Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

majuna
4. jan 2009

Ahoj baco,gratulujem,to si nas potešila.Snad budu tvoje slova vyslišene.Čo čitam,tak niektore baby berete tiež niečo.Ja sa liečim na močove cesty,teraz mam 3mes.liečbu.Viete mi v tom niečo poradit? Wobludka,hlavne bud v klidu a napiš čo a ako.

leny16
4. jan 2009

baco-gratuluji k vašemu zdárnému početí 🙂
wobludka-kdy jdete znovu na spg?Proč jste byli na urologii?My totiž také léčili antibiotikama nějaké potvory, tak uvidíme co to udělá se spermiem 😉
majuna-my ted bereme jen multaky a macu, ale před tím jsme toho brali více a spermio se nám zlepšilo o 10 mil., a také se nám zlepšila rychlost, jen ty tvary pořád nic moc.....

majuna
4. jan 2009

leny,priatel je zatim len na profertile,ale uvažujeme to ešte podporit.Po dobrani pojde na kontrolny spg tak uvidime,jak to dopadne.o 10 mil.je podla mna velky uspech,ale neviem,či sa tvar može zlepšit.

leny16
4. jan 2009

to také nevím, uvidíme, či se zlepší spermio bez té manželovi infekce, pak dám vědět.
Profertil jsme také brali a k tomu jsem dávala jen macu a nic jiného a občas vit. E

wobludka
4. jan 2009

my meli pohyb i mnozstvi ok, zato morfologie (tvar) jen 1%... Dr. nam doporucila vitaminy a koncem unora kontrolni spg. Na primy dotaz mi rekla, ze se s tim moc delat neda - ze jen nemohou vychazet z jednoho spg, ze se to treba o nejake to % dve zlepsi, ale na normu tezko

wobludka
4. jan 2009

k urologovi jde za 14 dni, protoze tam mel jeste leukocyty, nebo proste neco, co tam hazi imunitni system, tak aby vyloucil infekci, nicmene obtize nema... no pry se ho dr. 3x ptala, jestli nema urologicky problem, tak pro jistotu. Mne gynekolozka rekla, ze je to na IVF, aby mi udelala radost, tak mame zkusit pry i inseminaci, co kdyby 🙂 kazdopadne nas v unoru odesle do Sanusu

wobludka
4. jan 2009

omlouvam se, ze pisu jak idiot, cvakam do pres mobil 🙂

govinda
4. jan 2009

kočky, mám na vás jednu otázku. Manžel mal pred dvoma rokmi zníženú pohyblivosť spermií, ale nesnažilkovali sme doteraz a teraz znovu začíname a tak by som mu chcela niečo "nasadiť" len tak preventívne. Mám doma nejaký selezin ACE a vitamín E. Myslíte, že je to v pohode?
A ešte, keď mal zníženú pohyblivosť, tak mal 42% a lekár hovoril, že norma je 50%, počty mal vysoké, nad normu, jediné, čo bolo zlé, bola tá pohyblivosť 😖

wobludka
4. jan 2009

Pohyblivost (i množství) se dají vitamíny upravit pěkně - říká se selen, zinek, A, B, C, D, E... takže klidně co máte doma, nebo nějakým multivitamínem se taky nic nezkazí 🙂

govinda
4. jan 2009

wobludka, takže mu budem dávať ten ACE selezin a k tomu vitamín E a už len snažilkovať 😀 . Ďakujem za radu 😉

wobludka
4. jan 2009

jo tak souložit se musí, z vitamínů ještě nikdo nikdy neotěhotněl 😀

leny16
4. jan 2009

wobludka-také jsme měli zvýšeny počet leukocytů a nakonec jsem šla na stěry i já a taky jsem brala ty samý antibiotika jako manža.Je to tak na 3 týdny

wobludka
4. jan 2009

no vidíš, tak uvidíme... než nás poslali na spermiogram, tak dělali stěry mně a chlamýdie mám negativní... teoreticky by tam nějaké kvasinky nebo ueroplasmata být mohla, nicméně na záněty netrpím - ale to by nám právě mohl říct ten urolog... mně dr. řekla, že oba vaječníky jsou funkční, pravidelně ovuluji, nikde stopy po cystě nebo srůstech, tak mě prohlásila za zdravou 😒 nicméně kdyby se příčina našla a vyřešila třemi týdny ATB, asi bych samou radostí prorazila hlavou strop 🙂

majuna
4. jan 2009

leny,priatel mal tiež infekci-ureaplazmu.Dr.mu nasadil doxybene,ja som to tiež musela brat a potom to mal dobre.ja som bola dobra,žiadne chlamidie,len trpim na močak.morfologiu ma v norme,uvidime čo bude.som niekedy ztoho na nervy.

leny16
4. jan 2009

ano doxybene jsme brali 😉 a zlepšilo se vám po tom spermio?

leny16
4. jan 2009

Já tady prd vím, protože tam chodil manža a nic nepamatoval.Takže jsme ani pořádně nevěděli co nám je 😀

wobludka
4. jan 2009

s tím močákem Ti neporadím, vím, že na to ženský trpí, ale já to nikdy nezažila... jen jsou myslím dobré brusinky 😕

janula18
6. jan 2009

Ahojte už som tu dlho nebola.
Tak včera som bola na druhom IUI a manžel bol sklamaný že sa mu nejak nedarilo, že toho bolo nejak málo. Ale sestrička potom hovorila že je lepšia koncenrácie ako minule, tak asi tie vitamíny trochu pomohli, ale vlastne neviem ako sú teraz hodnoty, lebo ič bližšie nám k tomu nevedela povedať.
Ale asi sa netrafili na ovuláciu, tak ani nedúfam že to víde, som dosť sklamaná, 19.1. mám ísť na krv a sme rovno objednaný na 2.2. na konzultáciu a chceme spísať žiadosť o ivf.

wobludka
6. jan 2009

Janulo, proč myslíš, že netrefili ovulaci? Důležité je, že se vzorek zlepšil 😉

leny16
6. jan 2009

ahoj janulko,jsem si říkala kde jsi,
tak držím pěstičky 🙂
já už za cca 10 dní stimuluju na IVF+ICSI. 🙂

majuna
6. jan 2009

ahoj leny,ešte nevieme,či je spermio lepšie,pretože až koncom januara pojdeme na kontrolny spg.po doxybene sme infekciu vyliečili,aspon to,ale v duchu dufam,že spermijky budu natom lepšie.a som zvedava,čo nam potom doporuči dr.

janula18
7. jan 2009

Ahoj leny, tak ti blahoželam že už ste tak daleko, Tak nech sa to podarí.
Ja sa už tiež celkom teším že pôjdeme na to ivf lebo má to predsa väčšiu úspešnosť ako iui. Tak uvidíme

leny16
7. jan 2009

Tak to už někdy v březnu začneš 🙂 Třeba to půjde do té doby i přirozeně 🙂 Dr nám dal 50/50,tak věřím, že se to v těch 3 placených IVF+ICSI povede.

wobludka
7. jan 2009

tak at to leni dobre dopadne 🙂 to vam navrhli po inseminaci rovnou isci? Kolik jste meli tvarove dobrych?

leny16
7. jan 2009

15% a jdeme rovnou na ICSI, kdyžtak IUI máme v záloze 😉

leny16
7. jan 2009

a děkuji

wobludka
7. jan 2009

15% vubec neni tak hrozne 🙂 no ja jsem zvedava, co s mama vymyslej... Jak snasis stimulaci, ok? Pri IUI jsi stimulovala taky, nebo staci jen pregnyl, kdyz je spatny jen spg?

leny16
7. jan 2009

já ještě nestimuluju 😎 až příští týden.Hele s IUI vůbec nemám zkušenosti, s tím ti zatím neporadím 😒
nemáme jen horší tvary ale i méně spermijek-15 mil.,ale uvidíme kolik budu mít kvalitních vajíček, kdyžtak bych nechala část vpichem a část s IVF, prý je to lepší(s ivf), protožě si spermoše selektují geneticky lepší vajíčka 🙂

wobludka
7. jan 2009

tak snasej, snasej 🙂 at je z ceho vybirat. Ja myslim, ze u ivf uz je vcelku jedno, kolik jich breberek je, hlavne ze jsou 🙂 tak tfuj tfuj

leny16
7. jan 2009

diky, budu snášet o 106 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre