Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

chrobacek
17. apr 2009

stavba my jsme dostali doporučení k urologovi v caru, takže nevím kde vám dělali spermio a zda už chodíte do caru jinak k urologovi může i bez doporučení a určitě at jde protože se může přijít na příčinu třeba u nás se nejspíš našla čekáme na další vyšetření zda se to potvrdí

stavba
17. apr 2009

No nám ho dělali v Gennetu v Liberci. Manžel má 75mil/ml spermií, takže co do množství v pohodě, ale má jich málo normálního tvaru a i pohyblivost by mohla být lepší. Díky za radu 😉

chrobacek
17. apr 2009

no my šli k urologovi, který je přímo v caru, protože je to pohodlnější a navíc se tam setkává s neplodnými pány, takže má určo lepší zkušenosti a poslal manžela na další vyšetření doppler sono, trus, HP, genetika....na to vše čekáme cca 3 měsíce a v této době jsme udělali ještě vitaminovej šok 🙂)) tak čekáme na 12.5. kdy budeme vědět víc

wobludka
17. apr 2009

ahoj chrobi, chtela jsem napsat ip, ale blbne mi to pres mobil 🙂 jak se dari? My jdeme na dalsi spg az v cervnu a pokud nebude zase 0, tak rovnou iui. Nicmene v planu je podzimni ivf + isci. Dnes mi brali krev a pristi tyden utz, tak snad alespon ja budu ok.

chrobacek
17. apr 2009

ahojky ptala jsem se tě na Sanusu kde jsem tě zahlídla 🙂)) tak jsem ráda, že tě vidím tady 🙂

jdete na IUI ?? není to zbytečný s tou morfologií ? teda pokdu se to pochopitelně nezlepší.....což vám přeju....
takže tobě dělají HP fajn 🙂

no u nás zatím taky nic moc.....příští týden jde chlap na HP pořád to odkládal, čekáme na genetika a hlavně 12.5. se vše rozhodne !!!! jde na to veledůležité sono a trus (vyložení rakoviny) z čehož máme největší obavu a hned ten den jsem nás objednala do CARu když už tak už

chrobacek
17. apr 2009

Kdy je možné podstoupit IUI?

Pokud je počet spermií nad 5 milionů /ml, pohyblivost nad 50 %, defektních spermií nejvýše 50 %. Inseminace při horším spg může být také úspěšná, avšak úspěšnost se podstatně snižuje.

martek
17. apr 2009

zdarec zeny!
to iui je fakt malo pravdepodobny, Koudak rikal, ze u nas je to stejna pravdepodobnost jako pri normalnim sexu, tak pry at si to radsi uzijem doma 😀

stingray
17. apr 2009

martek • Dnes o 07:27

takze:
Prolaktin 6,1 ng/ml
Folikulostimul.hormon 12,6 IU/l
Luteinizacni hormon 1,5 IU/l
Testosteron 11,9 nmol/l

AFP marker 1,0 IU/ml
celk. beta hCG -< 0,1 IU/l

TST je nizko zodpoveda spodnej hranici pre muza okolo 40tky rokov (teda neviem kedy bol vykonany odber pretoze peak je v rannajsich hodinach (ranne erekcie a pod 🙂) to by ale nebol tak velky problem ako FSH pretoze tam je jasne preukazany (pomer FSH/LH) stimulacny faktor FSH na semenniky zial na zaklade nizkej odozvy (ak su sertolliho bunky okej tak reaguju na tuto stimulaciu a produkuju inhibin ktory znizuje FSH, ak neraguju tak dominuje aktivin ktory drzi FSH na vysokej urovni. Cele to vyznieva ako ta horsia moznost a tym je poskodenie semennikov. Ako je vidiet absolvovali ste aj test na rak. markery ktory je vporiadku. Kazdopadne bude potrebne dokladnejsi HP (min E2, TSH, SHBG) a konzultacie z andrologom.

martek
17. apr 2009

stingray, diky
ctyricatnik manzel teda neni 😀, je mu 28. krev mu brali po devaty rano, takze ranni erekce taky vliv nemela. ten odber si vyzadal urolog, kam jdeme 27.4.
poskozeni???? jezisi.... je mozna lecba?
proc tohle vlsatne vsechno delame? teratozoospermie (4% ok), jinak vse ok. prvni ivf+isci neuspesny 😔 do dalsiho zatim jit nechceme, pokusime se manzilka vylecit, jestli to teda bude mozny

stingray
17. apr 2009

Aminokyseliny, cholesterol, omega 3-6 ale hlavne dodrziavanie optimalnej teploty semennikov tj. max 3°C pod teplotou tela. Treba si prejst historiu diskusie.

martek
17. apr 2009

OK, beru na vedomi a predam manzelovi

diky 😉

chrobacek
17. apr 2009

stingray nemůže sem hodit co jsou hodnoty v normě, nebo jaký má být poměr FSH/LH na netu nemůžu nic najít

stingray
17. apr 2009

uz som o tom pisal takze si treba pozriet historiu 🙂

chrobacek
17. apr 2009

ahá tak to jo 🙂 já jsem to už prolezla, ale toto si moc nepamutuju, spíš jsem řešila doplnky až ted bude HP aktuální 🙂

chrobacek
17. apr 2009

Lutropin (Luteinizační hormon) LH (U/l)
Muži: 14 - 70 let 1,5 - 9,3

Folitropin (Folikulostimulační hormon) FSH (U/l)
Muži: 13 - 50 let 1,4 - 18,1

Testosteron v séru (nmol/l)
Muži: 15 - 50 let 5,4 - 30,4

Prolaktin (µg/l)
Muži: 2,1 - 17,7

martek
17. apr 2009

chro, super!

chrobacek
17. apr 2009

příští týden napíšu naše hodnoty....... ach jo at už je za měsíc a víme jestli je muj muž zdravý

wobludka
17. apr 2009

no skoro to zbytecny je, nicmene je to levny, organismus nezatezujici a nahoda je blbec 🙂 navrhl to sam doktor, ze to je takova priprava na ET, ze kdyz jsme mladi a nespechame, tak je skoda to nezkusit. Pochopitelne musi byt morfologie alespon trochu slusna, ostatni mame ok. Drzim palce, at vam to rychle utika 😉

bakosko
18. apr 2009

ahoj baby otehotnela ste niektora prirodzene pri diagnoze oligo-astheno-teratozoospermie

lenkove
20. apr 2009

ahojte,
ked sa tu tak rozoberaju hodnoty, pridam tie nase.. aj ked jednotky nam k tomu nenapisali 🤐 podla nich v norme..

fhs 1,74
lh 4,32
lhs2 13,4
lhs3 13,2
tst 5,34

lenkove
20. apr 2009

bakosko,
na predchadzajucej strane je scarletina statistika, mrkni do nej 😉

ancovicka79
20. apr 2009

ahojte,som tu nova.trosku som si citala o com tu pisete.my s manzelom sa tiez snazime o babatko a zatial sa nam stale nedari,tak sme boli na prvom spermiograme v heliose a manzelovi diagnostikovali teratospermia,zatial nam moja doktorka predpisalalen vot C,E,A a centrum a vraj sa mame snazit dalej....teraz 14.5 mame ist na druhy spermiogram+plus vsetky vysetrenia ku Dr.Krajkovicovi a trochu mame strach,co nas caka...zatial som sa docitala len,ze teratospermia je defomacia spermii a neviem,co nasadit este manzelovi,aby sa mu trosku spermijky dali dokopy....ma niekto podobny problem ako my?dakujem za akukolvek odpoved...lebo sa trochu citime obaja zmeteni a len surfujeme a hladam ako by sme mohli vysledky vylepsit do toho maja...dakujem za odpoved....

chrobacek
20. apr 2009

ahoj přečti si historii je toho tu opravdu hodně tech rad 🙂

wobludka
21. apr 2009

ancovicko kolik mate %?

ili5
22. apr 2009

Dobré ranko, my máme taky špatné sperma a zhruba za 14 dní podstupuji své 2.IVF. Dala mu dr. vitamíny E,pangamin2x2 denně. Chrobacku, prosím píšeš, že jste dali vitamínovou bombu, můžeš popsat jakou? Co ještě pomáhá za tak krátkou dobu zlepšení, přidat ještě nějaké léky, listovku, nebo něco?

chrobacek
22. apr 2009

my máme kombilnaci přírodních produktů Multi Maca a multák.......ale začalo to fuguvat až po měsíci užívání takže za 14 dní ti nepomůže nic.....kůra je na 3 měsíce resp. 72 dní kdy se obnovují spermie

ili5
22. apr 2009

Tak snad mu pomůže ten pangamin a ečko. Jdem na ICSI, tak snad něco vyberou, má 5% a ještě samé žebráky, tak musím doufat! 😀

chrobacek
22. apr 2009

jo to třeba jo rozhodně ečkem nic nepokazítě ale musí to být vyšší dávka což asi víš 🙂 ili my máme 1% tak jste na tom líp 😉 🙂

ili5
22. apr 2009

Vyšší dávka Ečka? Mu řekla 1x večer a koupila jsem mu E200. Myslíš, že mám koupit silnější a častěji jíst? listovku taky, nebo stačí ten pangamin a E?

chrobacek
22. apr 2009

no tak at si vezme tu dvoustovku ráno a večer listovkou za 14 dní nic nezachraníš ........pangamin nevím na co je...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre