Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

wrtulka
20. mar 2009

martek to víš že válčíme..
ale nic zásadního.. zatím..
čeká nás kontrolní spermio a pak se to snad rozjede..
chrobáček musíme věřit..
te´d mě dostalo albíčko holčiny nevím jak se jmenuje měli pomalé spermijky a neví ještě něco a první IUI se jim vyvedla tak že čekají dvojčátka

chrobacek
20. mar 2009

ty jo tak to u nás nehrozí 🙂

wrtulka
20. mar 2009

chrobáček nikdy neříkej nikdy 😉 😀

chrobacek
20. mar 2009

no u toho zrovna jo nám IUI ani nenavrhli 😀 😀 😀 s tou trágou co jsme měli ačkoliv mi to dr, při první konzultaci ličila jak půjdeme a blá blá......ale nejdeme.....☹............no jo ale co když se to otočí o 360st. a budou spermie na jedničku 🙂 pak 100% jdeme 🙂 😀 😀 😀 😵 😵 😎 😎 😎

wrtulka
20. mar 2009

hele my chodili na IUI i když nám všichni říkali že to jsou vyhozený peníze..
prostě zarytě jsme chodili a basta fidly 😉

chrobacek
20. mar 2009

no jo když nám vypsala žádanku na urologii místo toho 🙂

chrobacek
20. mar 2009

hele to je jedno květen rozhodne

wrtulka
20. mar 2009

chrobacek u nás snad taky květen rozhodne.. doufám!

chrobacek
20. mar 2009

no to jo myslím, že není co řešit 😉 bude z čeho vybírat 🙂 a nebo že by dokonce stačilo jen IVF? 😎

wobludka
20. mar 2009

🙂 ahoj martek, ráda Tě vidím 🙂 mrzí mě ten nepovedený pokus, držela jsem palce, ale rozhodně není všem dnům konec 😎

wrtuli, každý má jiný pohled na věc - mně tedy taky spíš vyhovuje všechno pořádně naštudovat, vyzjistit a pak se do něčeho pustit, ráda mám věci pod kontrolou - dělám to tak ve všem, nejen co se plození dětí týče 😀 Třeba jsme včera odmítli podepsat žádost o fragmentaci, co nám ji rvali pod nos - ano, fragmentaci chceme, ale ne ze vzorku, o kterém máme pocit, že je výrazně ovlivněný prodělanou chřipkou, chceme informace co nejobjektivnější 🙂 třeba je to jedno, co já vím, ale chceme stát nohama pevně na zemi 🙂 takže jsme se domluvili na příště 🙂

A teď něco pro pobavení - teda ono je to spíš k pláči, ale tím si nepomůžeme - dr. říkala, že některé naše spermijky mají helmu 😅 😀 prý jak se vyloupnou z toho zárodečného obalu, tak to ze sebe ani pořádně nesetřásly, takže tam plavou jak vožralý s kbelíkem na hlavě 😅 Se skoro začínám bát, do které části těla mi zabloudí 😀 no nechtěla bych je lovit třeba z ucha 😀

wrtulka
23. mar 2009

Ahojky Woblud..
o té fragmentaci jsem četla a dobře jste udělali.. ať je to co nejobjektivnější protože na špatné zprávy je času dost vždycky! 😉
Jinak s tím co všechno vědět nebo nevědět to máme myslím stejný.. já už bych pomalu mohla vést někde poradnu ohledně mužský neplodnosti 😀 😀 si dělám srandu ale po tom všem..
Myslím že někdy je naopak lepší vědět infošek víc, člověk má lepší páky proti tomu všemu pak bojovat..
Woblud to o těch helmách, nebo čepicích jsem už někde zaznamenala možná to máš v albíčku? Jsem si říkala jak to víte, nám v Sanusu nikdy podrobnosti k morfologii neříkali. Prostě 0% dobrých a hotovo ale v čem nejsou dobré.. to už nám neprozradili..
Tak asi to nemáme nic zajímavého možná mají prostě dva ocásky a konec 😀 😝
ale v Heliosu nám podrobný spermiogram budou dělat - prý budou ty spermijky nějka barvičkovat.. asi podle toho co jim je nevím 😀

wobludka
23. mar 2009

😀 moje sestra otehotnela, aniz by tusila, co je ovulace 😀 sladka nevedomost 😀
Manzel se ptal a pry maji deformace vseho mozneho, ale ty ,,helmy" pry dr. zaujaly 😀
Ja myslim, ze to obarvi podle toho, jestli jsou nebo nejsou geneticky ok 😉

wrtulka
23. mar 2009

woblud na to aby poznali jeslti jou geneticky ok je musí zabít.
A to se dělá právě jen při té fragmentaci spermií tak nevím spíš nám řeknou kolik procent má poškozený byčík, kolík krček a kolik hlavičku.. no aspoň v to doufám..
taky bych chtěla otěhotnět ve sladké nevědomosti..
což už mi nehrozí...
tak aspoň vědomně 😉

wobludka
23. mar 2009

aha, ale nejak je prece musi rozlisit, aby pri PISCI hrabli po tech dobrych, ne - ja myslela, ze to je ono...
Dnes jdeme koupit ty preparaty, co jsme okoukali u vas, tak snad poridime 🙂
Ja uz jsem z toho cvok, v noci se mi zdalo, ze vysla spatne fragmentace a ja znasilnila svoji pubertalni lasku 😀

wrtulka
23. mar 2009

Woblud nao při PICSI se k nějakému povrchu který je podobný povrchu vajíčka přicucnou jako k magnetu ty spermie které mají uvnitř DNA v pořádku 😵
Tak pak písni kolik vás to stálo to porovnáme..
a hodně štěstí při schánění a't všechno seženete 😉

wobludka
23. mar 2009

jo tak to je fikany 😀 takhle se na ne musi, na spermouse

No my nejak obihat obchody nebudeme, proste tam vbehnem, vezmem a pujdem - jenom tak radove, na kolik se mam pripravit?

wrtulka
23. mar 2009

woblud myslím že ty kapičky stály kome 300 nevím jeslti budeš kupovat všechno pokud i ty anabolika tak asi taky 300? vím že jsme dohromady platili něco přes 1000 ale to jsme měli 2 balení těch kapiček

chrobacek
23. mar 2009

haló jak je holky??? koukám, že se nakupuje 🙂 já jsem taky přikoupila dvě balení mutli macy to nám vydrží do května 😉 a pak......🙂 doufám bude změna k lepšímu 😎

wobludka
23. mar 2009

tak to jeste jde, cekala jsem jeste horsi sumu 🙂

Ahoj chrob, uz aby bylo poradny jaro a dalo se chvili vegetit na slunicku 🙂

chrobacek
23. mar 2009

No to jo, ale my jsme v sobotu lyžovali a peklo sluníčko až mám spálenej nos, takže to taky není špatný 🙂, ale je pravda, že dnes je parádně hnusně a dokonce prší...........jojo taky se těším na sluníčko chci si koupit na terásku lehátko 😉

wrtulka
23. mar 2009

Akorát se holky bojím..
mám nějakou angýnu neco nevím co..
aby to manža ode mě nechytnul kdyby teď dostal antibiotika 😖 😖 tak se můžeme s IVF a spermoušema rozloučit

chrobacek
23. mar 2009

wrtulko no neblázni, tak si dej doma roušku 😅 žádné pusinkování atp. snad to od tebe nechytne!!!

chrobacek
23. mar 2009

holky já se zase strašně bojím jak dopadně to vyšetření v květnu, jen se modlím, at mu nenajdou nic horšího než máme diagnostikováno ted 😠 ☹ ☹ fakt se moc bojím ......a hlavně je pecka, že na tento ortel čekáme tak dlouho......

wobludka
23. mar 2009

wrtul, tomu se nevyhnete... Hodne vetrej, vyvar povleceni, kuryruj se a dej se vule bozi 😉 kurna tak by ti chlapi meli mit taky nejakou imunitu ne, takovejch vitaminu dlabou 🙂

Chrob, je tak to zavidim 🙂 my si porizujeme misto deti chaloupku na horach, ale jeste neni nase, tak tam nemuzeme jet ☹ no chaloupka je silne slovo, spis ruina to je 😀

chrobacek
23. mar 2009

ty jo tak to je supr budete mit ruiničku 🙂

wrtulka
23. mar 2009

Holky taky doufám že to nechytne.. bere už dlouho ty kapky a vitamíny a dost z toho má zlepšovat imunitu..
tak třeba.. asi se odstěhuju do obýváku, nebo že bych ho odstěhovala k mamince než mi zaberou antibiotika? 😀

woblud neboj nic horšího z hlediska spermiogramu vám nediagnostikujou uvidíš! Bude to jen o trochu lepší..
jen nevím jak vám dopadne ta fragmentace.. ale třeba naopak dobře!!!třeba jsou ošklivý s helmama jen venku ale uvnitř jsou úplně v pořádku 😉 😵

wobludka
23. mar 2009

😀 no jo, potřebujeme se nějak zabavit na čerstvým vzduchu 😀
Wrtul, no to já bych manžela odstěhovat nemohla - měla bych bobky, aby tam už nezůstal 😀 přece jen maminka vyvařuje, nic po něm nechce... 😝
Bodejť, holky já to vidím tak, že dokud jich tam tak deset ks geneticky ok je, jako že věřím, že je, tak není co řešit 😝 teď jenom uděláme všechno proto, abychom těm potvůrkám pomohli, ať mají kondičku a je z čeho vybírat - pak už je to jen otázka času 😵 tak takovýhle je jako plán 😀 😎

wrtulka
23. mar 2009

Woblud je to čekání je vopruz..
jinak já se manžu snažila vyexpedovat ke tchýni ale on nechce takže mám smůlu 😲 takže to vidím tak že se odstěhuju o obýváku abych ty šance že to dostala alespoň zminimaliovala.
Woblud ale vy jste jich tam množstevně zase tak málo neměli ne? 160milionů? nebo tak nepamatuju si to číslo a pokud jich tam je v tomhle množství 2-3% dobrých morfologicky, geneticky tak by to dokázali pomocí PICSI najít..
Ale pokud vám vyjde dobře ta fragmentace, tak nemusíte ani řešit nějeké PICSI a bude vám ke štěstí stačit ICSI stačí když okem vyberou nějakou dobrou a bude 😵 😵

wrtulka
23. mar 2009

hm koukám na ten váš výsledek spermia ne 160 ale 16mil i to je dobrý je to sice lehce pod hranicí normy (množství je 20) ale i tak jako množstevně dobrý!Prostě je výběr..
Ty woblud mě napado ještě na andrologii jste byli? Na ultrazvuku třeba, jeslti manžel nemá tu variotéku, nebo ¨dávali jste sperma na kultivaci jestli tem nemá něco co mu ty čepičky způsobuje? Mě napadá jeslti nemůže mít nějakou vrozenou vadu třeba.. jeslti by se to nedalo ovlivnit nějakou operací (to nechci strašit právě naopak)
Jen mě napadají možnosti co by se dalo v těch dvou měsících ještě stihnout..

wobludka
23. mar 2009

tentokrát jen 16 mil/ml, ale necelé 3 týdny po chřipce to není špatné, poprvé jich bylo 88 mil/ml 😵 😵 😵 a docela jsou i hejbací... zato ta morfologie 🤐 🤐 🤐 no ono moje gynekoložka nejdřív říkala, že s tímhle množstvím by zkusila i inseminaci, jenže to by jaksi nesměla být morfologie 0 😖
Právě že to je divné, že jich je dost a hejbou se - to bude v pr.eli buď genetika nebo přišel někde do kontaktu s chemikalií, radiací... třeba Černobyl, co já vím 😀

chrobi nevěš hlavu 🙂 příčinu máte, to je velká výhoda 😉 a to čekání - zvládnout se to musí, ono nám jaksi ani nic jiného nezbývá 😀 někdy to zvládám docela dobře, někdy fňukám a lituju se, ale stejně to nakonec musím vydržet 🙂 nejlepší je nějak se zabavit - pro něco se nadchnout, což je těžké, ale když se to podaří, hodně se Ti uleví, já nevím, přihlásit se na nějaký kurz, cvičení, pletení, pěstovat mrkev a ředkvičky, koupit si psa nebo kočku, zrekonstruovat kuchyň...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre