Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lauritka
27. júl 2007

no my uz minimalne 4 roky al epredtym bola normo spermija.. a teraz sa to takto zhorsilo :( u mna to nevyzera na nejaky problem, zatial. ale este mi bude robit hormonalny profil a pozerta ma uzv. no a znova kontrolny spg. potom nam navrhne co dalej. rada by som bola keby navrhol rovno ivf, lebo cakam uz dost dlho 🙄

xxy
27. júl 2007

😲 😲 😲 Lauri a to s váma nezačali dělat něco už dřív??? 4 roky je příšerná doba - a já si začínám myslet, že u nás to taky tak dopadne... 😢
Jak to můžeš zvládat, že jsi v pohodě po takové době! Teda aspoň dělaáš dojem, že v pohodě jsi....

lauritka
27. júl 2007

ale jo...bola som aj na IUI ale nic...potom mi zistili zvyseny prokaltin. bral asom lieky. ale stale sme mysleli ze to pojde dajak. ale vidis a robili sme zase spg a bum.. 😒 tak zase centrum...

xxy
27. júl 2007

Nad tím mi někdy zůstává rozum stát, že to prostě ne a ne jít ☹
Já si pokaždé říkala, že nepočítám s tím že otěhotním napoprvé, ale teda že skoro po dvou letech tady ještě běhat s plochým břichem, mě teda nenapadlo 😝
No jo, ale ono to někdy přijde holt jen máme "trochu" smůlu v tom, že to v našem případě trvá - sakryš
Nám tenkrát řekla laborantka, že s těmahle výsledkama můžu pořád v pohodě otěhotnět, ale dr najednou skoro po roce na mě vychrlil, že právě když je teratospermie, tak že to je většinou problém...... ☹ 😒 🙄
Nevím na co čekal v tom případě 😠

lauritka
27. júl 2007

😠 m no vidis asi preto sa nedari..pohyblivost bola sice nad 50 percent. ale mozno su take deformovane , ze si vajicko nevyberie ani jedno 🙂
hold nase vajicka su vyberave ;) radsej si nevyberu ziadnu spermijku, ked to nema byt zdrave 🙂
ja som si tiez myslela ze to pojde lahko..ale nie je mi sudene aby som to mala lahkou cestou...tak uz jedine ivf.

xxy
27. júl 2007

To jo asi fakt máme náročná vejce 😀 My jsme měli všechny výsledky v pořádku, jen prostě tvar hlaviček neodpovídá té hlavince do špičky 😕
Tak uvidíme tak za 14 dní co s dr domluvíme a snad se to už pohne zase dopředu....

lauritka
27. júl 2007

tak ti drzim palce ;) a dufam ze budme kocikovat buduci rok ;)

gimulka
27. júl 2007

Holky a za jak dlouho se chodí na kontrolní SPG?

mikulka
27. júl 2007

My byli na kontrolním PPG za měsíc.

xxy
27. júl 2007

My jsme šli asi po 6 měsících a od té doby ne. Takže o aktuálním stavu nemáme šajna... 😠

broskef
27. júl 2007

my 3 měsice

gimulka
27. júl 2007

A to se ukáže už za měsíc nějaká změna? Mikulko a brali jste během toh měcíce nějaké léky nebo vitamíny?

lauritka
27. júl 2007

no v centre ti urobia este jeden ..oni maju nejake svoje specialne vysetrenia spermatu, aby vedeli fakt posudit ci treba IUI IVF alebo ICSI..teda aj podla tvojho stavu samozrejme. ja som doniesla len mesiac stare vysledky a aj tak si robia svoje. inac normalne sa kontrolny spg robi raz za tri mesiace. lebo tri mesiace trva spermijam kym dozreju.

xxy
27. júl 2007

Lauri jak jako než dozraju????????? 😨

scarlet
27. júl 2007

Malé doplnenia:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 7tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 6tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF, premýšľame nad 3.IVF + užívame od 14.7. PROFERTIL
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
barca28, 28r. (SANUS): M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- pravdepodobne oligoteratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
lauritka, 34r: M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF 😅

Dievčatká, pomaly sa začnime posúvať o úroveň vyššie 😀 😀 😀.

P.S.: Kontrolný spermiogram sa robí najskôr o 1 mesiac, ale ideálne rohranie je 2-3 mesiace 😉.

lauritka
27. júl 2007

kukni na www.profertil.sk tam o tom pisu 🙂 ..musim utekat pa pa

xxy
27. júl 2007

Lauri pa a diky 🙂

sinterka
27. júl 2007

Ja si myslim,ze straaasne moc pomoze zmena stravy a zivotneho stylu..mangel sice cvici vo fitku,ale teraz sa snazim aj ja..upraveny mame jedalnicek..vela zeleninky,ovocia nizkotucnych potravin,kuracie masko .Podla vzoru relacie "ste to co jite" +oddych dostatok spanku,pitny rezim a klidek vyhybat sa stresu...a uvidime..snad aj lieciky pomozu. 😀

mikulka
27. júl 2007

gimulko, brali - vit. E, Selen a Zinek. Ale manžel má azoospermii, tam jsou i vitamíny málo. Nám řekli, že minimum je měsíc. Ale lepší že 6 týdnů.

swika
27. júl 2007

Ahojte snazilky, rada by som sa k vam pridala. Mam 30 a mame diagnostikovanu azoospermiu so zvysenu hodnotou FSH (folikuly stimulujuci hormon) v krvi. Chystame sa na genetiku a potom snad na TESE. Chcela by som sa vas spytat, ake hodnoty FSH mali vasi partneri.

skrecok
27. júl 2007

Ahojte babulky,
neviete co to znamena - asthenoteratozospermia ? Neviem najst na nete info o tom. Dakujem.

peja
27. júl 2007

skrecok
asthenozoospermia je malo spermii, menej pohyblivych
a teratozoospermia je vela patologickych (nezdravych)
tak asi kombinacia tychto dvoch

barca28
28. júl 2007

Swika neházej flintu do žita.My máme čerstvě po TESA MESE a výsledek je úžasný 😉 .Byli jsme na tom ve čtvrtek a zítra už budu mít v bříšku dva mimísky 😅 .Spermíky nám našli a dokonce s nimi oplodnili 10 vajíček(které se mimochodem vyvíjí úžasně)A to nám ještě zbylo na dvě dávky zamražení spermií 😎 .A to embryoložka původně říkala,že jsou spermíky mizerný.Jsme tak šťastní,že jsme do toho šli. 😵

swika
28. júl 2007

Barca, to vam moc gratulujem a drzim palce! Je to uzasne povzbudenie! Zistili vam pricinu? A aku sancu vam odhadovali, ze sa nieco najde? Robili vam hormonalnu hladinu FSH? My sme mali FSH 36 a moc velku sancu nam nedavaju 😔.

konka
29. júl 2007

tak holky, manza ma na posledni dva dny ty hormony a pak nas ceka kontrolni spermiogram, drzte mi vsecny palecky 😒

loss
29. júl 2007

budeme neboj aj my ideme 3.8 tiez nam drzkaj palce

scarlet
30. júl 2007

Malé doplnenia 🙂:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 7tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 6tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF, M-užíva od 14.7. PROFERTIL, 1.8.2007 - kontrolný SPG 🙂
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG 🙂
barca28, 28r. (SANUS): M-TESA MESE, IVF-čakáme na výsledok 🙂
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- pravdepodobne oligoteratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
lauritka, 34r: M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
swika, 30r. M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE

lolka
31. júl 2007

Ahojte kocky, momentalne tu sice ziadna nie ste, ale mala by som na Vas dotaz. S manzelom sa snazime o mimi uz skoro 2,5 r., v 3/07 som mala MA a po vysetreniach zistili horsie vysledky u manzelika. Mnozstvo mal v norme, ale tvar a pohyblivost nic-moc. Lekar nam predbezne odporuca uml.opl., ale aj s takymito vysledkami sa nam podarilo otehotniet (aj ked to nedopadlo dobre) ☹ Ked som sa ho pytala na vitaminy - vravel, ze to mu moc nepomoze 😒 Ale ked som citala vase prispevky, rozhodli sme sa, ze to skusime este s Profertilom a vitaminkami. CEM M uz uziva a ten Profertil zhanam.
Babenky, najde sa tu nejaka, ktora byva v Prahe a kupovala Profertil? Bola som prekvapena, lebo tu ho v lekarnach nepoznaju 😕 A na Slovensku sa da bezne kupit...
Dufam, ze pomoze, lebo niekedy ma chyti z toho vsetkeho depka.....ale ved to asi poznate 😢 ☹

bublinkajasminka
31. júl 2007

lolka - hmm s tým ti neporadím s tou Prahou.....ale tu na Slovensku myslím naozaj nie je problém.....inak môj bol na tom podobne a podarilo sa nám otehotnieť a ked toto čítam veľmi sa bojím aby som aj ja neprišla o dieťatko....kedy si mala MA v ktorom týždni???? veľmi vám držkám palčeky aby to vyšlo prirodzene a úspešne....aj my sme sa báli ako to bude, odporúčali nám UO ale sme si povedali že ak do septembra sa nám nepodarí pôjdeme tam ale podarilo sa - len aby sa bábenku teraz nič nestalo.... ☹

gimulka
31. júl 2007

ahoj holky, ten profertil vám doporučil lékař nebo kupujete podle rad těch, kterým pomohl?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre