Nepriechodný vajcovod a úspešné 1. IVF. Stalo sa vám?

petra2505
5. júl 2009

baby vyslo vam ivf na prvy raz ked ste mali nepriechodny vajcovod?

mzuzka
5. júl 2009

petka, nepriechodnost vajcovodu nema nic spolocne s uspesnostou IVF. je to prave jeden z dovodov preco sa ivf absolvuje.

ybyta
5. júl 2009

mila petra vajcovody absolutne nepotrebuješ naivf dokonca ich niekedy aj davaju operativne preč aby pri ivf nerobily problemy ale to lekar rozhoduje pred ivf aby nejaka tekutina keby v nich bola nevyplavila von embrijko ja mam obidva operovane 2 krat aprefuky arengen maternice alaparoskopie aliečitelia podvodnici 2 krat asi pred 15 rokmy ivf na kramaroch ale to ani vtedy nevedeli robyť len skušali ateraz som bola v Heliose Martin 2 Embrijka KRASNE 5dnove mi vložili apredstav si aj sa chytili s krvi mina 14 deň potvrdili tehotenstvo ale potratila som ich hned nazačiatku minuly tyždeň takže uzdravujem dušu av septembri idem zas aspoň viem žesa dokažu vo mňe uchytiť pa okrem zazraku neni ina možnosť otehotnenia len ivf ak su oba upchate zrastami

ybyta
5. júl 2009

ahoj Mzuzka dosť som ťa nachadzala pri mojom čitani si OK? ako embrijka? posluchaju?

mzuzka
6. júl 2009

ahoj yby,zatial ano. som 5den ET,tak som cakatelka testova 😖 drzim palecky na september, nech to tentoraz vynde ako ma. zastav sa v nasej temicky sanatorium helios, radi ta privitame.

petra2505
autor
6. júl 2009

Baby ja viem, ze vajcovody nepotrebujem len ma zo zvedavosti zaujimalo ci je tu niekto s touto diagnozou a presiel uplne hladko ivfkom az po uspesny 9 mesiac.

dahra
6. júl 2009

petra,
mam kolegynu, co ma presne tu diagnozu. Chodila do gyncare v KE a na prvykrat sa podarilo. Maly ma uz takmer rok.

miska212
6. júl 2009

petra2505
aj ja mam nepriechodne vajcovody... jeden uplne, druhy ciastocne... bola som na 1. IVF a zatial to vyzera OK... na vysetreni krvi sa ukazalo, ze som tehu... ale babo som este na ultrazvuku nevidela, takze sa zatial moc netesim....zacnem sa tesit, az ked uvidim srdiecko alebo mi daju tehu knizku....ale dufam, ze to dopadne OK.. musi 😉

petra2505
autor
6. júl 2009

no baby tak to ste mi dodali troska nadeje 🙂

miska212
6. júl 2009

no, ja este nemam vyhrate... to budem mat az o 9 mesiacov... ale vidis, ze sa to da... az na to, ze vraj moze dojst k mimomater. tehot., coho sa dost bojim... 😖 ale snazim sa mysliet pozitivne, ze to bude OK... ty mas nepriechodny jeden ci oba?

petra2505
autor
6. júl 2009

jeden a druhy ciastocne

lucula73
6. júl 2009

petra ahoj - absolútne nezáleží,či máš priechodné vajcovody alebo nie,lebo pri ivf ti odoberú vajíčka a potom embrijko vložia priamo do maternice,takže vajcovody k tomu vobec netreba...ja som mala jeden nepriechodný a druhý priechodný len čiastočne a chcela som ísť na laprku a bolo mi povedané,že je to úplne zbytočné...tak klídek,ok moja? 😉

petra2505
autor
6. júl 2009

luci ja mam uy aj po laparke, na ivfko idem pravdepodobne 10/2009

kiara15
6. júl 2009

petra ahoj ja som teraz po laparke a vyberali mi vajcovody preto ze sa mi plnili tekutinou ktora mi vyplavila embriko a teraz idem na druhe IVF a dufam uspesne 🙂 🙂 🙂

rebeka81
5. okt 2009

ahojte dievčatá 😉 ja mám tieý nepriechodné vajcovody ☹ trošku som z toho nešťastná bojím sa ,že sa to neuchiti. čákam na schválenie poisťovnou.lekár povedal ,že najlepšie by bolo keby išli von, podarilo sa to niektorej na prv ý krýt??

zuuuzana7
5. okt 2009

ahoj rebeka, trosku optimizmu. kuk hore co pisu baby. lucula a miska su uz tehulky cize 😵
aj ja mam len jeden ciastocne priechodny a sme v pripravach na prve ivf.
tak dufam, ze sa podari 😵
a drzim aj tebe palce 🙂

zuuuzana7
5. okt 2009

a este aj mzuzke ta ma hned dvoch 🙂. takze vyhliadky na tehu su priaznive 😵

rebeka81
5. okt 2009

zuuuzana7 ďakujem 🙂 aj tebe prajem nech sa to podarí 😉

rebeka81
22. okt 2009

ahojte baby chcem posunúť tému do predu. ozvite sa niekto 🙂

weronika131
4. jan 2010

ja mam uz len jeden vajickovod, kedze druhy mi vzali pri mimomaternicovom otehotneni ale aj ten je nepriechodny, bola som na IVF ale neuspesne, takze ideme hned na druhe kolo

ikuska
27. sep 2010

Ahojte, aj ja mam nepriechodne vajcovody, obidva, upchate ruzice, tak tiez zvažujem, že si ich dám podviazať, nie odobrať lebo ževraj to je bolestivé.

sasa2616
21. mar 2012

ahoj mne vybrali jeden vajcovod a chcela by som vediet ci mam sancu otehotniet normalnou cestou. Mne uz robili dva krat IVF na druhy krat sa to podarilo ale mi odumrel plod takze ma museli operovat

pancuska
15. máj 2012

@weronika131 ahojky.....dopracovala som sa k tejto teme pretoze mam problem aky si mala ty!!! jeden vajcovod mi odobrali pri mimomaternicovom tehu a ten druhy mam nepriechodny ale to mi zistili az teraz....a tak by som chcela vediet ako si dopadla?? budem rada ak sa ozves!!! 😉

katyka10
25. aug 2012

Ahojte dievčatá čítam si témy a tak Vám pridam moju skúsenosť 🙂 ja mám 1 vajcovod nepriechodny a druhý len čiastočne.mam v nich zapalovu tekutinu ktorá je toxicka pre plod a toto bol dôvod ísť na IVF ktoré bolo neúspešne.po mesiaci som šla na ET a mám krasneho 10 mes.synceka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre