂 wobludka...tak teda dnes sme zacali oficialne s papanim profertilu,som zvedava ake budu vysledky.

adenka
20. feb 2009

ahojte babulky, ako sa tu mate? prisla som vam priniest par mimoriadne plodnych virusikov 😀
TTTTTTTTTTTTT****************** 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT*************** 😵 😵 😵 TTT
TTTTTTTTTTTTT****************** 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT*************** 😵 😵 😵 TTT
TTTTTTTTTTTTT****************** 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT*************** 😵 😵 😵 TTT
TTTTTTTTTTTTT****************** 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT*************** 😵 😵 😵 TTT
TTTTTTTTTTTTT****************** 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT*************** 😵 😵 😵 TTT
TTTTTTTTTTTTT****************** 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT*************** 😵 😵 😵 TTT

larati
20. feb 2009

adenka, kiez by sa aj na nas daco s tych virusikov nalepilo 😀

adenka
20. feb 2009

larati neboj...nalepi....ja som este v novembri ani nedufala a teraz pozeram na rastuce brusko 🙂

szilvia31
20. feb 2009

mi mame profertil uz 2 mesiac,no este nevieme ci zabral 🙂 dufam,ze ano

larati
20. feb 2009

ADENKA AJ STE PAPALI NEJAKE VITAMINKY?

pipimiska
20. feb 2009

ahojte babky 🙂
aj mi mame s manzelikom problem otehotniet 5 rokov..
manzel ma patollogiu al.morfologiu neviem ktory je to spravne slovo,ale proste zlych ma 97 percent ..
rychlost ma pomalsiu aj mnozstvo nieje bohvieake ....

manzel papa profertil uz vyse pol roka,aaa naposledy mal zlych 92 percent,nezlepsilo sa ovela len trosicka,ale cas za ktory maju dojst do ciela sa vyrazne zlepslil,bohuzial to nestaci 😒

adenka,prvorade ti prajem aby si to potiahla do uspesneho konca 😉 ,aaa kcela by som sa opytat aky ste mali problem,a ako sa vam to podarilo,diik

wobludka
21. feb 2009

pipimisko, špatná je morfologie, tudíž mají patologický tvar - jednoduše pokud máte 3% morfologii, tak je jich 97% patologických 😉 🙂 my máme morfologii 1%, tudíž 99% patologii ☹ ale ze tří na osm to je docela hezké, jen tak dál 😉

larati, tak tak, jen se to čekání strašně vleče 😒 no ještě že můžeme drbat tady 😀

mima263
21. feb 2009

ahojte, 5 % je aj tak super 🙂
A to som niekde tu na koníkovi čítala, že morfológia sa nezvykne zlepšiť tak ako množstvo alebo pohyblivosť
Manžel má 10 %, už bol na kontrolnom, ale ešte neviem výsledky
dosť rozmýšľam nad tým, čo mu vlastne dávať - najradšej by som všetko, ale to sa nedá - tak zatiaľ berie 3 mesiace profertil a omegamax.
Asi prejdem na to, čo odporúčal stingray
skúšal to niekto?

eva.a
21. feb 2009

tak my jsme zatím nasadili zinkosel, vit. C, vit. E, Spirulinu a pije litr zeleného čaje denně (lístkového, ne pytlíkového).
Ta Macu mě zaujala, akorát mi to přijde trošku drahé: pokud bycho to měla jíst jí i on 2 tobolky denně, je to jedna ta pixla p 100 kusech jen na 25 dní. Což je při ceně 500 korun docela drahý špás. Nestačila by jedna tobolka denně, co myslíte? Platit každý měsíc 500 jen za Macu... nevím nevím 😒 Mimo, kolik jste toho brali denně?

mima263
21. feb 2009

eva.a - ten profertil sa má brať 2 tbl. ráno
Ja mám doma macu v prášku (je to teda hnus) - to balenie má 100g - odporúča sa 2x denne po 1 g (pol čajovej lyžičky a stojí to 476,-
Tie prípravky sú dosť drahé, napr. profertil stojí okolo 1400,- Sk
a je toho hrozne veľa, takže naozaj neviem, čo sa oplatí kúpiť a brať

wobludka
21. feb 2009

Chce to uvážit - my jsme třeba nekoupili Profertil, ale dáváme vitamíny ,,jednotlivě", macu dlabe jen manžel a v lékárně jsem ji kupovala za necelé čtyři stovky. V braní kotvičníku děláme dočasně pauzu, měli jsme sušený, ale podruhé už jsme ho nesehnali, tak kapičky (není sklizeň).

Takhle - to hlavní jsou vitamíny, to doporučují lékaři, ten zbytek je takové to na přilepšení, co se z netu vyčetlo a z diskusí vyplynulo, že by mohlo být dobré, že to třeba někdo dával a pomohlo to... Třeba urolog se na kotvičník a macu tvářil jako ,,že se na to nevyprdnete, dejte si radši dvanáctku" 😉 Takže co se mě týče, bůhví, jestli to vůbec má nějaký vliv, ale jelikož to naše snažení už vůbec není vtipný, tak se člověk chytá, čeho může, znáte to... takže si to každý musí přebrat podle sebe, jak na tom kdo je, pro nás je to ještě cenově dostupné, tak jsme si řekli, že to zkusíme, ale stát to třeba přes 1000,- Kč, tak už se na to vykašlu... ostatně vitamíny se dají doplnit i vhodně zvolenou stravou, takže to rozhodně není tak, že kdo tyhle preparáty nebere, tak je total out, chápete 😉

larati
21. feb 2009

Wobludka, mas pravdu. kazdy ma ine telo a to reaguje uplne inac ako by reagovalo dalsie. Tomu komu zabera proferti, chvali ten, a tomu komu pomaha napr. maca tak zase chvali tu.Myslim si ze za pokus to urcite stoji.Ked vitaminky nepomozu tak urcite neublizia 🙂)).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre